Autosedista za bebe i decu

odgovora

Objavljeno

Mi uzeli Brevi i prezdovoljni, zlo mi je od atesta i ''udobnosti'' neće me niko ubediti kako je to udobno i pravilno za leđa.

Brevi smo mi gore platili oko 100€ (bilo neko sniženje - mi smo u sloveniji) - i ne vidim da je nešto lošije ili bolj eod drugih - pisala sam već na ovu temu te neću da idemo OT

200€ dati za sedište je po meni ludost - osim ako imaš para za bacanje.....

Take it easy, amigo! :D

Elem, nemam para za bacanje (i da imam ne bih bacala.... ;) ) Sedište ovde košta oko 200e, a opcija je da ga pazarimo preko (Austrija, Mađarska- prijatelji često idu tamo, pa bi nam kupili). Zanemarite pomenutu cifru, više bi mi trebalo iskustvo i mišljenje o Chicco-vim sedištima uopšte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Take it easy, amigo! :D

Elem, nemam para za bacanje (i da imam ne bih bacala.... ;) ) Sedište ovde košta oko 200e, a opcija je da ga pazarimo preko (Austrija, Mađarska- prijatelji često idu tamo, pa bi nam kupili). Zanemarite pomenutu cifru, više bi mi trebalo iskustvo i mišljenje o Chicco-vim sedištima uopšte.

Ma nisam ja to zbog tebe se rasplamsala :) nisam ni zbog koga

Lažem jesam, na državu i te bezobrazne proizvođače!!! Mislim alooooo

elem , za chicco ja nisam pametna, chicco se koliko vidim jedino još u srbiji kotira kao WOW marka, a loše sam čula i za kolica, a i za onaj ranac u kojem nosiš dete... pa tako kapiram da ni sedište isto ne vredi tih para za koje ga oni prodaju. Pogledaj malko po postovima da vidiš koja sedišta su devojke uzimale.

Ja sam ovo naše videla i delovalo mi je ok. Posle sam videla (na xy forumu) da je dosta mama uzimalo i da su bile zadovoljne.

Eto ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ovo mi izgleda sasvim ok, a cena više nego dobra

KLIK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam zasto bi 200 eura za sediste bila ludost a ovamo kupimo auto od 20 hilj eura! Ne moze ono za 50 i ono za 200 eura biti isto,e sad drugo je to i kakav nedaj Boze udes bi bio itd. Da li se dete vozi samo po gradu,ponekad ili idete na duze relacije kao mi,onda mislim da treba kupiti dobro i sigurno pre svega.

Sto se tice Chicco imamo ovo http://babyonline.rs/sve-za-bebe/auto-sedi...babyonline.html ,znaci moze od rodjenja do 18 kg,stariji se sin vozio u njemu a sada mladji,jos uvek koristimo taj jastucic ispod ledja.

Ali kao sto je vec gore neko pisao za te pare bolje uzeti Romer,Cybex,Maxi Cosi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam zasto bi 200 eura za sediste bila ludost a ovamo kupimo auto od 20 hilj eura! Ne moze ono za 50 i ono za 200 eura biti isto,e sad drugo je to i kakav nedaj Boze udes bi bio itd. Da li se dete vozi samo po gradu,ponekad ili idete na duze relacije kao mi,onda mislim da treba kupiti dobro i sigurno pre svega.

Sto se tice Chicco imamo ovo http://babyonline.rs/sve-za-bebe/auto-sedi...babyonline.html ,znaci moze od rodjenja do 18 kg,stariji se sin vozio u njemu a sada mladji,jos uvek koristimo taj jastucic ispod ledja.

Ali kao sto je vec gore neko pisao za te pare bolje uzeti Romer,Cybex,Maxi Cosi..

Prvo smo hteli i mi ovu Elettu uzeti, ali imamo sedište za novorođenče, pa nam sad sledi sledeća starosna grupa...

Mi smo probali ovo http://babyonline.rs/sve-za-bebe/auto-sedi...babyonline.html.

