Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Ja sam mislila da je novi zakon od 1jula.Bila sam danas na double,uz u redu ostalo cekam,zamislite kaze cini mi se da je decak:angry:.Rekoh dobro,al nisam se nadala.Dal moze u 13+1 nedelji da pogodi pol.

ako je baaaas dobar uz i polozaj bebe

Bole cole voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo poter spavalice.

Gospodja se zavailia u 1 i sad ustala. Bole to i mene nervira, rijeetkost da zaspim po danu i dok sam jos mladja bila, mucila me nesanica citavu trudnocu, a sad samo da je spavati. U 9 sam jutros ustala.

Bole cole voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Brundo, meni je rekla u 13+3 da je devojcica i objasnila po cemu zna. Dobar UZ i dobar dr ! 

Potter,samo spavaj! 

Potterboater voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zene spavajte sada dok mozete! ako vam se spava znaci da to organizam trenutno treba. a to da nemas bolove i da ctg kaze da beba nece skoro...moze u sekundi da se promeni. Mada sam ja skroz drukcijeg iskustva. U cetvrtak su mi rekli da je sve spremno, beba skroz nisko, otvoren 1cm, ctg pokazuje kontrakcije, imala sam i bolove i proliv....ma sve, a porodila se u ponedeljak!:lol:

Potterboater voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Brunda, a sta fali decacima? :( 

Meni je dr rekla da je Anica decak u 14. nedelji, pa “potvrdila” u 18. I ma ekspertskom u 24. smo saznali da je ipak curica. A ima clanica kojima je pol pogodjen jos u 12. nedelji. Realno, samse su 50-50 da se ubode.

Potterboater voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je u 12+4 rekao da je 85% siguran da je decak.Sledece nedelje ako Bog da bicu 18 nedelja pa cu na uz tada ili u 19nedelji.Ovoga puta cu ovde u Bg na kontrolu pa cu pitati za pol.Ne fali decacima nista,da ste videle tek moju facu kada je rekao da misli da je decak.Jos on onako sav nasmejan kaze "bata je,bata" a ja blenem u njega napravila facu kao da sam se razocarala.A nisam,samo nisam ocekivala da ce reci kog je pola tako rano pa me zatekao i pitala sam ga 2 puta jel siguran on potvrdjuje.Iskreno,ocekivala sam da ce reci da vidi seku.U CG trenutno vode kampanju protiv selektivnih abortusa.Mozda ste cule za #Nezeljna .Ne vole devojcice nikako (cast izuzetcima) a za sve su krivi ovi prenatalni testovi koji jos u 10ned. pokazuju kog je pola beba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hana citala sam o tome po portalima, ali nisam htjela vjerovati. Zar je stvarno istina?

Mm se jos svaku vece moli stomaku da je djevojcica. Kaze ljepse mu djevojcice i hoce djevojcicu. Iako smo sve za djecaka spremili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Verovatno da je tako,po njihovoj statistici u zadnjih nekoliko godina vise je rodjeno decaka nego devojcica.Cak je i jedan nas komsija pricao o tome kako je pocetkom 2000ih dolazio u Beograd da bi saznao sta mu zena nosi.Imali su vec dve devojcice a trece je srecom bilo musko.Inace...

Moji kuci nemaju taj problem,svekrva ima dva sina pa iz tog razloga bi volela da ja nosim seku.Ali eto,mozda je zaista bata a sledeci put  ako Bog da mozda joj se ispuni zelja pa bude curica.Na kraju krajeva samo neka se rodi zivo,zdravo i normalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Statistika je uvek bila na strani decaka koliko sam ja citala, kao vise se oni radjaju.. primena novog zakona ide od 1.jula. do tada po starom. Za prvo dete sam ja dobila oko 80000 jednokratno. Ali to je ukupna cifra bila, od Rep, Pokrajine i grada Novog Sada. Za drugo dobijam mesecno po 6000 dve god plus od Zrenjanina jednokratno smo dobili 35000. Za trece isto ide 11000 plus Pokrajina daje 12000 mesecno dve godine. Zr opet 35000 jednokratno.

Tasa021 i Zone* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam za selektivne abortuse i nazalost, za njih nisu krivi prenatalni testovi nego poremeceni umovi. Toga ima odavno, jos pre prenatalnih su zene nalazile nacine da se “otarase” zenske dece, savremeni testovi su im samo omogucili da to bude ranije. Ja imam cerku i svakog dana joj pricamo koliko je voljena, cekana i zeljena.

MinA89, Dacha76, Zone* i 5 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maki,lepo vam Zr daje! Svaka cast! 

Ma te price o polu su meni umobolne ,ali posto imam u svom okruzenju takve likove , nista me ne cudi.

