Autosedista za bebe i decu

odgovora

Objavljeno

Kupila sam auto sediste-nosiljku, onu koju svi preporucuju da bi mi u porodilistu rekli da ne smem da nosim bebu u tome jos, tek od 6 meseci. Da li da odem sada prodavacici da razbijem glavu ili sta? Ne znam u cemu je stvar <_<

Možda oni ne daju da se iznese u tome, ali moćićeš da ga koristiš najnormalnije već sad od prvih dana, pa i mi smo tako!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kupila sam auto sediste-nosiljku, onu koju svi preporucuju da bi mi u porodilistu rekli da ne smem da nosim bebu u tome jos, tek od 6 meseci. Da li da odem sada prodavacici da razbijem glavu ili sta? Ne znam u cemu je stvar <_<

Nemoj joj razbijati glavu, u svijetu svi nose u tome...Ja sam inače stavljala dole malo privemeno jastuče da mu kičma ne visi... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kupila sam auto sediste-nosiljku, onu koju svi preporucuju da bi mi u porodilistu rekli da ne smem da nosim bebu u tome jos, tek od 6 meseci. Da li da odem sada prodavacici da razbijem glavu ili sta? Ne znam u cemu je stvar <_<

Pa to je jedino sediste gde je beba u polozaju kao kod mame u stomaku.Mislim ceo svet u tome iznosi decu, ne razumem u cemu je njihov problem. Jedino sto kazu da beba ne bi trebala biti njeumu duze od 3 sata ali generalno i neces je nikad ni drzati 3 sata u tome. zato uzivaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada bi se jednom svi lepo dogovorili oko tih saveta. Stalno dobijam uprotne savete i nikada ne znam sta da radim :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada bi se jednom svi lepo dogovorili oko tih saveta. Stalno dobijam uprotne savete i nikada ne znam sta da radim :lol:

Pa ja prvi put cujem da to sediste nije dobro , iskreno. Mislim ne bi se proizvodio tolike godine da nije dobro, zar ne?

A ko ti je rekao to u porodilistu? Pedijatar?

Samo on ima pravo da ti da savete za bebe, jer jedino oni i znaju, tako da ako je neko tamo, uzivaj sa sedistem koje si kupila :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo na kraju kupili Maxi Cosi Tobi auto sediste 9-18 kg.

Meni i mm se dopada, sad jos samo Jani da se dopadne..........joj daj Boze da bude tako!!!

w7w-avtose.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kupila sam auto sediste-nosiljku, onu koju svi preporucuju da bi mi u porodilistu rekli da ne smem da nosim bebu u tome jos, tek od 6 meseci. Da li da odem sada prodavacici da razbijem glavu ili sta? Ne znam u cemu je stvar <_<

Miva, ko ti je to konkretno rekao i u kom porodilistu?

To je necuvena izjava! Pa mi smo od prvog dana na fizijatriji i prvo nam je receno da je to autosediste najneophodnije za novorodjence kako u autu tako i kod kuce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baby prelepo je sediste!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baby prelepo je sediste!!!

Hvala :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miva, ko ti je to konkretno rekao i u kom porodilistu?

To je necuvena izjava! Pa mi smo od prvog dana na fizijatriji i prvo nam je receno da je to autosediste najneophodnije za novorodjence kako u autu tako i kod kuce.

Mi smo takodje kupili na pocetku i jaje sediste,medjutim u porodilistu su mi rekli isto to.Tacnije babica mi je rekla da beba u jajetu moze tek od 6 meseci.Pa smo onda jurili da kupimo platnenu nosiljku,i u njoj je nosili neko vreme,a pri tom jaje nismo upotrebljavali.Dok se ja malo bolje nisam raspitala.

Babice u porodilistu cesto umeju da daju pogresan savet,jer ocgledno nisu dovoljno edukovane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam za ostala sedista ali pre neki dan mm isprljao sediste , nosio neke serpekanje blatnjave mojim autom i svo sediste namazao , ja sam odlepila kad sam videla , medjutim toliko se lako skida presvala i lepo pere , da ga sad jos vise volim :) Mislim na sediste :D Ima da gi perem svake nedelje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miva, ko ti je to konkretno rekao i u kom porodilistu?

To je necuvena izjava! Pa mi smo od prvog dana na fizijatriji i prvo nam je receno da je to autosediste najneophodnije za novorodjence kako u autu tako i kod kuce.

U Zajecaru. Zapravo su bili sokirani kada sam donela sediste.

Mi smo takodje kupili na pocetku i jaje sediste,medjutim u porodilistu su mi rekli isto to.Tacnije babica mi je rekla da beba u jajetu moze tek od 6 meseci.Pa smo onda jurili da kupimo platnenu nosiljku,i u njoj je nosili neko vreme,a pri tom jaje nismo upotrebljavali.Dok se ja malo bolje nisam raspitala.

Babice u porodilistu cesto umeju da daju pogresan savet,jer ocgledno nisu dovoljno edukovane.

Pa da, meni su takodje rekli od 6 meseci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U Zajecaru. Zapravo su bili sokirani kada sam donela sediste.

