Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Ne ocekujem ja od njih sad ne znam sta svemoguce, samo da cujem misljenje specijalista da li treba dalje raditi nesto ili je sve u redu, nista vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maja87, ma tvoji rezultati su dobri,ako je u granici normale onda je sve o.k..A dobro poznato da dr.u D.z nisu upuceni kao lekari u bolnicama,znaju da procitaju ko i mi.

Ja imam sutra double i nr brinem mnogo oko toga,sta bude bice,kako je Bog zapisao.nego koliko se cekaju rezulati za double,posto moram posle privatno da zakazem pa ne znam koliko se ceka.

neca79 i Maja87 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ova dr me je i u prvoj trudnoci iscimala da dva puta idem u bolnicu, prvi put navodno manjak plodove vode, a drugi zato sto joj se ctg ucinio jako los. Oba puta su mi crkli od smeha sto sam dosla, jer je sve bilo super. Ali opet ne mogu a da me ne cimnu takvi njeni komentari.

Ja sam cekala rez dabl testa 3 dana. Radila sam privatno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne ocekujem ja od njih sad ne znam sta svemoguce, samo da cujem misljenje specijalista da li treba dalje raditi nesto ili je sve u redu, nista vise.

ma koji specijalista..specijalista i iz fronta mi rekao ok je dabl. I sta bi na kraju...i u palmoticevoj geneticar kaze bio je dobar dabl...

ili radi dalje analize ili ne razmisljaj o rezultatu testa "moze biti i ne mora da znaci"

Margaritta voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maja87, ma tvoji rezultati su dobri,ako je u granici normale onda je sve o.k..A dobro poznato da dr.u D.z nisu upuceni kao lekari u bolnicama,znaju da procitaju ko i mi.

Ja imam sutra double i nr brinem mnogo oko toga,sta bude bice,kako je Bog zapisao.nego koliko se cekaju rezulati za double,posto moram posle privatno da zakazem pa ne znam koliko se ceka.

gde radis dabl? Ja sam uspela u frontu da zakazem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za decake kazu da su lenji da izadju napolje, pa u odnosu na devojcice cesce prebace termin. Eto da te utesim :D

Moj je poranio nedelju dana a curica prebacila termin dva dana :lol: ali generalno kazu da decaci cesce prebace

Potterboater i Zone* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neca79 ima tamo i dobrih lekara, ne volim da sve stavljam u isti kos. A stvarno nisam ispratila sta je bio kod tebe slucaj, na forum sam se vratila kada sam ostala trudna.

Potterboater voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neca79 ima tamo i dobrih lekara, ne volim da sve stavljam u isti kos. A stvarno nisam ispratila sta je bio kod tebe slucaj, na forum sam se vratila kada sam ostala trudna.

uopste dabl nema veze sa lekarima. Dabl pokaze statisticki podatak..verovatnocu. lekar zna okvir i kaze valja li ili ne a i sam program ima te okvire pa ti pise da li je low risk ili neki veci rizik.

dabl mi je bio super a beba trizomija 18. Svaki uz sjajan..i na dan porodjaja tj prekida trudnoce..ukratko. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hocu da kazem specijaliste iz genetskog u frontu su rekli ok je ne treba amnio..ne bilo ko iz fronta. 5 lekara mi je isti reklo 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O svasta... Nisam znala, stvarno mi je zao... 

Znaci da cak i kada je sve kao dobro rizik uvek postoji. Ne vidim onda poentu radjenja bilo kakvog testa kada moze tako da se desi. Sad mi je jos gore nego sto mi je bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O svasta... Nisam znala, stvarno mi je zao... 

Znaci da cak i kada je sve kao dobro rizik uvek postoji. Ne vidim onda poentu radjenja bilo kakvog testa kada moze tako da se desi. Sad mi je jos gore nego sto mi je bilo.

tako je..nemoj da ti je jos gore bez razloga, samo nemoj da pridajes toliko znacaja i budes nervozna bez razloga. ja te testove ne volim jer prave bas tu pometnju u glavi. sa sinom u drugoj iznetoj trudnoci bio je los dabl tj granica, a triple uzasan, radila sam amnio i sve je super. dakle nemoj previse da se nerviras. ako nisi mirna radi dalje analize, ja nisam bila i radila sam. niko od nas ne moze reci sta je ispravno da se uradi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa zato ti kazemo da ili ces ti zboh sebe da uradis neki neinvazivni ili da ne uradis nista i ne razmisljas o tome svemu.

