Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Cestitke Potter da je ziv i zdrav i da se brzo oporavis. Najbitnije je proslo, sad uzivaj sa deckicem malim. Inace ja danas zakazala razgovor sa enesteziolohom da vidim za epidural. Sta mislite vi o epiduralu? Jos imam fore da se predomislim :)

Ja bih svakom preporučila epidural. Posle više od 30 sati kontrakcija i dva dana nespavanja epidural mi je bio spas, tada sam malo odmorila i dremnula. Bockanje nisam ni osetila, u poređenju sa kontrakcijama to mi je bilo maženje. :) 

neca79 i Bole cole volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj ,neco, drz se. Lezi i spavaj. Meni nista od Utrogestana,bas lepo zaspim.

Bole,ja da se poradjam prirodno,ja bih sa epiduralom sigurno. Olaksaj sebi. Ja sam od zena oko sebe samo dobre stvari cula! 

Bole cole voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nan sama sam sa malim mm na sl putu. Samo da mi nije muka ovo prezivim sat vremena kome

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve cestitke Potter, Danilo dobrodosao, nek je ziv i zdrav a mami brz oporavak..Lepo ime!

Potterboater voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Veliko da za epidural. Ubod ne boli,malo je ne prijatno prva ta lokalna anestwzija pre ubacivanja katetra ali posle...MI LI NA!mene je spasao dva staa.kontrakcija...ja sam.imala.lak porodjaj ali u 12h su pocinjale.mnogo jake kontrakcije  i u 13.52h sam se porodila ali sam lezala na krevetu i dopisivala se... Bole,ako nisi sigurna da li zelis spremi makar analize potrebne za epidural i makar se dogovori sa anesteziologom da ces mozda zeleti(ako moze tako). Ja sam bila u fazonu ako cu moci da trpim,ici cu bez ako ne zovem ga. I naravno zvala ga. Nikakve nuspojave...svrab,glavolja i slicno...nista. ako nemas problema sa obicnom anestezijom recimo kod zubara neces verovatno imati ni sa epiduralom.

Daco,moja drugarica je rodila prirodno tri velika momka. Nije se ni pocepala ni pukla,nije radjena epiziotomija. Nije ni epidral koristila koliko je sve brzo islo. A 153cm visoka. Nema to veze tolilo nekad...svaki.porodjaj,trudnoca i beba su.prica za sebe. Ne brinite. :)

Poter,cestitke! :)

Izmenjeno od strane KruelaDeviL

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se tako iznervirala... Saljem bratovoj devojci(termin joj dan kad i meni) poruku da sam odvojila dzak stvari pa da probere sta joj se svidja,sta ne da baca. Ni hvala ni nista. Skontala sam valjda da joj je glupo da uzima ranije. Pa samo da je rekla da ih sacuvam do kraja trudnoce,nije problem... Jos nmg da verujem da su obrazovane devojke toliko zatucane... Nista, nosicu kesu po kesu u H&M za popust...

Dragana88 i mmaka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitan Potter! Divno ime!:wub: Sad uzivajte zajedno!!! 

neco,nema epija tamo gde se poradjala. 

Posle cu da sredim spisak!

Daco,kolika je beba sada? Meni je O uvek bila krupnija,a moje mere malene. Je l istina da je svaka sledeca beba teza od prethodne ili je to zabluda?

 

Meni je prva beba...,naprednija je za 2 dana po uz...

sada mi nisu rekli koliki smo,a u 21 nedelji smo bili 425g

Cekam 24.01.,valjda ce mi tada reci...,ne znam 

Dragana88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nan,koliko je popust?

To u svim hm radnjama,i Pancevo mislim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

10% na jedan artikal,a kesa ne treba dabude jako velika,srednja. Ne znam,verujem da to moze svuda. Ali cu da pocnem stvatno da pakujem u kese i nosim

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je prva beba...,naprednija je za 2 dana po uz...

sada mi nisu rekli koliki smo,a u 21 nedelji smo bili 425g

Cekam 24.01.,valjda ce mi tada reci...,ne znam 

polako,imas vremena do porodjaja,nemoj brinuti brigu pre vremena. Ja jos ne znam koliko bi to trebala da bude bebina tezina u kojoj nedelji, ma sve je to dobro!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam ni trudna a vec imam i za devojcicu i decaka odvojeno. :D

hvala...i ja sam dosta polkanjala a onda vidim da ne nose pa cu mozda par stvari da dam tamo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako neka od vas @nanchika88 i @KruelaDeviL imate viska stvari za bebicu decaka, prosledite slobodno nama. Necemo da se bunimo, a ni da bacimo. Stavise, bicemo zahvalni :). I kad bebac preraste, prosledicemo dalje...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rado ali nakon sledece trudnoce. Sve decje stvari sto imam sam poklonila ili ostavila sa  strane za drugo dete. ALi ako rodim drugo pre tebe vrlo rado ;)

