Autosedista za bebe i decu

odgovora

Objavljeno

ovo je super sediste za duza putovanja,mi smo putovali 1600 km,odnosno 20 sati je mala sa godinu dana provela u njemu... dobro je sto ima tu poziciju za spavanje... kome treba za duza putovanja preporucljivo je...inace sedista grupe III od 9-36 kg su malo nezgodnog oblika,ili se to samo nama mamama cini,mozda to tako treba da bude... i mi treba da dokupimo jos jedno za leto,tako me bas zanima sta ce secer odgovoriti,kakvo je njihovo iskustvo...

Nema nam Secera da odgovori :(

A bas mi je znacio tvoj komentar vezan za ovo sediste posto mi je ono u najuzem izboru. Morala sam malog da vodam i probamo razlicita. Ovo sediste mu je bas odgovaralo. I mislim da ce moci da se koristi do njegove cetvrte godine jer ima mesta iznad glave.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema nam Secera da odgovori :(

A bas mi je znacio tvoj komentar vezan za ovo sediste posto mi je ono u najuzem izboru. Morala sam malog da vodam i probamo razlicita. Ovo sediste mu je bas odgovaralo. I mislim da ce moci da se koristi do njegove cetvrte godine jer ima mesta iznad glave.

drago mi je da ti je znacilo,mada sad vidim da ova tema naravno vec postoji u OPREMA ZA BEBE pa pogledaj i tamo... sto se tice ovog sedista ono je grupe I mislim od 0-18 kg sto znaci da bebac moze biti tu bar do cetvrte,jedino ako je baaas veliki pa preraste tih 18... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Seceru, a jel beba hoce da spava u tom sedecem polozaju? Jel ce mu biti udobno?

Mi planiramo u junu da idemo na more u Grcku i mali ce tada imati godinu dana pa me zanima da li ce izdrzati put nocu u tom sedecem polozaju?

Ne brinu mene gradske voznje vec duzi put. Sta ti mislis? Odnosno, kakvo je tvoje iskustvo?

Izvini sto ti odmah nisam odgovorila, nisam ni videla ovaj post. Naravno da moze da spava u tom sedistu...Jer moje dete isto spava tu kad putujemo, mada nikad nismo putovali duze od 5 sati. ali verujem da moze. Jer ipak to je neki polusedeci polozaj, a i ta sedista su jako udobna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

имам једно питање, можда неко зна одговор.

Када се постави позади на седиште седиште за бебе - кеј 1 цхиццо - некако имам утисак да баш није - фиксно - чврсто постављено!?

Она стоји, не може ни напред ни назад,али на страну иде по мало и чини ми се да може да се љуља!

Шта је фора, нисам хтео да фиксрам седиште скроз до прозора јер у случају удеса да стакло не повреди дете.

Све сам урадио према упутству, нема ту шта, чак сам и закључао појас.

Хвала на одговорима,

поздрав

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ZP i ja sam to pitala covjeka koji radi sa bebi opremom, i on kaze da je nemoguce fiksirati sjediste, jer je ono vezano pojasom, a samim tim je i "nestabilno". Ali, to se samo nama tako cini, jer je dijete sigurno, bas koliko i mi kada smo vezani.

Sad, nemam pojma... Inace, i mi smo u potrazi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

имам једно питање, можда неко зна одговор.

Када се постави позади на седиште седиште за бебе - кеј 1 цхиццо - некако имам утисак да баш није - фиксно - чврсто постављено!?

Она стоји, не може ни напред ни назад,али на страну иде по мало и чини ми се да може да се љуља!

Шта је фора, нисам хтео да фиксрам седиште скроз до прозора јер у случају удеса да стакло не повреди дете.

Све сам урадио према упутству, нема ту шта, чак сам и закључао појас.

Хвала на одговорима,

поздрав

Pa nema sta vise da fiksniras. Ako si prednje sediste dovoljno pribio do bebi sedista, vezao pojas, onda ne bi trebalo mnogo da vrda sa strane.Mada nikada ne moze biti to malo sediste totalno pricvrsceno da se ne pomera ako uzmes rukom da ga pomeris.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa nema sta vise da fiksniras. Ako si prednje sediste dovoljno pribio do bebi sedista, vezao pojas, onda ne bi trebalo mnogo da vrda sa strane.Mada nikada ne moze biti to malo sediste totalno pricvrsceno da se ne pomera ako uzmes rukom da ga pomeris.

