Autosedista za bebe i decu

odgovora

Objavljeno

ne izlazi nego visi pa ti podesavas kao na rancu kolika ti treba duzina da bi ga zakacila na sediste.

ne znam koja je cena, mm ga je uzeo u inostranstvu.

Ma ok, mislila sam da izlazi u fazonu da je to ipak pojas od sedista, a ne od auta. Cenu sam jednu nasla na netu 300 evra, ali svuda pise da ne odgovara svim autima, zasto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A, da. Sad sam se setila, kad smo gledali Recaro sedista primetila sam da neka imaju drugaciju (metalnu) osnovu, odnosno kako kazes skoljku.

Ali evo, ja se odmah uhvatim ADAC-a.

Ovo je to koje si pokazala http://www.adac.de/infotestrat/tests/kinde...=9&nc=False

Mozes da procitas detaljno sta su prednosti a sta mane (ja koristim google translator posto ne znam nemacki).

E hvala, samo mi jos reci sta znaci O, + i ++ ????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa ako isofix postoji u autu, trebalo bi da moze. mada mozda odgovara samo volkswagen grupaciji (porsche, seat, skoda, audi...). ne znam, iskreno.

ma postoji i pojas od sedista i dodatno vezivanje, tj. normalan pojas koji se provlaci kroz neku sinicu kod uzglavlja

sutra cu vam ga islikati jer izgleda da se uopste ne razumemo :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa ako isofix postoji u autu, trebalo bi da moze. mada mozda odgovara samo volkswagen grupaciji (porsche, seat, skoda, audi...). ne znam, iskreno.

Ne znam ali pise samo se moze koristiti u tom i tom porsche-u. Nisam sigurna zato te pitam, posto znam da u porsche-a ne mogu normalna sedista, zato je moguce da su ova samo za njih. who knows?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste OT, ali moraaam :P : Mi smo u Turbo Limacu dobili popust od 12% sto nije zanemraljivo u odnosu na Aksinih 3%.

Uklopite da uzmete ovo sediste kakvo mi imamo. Neverovatno kakva je prednost kada dete ima komunikacuju sa svima u automobilu.

Kako mislis da ima sa svima komunikaciju, mislis na prednjem sedistu?

A za Turbo Limac, mislis na sediste ili drugu robu? Pre neki dan moj muz je imao vrlo neprijatno iskustvo tamo. Primetio je da prodaju neispravna sedista (tacnije jedno konkretno).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa ne znam, sediste sam fixirala u audiju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako mislis da ima sa svima komunikaciju, mislis na prednjem sedistu?

A za Turbo Limac, mislis na sediste ili drugu robu? Pre neki dan moj muz je imao vrlo neprijatno iskustvo tamo. Primetio je da prodaju neispravna sedista (tacnije jedno konkretno).

Da. Mi smo se dolucili da nam dete bude na suvozacevom sedistu jer ja vrlo cesto sa njim vozim sama. kada smo svo troje, nije vazno ko vozi, svi smo u dobrom 'zezanju'. Lakse je i zabavnije.

U Turbu smo kupovali sediste, prvo-bebece, krevetac i kolica.Dobili karticu i odmah su nam dali popust. Do duse, to je bilo pre 2 godine. Sorry!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E hvala, samo mi jos reci sta znaci O, + i ++ ????

O je zadovoljavajuce, + dobro (gut - preporuka), ++ jako dobro (sehr gut - izrazita preporuka)

Evo ovde sam pisala o ADAC-u, kako ga ja koristim http://www.bebac.com/forum/index.php?s=&am...st&p=226392 (moram da dodam jednu ispravku u objasnjenju u ovom postu, poslednja kolona se odnosi materijal za presvlaku, koliko se lako skida i pere)

Mi smo recimo posli od toga da je "zadovoljavajuce" u redu (ne znaci da je lose). Ali ako vec biramo nesto da bude dobro (jer je vazno) i ako cemo dati izvesnu visoku sumu novca, onda nam ta srednja ocena nije dovoljna (a Recaro pritom uopste nije jeftin). Ako ima "gut" vec je druga prica, to je u stvari preporuka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa ne znam, sediste sam fixirala u audiju.

