Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Nan rastete, eto kako brzo prodje vreme, a kao da si juce rekla da jos nema stomaka :baby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se i mi javimo...

Bebana ima aritmiju kada sam ja preforsirana (putovanje,setnja,penjanje uz stepenice itd)

Ovako smo super...

Porasli smo,i dalje napredniji za par dana...,imamo 1185g

Mn krv otisla u opsajd,hemoglobin,gvozdje i trombociti...,moram kod hematologa i opet lezanje 27.02.

Eto gac,to je to...

Stigli smo kuci juce...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se i mi javimo...

Bebana ima aritmiju kada sam ja preforsirana (putovanje,setnja,penjanje uz stepenice itd)

Ovako smo super...

Porasli smo,i dalje napredniji za par dana...,imamo 1185g

Mn krv otisla u opsajd,hemoglobin,gvozdje i trombociti...,moram kod hematologa i opet lezanje 27.02.

Eto gac,to je to...

Stigli smo kuci juce...

sta to tacno znaci za bebu? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako ste? Mene je uhvatila prehlada, juce mi i prsti na sakama malo otekli, to mi se nikada u trudnoci nije desilo :huh: tesko vec i spavam, okretanje je nemoguca misija, sva se ukocim... U utorak cu kod dr, mislim da sam zrela za bolovanje. I klinci su mi prehladjeni :( inace volim zimu ali ova smrljava samo bolesti donela... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako ste? Mene je uhvatila prehlada, juce mi i prsti na sakama malo otekli, to mi se nikada u trudnoci nije desilo :huh: tesko vec i spavam, okretanje je nemoguca misija, sva se ukocim... U utorak cu kod dr, mislim da sam zrela za bolovanje. I klinci su mi prehladjeni :( inace volim zimu ali ova smrljava samo bolesti donela... 

drzi se..i ja sam zaribala vec 2 nedelje. Odvratna mi je ova zima odavno goru ne pamtim...i temp ovih dana do 14..sjajno za nove viruse...

MakiJana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drzi se..i ja sam zaribala vec 2 nedelje. Odvratna mi je ova zima odavno goru ne pamtim...i temp ovih dana do 14..sjajno za nove viruse...

Bas... Volim hladnu zimu i onaj cist vazduh... A ova je tako brljava uzas

Tasa021 i neca79 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro drage moje :), vi koje ste bolesne/prehladjene, ne dajte se! 

Ustadoh malopre, mama mi dolazi da uradi generalku (hvala @MakiJana-o na podrsci :wub:), mm je na seminaru do uvece, a ja planiram da ceo dan leskarim, gledam filmove/cituckam nesto. Inace, dan je kao stvoren za spavanje-tipicna nedelja :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Daca87 pridruzujem se necinim pitanju. Sta to znaci za bebu? Kako titsad treba dadpostupas, strogo mirovanje?

Booolee:wub: odmaraj sad ;)

Maki drzi se, probaj malo ovih prirodnih stvarcica za jacanje imuniteta. 

AA dobro velis ovo za nedelju i odmor uz decu... Sad ga izveo mm pa sam sela prvi put od 7 jutros. I smisljam strategiju kako da dovrsim rucak a da ne svisnem :D

Sinoc kao pepeljuga u ponoc kuci, da sam ostala jos malo tacno bih zahrkala u sred svirke ;) nesto me i sinusi izgleda hvataju :(

Dacha76 i MakiJana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikako da odgovorim...

Ja sam od pocetka na mirovanju i mozda je to razlog pride...

Kada sam isla oba puta,put je trajao po 2h,to je za moje stanje previse,zatim penjanje uz stepenice,sto je isto mnogo,zadihana odmah na sto...

Uz sve to mi je pao hemoglobin,gvozdje i trombociti...,sto isto doprinosi "zamaranju"...

Nzm da li sam vam dobro objasnila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Daca87 nema sta nego mirovanje,jeste dosadno ali prodje i to.

Joj zene,a meni ova zima tako odgovara,mogu da prosetam kada god zelim,prosle sam jedva izlazila napolje,a najgore su m bile jutarnje smene,kada bude po minus 15.Kada je bas hladno,ljudi su vise u zatvorenom i onda se lakse prenose virusi.

Mene je juce ceo dan boleo stomak,iskreno sam se zabrinula sta je sa bebom,od danas sve mirno,nemam bolova,vlajda to tako naidje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ja po hladnom setam. Obucem se kao astronaut i napolje. A ovo smlati me vrtoglavica katastrofa..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikako da odgovorim...

Ja sam od pocetka na mirovanju i mozda je to razlog pride...

Kada sam isla oba puta,put je trajao po 2h,to je za moje stanje previse,zatim penjanje uz stepenice,sto je isto mnogo,zadihana odmah na sto...

Uz sve to mi je pao hemoglobin,gvozdje i trombociti...,sto isto doprinosi "zamaranju"...

Nzm da li sam vam dobro objasnila...

znaci beba kao beba je ok...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro drage moje.

Samo sam htela da vidim kako ste mi danas?

Mi smo najzad sredili sobu za beberonke i samo je ostalo da kupimo jos jedan krevetac i twin-kolica.

Da li je u Srbiji obavezno piti prenatalne vitamine i minerale?Ovde jeste i oni stvarno sredjuju krvnu sliku nebitno sta ruckate u toku dana.

I jos jedno pitanjce.U kojim situacijama vam daju Utrogestan kao terapiju i zasto?Ovde se Utrogestan daje do cetvrtog meseca trudnoce kod starijih trudnica,a posle ako dodje do komplikacija samo Progesteron inekcije svakog treceg dana.

Veliki pozdrav i uzivajte u vikendu :)

Bole cole voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pijemo skoro svi vitamine. Ja pijem i Mg i gvozdje uz to. Utrogestana jer sam imala blago blago krvarenje u 9.ned. I to mi je smanajeno na 1 uvece da popijem!

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam. Nan prava macka :rolleyes:. Ja pijem vitamine premama duo od pocetka, preporucuju i dok se doji da se piju. U sustini vitamini ne mogu da skode. Utrogestan nisam uopste a nisam ni imala nikakve probleme. Uglavnom ih daju u pocetku trudnoce ako neko krvari ili slicno

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

prelepe ste

nan,haljina je mnogo dobra i super ti stoji

Ja pijem prenatal i utrogestan ujutru i uvece,valjda ce mi neko reci da smanjim dozu na sledecem uz

Dacha76 i Bole cole volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo sad sam shvatila da imamo Dacu i Dachu :D..a danima se pitam sto za Dacine postove ne hvatam kraj sa krajem

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vitamine ni meni moj dr nije prepisao jer je krvna slika bila super.Medjutim,ovde u BG sam ih dobila jer je sve opalo.Utrogestan sam u pocetku koristila zbog blagog krvarenja samo uvece 14dana i prestala a sada u 18ned ih opet koristim do daljngeg zbog blagih kontrakcija u materici kako dr kaze (boleo me je stomak nisko )

Haha ja sam tek pre neki dan skontala za Dacu u Dachu kada sam gledala spisak ttrudnica.

Bole,lepa si trudnica :wub:

Nan i ti si bila lepa juce.:wub:

Bole cole i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije obavezno piti vitamine ali vecina dr prepise. Ja utrogestan koristim od pocetka manje vise, prvo jer sam krvarila i imala hematom a sada sada zbog grlica koji je skracen i razmeksan, od posl.kontrole i uloziv..

Nan svaka cast na eleganciji u trudnoci, mnogo si slatka :wub:

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvalaaa,zene :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.