Нисам предње седиште гурао назад, јер, велико је дете, скоро па му висе ноге ... удараће у седиште :) ( 80 цм - 12 кг са 9,5месеци :) )

Затегао сам га баш "мушки" али, појас се везује у 3 тачке и она тачка иза главе, горе изнад (нисам сигуран како да објасним) се помера, и ту је ваљда штос, појас сам закључао, столицу кад будем вадио, мораћу да сечем појас :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Нисам предње седиште гурао назад, јер, велико је дете, скоро па му висе ноге ... удараће у седиште :) ( 80 цм - 12 кг са 9,5месеци :) )

o kojoj jedinici govoris, od 0-13 kg,ili od 0-18kg? koliko sam ja razumela,govoris o sedistu koje se montira u smeru napred(da dete gleda)... e ta tacka iza glave se koristi ako sediste montiras samo u smeru kontra i uglavnom na prednjem sedistu,bar je tako kod nas slucaj,a mi imamo oba navedena chicco sedista s tim sto ovo vece montirano je da dete gleda napred,a ovo manje(0-13kg) da gleda u rikverc i s tim sto to manje ima i poseban pozicionar.. i kako si to "zakljucao" pojas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi vezemo pojasem i ne mrda nigde! Bas nigde! Ali to uspevam samo ja ( muski :D ) da vezem tako da se ne mrda. Mi imamo maxi cosi tobi i prezadovoljni smo. Ako sam dobro razumela, u pitanju je autosediste grupe 1, od 9kg, dakle vezuje se u smeru voznje. Mislim da je jako bitno da ne mrda, ovo nase ima te zatezace (tako ih ja zovem) kojim pritegnem na 2 mesta jos vise, kada zakacim pojas od auta (a pojas obavezno zakocim).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Нисам предње седиште гурао назад, јер, велико је дете, скоро па му висе ноге ... удараће у седиште :) ( 80 цм - 12 кг са 9,5месеци :) )

Затегао сам га баш "мушки" али, појас се везује у 3 тачке и она тачка иза главе, горе изнад (нисам сигуран како да објасним) се помера, и ту је ваљда штос, појас сам закључао, столицу кад будем вадио, мораћу да сечем појас :):)

Izvini, ali ja sam sve vreme mislila da pricas o onom jajetu, tj kategoriju 0-13kg.

E sad sto se tice vaseg sedista, pa to je to sto si ti uradio.Dobro zategao pojas ispod sedista, a pre toga uredno procitao instrukcije za postavljanje sedista :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Марина

Има тамо назад, одакле долази појас, тамо где се намотава, има нешто као "шраф", то се окрене и појас не може да иде напоље, не може да се извуче, а враћа се назад.

Седиште је од 09 - 18 кг. и дете гледа где и возач, у напред.

Ја сам га увезао онако како пише, стоји добро, а и боље је да није скроз фиксно. АКо скроз фиксно, приликом наглих покрета, уколико је фиксно, дете би трпело више, овако у случају јачег потреса, мало би се померала и столица и предпостављам самим тим и амортизовала би те покрете...

Боље да не тестирам :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U svakom slučaju sjedalica mora malo šetkati, bar je tako kod svih što sam imala priliku vidjeti...

Moram malo OT, ZP ima li nekih novih zanimljivih recepata?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

slazem se sa tim da mora malo setati,ali nedaj Boze uopste nikome da ga testira... za taj sraf cu bas pogledati,mada mislim da ako se veze po upustvima,onda nema potrebe kociti kais...pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram malo OT, ZP ima li nekih novih zanimljivih recepata?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo kupili neka giordani na preporuku prodavca i razočarali se. Sa pojaseva otpada neka crna materija i beba je uvek prljava kada je izvadimo :(

