Autosedista za bebe i decu

odgovora

Objavljeno

Možda će nekome biti smešno, ali moram da pitam...

Kada idete na duži put i dete zaspi u sedištu (9 - 18 kg), šta raditi i kako sprečiti da mu glava pada prema napred? Da li vrede oni jastuči za putovanja i gde mogu da se kupe? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Možda će nekome biti smešno, ali moram da pitam...

Kada idete na duži put i dete zaspi u sedištu (9 - 18 kg), šta raditi i kako sprečiti da mu glava pada prema napred? Da li vrede oni jastuči za putovanja i gde mogu da se kupe? :unsure:

nama je Luka uvek spavao i sad spava na duzim putovanjima pa i na kracim.. njemu glava pada na stranu a ako bas dalje putujemo onda mu malo povucem sediiste u onaj "kao" polusedeci polozaj, tek toliko da nije bas uspravan.

jastuci.. znam da sam vidjala u metrou prosle god kad smo se spremali za letovanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nama je Luka uvek spavao i sad spava na duzim putovanjima pa i na kracim.. njemu glava pada na stranu a ako bas dalje putujemo onda mu malo povucem sediiste u onaj "kao" polusedeci polozaj, tek toliko da nije bas uspravan.

jastuci.. znam da sam vidjala u metrou prosle god kad smo se spremali za letovanje.

Hvala, Ivana:)! Pokušaću i ja da malo povučem sedište! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Možda će nekome biti smešno, ali moram da pitam...

Kada idete na duži put i dete zaspi u sedištu (9 - 18 kg), šta raditi i kako sprečiti da mu glava pada prema napred? Da li vrede oni jastuči za putovanja i gde mogu da se kupe? :unsure:

Moje sedište ima opciju 'ležećeg' položaja...tačnije poluležećeg..koje je vaše sedište?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zar nema svako sedište opciju 'poluležeću' :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje sedište ima opciju 'ležećeg' položaja...tačnije poluležećeg..koje je vaše sedište?

Romerovo, nemam pojma koji model. Moraću da pošaljem mm da prouči to! Bilo bi divno da ako ima tu mogućnost! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo Chicco-vo a i ono može da se izvuče napred u poluležeći položaj, i baš je zgodno kad spava, da ne lupka glavom na jednu ili drugu stranu.

Ja mislim da skoro sva imaju, samo treba naći "kvaku" tj. kako se aktivira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

trebalo bi da imaju. napred kod nogica, kod na je kao neka rucka koja se povuce i to je to..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

trebalo bi da imaju. napred kod nogica, kod na je kao neka rucka koja se povuce i to je to..

Da, pa tako imamo ukupno 3 položaja. A za one koji pažljivije gledaju, sa strane ima ogromna nalepnica na kojoj sve lepo piše! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: :lol: pa ko ce sve da gleda

Da, pa tako imamo ukupno 3 položaja. A za one koji pažljivije gledaju, sa strane ima ogromna nalepnica na kojoj sve lepo piše! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nase je nania i moze u vise polozaja da se spusta,tako da kad zaspi u njemu ja ga samo spustim.Nase je za uzrast od 0-18 kg tako da je i za bebe do 6 meseci mada smo mi u pocetku koristioli nosiljku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako ova tema negde postoji, molim administratora da prebaci ovo moje pod tu temu.

Nadam se da neko ima iskustvo sa ovim što nama pričinjava problem. Naime, kupili smo Hauckova kolica a onda i auto sedište koje bi se montiralo na njih. Imalo je odlične ocene i nismo dalje ni razmišljali. Kao, Nemci su pa sigurno ne mogu omanuti...

Dakle, model sedišta je Zero Plus Comfort

http://www.hauck.de/en/hauck/carseats/zero...oup-0-plus.html

Naziv je odličan zato što nije ni malo udobno sedište. Kad stavimo bebca u sedište on se sav jadan izlomi. Ili su mu nogice pod telom sa iskrivljenim vratom ili je toliko savijen vrat da se bojimo da će pri štruckanju povrediti vratić.

Probali smo premestiti kaiševe ali to ne menja mnogo stvari.

Molim vas, da li neko ima iskustva sa ovom sedaljkom i ako ima, neka nas posavetuje jer mi stvarno više nismo pametni šta uraditi.

