Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Citam vas sad za kolica,jaoooo bre,ja sam toliko neodlucna...,sto vise gledam sve mi je gore...

Jel gledate po radnjama ili po netu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Mi smo uzeli Chicco trio living- jedino i isključivo zato što je tad bio na nekom žešćem sniženju :lol:. Šta ću kad "znam znanje" :rolleyes: :babymommy:

Izmenjeno od strane Tasa021
nanchika88 i Bole cole volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo kupili Trend for Kids Joggster za cerkicu.Super su kolica samo sto su glomazna i nezgodna za putovanja bilo da se putuje automobilom ili avionom.Inace ova kolica imaju deo za bebu koji kada dete pocne da sedi moze da se transformise pa dete moze da sedi u kolicima i drugi deo koji se koristi za stariju decu.Ova kolica mogu da se koriste u isto vreme i za bebu i za odraslo dete.Za putovanja smo kupili Chicco najobicnija kisobran kolica i najjeftinija koja mogu da se kotiste od 0 pa do 36 meseci pa cak i vise.Moj brat je za svog sincica kupio ista Chicco kolica i samo njih je koristio od rodjenja deteta.Stvarno su izdrzljiva.

Mi smo sada u problemu zato sto cekamo blizance i nemamo pojma koja kolica da kupimo i istrazujemo da li mozemo da nadogradimo ova TFK za blizance sto je jako tesko.Problem je ako kupimo blizanacka kolica gde cemo sa svim ovim kolicima.

Sediste za auto smo kupili posebno Maxi-Cosi Pebble sa isofix nastavkom i sada cemo samo kupiti jos jedno potpuno isto zato sto se odlicno pokazalo i kao nosiljka za bebu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo uzeli Chicco trio living- jedino i isključivo zato što je tad bio na nekom žešćem sniženju :lol:. Šta ću kad "znam znanje" :rolleyes: :babymommy:

e juce bas pitala. Mi smo gledali chicco trio sprint sada su na akciji 34000. Kako si zadovoljna ti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A T ti spava u kreveticu jos? Msm sto kupujes? D je isto letnja beba ali bilo je hladnjikavo brzo. Ja sam mu duksice na kopcanje sa kapuljacom oblacila za napolje. Jaknice su mi nekako neprakticne za te malce.

i ja sam razmisljala duze za ta blizanacka, gledala, ne deluju mi velika ta Maxi Cosi sto hocu da uzmem. Opet mozda ni D nece hteti da se voza pa bzvz dam tolike pare. To cu jos sacekati dok ne uzmem

Da, jos je u kreveticu. Jako nemirno spava pa nisam ni razmusljala jos o kupovini kreveta. A i pored plakara, komodice, bracnog i krevetica nema bas mesta za krevet u sobi (ako bih kupovala odmah bih veliki ne da ga menjam za 3,4 godine). A cinjenica je da nije spreman sam da spava u sobi a sad mi je i kasno da ga prebacujem u deciju, velike su to promene u par meseci...davacu ja oglase za prodaju krevetica kao ti za kolica :D

Tebi je D u krevetu? Jesu on i J u svojoj sobici? Kontam Lakse je kad vidi od starijih i kad ima nekog kraj sebe... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ja kolica gledam po netu pa odem do radnje i ovako da pogledam. A Dacha jel ta vasa kolica mogu da se koriste i dok je beba u lezecem polozaju? Msm starije dete da sedi a beba lezi. 

Sad videh na netu. Na tu foru ima i Hauck. Ali ne svidja mi se sto je dete iza jako nisko i nije mu pregledno. Za sada su mi ona MaxiCosi Dana for 2 najbolja opcija. Oboje sede, leze, jedan pored drugog. Ici cu do Mende da ih vidim

Izmenjeno od strane MakiJana
Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, jos je u kreveticu. Jako nemirno spava pa nisam ni razmusljala jos o kupovini kreveta. A i pored plakara, komodice, bracnog i krevetica nema bas mesta za krevet u sobi (ako bih kupovala odmah bih veliki ne da ga menjam za 3,4 godine). A cinjenica je da nije spreman sam da spava u sobi a sad mi je i kasno da ga prebacujem u deciju, velike su to promene u par meseci...davacu ja oglase za prodaju krevetica kao ti za kolica :D

Tebi je D u krevetu? Jesu on i J u svojoj sobici? Kontam Lakse je kad vidi od starijih i kad ima nekog kraj sebe... 

Ma kakvi. J ima svoju sobu a D sa mnom u bracnom. Muz u dnevnoj. Krevetic prazan, ceka bebu. A mali je i meni D sam da spava. Kada spava pored mene, prespava celu noc, u kreveticu se budi jer se mnogo okrece i lupa o njega

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam ceo net pregledala i fokusirala se na Cam, Chicco i Peg Perego. I onda trazila,gledala i nasla. Meni treba jaje jer ovo sto imamo nije neko i sve kontam bolje novo da uzmemo, cerka se dugo u njemu vozila i sedela. E,sad, tu me zanima sta da gledam, pa su preporuke dobrodosle!

