Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

 

Trufi se da odmaras. Imas terapiju pa polako. Smanji tempo i sve ce biti super!

Bole, Jos malooo!:wub: Kako ce se zvati? 

Bole cole, jelenaana i Tasa021 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jelena, moja drugarica je imala hematomi na sl ultrazvuku ga vise nije bilo. Samo odmaraj sad, nista ti sad nije moranje da radis bolje. Mi smo bili da vidimo devojcicu. I pokazala je i tati da je devojcica, kaze i on je jasno video dok je dr gledala. Sad smo 47cm i oko 2550g teski. Naprednija je malo i kaze bice to pre pocetkom februara nesto pre termina. Jedva cekamooo:wub:

Nek uziva jos malo u stomaku... Moja devojka nije dala do 8 meseca da se vidi dal je cura il decko....

Brzo ce februar.... 

Hvala na informaciji..nadam se da ce  i ovi moji nestati... A pored ovi dvoje, malo mesta mirovanju.... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trufi se da odmaras. Imas terapiju pa polako. Smanji tempo i sve ce biti super!

Bole, Jos malooo!:wub: Kako ce se zvati? 

Tea, tata je tako rekao, dogovorili smo se ako bude decak biram ja a za devojcicu on. Tako da sam se slozila :D. Mada imam i ja par koja mi se svidjaju, mada vise i ne pricamo o tome cim nam rekli da je devojcica oboje smo znali ime jer je odmah rekao 

Dacha76, nanchika88, Zone* i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eee... Bila sam kod dr. Imam dva hematoma od 8mm i 10mm iznad ploda... Malo sam se uplašila... Ima li neko iskustva... Beba je ok i kuca srce lepo... 

Ja sam imala hematom...,imala sam i krvarenja...

shvati ozbiljno to mirovanje i terapiju...

ja nisam bas mirovala strogo,ali nisam nista radila...

bez saginjanja,podizanja bilo cega,sto vise krevet...

meni je hematom otisao u 12toj nedelji,i imala sam u 14toj jos jedno krvarenje...

Hvala Bogu,otisao je ,sada smo 25+6 

jelenaana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne mogu da zaspim.Od 18h osecam neki pritisak u donjem delu stomaka,pa kao ziganje,bol kao pred dobijanje.Nije jako ali je neprijatan osecaj.Jel to normalno ili bi trebalo da se javim sutra doktoru.Ne krvarim.U 17 sam ned,osecam i golicanje ako su to pokreti bebe onda je bas aktivna vecras.Sada vise vremena provodim sedeci pa nesto razmisljam da nije zbog toga.

jelenaana i Potterboater volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ti drugarice, oka nisam sklopila sve me napelo.

 

Jesi bolje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jelena ja sam imala hematom na pocetku ove trudnoce, isto Utrogestan dobila, ali mirovala nisam jer imam bebu. E sad to ne znaci da ti treba da se vodis mojim primerom. Odmaraj koliko god mozes. Meni je posle dve ned bilo sve ok. Nestao hematom.

Bole, pisala sam vec, obe trudnoce beba veca za dve nedelje po svim parametrima, prvo prenela, drugo ned dana ranije rodila ali to je bilo zbog ukidanja terapije, los mi je grlic, pa odmah poceo da se otvara. I dr procenila da je beba zrela da radi porodjaj. Samo ti uzivaj. Od pocetka 9.meseca ocekuj bilo kad ali ne opterecuj se time.

Bole cole i jelenaana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eee... Bila sam kod dr. Imam dva hematoma od 8mm i 10mm iznad ploda... Malo sam se uplašila... Ima li neko iskustva... Beba je ok i kuca srce lepo... 

I ja sam imala hematom, uočen na prvom UZ u 7.nedelji. Na sledećem UZ ga nije bilo a nisam ni krvarila. Biće sve to ok, samo se pridržavaj terapije. 

MakiJana i jelenaana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jelena ja sam imala hematom na pocetku ove trudnoce, isto Utrogestan dobila, ali mirovala nisam jer imam bebu. E sad to ne znaci da ti treba da se vodis mojim primerom. Odmaraj koliko god mozes. Meni je posle dve ned bilo sve ok. Nestao hematom.

Bole, pisala sam vec, obe trudnoce beba veca za dve nedelje po svim parametrima, prvo prenela, drugo ned dana ranije rodila ali to je bilo zbog ukidanja terapije, los mi je grlic, pa odmah poceo da se otvara. I dr procenila da je beba zrela da radi porodjaj. Samo ti uzivaj. Od pocetka 9.meseca ocekuj bilo kad ali ne opterecuj se time.

Da ne ponavljam... Jedno od 2, 5... Drugo 10 meseci.... Kako mirovanje....  Malo ste me umirili..madam se da ce i moji proci... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da ne ponavljam... Jedno od 2, 5... Drugo 10 meseci.... Kako mirovanje....  Malo ste me umirili..madam se da ce i moji proci... 

Tako je i moj bebac imao, 10 meseci kada sam zatrudnela. Razumem te. Ali dok oni spavaju vidi i ti da bar lezis, nemoj raditi po kuci

jelenaana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je u prethodnoj trudnoci ispao bas je veliki bio. A sa Makijem se apsorbovao..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene vezbate li nesto? Mene od lezanja ubise grcevi. Pijem i magnezijum ali bas mi je tesko da leskarim nekad. Juce sam po kuci zujala i zaboleo me stomak...

jelenaana i Potterboater volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ti Neco nemoj da se salis, kakvo zujanje, odmaraj... Ja radim po kuci normalno ali opet gledam da se ne preforsiram

jelenaana i Potterboater volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro zene.