Sedište izgleda lepo ali nigde na netu nismo našli fotku bebe u takvoj sedaljci. Mislimo, možda nešto nismo namestili kako treba a onda s druge strane ako trebaš imati doktorat za stavljanje bebe u auto sedaljku... Da ne psujem onda.

Hvala unapred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedno pitanje, nadam se da ce neko znati da mi odgovori... Mi imamo "jaje" za novorodjence. Samo, tu ide kao neki sundjercic koji je bas za novorodjenu bebu, a koji se izvadi kad beba malo poraste (nadam se da shvatate o cemu pricam :unsure: ). Taj sundjercic vise nemamo a hteli bismo opet da koristimo jaje za novu bebu. Da li neko zna da li je moguce kupiti posebno taj sundjercic? Ne kupuje nam se novo sediste samo zbog toga.... Inace jaje je marke Chicco.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

lunaisunce mi smo negde zagubili taj sundjercic pa smo improvizovali sa cebencetom , popunili tu rupu i drzali cebence tako u tome dok je bilo potrebno... Pa ako ne nadjes mozes i tako , nista ne fali....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Muz i ja vec nekoliko meseci trazimo sediste za nasu bebu, odnosno ono sto ce zameniti takozvano jaje, u kom se beba jos vozi. Sad ima godinu dana, ali posto je sitna nije ga jos prerasla.

Kad smo poceli da trazimo sediste, jedno od prvih mesta na internetu koje sam posetila je ovaj forum, procitala sam doduse samo par postova, pisala je neka vrlo pametna mlada mama, pod nikom Miclici. Krenula sam odatle, a onda smo rovarili po netu, raspitivali se, muz mi ima drustvo po zemljama EU pa je i njih pitao. A onda smo danas seli oboje i iscitali ovaj topik do kraja. Nas utisak verovatno nece biti simpatican mnogima, jer se nazalost vise ceni forma nego sadrzaj, odnosno pre kako je nesto receno, a ne sta je receno.

Uglavnom smo se slozili s onim sto je pisala MicikaS. Na osnovu svega sto smo saznali (nisam bas citala o tipovima sudara, to recimo ne bih komentarisala), zaista neke stvari iz njenih postova stoje. ADAC test jeste u Evropi uziman kao merodavan i kompetentan. Sta kaze ADAC:

Najbolje ocenjivana sedista su Maxi Cosi i Britax-Romer (od ovih spominjanih). Ali - uvek se gleda konkretan model, a ne skupno, mada se i tako moze komentarisati.

Mi smo bas hteli Recaro, delovalo nam je kvalitetno i svidjalo nam se, a i posli smo od tog da oni prave sedista za avione i automobile, medjutim, verovatno cemo odustati od njega jer mu ADAC daje prosecnu ocenu (oznaka kao nula).

Chicco sedista nemaju dobre preporuke, evo da odgovorim na ovaj post:

MICIKAS, da li mi mozes naci bilo gde na netu da je chicco neptune i chicco proxima sediste dobilo losu ocenu od strane Adac-a?!

to sto je nesto jeftinije u nemackoj, ne govori nista, posto je u nemackoj SVE jeftinije.ovde je isto proxima oko 129, negde cak i 139 evra.

Hvala unapred

Dakle, ADAC ovako kaze: http://www.adac.de/infotestrat/tests/kinde...aspx?tabid=tab5

A posto link nece da prenese rezultate pretrage po kriterijumima (sto mozete i sami proveriti ako podesite pretragu po godinama i po markama), prenecu skrinshot ovoga:

post-27188-1316004858_thumb.jpg

post-27188-1316004876_thumb.jpg

Dakle, sta nam kaze ADAC: Da osim autofix fast i key 1 isofix iz ranijih godina, ostale Chicco koje je testirao (ADAC ne testira sva sedista koja postoje) ne preporucuje, ili ih smatra prosecnim (a ne dobrom preporukom). Ono sto oni preporucuju mnalazi se u koloni ADAC-Urteil i ima jedan ili dva plusica, oznaceno zelenom bojom. Nulica znaci prosek, a minusi antipreporuku. Po njima,model Neptun ne da nije za preporuku vec ga izrazito ne preporucuju.

