Autosedista za bebe i decu

odgovora

Objavljeno

Molim za vase misljeneje. Ja jos uvijek nemam djece, nadam se uskoro maloj bebari :) Ali... imam super drugaricu koja ima cerkicu od 18 mjeseci i primjecujem da zadnjih mjeseci vozaju dijete naprijed i to da dijete sjedi sa ocem za volanom. Nikada nisu ni imali sjediste za nju, vec kad bi negdje isli na duze staze ona bi sa njom sjedala pozadi, ali kad ih vidim kroz lokal najezim se, jos joj muz nekad stvarno vozi kao manijak... Par puta sam joj skrenula paznju ali se odmah naljuti.... Da li vi ili neko vas praktikuje ovakvo nesto?

Mi smo nabavili auto sediste samo zato sto je kaznjivo zakonom ako ga nemas. Moj sestric sad ima 2 god i cesto putuje na relaciji selo-grad, oko pola sata voznje, do sat. Uvek sedi mojoj sestri u krilo na zadnjem sedistu. Ja sam za da se deca do 10 god ne voza napred, ali nisam za sve te "sigurnosne" sprave. Mislim, najbolje bi bilo da naprave gumeno odelo sa sve kapom, i gumenu masku i ucvrsceno sa sipkama i safovima, pa tako i ako dete padne, moze da odkoci, i nece se razbiti, niti ce ista slomiti... Ono sto hocu da kazem jeste da danasnjica pravi od deteta debile i teraju roditelje da ih drze pod staklenim zvonom, pod izgovorom da su losi roditelji ako to ne urade.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo nabavili auto sediste samo zato sto je kaznjivo zakonom ako ga nemas. Moj sestric sad ima 2 god i cesto putuje na relaciji selo-grad, oko pola sata voznje, do sat. Uvek sedi mojoj sestri u krilo na zadnjem sedistu. Ja sam za da se deca do 10 god ne voza napred, ali nisam za sve te "sigurnosne" sprave. Mislim, najbolje bi bilo da naprave gumeno odelo sa sve kapom, i gumenu masku i ucvrsceno sa sipkama i safovima, pa tako i ako dete padne, moze da odkoci, i nece se razbiti, niti ce ista slomiti... Ono sto hocu da kazem jeste da danasnjica pravi od deteta debile i teraju roditelje da ih drze pod staklenim zvonom, pod izgovorom da su losi roditelji ako to ne urade.

:o:blink: :blink: :blink: :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi imamo isti problem.Doduse,imamo to bebece,ali je Mina prerasla svoje(pametna mama joj je kupila sediste do 18kg,koje je ona imala sa nepunih 2g :blink: ).Dopalo mi se ovo,a i cena je prihvatljiva,samo ga nisam videla uzivo,pa mi malo frka da narucim na nevidjeno

http://www.justclick.rs/catalog/product_in...roducts_id=3279

Sudeci po savetima koje smo dobili u medjuvremenu, nikako ne bi trebalo da kupis sediste bez prethodne probe s detetom, ali i probe u autu. Na primer ovo sediste koje mi planiramo zahteva dugacak kais, kratak ne moze da ga obuhvati, pa bi kupovina bez probe bila rizik da posle ne mozemo da ga postavimo, odnosno da nam bude potpuno neupotrebivo.

Inace ta sedista znaju da odaju drugaciji utisak na slikama i uzivo. U to smo se uverili kad smo pregledali sedista koja smo prvo gledali po sajtovima. Desavalo se da nam neko deluje mnogo vece, pa i udobnije nego sto se ispostavilo (i obrnuto).

Pogledaj u radnjama gde ga prodaju, pitajte da ga probate. Bitno je da detetu odgovara tako da se ne pomera iz polozaja koji je predvidjen, jer je samo tako bezbedno na nacin koji je obezbedio projektant sedista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve ja ovo znam draga. ali eto nas je jedna baba iz sve snage pre 2 meseca spicila od pozadi,direktno,koceci pod rucnom i da je bio njen auto malo vislji otisli bi da ne spominjem gde, koje god sediste da smo imali.

