Autosedista za bebe i decu

odgovora

Objavljeno

Rano vam je da sedi u bilo kom sedistu osim jajeta dok ne pocne samostalno da sedi. Mi smo negde sa osam meseci presli u sediste iz jajeta.

Earl Grey i macka maza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo ga prvo vozili u jajetu,sa nekih 6 meseci smo uzeli graco od 0-18kg sada ima 3 godine i mesec dana.jos uvek mu kaisevi stoje kako treba.mislim da po kaisevima mozes videti da li je detetu malo ili ne.Doduse on nije neko krupno dete..e sada ja ne bih uzimala buster zato sto cesto idemo kod mojih (160km) a on spava u autu pa se plasim d abi mu glava padala na sve strane..

Tamara22 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kapiram ja to Margaritta, ali moramo preci iz jajeta u a.s. jer kipi iz jajeta na sve strane, kratko mu je jako vec, sav visi jadan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A zene su pricale da ne odgovara svako a.s. svakom autu. Od cega to zavisi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mirka, ma i ja kapiram a i vidim da u zadnje vreme bebac teze dobija na kilazi. Nije ono kao pre da dobije 1kg za 2 nedelje. Sad je pola kile dobio za mesec dana... Mm tako nekad ume da bulazni o stvarima o kojim ne zna :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Može neko da mi kaže koje je ovo sjedište?

Pokušavam da nadjem na netu,ali ništa...

q6a-sedist.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Protiv tog sedista sam iz prostog razloga sto V. ima svega 5 ipo meseci i sto je to autosed. skroz kao stolica. Nema nagib. To je ok za malo stariju decu, 3,4 god, makar ja tako razmisljam, ali za V. je jos rano da sedi u takvom sedistu.

Sedišta treće grupe, odnosno od 15-36kg nikako nisu za decu mladju od godinu dana bas iz razloga što nemaju obarajući položaj i dodatne/ugradne jastuke dok postoje recimo sedišta grupe I-II-III koja su za decu od 9 meseci do 12 godina ( npr. Cybex) sa jastukom ( koji je Margarita već pomenula) koji može da "prodje" kod malo naprednije dece, mada još uvek ne skroz male. Takodje postoje sedišta od 0-2, tj. sedišta koja se koriste za novorođenčad pa do 18Kg a nisu jaje, i to je kod krupnijih beba najbolja solucija . Beba od 5 meseci nikako ne bi smela da se stavlja u sedište koje nema ležeći položaj i dodatne kaiševe, pa sve i da teži 10+kg.

A zene su pricale da ne odgovara svako a.s. svakom autu. Od cega to zavisi?

Svako AS odgovara svakom autu (isključujući auto koji nema kaiševe pozadi), jedino ako je auto 2003. godiste ili mladji ima ugrađen isofix, što opet ne zahteva isključivo sedišta sa istim. Znaci ako vam je džep dublji, prednost dajem isofix varijanti, ali takodje i bez njega su sedišta sasvim sigurna.

Može neko da mi kaže koje je ovo sjedište?

Pokušavam da nadjem na netu,ali ništa...

q6a-sedist.jpg

Meni liči  na Nania sedišta, ako te zanima marka, a što se veličine tiče druga grupa, do 18 kg, mada je verovatno imalo i dodatne uloške za bebe. 

broccoli i paper_moon volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nasli smo super Brevi-jevo a.s. u Dexy co.-u. Ima 5 nivoa nagiba, 0-18kg je, super su i te kopce, jedino sto se sada vazda vrpolji i gleda u onu etiketu sa onim upozorenjima hahahah :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od kog uzrasta ide ono sediste sto se samo seda na njega? Specijalno ili kako se zove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zanima me da li je neko od vas video ili kupio neki od sl modela Cangaroo Brave ili Guardian, Loreli Jupiter ili Junge Adventure autosediste? Kod njih mi se dopada sto su od 0-25 kg i naslon se obara u 3 polozaja, a i cena je razumna. Nasla sam na par mesta da moze da se kupi ali su uglavnom samo web shop-ovi ili nemaju vise na stanju. Nigde nisam nasla komentare ili ocene pa zato pitam vas.

Hvala unapred :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislis na buster?AL39526_1_600_600px.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Postovani. Mene interesuje, gde se moze naci ovaj dodatni deo pojasa ili kako ga zovu "uze", posto trnutno nam fali da bi osigurali sediste u kom se beba nalazi. Unapred hvala.

Uze 2.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poštovani. Koliko vidim niko nije odgovorio u ovom odeljku teme, pa ću da pitam opet. Nas interesuje po Vama šta je najbolje? Sediste za dete sa ili bez isofix-a? Unapred hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poštovani. Koliko vidim niko nije odgovorio u ovom odeljku teme, pa ću da pitam opet. Nas interesuje po Vama šta je najbolje? Sediste za dete sa ili bez isofix-a? Unapred hvala.

Forum je na izdisaju. Što se tiče sjedišta, svakako sa isofixom, ako već možeš da biraš. Prije svega zbog sigurnosti bebe a i sebi da olakšaš. Možeš malo preći preko stranica na ovoj temi, pročitat ćeš dosta korisnih savjeta i trikova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.