Romer, Maxi Cosi, Cybex... dosta su skuplji. (Zalepila sam se u startu za jedan model Cybex-a, ali Trta bi me linčovala ad bih mu cenu napisala... :)))) ;):P

Hvala vam devojke, u svakom slučaju! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imamo i mi ono jaje ali mu je sa 6 mes vec bilo knap <_<

drugarica ima ovo sediste i kazu da su jako zadovoljni,pogotovo ova precka je kaze super za spavanje,ona se koristi do 18 kg. ako uzmete ovo mirni ste do kraja jer je do 36 kg,a ako ste u mogucnosti eto uzite to,neka babe i dede pomognu ;)

http://shop.aksa.rs/katalog/cybex-auto-sed...lipse-sivo.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zanemarite pomenutu cifru, više bi mi trebalo iskustvo i mišljenje o Chicco-vim sedištima uopšte.

Нису сва седишта од истог произвођача иста, разликују се модели и за исту групу, односно килажу.

Моје мишљење је да не треба куповати она седишта која су од 0 - 18 или од 9 - 36. Јесте скупље али треба имати добро седиште.

Ми имамо http://www.chicco.co.rs/proizvod.asp?id=10...14300&kat2= и мислим да је добро, хвала Богу, нисмо имали прилике да га тестирамо и надам се и да нећемо.

Свако добро!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pisala sam vec da smo kupili starijem Romer Kidfix Sict i mogu reci da sam zadovoljna pre svega delom koji drzi glavu,glava je bukvalno fixirana za razliku od prethodnog sedista gde je ono za glavu bilo bas sirokooo. Kada zaspe ne pada glava levo-desno vec bas lepo. Komotno je u donjem delu,lako za sedanje sam ulazi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi imamo neko chiccovo jaje, medjutim, dobili ga polovno od nekih prijatelja, medjutim pokvario nam se sigurnosni kais, ne mozemo da je vezemo, pa smo resili da kupimo novo jer ce ovo brzo da preraste....

e sad nisam pametna koje da uzmemo... a da nije skupo... jer vozimo jugica, pa mi nekako bzv da dam 200e za sediste a ceo jugo vredi 500 :D...

jel ima neko iskustva sa nania sedistima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi imamo neko chiccovo jaje, medjutim, dobili ga polovno od nekih prijatelja, medjutim pokvario nam se sigurnosni kais, ne mozemo da je vezemo, pa smo resili da kupimo novo jer ce ovo brzo da preraste....

e sad nisam pametna koje da uzmemo... a da nije skupo... jer vozimo jugica, pa mi nekako bzv da dam 200e za sediste a ceo jugo vredi 500 :D...

jel ima neko iskustva sa nania sedistima?

:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa tako je... da mi ukradu kola zbog sedista :P

a i ne samo zato, vise puta sam se uverila da cena nije garancija kvaliteta a i da to sto je nesto jeftino ne znaci da nije kvalitetno.... verujem da je takva situacija i sa auto sedistima....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvo smo hteli i mi ovu Elettu uzeti, ali imamo sedište za novorođenče, pa nam sad sledi sledeća starosna grupa...

Mi smo probali ovo http://babyonline.rs/sve-za-bebe/auto-sedi...babyonline.html.

Romer, Maxi Cosi, Cybex... dosta su skuplji. (Zalepila sam se u startu za jedan model Cybex-a, ali Trta bi me linčovala ad bih mu cenu napisala... :)))) ;):P

Hvala vam devojke, u svakom slučaju! :rolleyes:

ma dođi da te ljubim :lol:

Šveco - slažem se sa boldovanim

pa tako je... da mi ukradu kola zbog sedista :P

a i ne samo zato, vise puta sam se uverila da cena nije garancija kvaliteta a i da to sto je nesto jeftino ne znaci da nije kvalitetno.... verujem da je takva situacija i sa auto sedistima....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce ili prekjuce mi mm rekao da je bilo na vestima (ja sad ko neka baba "Bilo je na vestima" :lol: ) da po zakonu od juce ili prekjuce na autosedistu mora da pise "ecept44/04". Kao isto i za zatamljena stakla. I da su kazne rigorozne. Zna li neko nesto o tome?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce ili prekjuce mi mm rekao da je bilo na vestima (ja sad ko neka baba "Bilo je na vestima" :lol: ) da po zakonu od juce ili prekjuce na autosedistu mora da pise "ecept44/04". Kao isto i za zatamljena stakla. I da su kazne rigorozne. Zna li neko nesto o tome?

