Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Pa i ja nesto kontam. Ono, ljuljace je seka u ovoj sto imamo:D

Hvala! 

A i vi imate Milu :wub:

Ja mislim da ce joj to biti i nacin da se zblizi i poveze sa sestricom.

Imamo i mi Milu,ali je ona jos uvek mala da bi birala imena,jos ih ne daje ni svojim lutkama vec to radimo mi,tako da smo mi izabrali imena i ovoga puta.Ona se samo hvali da ce dobiti seke Dunju i Dinju(Divnu) :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da ce joj to biti i nacin da se zblizi i poveze sa sestricom.

Imamo i mi Milu,ali je ona jos uvek mala da bi birala imena,jos ih ne daje ni svojim lutkama vec to radimo mi,tako da smo mi izabrali imena i ovoga puta.Ona se samo hvali da ce dobiti seke Dunju i Dinju(Divnu) :D

Dacho, stalno hocu da te pitam jesi li ti '76 godiste?

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo vam jedan od sokova koje mozete piti sa djumbirom:

Pola crvenog grejpa

Jedna pomorandza

Pola limuna

Manji komad djumbira

Malo persunovog lista

Zone*, Dacha76, Venera i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Resili smo,tj.zamenila sam llulju sa gym-om. Sad jos da uhvatim moj Hug Bug kod koga je...:D

Ili cu da trazim solucije i za to:lol:

Dosla ja sinoc sa posla,a sveki mi ispeglala tonu vesa plus sve sto nam treba za svadbu sutra. Makar to ne moram... Sutra kad se nabodem na stikle sa ovim stomakom...:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Dobro jutro moje dame :), nadam se da ste fantasticno!

@Bole cole, preslatka ti je "bebeci kutak", mogu ti reci da ti zavidim na prostoru. Naseg cemo da "uturimo" negde izmedju bracnog i pulta trpezarijskog :( (posto trenutno zivimo u garsonjeri). Znaci, nema nista od decijeg kutka, neopisivo mi je zao zbog toga. Ali, Boze moj-sta je tu je. I nase je sve nekako plavo i "pravo za decake" od kolica, nosiljke i sedista do posteljine, peskirica i odelca. Ni to mi se puno ne svidja da vam pravo kazem!

Mm ide sad na Svetosavsku priredbu u drugoj skoli u kojoj radi, naravno, i ja sam pozvana, ali ne ide mi se... Gledam ovaj haos po stanu i razmisljam da li da prionem na generalku ili da zovnem moju/njegovu kevu da one to pospreme (podsecanja radi prosli put mi je bila muka od raznoraznih sanitarija koje sam koristila)... Nisam pametna

P.s. Nan, zao mi je ali necu moci da dodjem u Big u nedelju. Mm mi je ceo dan na seminaru, pa nema ko da me doveze, a bus u 8mesecu, po njemu, ne dolazi u obzir :(

Izmenjeno od strane Tasa021
Bole cole voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taso ako imas ko da ti odradi generalku zovi ih... Odmaraj sto vise mozes... Msm to ti kazem ja koja em radim em sve sama ;) ali meni nema ko da uskoci

Dacha76 i Tasa021 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma opusteno,Taso,u pon ides u Aksu?

E,zene,nisam odavno vodila evidenciju ko ide kad kod dr:D Da vas cujem!

MakiJana i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma opusteno,Taso,u pon ides u Aksu?

E,zene,nisam odavno vodila evidenciju ko ide kad kod dr:D Da vas cujem!

Ja planiram da zakazem za sledecu ned vanrednu kontrolu, cini mi se da mi se stomak jako spustio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cekam papire od komisije... A kod dr tek 21.02. S tim da sam zadnji put bila 28.12.kod Novakovke. Postala sam jako nezadovoljna sa svojom dr prebukirana je pa zesce odrasjuje posao. Posto je sve ok necu sad da se cimam i menjam je,  ali posle T definitivno. Ako uspem zakazacu gin. pregled danas, pojavio ni se kao neki podliv na spoljnjem delu usmina, nemam pojma od cega :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro ili dobar dan i od nas.Ja cajeve pijem,to je bzvz da od solje caja moze nesto da bude,pijem ih ceo zivot i ne odricem ih se.A ko dokaze da je kamilica stetna u trudnoci dobice Nobela.

