Autosedista za bebe i decu

odgovora

Objavljeno

Deluje mi ko preslovljavanje.com :D

Slažem se...imam ga ja i tako mi konvertuje. Glupost...Jel problem napisati Чико ili Кико....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U pravu si, svi nas mrze jer smo Srbi.

Не разумем, где сам ја написао да неко некога мрзи, посебно због верске/националне припадности!? Можемо и о томе, отворите тему, па да продискутујемо, слободно.

A ovo za spavanje, mozda kod vas u sedistima pisu oznake unutar sedista, kod nas pisu spolja, nema nikakve veze s detetom.

Да, етикета са ознаком стоји са спољње стране седишта, позади иза наслона за главу и да би се видела, полицајац (или особа која би то гледала) МОРА да уђе позади у ауто, помери седиште у лежећи положај и да погледа. То сигурно не би будило дете, посебно ако се узме у обзир да у југо позади једва можеш нормално да уђеш. Али, предпостављам, да сте то писали из "ВАШЕ" перспекитве, која се разликује од "НАШЕ", па макар и била онаква каква јесте.

OT sam...ali me zanima kojim je fakat ovo jezikom napisano? :blink:

:rolleyes:

Deluje mi ko preslovljavanje.com :D

:lol: јест, ја напишем на latinici па пресловим :)

Slažem se...imam ga ja i tako mi konvertuje. Glupost...Jel problem napisati Чико ili Кико....

Искрено, увек напишем онако како се чита, међутим, КИКО или ЧИКО, шта год да сам написао, неко би се нашао и рекао, овај нам соли памет а не зна како се изговара :)

И истина, не знам шта је тачно, чак и када би ми неко сада то написао, врло брзо би га поново измешао :)

Свако добро!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Да, етикета са ознаком стоји са спољње стране седишта, позади иза наслона за главу и да би се видела, полицајац (или особа која би то гледала) МОРА да уђе позади у ауто, помери седиште у лежећи положај и да погледа. То сигурно не би будило дете, посебно ако се узме у обзир да у југо позади једва можеш нормално да уђеш. Али, предпостављам, да сте то писали из "ВАШЕ" перспекитве, која се разликује од "НАШЕ", па макар и била онаква каква јесте.

Etiketa sa oznakom nije svuda postavljena, ja na nasem recaro i ne znam gde je iskreno, nisam je ni trazila.

a ako je policija u srbiji toliko dokona da trazi etikete onda im svaka cast.

i sad oni kao uvode satro neke zakone a do juce sediste nije ni bilo potrebno sad biraju i koje. sto znaci da obavezuju stanovnistvo da mora kupovati samo skupa sedista zar ne?!

isto tako onda mozemo govoriti o automobilima. posto su dzipovi bezbedni, da svi koji imaju jeftine aute i koji nisu prosli dobro crash testove plate kazne. zaista nemam komentar za ove njihove budalastine, samo se pitam hoce li se ikad iko pametan naci u nasoj drzavi koji ce stvari dovesti na svoje?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Не разумем, где сам ја написао да неко некога мрзи, посебно због верске/националне припадности!? Можемо и о томе, отворите тему, па да продискутујемо, слободно.

Moram ovo da prokomentarisem. Niko nas vise ne mrzi kao sto srbi mrze srbe, i to nam je dovoljno.

Nego da se vratimo na sedista :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Etiketa sa oznakom nije svuda postavljena, ja na nasem recaro i ne znam gde je iskreno, nisam je ni trazila.

a ako je policija u srbiji toliko dokona da trazi etikete onda im svaka cast.

i sad oni kao uvode satro neke zakone a do juce sediste nije ni bilo potrebno sad biraju i koje. sto znaci da obavezuju stanovnistvo da mora kupovati samo skupa sedista zar ne?!

isto tako onda mozemo govoriti o automobilima. posto su dzipovi bezbedni, da svi koji imaju jeftine aute i koji nisu prosli dobro crash testove plate kazne. zaista nemam komentar za ove njihove budalastine, samo se pitam hoce li se ikad iko pametan naci u nasoj drzavi koji ce stvari dovesti na svoje?!

Није полиција у србији докона, него они који прописују све ове глупости које нам просипају као некакве стандарде. Ја се искрено слажем, мора да се зна шта ко ради, шта је битно а шта није, али се преко неких ствари олако прелази а неке глупости се намећу као "стандард".

Не брините, појавиће се неко довољно паметан да доведе ствари на своје!

Moram ovo da prokomentarisem. Niko nas vise ne mrzi kao sto srbi mrze srbe, i to nam je dovoljno.

Nego da se vratimo na sedista :rolleyes:

Опрости, али то је наметнута прича, то није тачно, јер, мањина влада над већином и ствара такав утисак. То су екстреми који су узели себи много за право а обичан, нормалан поштен човек, не може да се види од "елите" која стално има неке замерке на "народ".