Neca meni je doktor rekao da što manje ležim, naravno ne previše teško, dokle god vidim da mi ne smeta i pila sam magnezij 375 iz kesice direkt. Radila ne radila ubijali me grčevi.

Ja sam sva neka ko slomljena valjda od tolikog spavanja, nikakvih bolova ni jutros, terminče danas. Mamin minstar izgleda voli stomak?

Kako ste vi? Ummu jesi kuci, kako su dječaci prihvatili bebče?:wub:

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni jutros nista,stomak mi nekako mlitaviji pa sad golicanje osecam kod pupka sa leve strane negde a do sinoc je bilo negde ispod rebara.Jel se to okrenuo horizontalno pa je zato stomak sada meksi i lakse mi da se sagnem?Joj,ziva necu biti do sledece nedelje dok ne odem na UZ

Potter,njemu je lepo tu,toplo ne izlazi mu se jos uvek:D

Potterboater voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

IMG_20180111_132016.jpg

Nisam odolela danas:wub: iako znam da apsol. nije prakticno  za tako majusnu bebu... A kako je samo mekanooo :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao zene!

Ja u 17.15 imam zakazano kod dr. Spremila rucak,bile u setnji. Da rucamo i spremanje! 

Zone,neka si kupila i to te usrecilo!

Venera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene, rekoh da se javim posle dva dana zatišija :P. Ne brinite ništa, redovno vas čitam, ali sam ovih dana prezaposlena (jedva čekam sutra, teško mi je svaki bogovetni dan niz/uz stepenice po 2,3x, umaram se baš, baš :().
Što se tiče grčeva u nogama, imala sam ih oduvek, i pijem Magnum B6, čini mi se od dugog ekspertnog. I par puta mi se desi, i pored redovnog uzimanja magnezijuma, da se probudim u sred noći sa jakim grčem u jednoj od nogu. Tad samo (i jedino) pomaže jako guranje nogom o zid (dobri, stari, provereni metod :lol:).

Inače sam, standarno, super. Nemam ama baš nikakvih problema (da ne čuje zlo :P). Danas u 18h imam prvo predvanje u školici za trudnice, jedva čekam. Naravno, javljam se posle sa utiscima :) (Šta je Nan, zaboravila si? :lol::D:P).

Venera i nanchika88 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Zone predivno. Ja te razumem. Do sad nisam ni htela da gledam ali kako sam usla u prvu radnju sa bebecim stvarcicama, samo me vuce da se vratim :rolleyes: a opet ne bih da preterujem, ali svasta sam nasla. Nan ti vredna od jutros. Meni bila mama i kao i obicno sve spremila i pocistila ja leskarim od jutros. Vidite nesto nasih stvarcica :angel:

https://imgur.com/a/Ehcia

Izmenjeno od strane Bole cole

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

IMG_20180111_132016.jpg

Nisam odolela danas:wub: iako znam da apsol. nije prakticno  za tako majusnu bebu... A kako je samo mekanooo :) 

koju vel si uzela?

divno Bole, joj jedva cekam.. Nan, javljaj kako bilo. Taso do kada radis?

Bole cole voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Bole cole, nešto mi te stvari deluju preveliko. Koju si veličinu uzela? Samo da ja još provalim kako da okačim fotke i dobićete ospice od mene :lol::D:baby:.

U vezi spremanja stana, toliko sam se pre neki dan preforsirala (+ razna isparenja od Cif-a, Mer-a za wc, Pronta za prašinu i Vir-a za parket mi se vrtelo u glavi) da sam legla već oko 21:30h, mm sa pravom pobesneo. Rekao je da će od sl.puta dolaziti ili moja ili njegova mama da pospreme stan (a ja to TOLIKO ne želim, i svim silama se trudim da izbegnem-mislim njegovu mamu :lol: da mi vršlja po stanu). Moraću da izađem da ne gledam to (čitajte-da se ne nerviram B):rolleyes:).

@MakiJana, do ponedeljka (zvanično), 15.01. neću biti tu za drugo polugodište. Još sutra da odradim i kraaaaaaj. Vraćam se tek u maju 2019. :).

@nanchika88 obavezno javljaj šta/kako je bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taso Taso,jesam zaboravila aaaa :P Ne vredi,cu da zapisujem :lol:

Javim se ,zene posle!

Bole, superiska jer si kupila svasta za Teu ,jao kad operes pa zamirise...

Bole cole voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

56 i 62. Jedan bodi 56 jedan 62, tako sam i benkice po 3 56 i 62. Deluje samo na slici :rolleyes:. Jaoo jedva cekam da zamirisu. Sta mislite za chicov deterdzent i omeksivac?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih tako kupovala ali ne znam pol a i jos je rano...mada kupovacu za koji mesec sigurno nesto neutralno hehe. Ko moze da odoli. 

A kad me grcevi uhvate ustanem u pola noci i vezbam listove da me prodje. Propinjem se na prste. Bude bas gadno. 

nanchika88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

56 i 62. Jedan bodi 56 jedan 62, tako sam i benkice po 3 56 i 62. Deluje samo na slici :rolleyes:. Jaoo jedva cekam da zamirisu. Sta mislite za chicov deterdzent i omeksivac?

Da, deluje. 

Nosim se mislju da kupim Froch-ov, cula sam da je odlican. Omeksivac necu, hocu da mirise na sebe (onaj bebeci, neodolljiv, miris :babymommy:)

Bole cole, Margaritta i Zone* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.