No nebitno.

Mi imamo recaro i ne znam kako preporucivati sedista, ne daj Boze da ih iko ikad testira. Osim po ocenama koje dobijaju na raznim testiranjima.

Nije lose procitati iskustva roditelja koji su duze vreme koristili neke modele, pa sakupiti sto vise prica. Zaista se ponekad desava i to da dobro ocenjena sedista imaju neke falinke koje nisu na prvi pogled vidljive (a proizvodjac ih naravno ne naglasava). Onaj Cybex koji mi merkamo recimo, moze biti ekstremno neudoban za bebu. A za takva sedista kazu da osim protestovanja moze da uzrokuje i da beba ne sedi pravilno (ne znam jel s ovim jastukom to uopste moguce, ali za neka druga moze da vazi). Onda bi se od toga verovatno mnogo znojila kad je toplo (to mi ne treba procena, vec prosta logika). Drugo, evo ovde na topiku je neko napisao da plisana sedista treba izbegavati zbog znojenja, nije ni to los savet. Jer: znoji se - nervira se - mrda se - ne sedi pravilno. Onda dalje i to da li je dete dovoljno visoko, doraslo ili da nije preraslo sediste. Ima na amazonu ocena korisnika i objasnjenja, mada i tu treba biti oprezan, mozda neko namerno antireklamira neku firmu (konkurentsku) :)

Ona prica o gledanju unazad mene je bacila u razmisljanje dugo par meseci, jos uvek nemam konacan zakljucak. Tu recimo nisam uopste pametna, sve mi to svedsko deluje skroz razumno i logicno, ali su mi i ovi Nemci pouzdani.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo nabavili auto sediste samo zato sto je kaznjivo zakonom ako ga nemas. Moj sestric sad ima 2 god i cesto putuje na relaciji selo-grad, oko pola sata voznje, do sat. Uvek sedi mojoj sestri u krilo na zadnjem sedistu. Ja sam za da se deca do 10 god ne voza napred, ali nisam za sve te "sigurnosne" sprave. Mislim, najbolje bi bilo da naprave gumeno odelo sa sve kapom, i gumenu masku i ucvrsceno sa sipkama i safovima, pa tako i ako dete padne, moze da odkoci, i nece se razbiti, niti ce ista slomiti... Ono sto hocu da kazem jeste da danasnjica pravi od deteta debile i teraju roditelje da ih drze pod staklenim zvonom, pod izgovorom da su losi roditelji ako to ne urade.

Nemojte onda koristiti danasnje sprave, ni automobil, ni razne kucne aparate.

Imate bicikl, ima i konjska zaprega. Mada i ona zna da udari o kamen i odskoci, pa se i tu treba paziti malo. Malo, samo onoliko koliko da niste pod staklenim zvonom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemojte onda koristiti danasnje sprave, ni automobil, ni razne kucne aparate.

Imate bicikl, ima i konjska zaprega. Mada i ona zna da udari o kamen i odskoci, pa se i tu treba paziti malo. Malo, samo onoliko koliko da niste pod staklenim zvonom.

Gde ti je sediste za bebu u autobusu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste li ikada imali saobraćajku, ja jesam ... dvije .... i to poprilično jake ...... Da jeste drugacije bi pricale

Moja Ana se i dan danas veže na zadnjem sjedištu a Stefan će u sjedalicu dokle god je OK da ide u sjedalicu i zaista sebe ne smatram DEBILOM niti od svoje djece pravim debile zbog toga. Ima ljudi koji to ne rade jer je zakonski propisano nego zato što im je sigurnost djece na prvom mjestu a saobraćajka nije isto što i pad sa bicikla, skija ili rolera

U toku udara djete koje sjedi u krilu ili beba na rukama dobije ubrzanje do 100 km/h i nema sasne da ga zadržiš u rukama, sjedalica je tako konstruisana da nema sanse da se mrdne, odleti ili bilo šta slično tome

Kada malo bolje razmislim, od sada cu stavljati djete da se vozi u gepeku, čisto da ne pravim debila od njega

