Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Ja recimo ujutru boga nema da ga popijem...stavim vaginalno. Uvece popijem sat prenspavanja i taman me osamuti zaspim u sekundi

jelenaana i Dragana88 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nan ni mi ne znamo bajs bez pomocnih, nije zainteresovana da uci. Zato trotinetom svasta izvodi, srce mi stane kada je vidim. A za bebu, pa nemam pojma, u sustini uvek moze da se okrene. Ali ako do 38.ostane ovako trazicu carski naravno da mi zakaze.

Mm nije od nervoznih, on je uvek smireniji od mene... Mada ni ja nisam panicar..

Da li tu uopste rade rucno okretanje bebe?Cula sam da je to prilicno bolno i neprijatno za trudnicu,ali da ne skodi bebi.Mislim da je to savrsena opcija za zene koje zele prirodno da se porode,a ne carskim rezom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jelena,sada sam 20/21ned.Na pocetku sam ga korostila 14 dana(7-9ned) i sada opet od 17/18ned do sledece kontrole.Sada sam ga dobila zbog kontrakcija u materici,grcio mi se stomak skroz nisko dobila sam 2x200mg,u pocetku je bilo 1x200mg preventivno zbog prethodnog pobacaja.Nadam se da ce mi smanjiti dozu jer ovako prespavam dobar deo dana pa nocu ne mogu da zaspim

Ako mozes, odmaraju i spavaj.. Nece ti skoditi.... A ako ti smeta, meni bilo muka... Stavi vaginalno uvece.... Jos je i bolje... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li tu uopste rade rucno okretanje bebe?Cula sam da je to prilicno bolno i neprijatno za trudnicu,ali da ne skodi bebi.Mislim da je to savrsena opcija za zene koje zele prirodno da se porode,a ne carskim rezom.

Rade i bolno je kazu... Mada dosta beba se okrene pred porod... Cak sam cula da se rade i vezbe koje podstiču bebu da se okrene.... 

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nista ne boli kao rucno otvaranjE :P jer ih mrzi da cekaju sporo se otvaram. Crkli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tackice gde to rucno otvaraju? :huh: uzas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tackice gde to rucno otvaraju? :huh: uzas

Narodni front

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mene su letos rucno otvarali u frontu..oci su mi ispale

Tackicca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam generalno imala toliko ruzan porodjaj da je to strasno. Dve zene pored mene zavrsile i treca pocela dok sam ja zavrsila. Jako su me sikanirali ker sam dosla iz DrMisovic. I necu im zaboraviti nikada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja to ne bih radila..bojala bih se

Ma idi, carski i kraj. Meni drugarica kaze da ima sa joge vezbe za okretanje,pa da mi pokaze ako zatreba. A ja je gledam i kazem da meni svejedno kako je okrenuta kad cu na CR. 

 

Ja se najiskrenije divim zenama koje se prirodno poradjaju . 

jelenaana i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije strasan porodjaj ako imas normalne dr d babicu kraj sebe... Uvek bih pre prirodno. Nan jel dug oporavak od od carskog?

Tackice bas mi je zao sto si tako ruzno iskustvo imala :(

Margaritta voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma jok, Maki, sutradan ,kad sam se istusirala, sam bila kao nova. Meni nista specijalno tesko. Ja sam kuci bila 4.postoperativni dan, posle dve nedelje brisala podove na kolenima,to se secam <_<

A porodila sam se pod totalnom. Nikakve nuspojave nisam imala . To vece prosetala do sobe iz sok sobe. 

Dragana88, Dacha76 i Tasa021 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh Nan, utesi me malo sada ^_^ mada iskustva su bas razlicita..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali ,Maki, ti pricas sada sa najvecom kukavicom i kmezom na planeti,da znas :lol:

Ma to je sve iz glave, sebi kazes moram da ustanem i ustaces. Sto pre ustanes,pre ides kuci. I to je to. Boli kao kad dobijes , kad se probudis posle toga ustajes i setas. Ja sam cimerke dvorila (sto bi babe rekle) :lol:

Dacha76, Zone*, Tasa021 i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juuuu ja nisam mogla dupe da dignem par dana posle porodjaja. Med.sestre bile besne na mene i terale me iz kreveta, a ja cim im vidim ledja nazad u krevet. Bas sam bila raspad sistema. Trebalo mi je dobrih godinu dana da skontam da su me zapravo hemoroidi toliko boleli a ne rana kao sto sam ja umislila pa se prenemagala :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ja docekala sestru da me digne i da idem da se tusiram kao ozeblo sunce. 

Joj Majo :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam se porodila u frontu i meni je bilo OK,bukvalno sam se sama otvarala,cak hteli da mi daju epidural,ali kad sy videli 10 prstiju krenuli sa porodjajem,cak su sestre zvale i mog dr da prisustvuje,i ustala sam posle 2 sata i sama se istusirala i sredila i odma sela da uzmem u iako sam bila secena,cak su se poplasjli sto mi rez krvari pa mi dali inekciju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A prvo tusiranje mi je bilo na wc solji. Podigla me sestra da se istusiramo i ja se srucila na wc solju pa me je tu tusem komplet okupala. Ubi me zivi blam <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je blam momenat bio kad sam ustala iz mene grumen lohija na pod. Jooj,a sestra jadna sta ce, zovi spremacicu :huh:

I kad sam drzala tacnu sa cajem cimerke sluzila, sise napolju a moj dr ulazi da me obidje i pita- Sta ti radis bre? :lol:

MakiJana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tackice gde to rucno otvaraju? :huh: uzas

I u S. Mitrovici tako otvaraju. Oci ispadaju! Sad srecom nije bilo potrebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I u S. Mitrovici tako otvaraju. Oci ispadaju! Sad srecom nije bilo potrebe.

E svasta.. nisam cula za to.. verujem da uzas boli..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I u S. Mitrovici tako otvaraju. Oci ispadaju! Sad srecom nije bilo potrebe.

Jooj i mene su prvi put posle 10sati indukcije i sporog otvaranja i zaglavljene bebe, ručno otvarali..., ali ja sam toliko bila zahvalna toj doktorki da me nista, ali nista bolelo nije. Bila sam vec potpuno utrnula za svaki osećaj. Skratila mi je muke time. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.