I dalje koristimo isto sedište. Išli smo sa njim i na dalek put - do Istre i Italije i osim što mu to crno otpada, pokazalo se kao dobro. Dobro je što ima dva položaja i može da se obori dok dete spava, a za dalje puteve je to bitno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sistem za zatezanje pojaseva na tom sedištu je blagi užas, ali i na to smo se navikli. Da, deluje ponekad i kao da nije dobro fiksirano - malo leluja, ali nikada se još nije prevrnulo ili nešto slično :lol: . Sedište je u suštini bezveze, a nije ni jeftino, ali, evo, koristimo ga već godinu dana i išli smo, osim na pomenuto daleko putovanje, više puta na put od nekoliko stotina kilometara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sistem za zatezanje pojaseva na tom sedištu je blagi užas, ali i na to smo se navikli. Da, deluje ponekad i kao da nije dobro fiksirano - malo leluja, ali nikada se još nije prevrnulo ili nešto slično :lol: . Sedište je u suštini bezveze, a nije ni jeftino, ali, evo, koristimo ga već godinu dana i išli smo, osim na pomenuto daleko putovanje, više puta na put od nekoliko stotina kilometara.

Kažem ja tebi, svi su izgledi da nećemo menjati za sada, ali GIORDANI svakako NIJE sedište koje bih bilo kome preporučila. Pri tom, smo ga zaista pristojno platili. Dakle nije bilo od jeftinijih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pažljivo sam pročitala ovaj forum, i moram da iznesem svoje generalne utiske o komentarima:

1. Svrha dečijih sedišta nije da budu lepa na izgled, pa čak ni udobnost nije osnovni kriterijum kvaliteta, njihova funkcija jeste zaštitna odnosno da u slučaju sudara smanje rizik od povređivanja odnosno smrti deteta. Kada kažete da ste zadovoljni ili niste određenim modelom, to mi zvuči malo smešno jer kao da ste išli sa njim ne kreš test pa ste utvrdili ponašanje tokom sudara.

2. Ne razumem one koji ističu cenu kao bitan parametar. Život deteta je najvredniji od svega, i nema te cene koliko sam spremna da platim za dobro sedište. Konkretno, mi smo kupili Britax Romer tako što je moj muž uzeo keš kredit u banci, a odlučili smo se za tog proizvođača ne zato što je skup već zato što je poznat po vrhunskim rezultatima na kreš testovima. I sledeće će biti od istog proizvođača ili eventualno Fair G, pa makar jela dve pogačice za ceo dan!

3. Pitanja na ovu temu možda čak i ne bi trebalo da budu tema jednog foruma gde laici prepričavaju svoja iskustva i razmenjuju stavove. Dobar primer je "stručnjak" koji tvrdi da treba izbegavati čeoni sudar ako je saobraćajka već neizbežna, a upravo je to najmanje zlo jer su i automobili i sedišta projektovani da pruže zaštitu najviše pri ovom tipu sudara a ne npr. pri bočnom sudaru. Ili kada ista persona kaže da vazdušni jastuk pomaže pri sudaru, a upravo je obavezno isključiti jastuk na sedištu gde se prevozi dete jer ga jastuk može usmrtiti prilikom sudara! Takođe je strašno opasan stav da se dete veže samo pojasom kako bi se "uštedelo", jer detetu nižem od metar i po pojas uglanom prelazi preko vrata, pa bi pri sudaru došlo do pojave koja je tako grozna da je ne bih ni probala da opišem. Zato bi bilo najbolje da se o dočijim sedištima informišete na stručnim sajtovima kojih ima na pretek, naravno na engleskom jeziku. Takođe bi bilo dobro da skočite i na jutjub i pogledate kako izgleda kada se dete ne vozi na sedištu ili sedište nije adekvatno postaveljno.

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pažljivo sam pročitala ovaj forum, i moram da iznesem svoje generalne utiske o komentarima:

1. Svrha dečijih sedišta nije da budu lepa na izgled, pa čak ni udobnost nije osnovni kriterijum kvaliteta, njihova funkcija jeste zaštitna odnosno da u slučaju sudara smanje rizik od povređivanja odnosno smrti deteta. Kada kažete da ste zadovoljni ili niste određenim modelom, to mi zvuči malo smešno jer kao da ste išli sa njim ne kreš test pa ste utvrdili ponašanje tokom sudara.