:wub:

Bila je jedna akcija za devojku od 20god.sto je muz tukao a odrasla u domu,ostala sam sa detetom od mesec dana pa sam sve njoj skoro poklonila i jos jednoj zeni za 4.dete....devojci sam.i igracke i flasice i kozmetiku,pelene....bas sam.ostavila samo za sebe. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rado ali nakon sledece trudnoce. Sve decje stvari sto imam sam poklonila ili ostavila sa  strane za drugo dete. ALi ako rodim drugo pre tebe vrlo rado ;)

:wub:

Bila je jedna akcija za devojku od 20god.sto je muz tukao a odrasla u domu,ostala sam sa detetom od mesec dana pa sam sve njoj skoro poklonila i jos jednoj zeni za 4.dete....devojci sam.i igracke i flasice i kozmetiku,pelene....bas sam.ostavila samo za sebe. 

Opusteno draga, nigde ne gori :). Kod nas u familiji ce biti nas sincic jedino musko dete posle 34godina, pa cemo mu morati sve novo da kupimo. Ali, ne zalim, za prvenca bih i kozu sa mene skinula :babymommy:.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Daco pisala sam vec, moje su obe bebe bile naprednije za dve nedelje, ova sada za nedelju dana, a rodjene sasvim normalne tezine i duzine.. a kilazu meni dr kaze samo ako insistiram, inace ona kaze nebitno je to... Bitan je obim glave, fl ili duzina butne kosti i ac, obim stomaka. Na osnovu toga i uz aparat izracuna kilazu i duzinu bebe. Ima jedan sajt za to ako te zanima

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitke za mamu i Danila,bitno da je sve to iza vas i da sada uzivate zajedno.

Za epidural da kazem da sam redak slucaj jer mi nije prijao.Dobila sam indukciju,pa se malo otvorila a potom epidural.Bolelo je bas jer indukcija tera bebu da izadje a ja se slabo otvarala ma haos.Al eto,to je samo moje isustvo.

Ja sam postala zaboravna pa utrogestan pijem kad se setim,bas sam neodgovorna.Inace smo trenutno na Zlatiboru i nasetala sam se kilometre,kad se vratim u apartman ne znam gde me ne boli Cak sam se i sankaa sa detetom

Potterboater voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako neka od vas @nanchika88 i @KruelaDeviL imate viska stvari za bebicu decaka, prosledite slobodno nama. Necemo da se bunimo, a ni da bacimo. Stavise, bicemo zahvalni :). I kad bebac preraste, prosledicemo dalje...:)

Joj,sad bih te izljubila! Vecina je za devojcicu! Ali nece mi biti tesko da opet pregledam sve i odvojim sta je univerzalno.

PaPa to,mene je povredila jer ni hvala ne rece.

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tebi Brunda onda epidural nije delovao..

tako nekako,u kombinaciji sa indukcijom nije bilo efekta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su isto indukciju i epi i delovalo je skroz..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam dobila epidural i indukciju. Ali verovatno tvoj anesteziolog nije dobro procenio kolicinu/tempo pustanja anestezije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imala neke goste i sve iscitah sad sto ste se raspisale. Onda cu epidural sigurno ako sve bude kako treba. Zasto ne olaksati ako vec moze. Ja kad bih znala da nece da mi bude tezak porodjaj i istrpela bih ali ko zna sta ga ceka. Nikad se ne zna

Sto se tice zih nezahvalnih ljudi i ja to mnogo mrzim. Ljudi i za zvaku pa kazu hvala, ali to su uglavnom oni koji su navikli da imaju sve na kasicici i ne znaju sta znaci nemati. A koliko samo nekom drugom to znaci npr ko nema sta ni da obuce svom detetu. Ali ne opterecuj se 

Tasa021 i nanchika88 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da upadnem vezano za vaucere u h&m u, ja ih stalno koristim treba srednja kesa puna, dobije se vaucer sa 15% popusta na jedan artikal koji vazi 6 meseci i moze da se iskoristi na sve osim na artikle sa stalne akcije 3 za 2. Vazi i na snizenu robu.

nanchika88 i mmaka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene,ja nagtabusih nocas. Dijareja,povracanje,celu noc. 

Nemam snage da se mrdnem,nista ne spavah.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.