Mi idemo u utorak na uz ,jedva cekam da sve lepo vidimo i da potvrdimo da je valjda decak.Mm hoce da uzme slobodan dan da bi isao a mnom,kaze hoce i on da gleda bebu,mada uvek daje doktor i cd posle uz pa moze da se gleda i kuci.

@Bole cole- mnogo je slatko,zvezdice daju poseban sarm

Dragana88 i neca79 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pila sam sinoc djumbir i med i nisam pila rupurut. Koliko solja djumbira smem na dan? 

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi kontrolu imamo 6.2. Mamu udara nemilosrdno, nekad imam utisak da ce iskociti :D  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma opusteno,Taso,u pon ides u Aksu?

E,zene,nisam odavno vodila evidenciju ko ide kad kod dr:D Da vas cujem!

Gledaću da odem :). Mene su juče zvali iz DZ da mi kažu da mi je kontrola sa 12.02. pomerena na 08.02. (neće biti tu 12.02.!!!:rolleyes:), e sad problem je u tome što sam trebala da zatvorim trudničko i da otvorim porodiljsko! Još ne znam tačno kad će mi biti zakazan CR (trebalo bi između 10. i 15.03.) i s tim u vezi nemam pojma kako da računam 45 dana :rolleyes:.

Još je problem u tome što se (iskreno) nadam da mi ginekolog može tad (znači 08.02.) napisali da se bolovanje okončava zaključno sa 14.02. (otvorila sam ga 15.01. pa, koliko znam poslodavac plaća do 30 dana (@MakiJana uskači ako lupam gluposti), taman ispada do tog nekog datuma). Da li je neka od vas imala takva iskustva i da li je uopšte tako nešto moguće da se odradi?

I onda bi mm odneo hranarinsku listu u računovodstvo škole i otvorio porodiljsko (kako, nemam pojma, ali kontam da to tako može, jer da uzmem da će se sekcija raditi i 15.03. od 15.02. to je 30 dana, što ulazi svakako u taj neki period od min.28- do max.45 pred VTP. S' tim u vezi, šta mi još treba za otvaranje porodiljskog, zna li koja od "iskusnijih mama" ? :babycrib:). Da li sam i koliko, po vama, upravu? Svaka sugestija/mišljenje je dobrodošlo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gledaću da odem :). Mene su juče zvali iz DZ da mi kažu da mi je kontrola sa 12.02. pomerena na 08.02. (neće biti tu 12.02.!!!:rolleyes:), e sad problem je u tome što sam trebala da zatvorim trudničko i da otvorim porodiljsko! Još ne znam tačno kad će mi biti zakazan CR (trebalo bi između 10. i 15.03.) i s tim u vezi nemam pojma kako da računam 45 dana :rolleyes:.

Još je problem u tome što se (iskreno) nadam da mi ginekolog može tad (znači 08.02.) napisali da se bolovanje okončava zaključno sa 14.02. (otvorila sam ga 15.01. pa, koliko znam poslodavac plaća do 30 dana (@MakiJana uskači ako lupam gluposti), taman ispada do tog nekog datuma). Da li je neka od vas imala takva iskustva i da li je uopšte tako nešto moguće da se odradi?

I onda bi mm odneo hranarinsku listu u računovodstvo škole i otvorio porodiljsko (kako, nemam pojma, ali kontam da to tako može, jer da uzmem da će se sekcija raditi i 15.03. od 15.02. to je 30 dana, što ulazi svakako u taj neki period od min.28- do max.45 pred VTP. S' tim u vezi, šta mi još treba za otvaranje porodiljskog, zna li koja od "iskusnijih mama" ? :babycrib:). Da li sam i koliko, po vama, upravu? Svaka sugestija/mišljenje je dobrodošlo

Ja sam na poslednjem javljanju komisiji 9.01. dobila da mi porodiljsko pocinje 13.03. tad ce mi dr dati papire koje moram odneti u firmu i to je to 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Taso ne brigaj sve to dr moze da uradi i oni misle o tome. Eto meni dr sve papire u  napred radi i po 15 dana da ne bih dolazila 100x kad nema vremena i onako... Resice ti tad papire ili eventualno ostaviti za kad se vrati...neces zakasniti. Samo joj spomeni ako ne uoci da treba porodiljsko da se otvori. Te papire odneses u skolu i onda oni dalje resavaju, ti posle dobijes resenje koje potpisujes i voila! :) A ko ti odredjuje datum cr?