Nama je O sa nama u sobi u njenom krevetu velikom, skroz spojenom uz nas krevet. Ja nemam pojma gde cemo sve smestiti,ali verujem da cemo beba i ja u O sobu premestiti njen krevet i krevetic i zavrsiti pricu. Taman nam je tu komoda, ormarici i ostalo. Ne mogu sada da je prebacujem u sobu a i ona je jos uvek moja beba (znam, bolesna sam zena):lol::lol:

Dacha76 i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A neeee. Mm i ja ne dozvoljavamo da nas deca rastave :D moze noc-dve, kad je T imao skokove kao manji,  ali nema ovog separatisanja. A i kad smo pravili bracni izabrali smo uzak (dusek 140 sirine) da uvek budemo blizu jedno drugog (mi smo uvek blesavo romanticni i to je bio fazon da obezbedimo zagrljaj pred apavanje ma kakva svadja da se desi, osudjen si na tom prostoru da se dodirujes i grlis:lol:)  pa taman i da izbacim muza T bi sleteo sa njega.

Oprostite me na ovoj sentimentalnosti danas, godisnjica nam je:wub:

mmaka, Ummu, snowhite i 6 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Bole cole, prilično su slična ta dva sistema, koliko se ja razumem :-). Maltene istih "performansi". Pitaj me u aprilu,maju da li sam i koliko zadovoljna :D. Estetski je vrhunski odrađen. Jeste da je to sekundarno, ali bilo mi je lepo na oko. Čim provalim kakoda ovde zakačim slike, bićete u prilici da vidite :)

Bole cole voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taso,idi na imageshack.com i tamo napravi nalog,uploaduj sliku i okaci nam link^_^

Zone, srecna godisnjica! Nama je bila neki dan devetogodisnjica :lol:

 

Zone* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma kakvi. J ima svoju sobu a D sa mnom u bracnom. Muz u dnevnoj. Krevetic prazan, ceka bebu. A mali je i meni D sam da spava. Kada spava pored mene, prespava celu noc, u kreveticu se budi jer se mnogo okrece i lupa o njega

Apsolutno isto i kod mene.Cerka ima svoju sobu, doduse vise je sa tatom u dnevnoj, a bebac i ja smo u bracnom u spavacoj.Krevetic koristi za igru izgleda:DPriznajm,kriva sam, ali kad stvarno najlepse spava pored mene

MakiJana i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja najlepse spavam pored njega :lol: hoce muz da predje kod nas ali D mu ne da, stalno ga suta :D a cek Zone da dodje drugo, trece, da li cete deliti kkrevet ^_^ salim se, tako i treba. Srecna godisnjica :babymommy:

Venera i Zone* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja kolica gledam po netu pa odem do radnje i ovako da pogledam. A Dacha jel ta vasa kolica mogu da se koriste i dok je beba u lezecem polozaju? Msm starije dete da sedi a beba lezi. 

Sad videh na netu. Na tu foru ima i Hauck. Ali ne svidja mi se sto je dete iza jako nisko i nije mu pregledno. Za sada su mi ona MaxiCosi Dana for 2 najbolja opcija. Oboje sede, leze, jedan pored drugog. Ici cu do Mende da ih vidim

Moze i za bebu u lezecem polozaju i za starije dete pozadi.Mi najverovatnije to necemo isprobati,a i meni se ne svidja sto starije dete mora da sedi nisko pozadi,skoro u mrezici za odlaganje stvari.I mnogo je mali taj deo za stvari i ne moze puno da stane,mada svaki od delova imaju kao bisage gde mogu da se stave,pelene,kreme,flasice,hrana...Nas je privuklo to sto su ta kolica veoma prostrana i dete ima prostora da se mrda i namesta kako mu odgovara i zato sto su jako stabilna i neverovatno lagana cak i kada idemo u setnje kroz sumu,negde po planini...Nebitno kakvo je vreme sneg,kisa,suncano stvarno vrede svaku paru.Naravno ima i tonu dodataka,za kisu,protiv insekata i laka su za odrzavanje.Perem sve u masini za pranje vesa :D

Ali moram da naglasim da nisu jeftina uopste.Ne znam koja je cena u Srbiji,ovde smo ih platili oko 600 franaka pre 3 godine.

Sutra idemo da pogledamo kolica za blizance i ovoga puta mi ne pada na pamet da kupim skupa,vec najjeftinija cu traziti.

Venera i MakiJana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja cerkica spava od prvog dana u kreveticu u svojoj sobi.Dok nije napunila 4 meseca ja sam spavala na velikom krevetu u njenoj sobi.Od tada spava sama u svojoj sobi i sada povremeno ujutru kada se probudi dodje da se mazi sa nama.To mi je najlepsi deo dana :wub:

Isto cemo i sa blizancima.Dok ne napune 4 meseca bicu u velikom krevetu u njihovoj sobi,posle ce biti sami.Sada nasu mezimicu navikavamo na veliki krevet u njenoj sobi,zato sto je najzad pristala da da jednoj od sestrica svoj krevetac,a drugi moramo da kupimo.