2. Ne razumem one koji ističu cenu kao bitan parametar. Život deteta je najvredniji od svega, i nema te cene koliko sam spremna da platim za dobro sedište. Konkretno, mi smo kupili Britax Romer tako što je moj muž uzeo keš kredit u banci, a odlučili smo se za tog proizvođača ne zato što je skup već zato što je poznat po vrhunskim rezultatima na kreš testovima. I sledeće će biti od istog proizvođača ili eventualno Fair G, pa makar jela dve pogačice za ceo dan!

3. Pitanja na ovu temu možda čak i ne bi trebalo da budu tema jednog foruma gde laici prepričavaju svoja iskustva i razmenjuju stavove. Dobar primer je "stručnjak" koji tvrdi da treba izbegavati čeoni sudar ako je saobraćajka već neizbežna, a upravo je to najmanje zlo jer su i automobili i sedišta projektovani da pruže zaštitu najviše pri ovom tipu sudara a ne npr. pri bočnom sudaru. Ili kada ista persona kaže da vazdušni jastuk pomaže pri sudaru, a upravo je obavezno isključiti jastuk na sedištu gde se prevozi dete jer ga jastuk može usmrtiti prilikom sudara! Takođe je strašno opasan stav da se dete veže samo pojasom kako bi se "uštedelo", jer detetu nižem od metar i po pojas uglanom prelazi preko vrata, pa bi pri sudaru došlo do pojave koja je tako grozna da je ne bih ni probala da opišem. Zato bi bilo najbolje da se o dočijim sedištima informišete na stručnim sajtovima kojih ima na pretek, naravno na engleskom jeziku. Takođe bi bilo dobro da skočite i na jutjub i pogledate kako izgleda kada se dete ne vozi na sedištu ili sedište nije adekvatno postaveljno.

Pozdrav!

Hmmm...

Hvala na stručnom mišljenju, u izvesnoj meri jesi u pravu, međutim na ovom forumu i mi laici imamo pravo da razmenjujemo svoja mišljenja i utiske! :D

Takođe, ne znam da li si videla da ovde ima linkova i do "stručnijih" sajtova. A ako se nekome ne sviđa ovo što piše na ovom forumu, ne mora ni da uvaži, ni da čita. A takođe nema potrebe ni s visine da iznosi svoje mišljenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hmmm...

Hvala na stručnom mišljenju, u izvesnoj meri jesi u pravu, međutim na ovom forumu i mi laici imamo pravo da razmenjujemo svoja mišljenja i utiske! :D

Takođe, ne znam da li si videla da ovde ima linkova i do "stručnijih" sajtova. A ako se nekome ne sviđa ovo što piše na ovom forumu, ne mora ni da uvaži, ni da čita. A takođe nema potrebe ni s visine da iznosi svoje mišljenje.

Mislim da je sve receno.Sto volim ove napucane i to sa prvim postom,hm :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma izvinite molim vas, što smo uopšte sebi dozvolili da raspravljamo kad već nismo stručnjaci, već samo korisnici. :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma izvinite molim vas, što smo uopšte sebi dozvolili da raspravljamo kad već nismo stručnjaci, već samo korisnici. :blink:

:lol::lol::lol:

Pravac na temu Zanimanje, da vidimo ko s kim i o čemu sme da priča! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MICIKAS znam kako to izgleda kada samo citas a ne ucestvujes.Ali ovde i nije bas tako kako se posmatracima cini.

U nekim situacijama ti ne moze pomoci ni strucnjak,kao sto ti moze pomoci savet iskusne majke.

Ako je tako kako kazes,onda 99% zena nebi moglo da ucestvuje ni u jednoj temi.

Svako od nas moze da nadje na netu hiljade strucnih tekstova iz raznih oblasti ali u nekim situacijama cak ni to ne pomaze.

Naravno svako moze da iznese misljenje,ali nadam se da ces bar deo svog misljenja promeniti,samo posle par dana provedenih sa nama.

Zelim da nastavis postovanje i na drugim temama,kako bi se uverila sta je zaista forum i koliko coveku moze da znaci.

P.S.Sve ovo pisem iz iskustva.... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.