Autosedista za bebe i decu

odgovora

Objavljeno

Ima li neko iskustva sa ovakvim sedistima za vecu decu?

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQ...Rxp2OObqeY-Vmhg

buster sediste, tek za vecu decu npr preko 3god, znaci da "odigne" dete i zavezes ga sedistem. veca sedista imaju mogucnost da se kad dete poraste odvoji samo buster i ostavi u autu. mi planiramo da kupimo neko takvo vece kome se odvaja buster ali jos nismo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sedista moraju mnoooogo testova da prodju da bi dobila oznake za sigurnost. Ovde su preporuceni romer i maxi kosi. Ja sam prvo imala chicco i nisam bas bila zadovoljna, nekako nije lezao na seddistu auta vec se klatio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima li neko iskustva sa ovakvim sedistima za vecu decu?

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQ...Rxp2OObqeY-Vmhg

Ovo su takozvani busteri, koji u sustini sluze da dete podignu kako bi se lakse vezalo.

Mi jos uvek koristimo Recaro sediste i nadam se da cu do 12 godine, koliko je propisano da drzati u sedistu. Narocito posle udesa koji smo skoro imali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo su takozvani busteri, koji u sustini sluze da dete podignu kako bi se lakse vezalo.

Mi jos uvek koristimo Recaro sediste i nadam se da cu do 12 godine, koliko je propisano da drzati u sedistu. Narocito posle udesa koji smo skoro imali.

Ja sam mislila da uzmemo taj buster, on ide za decu preko tri godine, a znaci nam i zbog mesta jer vec imamo i pravo Maxi-Cosi sediste u kome je manja cerkica, pa da ne drzimo dva sedista jer cesto neko ide sa nama, pa mm vozi nekog bez dece pa non stop unosi-iznosi sedista! Nema nikoga ko koristi te bustere! <_<

Kakav udes ste imali? Jel sve u redu? Nadam se da nije nista ozbiljno bilo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam mislila da uzmemo taj buster, on ide za decu preko tri godine, a znaci nam i zbog mesta jer vec imamo i pravo Maxi-Cosi sediste u kome je manja cerkica, pa da ne drzimo dva sedista jer cesto neko ide sa nama, pa mm vozi nekog bez dece pa non stop unosi-iznosi sedista! Nema nikoga ko koristi te bustere! <_<

Kakav udes ste imali? Jel sve u redu? Nadam se da nije nista ozbiljno bilo...

Ovde dosta mojih drugarica koristi te bustere za veliku decu i zadovoljne su. Mislim koliko mozes reci da je neko zadovoljan sedistem. Ne daj Boze da ikada ikada izprobava sedista.

Mi smo imali udes pre mesec-dva, stajali smo u koloni i zena nas je od pozadi udarila svom snagom, znaci zakocila je pod rucnom ali kasno i bilo je strasno.Odleteli smo od udara i skucali auto ispred nas. Luka je sedeo nazad, sva sreca te je nas auto bio vislji od njenog, ne zelim da razmisljam da nije bio. Auto je bio za bacanje, ceo razvaljen, ali Hvala Bogu mi smo ok,j'es auto i sve ostalo.

Sad imam fobiju kad stojimo na semaforu ili koloni, ali to je za drugu temu.:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo prosle nedelje kupili novo sediste Giordani neko ni najskuplje , ni najjeftinije 13.000 smo platili ... ali ok je , prvo smo koristili ono malo za novorodjene bebe Graco sve do pre nedelju dana, super je ko maoze da pristi neku skupo super sigurno sediste ali bolje ikakvo nego nikakvo i ni to skupo super sigurno ne moze da zastiti u potpunosti tako da je oprez u saobracaju ipak najbitni , tj bitniji od sedista...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovde dosta mojih drugarica koristi te bustere za veliku decu i zadovoljne su. Mislim koliko mozes reci da je neko zadovoljan sedistem. Ne daj Boze da ikada ikada izprobava sedista.

Mi smo imali udes pre mesec-dva, stajali smo u koloni i zena nas je od pozadi udarila svom snagom, znaci zakocila je pod rucnom ali kasno i bilo je strasno.Odleteli smo od udara i skucali auto ispred nas. Luka je sedeo nazad, sva sreca te je nas auto bio vislji od njenog, ne zelim da razmisljam da nije bio. Auto je bio za bacanje, ceo razvaljen, ali Hvala Bogu mi smo ok,j'es auto i sve ostalo.

Sad imam fobiju kad stojimo na semaforu ili koloni, ali to je za drugu temu.:)

Uh, sva sam se naježila. Dobro je da je sve prošlo kako treba.

Da li si čula da posle svakog sudara treba promeniti i auto sediše za bebe tj. decu.

Molim te pročitaj o tome. Što je sigurno sigurno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, sva sam se naježila. Dobro je da je sve prošlo kako treba.

Da li si čula da posle svakog sudara treba promeniti i auto sediše za bebe tj. decu.

Molim te pročitaj o tome. Što je sigurno sigurno.

Znam citala sam dosta o tome, u svakom slucaju bi posle odmora morali da mu menjamo sediste jer je ovo nase do 18 kg.

a zbog udesa, citala sam ako je minor crash ili kako je to vec na sprskom onda se sediste ne menja tj :

"It depends. If it was a moderate or severe crash, then yes, you should replace the car seats.