Tasa021, Dacha76, Venera i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mogu samo da potpisem Margarittin post, ja se jezim kad bilo sta cujem vezano za pol a prelazi granicu normalnosti, jedno je imati zelju a drugo ici u krajnosti;)

Nas sad udavise, eto sad jos samo seka da bude, pa sta ako je i bata..a onda je bilo tapsanje po ramenima i nabacivanje mom muzu kao dobro si obavio i to od ljudi od kojih to nikad ocekivali nismo..a ja posle nekoliko generacija zenske dece rodila sina pa me gledaju kao crnu vranu, sta reci nego zalosno..

Potterboater, Brunda i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nan da znas da Zr dosta izdvaja za te stvari. I ja sam bila iznenadjena... Kod nas su sva deca zeljena i nema ni jednog clana, ni sa cije strane, da nam sere za tako nesto, to svaka cast na muskom ili sl. Izvinite na izrazavanju ali te teme me jako ljute

Brunda, Venera, Dacha76 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A nama,kad cuju da je opet devojcica- sad morate trece,jao bas steta,opet devojcica. Bice trece musko , mora da su pogresili . A mm i ja da umremo od smeha :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dragi Bože i glava balkanskih. Ja sam bila ubijeđena da je djevojčica, inadzija isto mama joj. I sad iako ja tvrdim da ne bih vise djece, nekako bih posle par godina jednu malu plavu frćkavu (tata plav bio do 13 godine).:wub:

Dacha76, Venera, MakiJana i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ma nek je dete zivo i zdravo nego ja navikla na devojcicu,nekako su mi prirasle srcu,sve cuvam od ove moje kao dobicu jos jednu pa kad mi rece decak malo se zamislila i naravno,moje je dete i volecu ga kog god da je pola.U danasnje vreme kada mnogo parova ne moze ni da ima decu,treba biti sretan a ne razmisljati o polu ali eto svako  od nas prizeljkuje neki pol.Mm je apsolutno svejedno,kaze samo nek je sve u redu.

Izmenjeno od strane Brunda
Potterboater, Tasa021 i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam mislila da je novi zakon od 1jula.Bila sam danas na double,uz u redu ostalo cekam,zamislite kaze cini mi se da je decak:angry:.Rekoh dobro,al nisam se nadala.Dal moze u 13+1 nedelji da pogodi pol.

Moze da pogodi.Meni je u prvoj trudnoci pogodio jos kada sam bila 11+6.Sada mi je u 13+3 rekao da je jedna sigurno devojcica,druga je bila nezgodno okrenuta ali misli da je i ta beba devojcica.Cekam 17+3 da vidimo da li je bio u pravu.

Brunda i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam mislila da je novi zakon od 1jula.Bila sam danas na double,uz u redu ostalo cekam,zamislite kaze cini mi se da je decak:angry:.Rekoh dobro,al nisam se nadala.Dal moze u 13+1 nedelji da pogodi pol.

meni oba puta dr rekao pol na prvom ekspertnom. I to da je on 100% siguran, ali da nece da upise, jer je jos rano. Oba puta je bio u pravu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da kazem, ima i divnih ljudi prijatelja i rodbine koji su se sa nama radovali i tada i sada bez da prave razlike o polovima. Sve je lepo..i kako to priroda sve fino uredi , pa eto i sam spisak trudnica je vec lepo saren :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A nama,kad cuju da je opet devojcica- sad morate trece,jao bas steta,opet devojcica. Bice trece musko , mora da su pogresili . A mm i ja da umremo od smeha :lol:

Nanchi, obecala si trece musko. Nema sad vrdanja :P

Tasa021 i Potterboater volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eee... Bila sam kod dr. Imam dva hematoma od 8mm i 10mm iznad ploda... Malo sam se uplašila... Ima li neko iskustva... Beba je ok i kuca srce lepo... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nanchi, obecala si trece musko. Nema sad vrdanja :P

Haha bice bice trece sin naslednik loze :P

Jelena,je l ti dao terapiju, mirovanje?

jelenaana i Cipelic volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Haha bice bice trece sin naslednik loze :P

Jelena,je l ti dao terapiju, mirovanje?

Utrogestan dva puta vaginalno i mirovanje... Pa 24.1opet na uz...  Strah me jer nisam nista oseca lose, a poprilično sam aktivna... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jelena, moja drugarica je imala hematomi na sl ultrazvuku ga vise nije bilo. Samo odmaraj sad, nista ti sad nije moranje da radis bolje. Mi smo bili da vidimo devojcicu. I pokazala je i tati da je devojcica, kaze i on je jasno video dok je dr gledala. Sad smo 47cm i oko 2550g teski. Naprednija je malo i kaze bice to pre pocetkom februara nesto pre termina. Jedva cekamooo:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.