Onda nam ovo otpada, posto mi imamo toyotu. Mada nikad se ne zna sta cemo imati do sledece godine kada planiram da kupim novo sediste.

Mada verovatno jos uvek toyotu, a bas mi se svidja ovo sediste. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O je zadovoljavajuce, + dobro (gut - preporuka), ++ jako dobro (sehr gut - izrazita preporuka)

Evo ovde sam pisala o ADAC-u, kako ga ja koristim http://www.bebac.com/forum/index.php?s=&am...st&p=226392

Mi smo recimo posli od toga da je "zadovoljavajuce" u redu (ne znaci da je lose). Ali ako vec biramo nesto da bude dobro (jer je vazno) i ako cemo dati izvesnu visoku sumu novca, onda nam ta srednja ocena nije dovoljna (a Recaro pritom uopste nije jeftin). Ako ima "gut" vec je druga prica, to je u stvari preporuka.

Slazem se. Ali evo ovo Recaro i pored aluminijumske skoljke ima ezdedbost zadovoljavajucu. Koje decije sediste u vecoj kategoriji ima ++ tj jako dobru bezbednost???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mene je najvise odusevilo to sto se mali leti ne znoji ni na ledjima ni na glavici kad se vozi u njemu. drugarica ima neko chicco od 9-15kg valjda ide i kaze da se dete bas znoji, sintetika ziva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mene je najvise odusevilo to sto se mali leti ne znoji ni na ledjima ni na glavici kad se vozi u njemu. drugarica ima neko chicco od 9-15kg valjda ide i kaze da se dete bas znoji, sintetika ziva.

Ma to mi je najmanji problem. :rolleyes: Kupis onu frotirsku navlaku i super si. A i mi ovde u Atini bez klime leti ni ne vozimo auto, pa nema ni znojenja. :rolleyes:

Ja zelim samo bezbednost kod sedista, sve ostalo moze da se nekako sredi.

A koji je materijal na tom porsche sedistu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne znam stvarno da ti kazem koji je materijal u pitanju. jedino sto mogu da primetim da sediste nije onako pufnasto kao npr chicco nego je vise kao stolica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo nasla sam ga na netu

http://www.recaro-cs.com/en/products/child...o-start-20.html

Ali ono sto me nervira jeste to da je od 15-25 kg. ovde po propisima, mada tako je svuda, sediste je obavezno do 12 godine. znaci opet posle ovog kupovati jos jedan. Interesuje me da li iko zna koje sediste ima najbolje ocene u kategoriji 9-36 kg? ili 15-25kg?

Da li ovo boldovano vazi i za ove zemlje sto nece skoro u EU?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se. Ali evo ovo Recaro i pored aluminijumske skoljke ima ezdedbost zadovoljavajucu. Koje decije sediste u vecoj kategoriji ima ++ tj jako dobru bezbednost???

Pa nisam proucavala ta veca, jer nam jos nisu potrebna.

Evo ti screenshot ADAC-a za ta veca sedista koja su testirana 2011. (ima i opcija 2007-2010)

post-27188-1316387188_thumb.jpg

Sva ova sto imaju zelene pluseve su preporucena, pa mozes jedno po jedno da pregledas (klikni na naziv).

Evo i link http://www.adac.de/infotestrat/tests/kinde...aspx?tabid=tab1

Da dodam, meni ovaj Kidy Gardian (koji vidim da je preporucen) zaista deluje dobro - gledala sam ga juce, samo kad bi dete htelo da trpi jastuk (sto kod mene nije slucaj).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joka, ako mislis na Srbiju :unsure: , da, i kod nas je zakon dete u sedistu. ali sta ce mu sediste sa 12godina? ili je to za voznju nazad u kolima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joka, ako mislis na Srbiju :unsure: , da, i kod nas je zakon dete u sedistu. ali sta ce mu sediste sa 12godina? ili je to za voznju nazad u kolima?