However, if it was just a minor accident, then you may not automatically need to. According to the National Highway Traffic Safety Administration, an accident is minor if:

  1. the vehicle was able to be driven away from the crash site;
  2. the vehicle door nearest the safety seat was undamaged;
  3. there were no injuries to any of the vehicle occupants;
  4. the air bags (if present) did not deploy; AND
  5. there is no visible damage to the safety seat.
If your accident meets all of those criteria, then you probably don't need to replace their car seats. If it was a more moderate or severe crash or if you aren't sure if your child's car seat is still safe, then you should likely replace it. Or at least have it checked at a Child Safety Seat Inspection Station "

MI spadamo u sve ove grupe. Ali u svakom slucaju moramo menjati sediste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali posle ovog sudara mogu reci, auto igra jako veliku ulogu. Zato ja svima preporucujem da nikad ne kupuje chevrolet marku. jako je slab.

Sto dalje od amerikanaca, a sto blize nemcima i japancima :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cu morati vece da kupim uskoro.Koje preporucujete?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cu morati vece da kupim uskoro.Koje preporucujete?

Ja Recaro. Zapravo mi imamo Recaro ali samo zato sto mm nije hteo ni jedno drugo. Bilo je ono musko :" Recaro se koristi u avionima i Formuli 1, pa cemo to" :rolleyes:

Mada sam ja gledala reviews na netu, i tak oodlucili na kraju.

Mada verujem da su i druga dobra. Verovatno Maxi Cosi, Britax, Chicco itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U dilemi sam :unsure: .Da li uzeti nosiljku,koristiti je par meseci i onda kupiti auto sediste ili kupiti jaje,imati ga godinu dana pa onda kupiti auto sediste.Treba mi nesto za iznosenje bebe iz porodilista i za odlaske na preglede,...ili... vas predlog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U dilemi sam :unsure: .Da li uzeti nosiljku,koristiti je par meseci i onda kupiti auto sediste ili kupiti jaje,imati ga godinu dana pa onda kupiti auto sediste.Treba mi nesto za iznosenje bebe iz porodilista i za odlaske na preglede,...ili... vas predlog

Mi smo odmah tj i pre nego se luka rodio kupili odmah jaje. u jajetu smo ga izneli iz porodilista i jaje koristili skoro godinu dana kao sediste i gde god idemo stavimo ga u jaje (kod dr, u goste itd). Po meni nosiljka je potpuno nepotrebna. Ok samo za iznosenje iz bolnice, mada ja luku nisam htela u nosiljci da izvedem, nekako mi je prakticnije i sladje kad su u jajetu :rolleyes:

Po meni nosiljka nema neku svrhu, dok jaje naravno da ima.

To je neko moje misljenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Secer slazem se sa tobom u potpunosti,sa prvim detetom sam se porodila u HU i obavezno mora jaje kad se izlazi iz porodilista,kakva nosiljka!! Da ne govorim u svim ostalim drzavama,samo ne znam sto to ne uvedu i kod nas!

U svakom slucaju je mnogo bezbednije od korpe ili samo da ga drzite u narucju pa makar i 5 min da imate do kuce.

Posto je sediste obavezno do 12 godine treba proveriti u Supu da li je korpa dozvoljena?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Do 12 godine je obavezno sediste?! Nisam to znala ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sediste smo svakako planirali da kupimo kasnije,dvoumimo se izmedju nosiljke i jajeta,a koliko cujem bolje je jaje,pa smo mirni godinu dana.Hvala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

OBAVEZNO DECIJE SEDISTE

Za prevoz dece do 12 godina starosti i visine do 150 cm, obavezna je upotreba homologovanog decjeg sedista ili kolevke. (Obaveza vazi od 2011. godine.)

http://www.vozite.com/novi_zakon_o_bezbedn...saobracaju.html

Kakva nebuloza , a sa 16 polazu voznju... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

OBAVEZNO DECIJE SEDISTE

Za prevoz dece do 12 godina starosti i visine do 150 cm, obavezna je upotreba homologovanog decjeg sedista ili kolevke. (Obaveza vazi od 2011. godine.)

http://www.vozite.com/novi_zakon_o_bezbedn...saobracaju.html

Ajme meni pa ako proveravaju visinu moram muzu da kazem da i meni kupi sediste :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

OBAVEZNO DECIJE SEDISTE

Za prevoz dece do 12 godina starosti i visine do 150 cm, obavezna je upotreba homologovanog decjeg sedista ili kolevke. (Obaveza vazi od 2011. godine.)

http://www.vozite.com/novi_zakon_o_bezbedn...saobracaju.html

Pa da svuda je do 12 godina obavezno. e sad zavisi koliko je gde policija rigorozna. ovde su jako velike kazne kao i svuda u EU. ne znam koliko je u bgd-u kazna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Brate pa ja dok poredjam sedista za decu u auto neko od nas dvoje ( mm i ja ) ce morati u gepek :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jeste i videli kako izgleda ovo sedište?

booster-set.jpg

jel sigurno ovako izgleda? :blink:

Pa da to su busteri o kojima smo pricali pre neki dan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.