Sicherheit je sigurnost, Bedienung je mislim rukovanje (instalacija), Komfort razumete, a ono cetvrto je valjda koliko je ekoloski materijal.

ADAC inace vrsi crash testove na pravim atomobilima, s lutkama (dummies). Ima na Youtube-u toga koliko hocete, gotovo za svako poznatije sediste mozete videti kakav mu je test. Ja sam ranije izbegavala da gledam to, da se ne bih traumirala, ali sam promenila stav. Ako hocu da se informisem tacno i precizno, pogledacu (svi gledamo dnevno mnogo gore filmove od simulirane situacije koja je moguca). Ali, niko nikog ne tera to da gleda (crash testove), ali ako nemas srca to da gledas, onda nije lose pogledati preporuke nezavisnih procenjivaca koji su bazirani na tim testovima. Ja im verujem :)

I eto, oni kazu da Chicco ima neke jako lose modele. Kod nas je Chicco smatran za prestiznu marku i poznajem mnoge roditelje koji veruju svemu sto je od tog proizvodjaca, bez prethodne provere. U Evropi je Chicco jedna sasvim osrednja marka.

Imam utisak da su se mnogi naljutili sto im je Micika zamerila (ili je trako zvucala) sto sediste nisu platili jako skupo. Razumem donekle ljutnju, istina je da svako zeli najbolje svom detetu kao i da ne voli da mu neko cacka u odnos prema detetu. Medjutim, istina je i to da su ova skupa kvalitetna sedista ipak proverenog i pouzdanijeg kvaliteta. Nije im garancija to sto su skupa, eno ADAC i milion testova sedista koja su se pokazala lose a koja kostaju preko 150 pa i 200, 300 Evra. A recimo, Maxi Cosi priori (dobre ili jako dobre ocene) moze da se pronadje za oko 150 evra, koliko kostaju neka neproverena sedista. Tako da je nas stav: ako cemo kupiti novo sediste i za njega izdvojiti neki novac, a na osnovu svega sto sam procitala, onda necu da stedim u nekoliko desetina, pa i u sto Evra. Necu da stedim tu, jer se radi o jako vaznoj stvari, bezbednosti deteta, a stotka nova ce se naci. Uostalom, mi smo odvajali jos od ranije za ovu stavku, ne bi mogli tek onako iz novcanika da izvucemo odjednom.

I ne treba niko da se vredja zbog toga. Ja verujem da ljudi iz najbolje namere necemu ne pridaju vaznost, ja sam tokom trudnoce glasno protestovala protiv sedista. Smatrala sam to modnim hirom i gluposcu, i mi smo se nekako vozili kao deca pa nista i slicne price. Sad vec ne mislim tako. Vremena su se promenila, mnogo je vise automobila, mnogo je jacih auta i dzipova na ulicama, divljacki se vozi. Nisam mracna, samo konstatujem nesto sto svakodnevno pratimo po novinama i televiziji. Ne treba da racunamo da ce nam se obavezno desiti nesto lose ili da budemo pesimisticni, ali da prihvatimo da smanjimo rizik u onoj meri koliko mozemo da uticemo.

A ta neka testirana sedista sa sertifikatima zaista imaju zastite koje spolja nisu vidljive (pogledajte Britax-ov sajt, tu lepo objasnjavaju sta sve ima i kako stiti). Ne slazem se ni sa stavom "ako nam je sudjeno" i "nijedno sediste te nece spasiti". Bolje sediste - manja verovatnoca, tako nekako. Uostalom, razlike u kvalitetu medju razlicim markama su uvek postojale....tako je i sa autima, sa gotovo svom tehnikom.

A neko je ove na forumu napisao da ce pre da stedi na kolicima nego za sediste, s tim se slazem. Ima dosta opreme za bebe koja uopste ne mora biti markirana, ali sedistu dajem prednost nad svim.

Nas izbor ce verovtno biti Cybex pallas koji ima u Aksi. Da li ga je neko koristio? Mene jedino brine da bebu ne smori onaj jastuk koji je postavljen za bezbednost (zbog koga je sediste tako dobro), ali cem oproveriti to detaljno pre nego ga kupimo.