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste li ikada imali saobraćajku, ja jesam ... dvije .... i to poprilično jake ...... Da jeste drugacije bi pricale

Moja Ana se i dan danas veže na zadnjem sjedištu a Stefan će u sjedalicu dokle god je OK da ide u sjedalicu i zaista sebe ne smatram DEBILOM niti od svoje djece pravim debile zbog toga. Ima ljudi koji to ne rade jer je zakonski propisano nego zato što im je sigurnost djece na prvom mjestu a saobraćajka nije isto što i pad sa bicikla, skija ili rolera

U toku udara djete koje sjedi u krilu ili beba na rukama dobije ubrzanje do 100 km/h i nema sasne da ga zadržiš u rukama, sjedalica je tako konstruisana da nema sanse da se mrdne, odleti ili bilo šta slično tome

Kada malo bolje razmislim, od sada cu stavljati djete da se vozi u gepeku, čisto da ne pravim debila od njega

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi imamo isti problem.Doduse,imamo to bebece,ali je Mina prerasla svoje(pametna mama joj je kupila sediste do 18kg,koje je ona imala sa nepunih 2g :blink: ).Dopalo mi se ovo,a i cena je prihvatljiva,samo ga nisam videla uzivo,pa mi malo frka da narucim na nevidjeno

http://www.justclick.rs/catalog/product_in...roducts_id=3279

:D :D :D baš ovo smo sinoć mm i ja gledali :) na http://www.svezakucu.rs/www/catbrowser.php?qcatid=717& su ti povoljnije cene, a proverena firma!! Ja sam kod njih već dosta stvari poručivala tako da ti ih preporučujem kao pouzdane i povoljne. I da, kod tih sedišta može da se skine kompletan naslon i da ostane samo onaj buster za veliku decu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Jana je jos uvek u bebecem sedistu,onom kao nosiljka od o do 13kg,tako da cemo sad njoj kupiti veliko a za maloga bebca ostaje ovo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi imamo isti problem.Doduse,imamo to bebece,ali je Mina prerasla svoje(pametna mama joj je kupila sediste do 18kg,koje je ona imala sa nepunih 2g :blink: ).Dopalo mi se ovo,a i cena je prihvatljiva,samo ga nisam videla uzivo,pa mi malo frka da narucim na nevidjeno

http://www.justclick.rs/catalog/product_in...roducts_id=3279

Pre par dana smo gledali ovo sediste u Aksi- cena je 7100 (odprilike)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste li ikada imali saobraćajku, ja jesam ... dvije .... i to poprilično jake ...... Da jeste drugacije bi pricale

Moja Ana se i dan danas veže na zadnjem sjedištu a Stefan će u sjedalicu dokle god je OK da ide u sjedalicu i zaista sebe ne smatram DEBILOM niti od svoje djece pravim debile zbog toga. Ima ljudi koji to ne rade jer je zakonski propisano nego zato što im je sigurnost djece na prvom mjestu a saobraćajka nije isto što i pad sa bicikla, skija ili rolera

U toku udara djete koje sjedi u krilu ili beba na rukama dobije ubrzanje do 100 km/h i nema sasne da ga zadržiš u rukama, sjedalica je tako konstruisana da nema sanse da se mrdne, odleti ili bilo šta slično tome

Kada malo bolje razmislim, od sada cu stavljati djete da se vozi u gepeku, čisto da ne pravim debila od njega

slazem se u potpunosti sa celim postom,a posebno ovim boldovanim delom,ja svoju decu i na 100 m voznje vezujem u sedista ne zato sto je to trend ili zakon tako kaze vec zbog njihove bezbednosti,a ovo sto se tice "debila" bolje da ne komentarisem,do duse jos nisam dobila takvu dijagnozu od lica koja su upucena u davanje iste,tako da nemam razloga za zabrinutost