Pa to pitam,posto ja znam obavezno do 3 god,zato pitam jel to i za Srbiju vazi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mislim da do tri mora da bude u odredjenom sedistu, a posle obavezna voznja pozadi, naravno zavezan. booster je potreban da bi dete bilo vislje, tj da bi se pojas pravilno vezao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa nisam proucavala ta veca, jer nam jos nisu potrebna.

Evo ti screenshot ADAC-a za ta veca sedista koja su testirana 2011. (ima i opcija 2007-2010)

post-27188-1316387188_thumb.jpg

Sva ova sto imaju zelene pluseve su preporucena, pa mozes jedno po jedno da pregledas (klikni na naziv).

Evo i link http://www.adac.de/infotestrat/tests/kinde...aspx?tabid=tab1

Da dodam, meni ovaj Kidy Gardian (koji vidim da je preporucen) zaista deluje dobro - gledala sam ga juce, samo kad bi dete htelo da trpi jastuk (sto kod mene nije slucaj).

Ok, hvala ti puno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zakon o bezbednosti saobracaja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mislim da do tri mora da bude u odredjenom sedistu, a posle obavezna voznja pozadi, naravno zavezan. booster je potreban da bi dete bilo vislje, tj da bi se pojas pravilno vezao

Pa to uplasih se ..kud cu tolika sedista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hahah, kad dodjemo do boostera, resili smo problem, on je nesto oko 1500 din :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja posle ovog acad testiranja sto ste mi dali tek ne znam koje sediste uzeti, samo Romer ili Maxi Cosi, naravno odredjeni modeli.zar ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja posle ovog acad testiranja sto ste mi dali tek ne znam koje sediste uzeti, samo Romer ili Maxi Cosi, naravno odredjeni modeli.zar ne?

Ne znam sta da ti kazem, evo mi lupamo glavom moze se reci vec mesecima, i jos nismo odlucili.

Ne bih da napamet dajem preporuke za tu kategoriju jer je uopste nisam proucavala, fokusirali smo se na ona 9-18, i poneka 9-36. Ali ovako generalno, nabolje ocene imaju oni, Romer (Britax) i Maxi Cosi (odnosno najvise njihovih modela je testirano i istovremeno dobilo preporuku). Ima jos sedista koja su dobra a koja nisu testirana, ili nije svaki model neke firme testiran, to treba imati u vidu. Na primer, ova svedska sedista po izvestajima s onog sajta sto je Yelena ostavila link su izuzetna dobra, najpre jer im je dobar polozaj postavljanja, ali su i visokog kvaliteta. Medjutim, Nemci ne rade njihova testiranja, ne znam zasto. Negde sam procitala jer smatraju da roditelji ne znaju da postave sediste dobro unazad (?), totalno glup razlog po meni. Za to postoji instructions manual.

Ali to sto su ovi najtestiraniji (Maxi Cosi i Romer) ne znaci da ne treba pogledati neka druga, tako smo mi dosli do onih koje sam vec sto puta spomenula, Kiddy i Cybex, samo sto ona nemaju hiljadu modela nego po jedan ili dva pa nisu upadljiva ni poznata siroj publici.

Pre neki dan sam, primera radi, dobila preporuku za neki Concord, videla sam da ga ima na ADAC-u samo neka veca varijanta i da ima dobru ocenu.

Moras pogedati za svaki konkretan model, pa onda testove, pa malo guglaj. Mi recimo dosta citamo komentare roditelja, ima i tu informacija. Vec sam pisala kako smo tako saznali da je jastuk na sedistu i prednost i mana istovremeno, jer ga neka deca ne podnose, a neka cak mogu i da ga skinu (ona starija) i sta ces onda kad pojasevi ne postoje.

Recaro sedista izgledaju kvalitetno i jako lepo, po mom su ukusu. I ja bih njih izabrala samo da imaju koji plusic vise, izgledaju mnogo dobro :)

Ali ipak, shvatila sam da ovde estetika ne sme u prvi plan nego u neki cetvrti, peti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.