Pa da, meni su takodje rekli od 6 meseci.

Velika je razlika da li si razgovarala sa pedijatrijskom sestrom ili sa babicom. Babica je ginekoloska sestra i one pojma nemaju o bebama osim iz licnog iskustva.

Moj ti je predlog da bebu izneses iz porodilista u rukama jer NEMAS glupu nosiljku :rolleyes: i lepo kad izadjes iz porodilista stavis bebu u jaje, zakopcas i vozis. ;)

Molim te, pogledaj temu

Pravilno drzanje bebe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

baby vec ti rekoh predivno je sediste :wub:

Hvala Mici :wub:

I vasa "kravica" je skroz fancy i moderna ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne zelim da vredjam niciju profesiju, ali sta babica uopste zna o bebama ??!!! I ko njima daje za pravo da daju takve savete za koje nisu strucni?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad malo bolje razmislim meni je definitivno to rekla pedijatriska sestra.Secam se da je bas ona dolazila sa pedijatrom i fizijatrom u vizitu bebama.Ona mi jerekla i sta treba za bebu za izlazak iz porodilista kao i to da beba do sest meseci ne sme u sediste jer je ono polu sedeci polozaj. :lol: .

Beba mi je uvek bila najmirnija u autu,cak sam i sediste par puta koristila i da je uspavam u kuci.

Platnena nosiljka je najveca glupost i najnebezbednije za bebu u autu.

I jos da napomenem da se Jana vozila u jajetu do pre mesec dana.Meni je mnogo znacilo i drago mi je da se zakon o voznji dece u decijim autosedistima sprovodi i kod nas.Koliko je samo upotreba sedista olaksala zenama i deci,a o bezbednosti da ne pricam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad malo bolje razmislim meni je definitivno to rekla pedijatriska sestra.Secam se da je bas ona dolazila sa pedijatrom i fizijatrom u vizitu bebama.Ona mi jerekla i sta treba za bebu za izlazak iz porodilista kao i to da beba do sest meseci ne sme u sediste jer je ono polu sedeci polozaj. :lol: .

Beba mi je uvek bila najmirnija u autu,cak sam i sediste par puta koristila i da je uspavam u kuci.

Platnena nosiljka je najveca glupost i najnebezbednije za bebu u autu.

I jos da napomenem da se Jana vozila u jajetu do pre mesec dana.Meni je mnogo znacilo i drago mi je da se zakon o voznji dece u decijim autosedistima sprovodi i kod nas.Koliko je samo upotreba sedista olaksala zenama i deci,a o bezbednosti da ne pricam.

Ja sam luku iznela u jajetu iz bolnice, i posle ga sve vreme koristila kao sediste do nekog 8. meseca mozda. I izmedju toga, dok je bio beba gde god da smo isli u goste drzala sam ga u tome. Bilo mi jakse nego da nosim kolica sa sobom. Samo da iz kola iznesem u tome i u tome sedi u gostima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na prodaju :

Nania dečje auto sedište, Maxim Driver SP, carbon red, grupa 0+/1, od rođenja do 4 godine (0-18kg), montira se suprotno smeru vožnje (0-10kg) i u smeru vožnje (9-18kg). 3 položaja naslona, 3 visine pojasa, jastuče za malu bebu. Navlaka se lako skida. Potpuno neoštećeno, kao novo, originalno uputstvo za montiranje (knjižica). Standard ECE R44/04, proizvedeno 2008, kupljeno 2009. Cena - 3500din, slanje brzom poštom.

(trenutna cena novog auto sedišta ovog proizvođača, sličnog modela na net-u je 6339din, http: //www. bebino. rs/bebi-oprema/brend/nania).

PRODATO!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko ima iskustva s ovim AS? klik

nama je potrebno jako retko jer ne zivimo u gradu i ne moramo dete da vozimo u vrtic i slicno, nego samo na neke duze relacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Planiramo uskoro da LUki kupimo sediste, znaci ono do 36 kg.

Slusam predloge :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Planiramo uskoro da LUki kupimo sediste, znaci ono do 36 kg.

Slusam predloge :lol:

Isofix ili ne?

Npr. Recaro

Ili opet Recaro

Ili Concord

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Planiramo uskoro da LUki kupimo sediste, znaci ono do 36 kg.

Slusam predloge :lol:

On je vec veliki. Po meni je buster najbolje resenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Planiramo uskoro da LUki kupimo sediste, znaci ono do 36 kg.

Slusam predloge :lol:

Vidi, pa mislim da ces i ti moci da sednes u to sediste :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isofix ili ne?

Npr. Recaro

Ili opet Recaro

Ili Concord

Da da isofix.

Recaro imamo sad uzela bih nesto drugo. Cek da vidim ovaj Concord :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Secer, Romer ili Britax posto je do 36 kg Britax, Concord ili MaxiCosi, ja koliko sam upucena Recaro u posledne testiranje nije bas nesto prosao..mislim da Concord ima najbolje ocene, posle njega Romer..

Oca Concord mi se mnogo svidja sto je Marina postavila. Jel' na taj concord mislis da je dobio dobre ocene ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.