Uradi tripl,ako nista... 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e tako, novi avatar je tu, pa kad saznamo pol menjamoooo...jel verujete da me ne zanima pol :D

Bas je simaptican avatar.Radim double u Inst.za m.i dete

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bila mirna i super do danas. Nisam ni jednog trenutka imala osecaj da moze biti nesto lose, a sad mi ova dr dala temu za razmisljanje. Hvala na odgovorima i na savetima, videcu sta mi je dalje ciniti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco79 ja se secam tvoje price.:(

Drago mi je sto te opet vidim ovde.A sto kazes, posle svega sto je bilo prosli put, pol je sada potpuno nebitan, samo da sve bude dobro:wub:

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco, divan je avatar i ja ti verujem da te briga za pol. I mene je bilo, ali mi nisu verovali. 

Majo, zene su ti sve rekle. Dabl je statistika i nema garancija, nazalost. Meni se cini da ta tvoja dr voli da unosi pometnju. Ili radi neki od ovih “konkretnih” testova, ili zaboravi na to sto ti je rekla i opusti se.

MalaNina, Maja87, neca79 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To sam i ja negdje čula, da muška djeca se uglavnom prenesu. Ja sam danas nešto loša sva, nije da me nešto boli nego onako sva sam nikakva čini mi se. Samo bih spavala. :huh:

Zabrine me ovo moje rondalo, umiri se po sat dva nema mrdanja. A znam koliko se vrti.

 

Ja vam ne smijem ni reći da nisam radila dabl, neke komplikacije ispale i ja sam kasnila. Pa šta bog da.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ova dr me je i u prvoj trudnoci iscimala da dva puta idem u bolnicu, prvi put navodno manjak plodove vode, a drugi zato sto joj se ctg ucinio jako los. Oba puta su mi crkli od smeha sto sam dosla, jer je sve bilo super. Ali opet ne mogu a da me ne cimnu takvi njeni komentari.

Ja sam cekala rez dabl testa 3 dana. Radila sam privatno.

dobra ti ta doktorka...

zasto ne promenis doktorku? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cure kako ste sa ishranom za porod spremale? Ja od danas manje jedem, uglavnom jaja, sir i voće čitav dan. Da mi bude lakše. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poter, ja sam se najela prasetine i otisla na porodjaj :D posle ispade da je dobro sto sam se najela jer nisam jela nista do jutra, tj do dorucka.

Mmaka dobra mi je za upute. Obe trudnoce sam vodila privatno, a u dz isla radi reda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh mene su ubijale gorusica i mucnina 24h dnevno tako da mi nije ni bilo do hrane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo devojke... Upadam ovde i gledam...nema prvog trimestra ??!! 

Htela bih neko misljenje-vodim privatno trudnocu i dr mi je rekao da rade uz u 10.nedelji besplatno, i da tada mere nosnu kost i nabor na vratu, te stv koje ukazuju na neki poremecaj. A dabl u 12... Zanima me, da li je to jako rano da rade ta merenja, u prosloj su mi radili u drzavnoj oko 12.nedelje ta merenja i dabl iz krvi. Da li da sacekam jos nedelju, dve pa da idem na uz?!? bas me briga da li je besplatno ili ne, vazno mi je da to moze lepo da se izmeri, da bih bila mirna... 

nanchika88 i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da ne treba pre punih 12..kada sam u frontu imala zakazano aa 11+2 rekli su da dodjem za 7 dana

Maja87, Dacha76 i mmaka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao,MinA!;) I ja bih sacekala vreme kad se meri sve . Kod mene je to bilo 13+4 u ovoj trudnoci!

MinA89, Maja87 i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.