I ja čula...mislim da nisu normalni uopšte...menjali su još neke zakone i propise...a samo što su ih doneli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja čula...mislim da nisu normalni uopšte...menjali su još neke zakone i propise...a samo što su ih doneli.

I sta sad? Kupujemo nova autosedista svi kolektivno ko to nema napisano? Ima markerom da pribelezim :D

Bas nisu normalni <_<

Ja cu proveriti sutra mada ne znam ni gde bi to trebalo da pise :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam bas sigurna da li je ta oznaka koju ste napisali prava... malo googlam sad i ne nadje nju nego ECE44/04 i jos neke ECE-r 44/4 nase ima sve te snadarde...ne znam gde pise na sedistu ali na netu pise da Romer ima...koliko sam ja iz neke diskusije shvatila ima veze sa fixsiranjem sedista one tri tacke kroz koje prolazi pojas...

Onda meni mm nije dobro preneo. Elem, evo sta sam nasla na sajtu RTS-a:

Po novom pravilniku dečja sedišta moraju imati odgovarajući atest ili žig, odnosno moraju biti u saglasnosti sa evropskim standardima. Vozači bi trebalo da se čuvaju kopija od plastike sa dalekog istoka koje mogu ozbiljno da povrede decu u slučaju sudara.

I jos svasta za volan, stakla i sta znam ali nikakve oznake ne pisu :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko sam ja upucena chicco uopste nije dobro prosao testove, ako si vec spremna da das toliko novca za AS onda Romer, Maxi Cosi, Concord ili Cybex...

elem , za chicco ja nisam pametna, chicco se koliko vidim jedino još u srbiji kotira kao WOW marka, a loše sam čula i za kolica, a i za onaj ranac u kojem nosiš dete... pa tako kapiram da ni sedište isto ne vredi tih para za koje ga oni prodaju. Pogledaj malko po postovima da vidiš koja sedišta su devojke uzimale.

Da se slozim s ovim. Kad smo mi birali sedista, stvarno je samo par modela Chicco imalo bolje ocene, ostala su bila ili prosecna ili cak nezadovoljavajuca (ADAC test). Za te pare, slazem se, treba uzeti nesto drugo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi imamo neko chiccovo jaje, medjutim, dobili ga polovno od nekih prijatelja, medjutim pokvario nam se sigurnosni kais, ne mozemo da je vezemo, pa smo resili da kupimo novo jer ce ovo brzo da preraste....

e sad nisam pametna koje da uzmemo... a da nije skupo... jer vozimo jugica, pa mi nekako bzv da dam 200e za sediste a ceo jugo vredi 500 :D...

jel ima neko iskustva sa nania sedistima?

И ми имамо исту ситуацију, само мој југо не кошта ни 500€ али, има аларм, па им се не исплати да због седишта отварају ауто :rolleyes:

Узгред, како сте везивали то јаје седиште, ја сам морао накнадно да уграђујем појасеве, једва сам нашао фабричке за југо са атестом :) Кад одем на технички, они се углавном сви исчуђавају, југо из 1981 године са алармом, појасевима позади, алу фелнама и још 100 ак неких иновација :) А ТЕК МОТОР :lol::lol::lol:

Da se slozim s ovim. Kad smo mi birali sedista, stvarno je samo par modela Chicco imalo bolje ocene, ostala su bila ili prosecna ili cak nezadovoljavajuca (ADAC test). Za te pare, slazem se, treba uzeti nesto drugo

АДАЦ није мерило квалитета, одмах да се разумемо, ко плати више, добије боље оцене :) а посебно ако за узме у обзир да је то Немачко удружење а да је Цхиццо италијанска фирма, одмах ће Вам неке ствари бити јасније. У осталом, ако испуњавају одређене стандарде, то значи да одговарају квалитету прописане тим стандардом.

А тек је смејурија то са провером да ли столице одговарају стандардом, замислите ситуацију, возиш дете, оно углавном спава када се вози, заустави те полицајац и каже, извадите дете напоље да проверимо да ли столица испуњава стандарде !?