Nikada,ali bas nikada nebih stavila svoje dete(decu) napred ni na najkracim relacijama,i to voziti dete napred je po meni veoma nepromisljeno(mislim na duze staze)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo nabavili auto sediste samo zato sto je kaznjivo zakonom ako ga nemas. Moj sestric sad ima 2 god i cesto putuje na relaciji selo-grad, oko pola sata voznje, do sat. Uvek sedi mojoj sestri u krilo na zadnjem sedistu. Ja sam za da se deca do 10 god ne voza napred, ali nisam za sve te "sigurnosne" sprave. Mislim, najbolje bi bilo da naprave gumeno odelo sa sve kapom, i gumenu masku i ucvrsceno sa sipkama i safovima, pa tako i ako dete padne, moze da odkoci, i nece se razbiti, niti ce ista slomiti... Ono sto hocu da kazem jeste da danasnjica pravi od deteta debile i teraju roditelje da ih drze pod staklenim zvonom, pod izgovorom da su losi roditelji ako to ne urade.

Mala maza 75, samo te molim da pogledas ovaj video

, nazalost ovo je realnost... ovo isto moze da se desi djetetu i kad pozadi sjedi, bukvalno glavom proleti kroz sofersajbnu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mala mazo 75 citam tvoje postove i ne verujem. Najbolje da rodis dete i odmah mu kupi stan i neka se samo snalazi, ma sta ce mu mama, sisa i sve ostale ,,sprave,, koje sluze da dete bude bezbedno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo smo se vratili s probe Cybex pallas sedista, pa da podelim utiske.

Uprkos mojoj euforiji da smo konacno pronasli super sediste, s dobrim ocenama, koje ima i sigurnosne dodatke, koje je udobno, pa na sve to jos i lepo, doisli smo do zakljucka da ga nikako necemo uzeti, a s tom ocenom se i prodavac slozio. I to ne zbog onoga sto sam ocekivala - da ce se beba buniti kad sedne i kad joj se stavi jastuk, nego zbog toga sto joj sediste ne odgovara po velicini. Iako beba po uzrastu i velicini potpada pod kategoriju I sedista, kad sedne u ovo sediste ni glavica niti ramena nisu gde bi trebalo da budu, a to je sasvim pouzdan pokazatelj da ne treba da se vozi u njemu. S tim smo se svi slozili, pa i prodavac kome je u interesu da proda.

Zakljucak - kao sto sam napisala par postova ranije: nikako ne treba kupovati sediste pre nego sto se prethodno isproba. Kad vidite uzivo sediste s bebom pojavi se niz novih stvari o kojima mozda niste ni razmisljali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde ti je sediste za bebu u autobusu?

Ne znam, ne vozimo se autobusom (bebu, jos uvek). Da se vozim raspitala bih se kako da se prevezemo a da mi beba ne landara kao torba. Mi medjutim pricamo o autosedistima i voznji u autu, koja se prilicno razlikuje od voznje autobusom, pa je prema tome sediste prilagodjeno voznji u autu i bezbednosti u njemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste li ikada imali saobraćajku, ja jesam ... dvije .... i to poprilično jake ...... Da jeste drugacije bi pricale

Moja Ana se i dan danas veže na zadnjem sjedištu a Stefan će u sjedalicu dokle god je OK da ide u sjedalicu i zaista sebe ne smatram DEBILOM niti od svoje djece pravim debile zbog toga. Ima ljudi koji to ne rade jer je zakonski propisano nego zato što im je sigurnost djece na prvom mjestu a saobraćajka nije isto što i pad sa bicikla, skija ili rolera

U toku udara djete koje sjedi u krilu ili beba na rukama dobije ubrzanje do 100 km/h i nema sasne da ga zadržiš u rukama, sjedalica je tako konstruisana da nema sanse da se mrdne, odleti ili bilo šta slično tome

Kada malo bolje razmislim, od sada cu stavljati djete da se vozi u gepeku, čisto da ne pravim debila od njega

Slazem se. Isto kao sto imam naviku da sebe vezem na prednjem sedistu cim udjem u auto, tako i luka pravac svoje sediste potpuno vezan. Nisu izmislili pojaseve i sedista zbog policije vec zbog nase bezbednosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mala mazo 75 citam tvoje postove i ne verujem. Najbolje da rodis dete i odmah mu kupi stan i neka se samo snalazi, ma sta ce mu mama, sisa i sve ostale ,,sprave,, koje sluze da dete bude bezbedno.