P. S. @Bole cole I ja da konstatujem da su zvezdice super ideja i pitam gde su kupljene? Bas sam gledala sta bih mogla decacima jer mi se ona imena ne dopadaju.. 

Izmenjeno od strane Zone*
Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci Brunda i Maki od nedelje. Ja cu one tamo. Od ned.da odradim laboratoriju.

 

Venera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taso, da, prvih 30 dana bolovanja placa poslodavac. Mozes tako da otvoris porodiljsko taman. Dobijes od dz to za porodiljsko i trazice ti tvoji jos ocitanu zdr.knjizicu i onda oni podnose zahtev i mislim da je to to.. reci ce ti vec tvoji na poslu. Zakazah kontrolu za utorak u 18h

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni uopste ne stizu notifikacije da ste pisale :mellow: dva dana zivim u zabludi da se niko nije javljao na ovoj temi. Da li se nekoj desilo ovo i ako jeste kako je resila problem?

Bole cole voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dacho, stalno hocu da te pitam jesi li ti '76 godiste?

Jesam :) Nisam bas mlada trudnica hehe Zar se ne primecuje iz mojih postova da mnogo davim?:D To je donekle i profesionalna deformacija i jos sam jako stroga mama koja obozava svoje dete,ali ima ona tatu njenog da je razmazi.

Venera, Tasa021, Maja87 i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma opusteno,Taso,u pon ides u Aksu?

E,zene,nisam odavno vodila evidenciju ko ide kad kod dr:D Da vas cujem!

31.01. u 15h.Tada cu biti 17+3

Venera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pila sam sinoc djumbir i med i nisam pila rupurut. Koliko solja djumbira smem na dan? 

Mozes koliko ti odgovara.Ja pijem 2 solje dnevno (ujutru i uvece) sa limunom i nemam problema sa kiselinom,a bas je bila nepodnosljiva ranije i nema konstipacije i hemoroida.Isto sam radila i u prvoj trudnoci.

Venera i neca79 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Mi bili na prvom ekspertnom, danas tacno 12 nedelja, sve je u redu , sve se lepo vidi sto treba i to bas tako jasno na 3d da sam videla koliko lici na na sina, isti lik:wub:( mama ko mama). Cekamo jos rezultate harmony testa mada imam mnogo dobar osecaj.Drugi ekspertni je krajem marta, a sledeca kontrola u februaru, vec sam se i za porodjaj prijavila u istoj bolnici kao i prosli put..i tako ide vreme brzo.

Izmenjeno od strane Venera
nanchika88, Maja87, Zone* i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozes koliko ti odgovara.Ja pijem 2 solje dnevno (ujutru i uvece) sa limunom i nemam problema sa kiselinom,a bas je bila nepodnosljiva ranije i nema konstipacije i hemoroida.Isto sam radila i u prvoj trudnoci.

I ja sada redovno pijem djumbir, kiselinu imam manje , a mucnine ne znam bude dan da nista ne osecam a onda mi bude celi dan muka pa i noc..i prosli put sam imala do 5-og meseca ali ne ovako jako..a proce valda

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kladila sam se sa sestrom da li mogu da udjem u neki prsluk koji sam u 1.tr nosila do 9.m (danas sam usla u 7.m). Ja kazem da nmg ali u svakom slucaju pobedjujem :D ako mogu tu je satisfakcija da bas nisam mnogo veliko prase i sladoled :D ako nmg utehu nalazim u  pici sa belim lukom na njen racun :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.