Venera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maki, pitaj me za godinu dana:lol: T krevetic je buuukvaalno prijubljen uz nas krevet tako da se mi drzimo za rukje i mazimo celu noc. A njemu inace ne odgovara nas krevet jer smo stavili naddusek i on upadne malo pa mu je vruce. Nekih noci kad je bio manji a tata na putu sam ga ostavljala u krevetu ali dok se on sad pokriva cebetom ja koristim jorgan tako je i tad dete bilo mokro i stalno se budilo a ja opet nmg da se naviknem na hladnije... Nismo  kompaktibilni :D Joj mi cemo isto morati kolica da kupimo, T sam poklonila i kupila mi chicco liteway puzzle kad je imao 8m, mada pise da su od 0m ne bih bas bebu u njih... 

Venera i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam danas ceo dan cerkine stvari odvajala,mami sam popakovala 3 dzaka da prosledi dalje... Kako ste?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja otvorila bolovanje. Danas me bas boleo stomak..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neka si Neco. Odmaraj! 

Mene ledja bole, posto sam i kuci radila i kod mojih za slavu malo pomazem. Jedva cekam da roknem Utrogestan i legnem.

jelenaana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo celo popodne imali goste, dok smo ih ispratili, pospremili sve i evo me istusirane u krevetu- crknuta sam :(. Sutra smo ceo bogovetni dan kod njegovih, tako da sam oslobodjenja kuvanja...

@nanchika88, primljena k'znanju za otvaranje naloga, cim budem prisla kompu, tome cu da se posvetim:).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel pijes? Ja ne mogu sad samo vaginalno. 

Nisam ja nista spec radila ali ova tri dana mi treperi materica i uvecr boli. Jedva sam danas kod frizera izdrzala bas mi smeta sedenje. 

Ja ljudi imam maniju da stalno nesto a mm je kao hrcak neki samo skuplja gluposti. Imamo veliku terasi i sad nastavljam letos zapoceto sredjivanje da imam gde na prolece da uzivam. Ujutru dok mali spava skuvam kafu,zavalim se u fotelju i dignem noge na stolicu...milina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E,da,rekao mi dr samo uvece da popijem. Taman da spavam lepse,a dole mi sve iziritirano bilo od njega. 

 

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete u kolica je jedva htelo da sedne, do godinu dana sam ga nosala sto u marami sto u babybjörn nosiljci, i ruksak na ledja..a od kad hoda, nosila  ga samo kad je umoran ili u kolica na jedva, jos on meni pomaze da guramo kolica..a inace je izdrzljiv i ne umori se  brzo..a od druge godine skroz bez, a imamo lepa kolica bugaboo, ali dzaba sve..Oni imaju i  za blizance, jeste da su skuplja. Sve se mislim   mozda sad sa drugim bude drugacije mada ocekujem isto:)

Tako i za krevetac, mozda je nekoliko puta spavao i to preko dana, samo uz nas,sad spava u krevetu koji je kraj nas..Nekad se pitam jel to do mene ili je moje dete takvo..al eto probas probas i kad stigne umor daj kako je najbolje(najlakse) za sve.

I nama je danas godisnjica braka:wub:pa sam pravila razne cokoladne mafine..

Zone*, Dacha76 i MakiJana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam ubedjena da se to tako rodi. Moja O ne spava sa nama u krevetu ali nema sanse da bi sama bila u sobi. To je maza kakve nema. Nosala se do besvesti, sisala takodje, takva je. 

Dacha76 i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja danas dobila deo rezultata a vag i cervikalni bakterioloski bris nisu hteli u privatnim labaoratorijama da mi rade obisla sam 3 a u privatnim klinikama euromedic i clinika nova mi rekose da ne rade briseve ili da doktor trenutno nije tu.S'obzirom da sam odjvaljena sa zdravstva nemam knjizicu pa sam sa ovom koju imam (ne vazecom juce mi je stigla na novo prezime) otisla kod mog ginekologa gde sam se lecila da pitam sta da radim i gde mogu to privatno da uradim.Kako ne znam ali sam dobila uput bez problema za te briseve u Dzordza Vasingtona .Jel to trudnice imaju prava na lecenje bez knjizice?Sobzirom da sam odjavljena kako to da ona to nije videla,drugo je da nije overena.Juce kada sam otisla u taj isti dom zdravlja da trazim br svoje doktorke jer radi i privatno babica se toliko izdrala da vise ne dolazim ne mogu da mi pomognu bez obzira na bolove koje imam i da idem dalje.A trebao mi je samo broj jer se kod ove moj dr lecim od 18te godine.

Sve u svemu eritrociti 3.5,gvozdze 9.7,kreatinin 45,proteini ukupni 62,albumin 31,alkalna fosfataza 32.To je sve ispod granice.Pijem bas dosta tecnosti kreatinin ni je i prosli pit bio nizak a ostalo sve je bilo uredu.Ginekolog kod koga vodim trudnicu u CG mi nije dao nista da pijem.Folnu samo do 12 nedelje i dalje rekao da ne treba nista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.