Najbolje bi bilo da takve osobe nemaju decu. Evo, sad prvi put posetih ovu temu i ne mogu da verujem. Pa, da li ima tema gde je ona postovala, a da nije lupetala?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada malo bolje razmislim, od sada cu stavljati djete da se vozi u gepeku, čisto da ne pravim debila od njega

Sad ces reci da sam ja neodgovorna majka, ali ja sam Aleksu vozila u gepeku po dvoristu, jedno dva minuta pri brzini od 10km na cas. Samo jednom. I da, gebek je otvoren sa unutrasnje strane, ako me razumes, tako da se on drzao za zadnje sediste i mm je bio pozadi.

Voli svoju sedalicu i stalno je u njoj. Ali nije mi strano da ga u vrtic stavim napred, spustim skroz sediste, tako da on lezi, i vozim ga. Napominjem da je ovo mali grad, i da nam je vrtic tri minute voznje i uglavnom ne sretnem ni jedno auto. Kada se vracam sa posla i iz vrtica on je u sedalici vezan jer je tada gust saobracaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najbolje bi bilo da takve osobe nemaju decu. Evo, sad prvi put posetih ovu temu i ne mogu da verujem. Pa, da li ima tema gde je ona postovala, a da nije lupetala?

Evo i ja sad citam i isto se pitam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mozda su moji postovi nestali u onom slupavanja servera, pa da samo kazem da smo mi imali bebece sediste Maxi Cosi u kome je bio do 16 meseci. Tad ga je prerastao. Kupili smo u Svedskoj (narucili) isto Maxi Cosi ali koje se montira na prednje sediste, naravno suprotno od pravca kretanja vozila. Njega cemo koristi do 4 godine.

Osim sto je suvozacevo sediste najbezbednije sediste u vozilu, prednost ovog sedista je sto vam je dete stalno u vidokrugu-ukoliko vozite ili sedite na zadnjem sedistu. Meni je ovo olaksavajuca okolnost jer vrlo cesto se vozim sama sa detetom. Odlicno za laku komunikaciju bez rizika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uzas!!!No dobro.

Pre neki dan mi se desila prva nezgodna situacija u saobracaju.

Isla sam iz prodavnice autom,Jana je bila u sedistu.Automobil koji je isao ispred mene naglo je skrenuo,a migavac je upalio tek kada je skrenuo.Toliko sam naglo zakocila da sam sa nekih 80-90km/h morala da stanem.Sa sedista je sve popadalo,ali sve i kotrljalo se po autu.Samo sam pogledala u Janu,ona nista,ama nije se ni pomerila,niti je ista osetila.

Hvala Bogu sto ovako nesto postoji da nam cuva decu,srce mi je bilo u petama,a ona nista.Cim sam izasla iz auta,odmah sam rekla mm koliko je sediste dobra stvar.A i kud bi da mrdnula sa Janom,da mi nije sedista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo ovo sjediste

http://www.worldwideshoppingmall.co.uk/toy...ma-car-seat.asp

ali uvijek me strah kad vozimo bebca od mjesec dana, jer zauzme neki tako cudan polozaj, kao polusjedjeci. Sjediste je toboze 0+, ali meni se cini da bebac previse sjedi u njemu, pa sve brinem da mu ne povrijedim kicmu. Imate li ko slicne strahove?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo ovo sjediste

http://www.worldwideshoppingmall.co.uk/toy...ma-car-seat.asp

ali uvijek me strah kad vozimo bebca od mjesec dana, jer zauzme neki tako cudan polozaj, kao polusjedjeci. Sjediste je toboze 0+, ali meni se cini da bebac previse sjedi u njemu, pa sve brinem da mu ne povrijedim kicmu. Imate li ko slicne strahove?

Matilda ne znam, ali mislim da je ovo tek za bebu od 6 meseci, ali nisam sigurna. Ipak gore pise od 0+, ali dole pise age group 6 months, sto mi je cudno. Mada znam da se ovde ovakva sedista prodaju za stariju decu, ili gresim, nisam sigurna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.