Ми смо генерално смејурија од банана државе, али такви смо какви смо, ту смо где смо :)

Свако добро!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

А тек је смејурија то са провером да ли столице одговарају стандардом, замислите ситуацију, возиш дете, оно углавном спава када се вози, заустави те полицајац и каже, извадите дете напоље да проверимо да ли столица испуњава стандарде !?

Ми смо генерално смејурија од банана државе, али такви смо какви смо, ту смо где смо :)

Свако добро!

:lol::lol::lol:

Ne, mislim da smo gori i od banana drzave.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

И ми имамо исту ситуацију, само мој југо не кошта ни 500€ али, има аларм, па им се не исплати да због седишта отварају ауто :rolleyes:

Узгред, како сте везивали то јаје седиште, ја сам морао накнадно да уграђујем појасеве, једва сам нашао фабричке за југо са атестом :) Кад одем на технички, они се углавном сви исчуђавају, југо из 1981 године са алармом, појасевима позади, алу фелнама и још 100 ак неких иновација :) А ТЕК МОТОР :lol::lol::lol:

АДАЦ није мерило квалитета, одмах да се разумемо, ко плати више, добије боље оцене :) а посебно ако за узме у обзир да је то Немачко удружење а да је Цхиццо италијанска фирма, одмах ће Вам неке ствари бити јасније. У осталом, ако испуњавају одређене стандарде, то значи да одговарају квалитету прописане тим стандардом.

А тек је смејурија то са провером да ли столице одговарају стандардом, замислите ситуацију, возиш дете, оно углавном спава када се вози, заустави те полицајац и каже, извадите дете напоље да проверимо да ли столица испуњава стандарде !?

Ми смо генерално смејурија од банана државе, али такви смо какви смо, ту смо где смо :)

Свако добро!

vozili smo je napred, onako da gleda u mamu koja je pozadi :) a sad kad mi je taj kais pukao ne smem sama da je vozim, mora neko da bude sa mnom... a i to samo kad moramo....

pa i mi cemo ugraditi pojas pozadi... sta da radimo, nema nam druge :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

vozili smo je napred, onako da gleda u mamu koja je pozadi :) a sad kad mi je taj kais pukao ne smem sama da je vozim, mora neko da bude sa mnom... a i to samo kad moramo....

pa i mi cemo ugraditi pojas pozadi... sta da radimo, nema nam druge :)

Немојте тако да је возите, без обзира на сигурнсни појас, напред је баш ризично, позади је доста безбедније.

погледај процес уградње :

http://www.yugofanclub.com/forum/viewtopic...=16&t=13774

свако добро!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

И ми имамо исту ситуацију, само мој југо не кошта ни 500€ али, има аларм, па им се не исплати да због седишта отварају ауто :rolleyes:

Узгред, како сте везивали то јаје седиште, ја сам морао накнадно да уграђујем појасеве, једва сам нашао фабричке за југо са атестом :) Кад одем на технички, они се углавном сви исчуђавају, југо из 1981 године са алармом, појасевима позади, алу фелнама и још 100 ак неких иновација :) А ТЕК МОТОР :lol::lol::lol:

АДАЦ није мерило квалитета, одмах да се разумемо, ко плати више, добије боље оцене :) а посебно ако за узме у обзир да је то Немачко удружење а да је Цхиццо италијанска фирма, одмах ће Вам неке ствари бити јасније. У осталом, ако испуњавају одређене стандарде, то значи да одговарају квалитету прописане тим стандардом.

А тек је смејурија то са провером да ли столице одговарају стандардом, замислите ситуацију, возиш дете, оно углавном спава када се вози, заустави те полицајац и каже, извадите дете напоље да проверимо да ли столица испуњава стандарде !?

Ми смо генерално смејурија од банана државе, али такви смо какви смо, ту смо где смо :)

Свако добро!

U pravu si, svi nas mrze jer smo Srbi.

A ovo za spavanje, mozda kod vas u sedistima pisu oznake unutar sedista, kod nas pisu spolja, nema nikakve veze s detetom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Цхиццо италијанска фирма...

OT sam...ali me zanima kojim je fakat ovo jezikom napisano? :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

OT sam...ali me zanima kojim je fakat ovo jezikom napisano? :blink:

Deluje mi ko preslovljavanje.com :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.