Nemojte da uzimate ovaj moj post kao neku kritiku. Cilj mi je pre bio da ukazem da ima osnova da se razmotre neke sugestije cak i kad su napisane malo arogantno, kao Micika, jer su i pored toga informativne. Inatiti se je kontraproduktivno. Kao sto sam vec spominjala, ja sam citala mnogo vise nego sto se javljam i uvek vise puta procitam postove koji upozoravaju na nesto, a one gde jedni drugima dele smajlice preskacem, jer mi je ovo prvo znatno korisnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga Prego mogu se sloziti donekle sa tobom, ali opet u celoj prici najbitniji je auto. Ako je auto slab , dzabe dobro sediste. A jak auto ipak je jak auto. Posle udesa sam se pozabavila najvise birajuci nov auto koji je jak. I to su mi bile najbitnije analize. ALi opet ne daj Boze kazem.

Za vase sediste nisam cula, tako da ne mogu da prenesem iskustva. Mozda ostale devojke znaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi bi trebalo sada da uzmemo sediste,jer jos uvek imamo ono prvo sedistance za bebu.Svi mi preporucuju Maxi Cosi..ne znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam veliku muku za sedište.... Aki će mi još malo izrasti iz ovog što sad imamo, ali ono nije za bebu već tek od 9 meseci.... prvo smo mislili da kupimo njemu novo a za bebu ovo, međutim ne može... a puno mi je da kupujem sad za bebu sedište nosiljku pa da nasledi batino i Akiju novo veliko sedište... stvarno nisam pametna šta i kako....

To sedište za bebu je jedina stvarčica koju nemam od koga pozajmiti... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam veliku muku za sedište.... Aki će mi još malo izrasti iz ovog što sad imamo, ali ono nije za bebu već tek od 9 meseci.... prvo smo mislili da kupimo njemu novo a za bebu ovo, međutim ne može... a puno mi je da kupujem sad za bebu sedište nosiljku pa da nasledi batino i Akiju novo veliko sedište... stvarno nisam pametna šta i kako....

To sedište za bebu je jedina stvarčica koju nemam od koga pozajmiti... <_<

Ja jurim sad sediste na Limundu,mozda ti je tamo prihvatljivija cena!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maki D, jel si razmisljala o onome busteru? Pricali smo o njemu par stranica ispred...

Jeftin je, kosta oko 2000(najjeftinija varijanta), zauzima malo mesta kad se ne koristi, jer sa dva sedista pozadi ne znas gde ces kad ne vozis decu, vec odrasle! :rolleyes:

Mi razmisljamo o tom busteru, verovatno cemo da kupimo, sad smo skoro culu da deca preko tri godine ne moraju da imaju sediste pa ne znam da li to uopste i kupovati. Jos cemo razmisliti... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga Prego mogu se sloziti donekle sa tobom, ali opet u celoj prici najbitniji je auto. Ako je auto slab , dzabe dobro sediste. A jak auto ipak je jak auto. Posle udesa sam se pozabavila najvise birajuci nov auto koji je jak. I to su mi bile najbitnije analize. ALi opet ne daj Boze kazem.

Za vase sediste nisam cula, tako da ne mogu da prenesem iskustva. Mozda ostale devojke znaju.

Kad si u saobracaju, niz faktora odredjuje kako ce on teci. Ti sam, drugi ucesnici, fiziolosko stanje svakog vozaca (da l' si pijan ili pospan), licnost svakog vozaca (neki su oprezni, neki vole da se bahate), auotomobili i njihove karakteristike, sigurnost u autu (sedista, pojasevi), vremenske prilike (kisa, sneg, magla), kvalitet puta, da li ima krivina, osvetljenost.... i na kraju faktor slucajnosti.

Mi ovde pricamo o sedistima, ne uzimajuci u obzir druge aspekte.

Ima jos jedna stvar: mnogo je lakse sakupiti novac za bolju klasu autosedista, nego sakupiti novac za bolju klasu automobila. Lakse je nabrati dodatnih 50 ili 100 Evra nego 5000 ili 10000. Zato bi bilo malo bespredmetno savetovati da se malo "stisnes" pa kupis Ford Mondeo umesto Fiat Punta, iako svi znamo da bi bilo bolje voziti ovaj prvi od ovog drugog.