Свако добро!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Не разумем, где сам ја написао да неко некога мрзи, посебно због верске/националне припадности!? Можемо и о томе, отворите тему, па да продискутујемо, слободно

I nisi, to sam napisala da vidim hoce li da se zatrci secer, posto me vec danima stalkuje s topika na topik, ali onako sa strane, malo manje primetno, pa samo da proverim jel dobro primecujem.

I evo, bila sam u pravu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I nisi, to sam napisala da vidim hoce li da se zatrci secer, posto me vec danima stalkuje s topika na topik, ali onako sa strane, malo manje primetno, pa samo da proverim jel dobro primecujem.

I evo, bila sam u pravu :)

gresis draga, ja se nikada ne zatrcavam i ne znam zaista sta ti znaci 'stalkuje' . ali ako se ti pronalazis u nekim mojim recenica koje nisu namenjene tebi, onda ja zaista tu ne mogu nista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Опрости, али то је наметнута прича, то није тачно, јер, мањина влада над већином и ствара такав утисак. То су екстреми који су узели себи много за право а обичан, нормалан поштен човек, не може да се види од "елите" која стално има неке замерке на "народ".

Свако добро!

Gresis. Ne zelim da budem OT ali samo kod nas postoji izreka "da komsiji crkne krava".

Sto se zakona novog tice o sedistima, to nikada nece moci u potpunostio da funckionise, jer ok policajac moze videti da li sediste postoji ali da bi video koje je sediste mora zaustavljati auto itd. takodje, svako moze prilepiti etiketi koju zeli, mislim ne razumem kako su to hteli da izvedu. no dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I nisi, to sam napisala da vidim hoce li da se zatrci secer, posto me vec danima stalkuje s topika na topik, ali onako sa strane, malo manje primetno, pa samo da proverim jel dobro primecujem.

I evo, bila sam u pravu :)

како год, шта год, зашто!?

gresis draga, ja se nikada ne zatrcavam i ne znam zaista sta ti znaci 'stalkuje' . ali ako se ti pronalazis u nekim mojim recenica koje nisu namenjene tebi, onda ja zaista tu ne mogu nista.

Ово ме наводи да напишем нешто, што баш није везано за тему, могла би да се отвори нова, рецимо, улога жене/мајке у друштву. Замолио би администраторе да то ураде у рецимо под форуму женске приче или где год.

Хвала,

свако добро!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ajte ljudi mante se toga :D

by the way (što bi na srpskom rekli :P), vozili smo je napred jer je sedište predvidjeno za napred... vozili smo je i pozadi, ali tada ja držim sedište, što nikako nije bezbedno....

dakle, kako god, treba nam novo :D i juga da update-ujemo sa novim pojasnom i milina...

ova nania mi deluju OK, a sad kako ja da znam da li imaju taj standard ili ne? a i što se uopšte prodaju ona koja nemaju tu oznaku? zar ne treba i to zabraniti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gresis. Ne zelim da budem OT ali samo kod nas postoji izreka "da komsiji crkne krava".

Не знам зашто, али знао сам да ће да се спомене та изрека :lol:

Али, како се изгубило оно, добро се добрим враћа, туђе не пожели, ко другоме јаму копа у њу сам упада и многе друге !?

Sto se zakona novog tice o sedistima, to nikada nece moci u potpunostio da funckionise, jer ok policajac moze videti da li sediste postoji ali da bi video koje je sediste mora zaustavljati auto itd. takodje, svako moze prilepiti etiketi koju zeli, mislim ne razumem kako su to hteli da izvedu. no dobro.

Ма то је још једна у низу будалаштина наметнутих из прописа ЕУ, а да ли је могуће применити, никога не интересује, а све у циљу "приближавања" истој. Само ми трчимо у брод који тоне, на жалост :(

опет ОТ :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ма то је још једна у низу будалаштина наметнутих из прописа ЕУ, а да ли је могуће применити, никога не интересује, а све у циљу "приближавања" истој. Само ми трчимо у брод који тоне, на жалост :(

опет ОТ :)

Iskreno da ti kazem ja znam da ovde deca moraju biti u sedistu do 12. godine ali kojem sedistu, nisam cula da je to definisano.tako da ne znam koji su to eu propisi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

gresis draga, ja se nikada ne zatrcavam i ne znam zaista sta ti znaci 'stalkuje' . ali ako se ti pronalazis u nekim mojim recenica koje nisu namenjene tebi, onda ja zaista tu ne mogu nista.

Pa, to je pasivan nacin da izneses neslaganje, da upotrebim eufemizam (pitali su me ranije sta je to, evo to je to)

A ti onda nemoj da koristis neodredjene, pasivnoagresivne konstrukcije ("ko se pronasao u mojim recima"), pa se ljudi "nece nalaziti u njima" ;)

(Nemam nikakav razlog da primecujem nesto sto ne postoji, pa jos i da pisem o tome, razum me jos uvek sluzi)

No nemam nameru da se raspravljam dalje. Dolazim ovde ne da bih se naganjala nego da bih dobila neku informaciju i eventualno je pruzila, ako je nekom od koristi. Samo sam htela da ti skrenem paznju sta sam uocila. A ako je samo zbir koincidencija, nastavak mog a i tvog postovanja ce valjda potvrditi to, pa se vise necu pronalaziti u neodredjenim recenicama forumasice secer u postovima odmah iza mog ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

gle, posvađaše se pa me sad ignorišu :P :P :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ova nania mi deluju OK, a sad kako ja da znam da li imaju taj standard ili ne? a i što se uopšte prodaju ona koja nemaju tu oznaku? zar ne treba i to zabraniti?