A evo, kaze ti moj muz (ja sam nestrucnjak) da su savremeni automobili projektovani da se zguvaju malo vise u predelu motora u slucaju sudara, kako bi kabina ostala sto ocuvanija. To znaci da je guzvanje prednost u tom slucaju, a ne falinka (da je to zapravo neka vrsta zastite).

Ovo je Cybex pallas, ali i dalje sam skepticna kako se ovaj jastuk podnosi, moracemo to da isprobamo:

10998.jpg

I dalje razmatramo Recaro young sport, a mozda i Romer King Plus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad si u saobracaju, niz faktora odredjuje kako ce on teci. Ti sam, drugi ucesnici, fiziolosko stanje svakog vozaca (da l' si pijan ili pospan), licnost svakog vozaca (neki su oprezni, neki vole da se bahate), auotomobili i njihove karakteristike, sigurnost u autu (sedista, pojasevi), vremenske prilike (kisa, sneg, magla), kvalitet puta, da li ima krivina, osvetljenost.... i na kraju faktor slucajnosti.

Mi ovde pricamo o sedistima, ne uzimajuci u obzir druge aspekte.

Ima jos jedna stvar: mnogo je lakse sakupiti novac za bolju klasu autosedista, nego sakupiti novac za bolju klasu automobila. Lakse je nabrati dodatnih 50 ili 100 Evra nego 5000 ili 10000. Zato bi bilo malo bespredmetno savetovati da se malo "stisnes" pa kupis Ford Mondeo umesto Fiat Punta, iako svi znamo da bi bilo bolje voziti ovaj prvi od ovog drugog.

A evo, kaze ti moj muz (ja sam nestrucnjak) da su savremeni automobili projektovani da se zguvaju malo vise u predelu motora u slucaju sudara, kako bi kabina ostala sto ocuvanija. To znaci da je guzvanje prednost u tom slucaju, a ne falinka (da je to zapravo neka vrsta zastite).

Ovo je Cybex pallas, ali i dalje sam skepticna kako se ovaj jastuk podnosi, moracemo to da isprobamo:

10998.jpg

I dalje razmatramo Recaro young sport, a mozda i Romer King Plus.

Sve ja ovo znam draga. ali eto nas je jedna baba iz sve snage pre 2 meseca spicila od pozadi,direktno,koceci pod rucnom i da je bio njen auto malo vislji otisli bi da ne spominjem gde, koje god sediste da smo imali.

No nebitno.

Mi imamo recaro i ne znam kako preporucivati sedista, ne daj Boze da ih iko ikad testira. Osim po ocenama koje dobijaju na raznim testiranjima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja jurim sad sediste na Limundu,mozda ti je tamo prihvatljivija cena!

Pogledaću šta ima :)

Maki D, jel si razmisljala o onome busteru? Pricali smo o njemu par stranica ispred...

Jeftin je, kosta oko 2000(najjeftinija varijanta), zauzima malo mesta kad se ne koristi, jer sa dva sedista pozadi ne znas gde ces kad ne vozis decu, vec odrasle! :rolleyes:

Mi razmisljamo o tom busteru, verovatno cemo da kupimo, sad smo skoro culu da deca preko tri godine ne moraju da imaju sediste pa ne znam da li to uopste i kupovati. Jos cemo razmisliti... <_<

Razmišljala sam i o tome, ali u uputstvima piše da je za dete od 5 godina i ne znam sad koje visine, jer se vezuje redovnim pojasom u kolima...

Imam još vremena pa ću prelomiti šta-gde-kako... :)

Najveći je fazon što ja ne planiram više dece, tako da tri auto sedišta mi ne trebaju....zato se ja i dvoumim... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi imamo isti problem.Doduse,imamo to bebece,ali je Mina prerasla svoje(pametna mama joj je kupila sediste do 18kg,koje je ona imala sa nepunih 2g :blink: ).Dopalo mi se ovo,a i cena je prihvatljiva,samo ga nisam videla uzivo,pa mi malo frka da narucim na nevidjeno

http://www.justclick.rs/catalog/product_in...roducts_id=3279

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.