Требало би да постоји етикета, али није од папира, бар на нашем седишту, него је више као платно, на којој пише сигурносни стандард.

Свако добро!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa, to je pasivan nacin da izneses neslaganje, da upotrebim eufemizam (pitali su me ranije sta je to, evo to je to)

A ti onda nemoj da koristis neodredjene, pasivnoagresivne konstrukcije ("ko se pronasao u mojim recima"), pa se ljudi "nece nalaziti u njima" ;)

(Nemam nikakav razlog da primecujem nesto sto ne postoji, pa jos i da pisem o tome, razum me jos uvek sluzi)

No nemam nameru da se raspravljam dalje. Dolazim ovde ne da bih se naganjala nego da bih dobila neku informaciju i eventualno je pruzila, ako je nekom od koristi. Samo sam htela da ti skrenem paznju sta sam uocila. A ako je samo zbir koincidencija, nastavak mog a i tvog postovanja ce valjda potvrditi to, pa se vise necu pronalaziti u neodredjenim recenicama forumasice secer u postovima odmah iza mog ;)

draga ja tebe ne vidjam ni na jednoj temi , i ako se potrefi da je moj post posle tvog negde je zato sto se tako potrefilo a ne zato sto zelim da tebe pratim. takodje, ja imam pravo da iznesem svoje generalno misljenje o necemu, ali ti si se izgleda pronasla u par. i ja tu zaista ne mogu nista. mnogo sam duzeg staza ovde na bepcu i veruj mi da mi ti nisi kandidat da se prilepim za tebe ili te stalkuje (sto ti kazes) jer te i ne znam sa drugih tema. To bi bilo to o tome, ne bih vise da idem u ot, a pogotovo oko necega sto mi je potpuno imaginarno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Требало би да постоји етикета, али није од папира, бар на нашем седишту, него је више као платно, на којој пише сигурносни стандард.

Свако добро!

da sad sam se setila mi imamo tu etiketu koncanu ili kako li se zovu te etikete, ali nisam sigurna da sva sedista to imaju, ili imaju? :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

gle, posvađaše se pa me sad ignorišu :P:P:P

a ne, ja se ne svadjam ni sakim , veruj mi. :)

a sto se nania sedista tice, ja ne znam nista o njima pa ne bih da ih preporucujem.,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo Naniu i ima taj sertifikat. Evo linka, odavde smo i kupili i pise u karakteristikama.

http://www.takolako.rs/user/team-tex-nania..._1_0_0/item.jsp

Imamo ovakvo isto samo crno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

odlično... i jeste zadovoljni?

meni deluju ok, i cena im je fina....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

odlično... i jeste zadovoljni?

meni deluju ok, i cena im je fina....

Ja sam bas zadovoljna. Lako se montira, lako izvlaci, premesta, ima taj alarm ako se otkopca u toku voznje.. nama je super.

Sto se tice cene, htela sam da narucim ovo isto sediste preko nekog drugog sajta, ali mi "nesto nije dalo" :) I cackala ja po netu jos i nasla identicno sediste za 1000din manje na ovom sajtu. Tako da popretrazuj dobro pre kupovine ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

POtreban mi je savet.

U fazi smo kupovine sedista, za sada imamo Recaro , i sad smo mislili kupiti Britax ali opet sam nasla neke reviews da je Recaro bolji od Britaxa, pa me interesuje da li iko ima Recaro Monza 15-36 kg i da li je upucen u ocene tj ratings koje sediste ima . Thanx :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene neke stvari bune. Danas sam gledala sedište za novorođenče; montira se u smeru suprotnom od vožnje, ima ECE oznaku, ali piše i da se ne koristi u autu koji ima airbag.

Pa šta sad da radim? Beba ne sedi, mora u takvo sedište. Koga da pitam? Naravno, osim Vas forumaša.

Mislim, postoji li neka služba koja bi dala tačne informacije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sada, pošto sam uradila test na Bebac.com, vidim da airbag mora biti isključen. Sad još samo da saznam kako se to radi.

Šalim se, to će mi isključiti neki majstor. Nego;

Ovo sedište na koje sam bacila oko ima oznaku ECE 44/03, ali mu fali "r" i to me isto buni.

Znate i sami da se roba kopira, a u nazivu se izostavi i doda slovo.

Kako da znam da je to OK?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ukoliko niste posetili Aksu,preporucujem da to uradite sto pre,u junu je akcija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.