Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Koga kiselina muci neka digne dva prsta:mellow:

Ne smem ni da se javim..celo popodne grrrr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tek usla u 4.

Pojela sam kokica malo pa je koliko toliko bolje...

Kako si ti ? 

Pa je li od hrane ili čisto ona sama od sebe vještica? Mene nije mučila sve do 7 mjeseca, ali zato od 7 pa do sada mi se osvetila za sve. Znala sam izgubiti apetit da se moram na silu tjerati da jedem, znam kako će biti posle.

Bolje, okupala se pa me para od vode dobro popravila, pošto se mogu vrelom vodom kupati. Još sutra da bude dobro, u srijedu imam kontrolu regularnu pa ćemo vidjeti. 

Venera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro je! 

Na pocetku me je mucila kad sam gladna,a sada kad sr najedem vruceg testa (kao danas) ili kako mi sta "sedne". Isto mi je bilo i u prvoj trudnoci.

Jesi ti rekla da si malokrvna? Pijes sta od suplemenata gvozdja?

Potterboater voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bilo me prepalo baš, sve me čini mi se bolilo svaki zub u vilici. 

Joooj vruć hljeb, ja sam skoro otišla babi i ona pravila tz placke (ne znam kako gdje zovete, zakvašeno tijesto za pogaču domaću samo upržiš u tavi). Ja sam se tog vrelog najela, možeš zamisliti kako mi je bilo posle.

Pila dva mjeseca ampule, tothema. I morala prestati prije 5 dana. Stolice nikad, u 5 dana jednom možda. Na sve to hemeroide dobijem, jauk živi. Pa sam prestala, ne znam kako bih preživila i porod i sve bolove od neimanja stolice.<_< 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj. Ja sam malokrvnost vukla od trudnoce do 4 god posle porodjaja... Hodinu dana pila Feroglobin,pq sada nisam,ali cu da pocnem opet,zlu ne trebalo i onako mi je gvozdje bilo na granici... Probaj njega,nikad nisam imala nuspojave ,a sme i u trudnoci i dojenju.

Posle porodjaja san dobila tothemu,uzas zivi,jedva su me pustili zbog hgb.

Mazes hemoroide?

Potterboater voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se bojim da će mi biti tako, sve komponente krvi su mi ispod granice, ali sve. Tothema mi dušu uzela svako jutro, ukus u grlu ostajao, satima nisam mogla jesti, smrsala 2 kile za ta dva mjeseca. Ali nisu mi ništa drugo propisivali.

 

Hemopropinom, boli ko sam djavo kad namažem, ali popusti brzo. Znaš da nisam mogla sjediti koliko se znaju upaliti. 

Ja ko teško neko govno sve mi fali:D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas te snaslo sve... Znaci posle porodjaja moras nastaviti sa totemom..

A za hemoroide probaj tusem,tj.mlazom vode da masiras hidromasaza pomaze... I ja imam povremeno problena. Ne bole ali su tu. 

A joj,pa videces nas pred kraj,ima da kukam kao baba :lol:

Potterboater voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma i kontala sam nastaviti akobogda, bolje to nego transfuzija. 

Na sve to kapilari na nogama kao da mi je43, a ne 23. A o grčevima i trnjenju da i ne pričam. 

E vidiš to ću probati, muče me i danas, ali bar stolica normalna. 

I na sve ove moje muke, moram se raspravljati koje ime je "naše", i da je za dječaka. Vidiš šta me snašlo.:angel:

Znaš li šta nosiš ili je rano još? Šta imaš kući već? :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nosim devojcicu (za sada) :lol: a imam cerku od 5,5 godina. Zelja nam je dve devojcice . Nadam se da se nece promeniti.

Koja su imena najuzi izbor?

Potterboater voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovaj moj dragi je htio djevojčicu i još mi ne vjeruje da je dječak, stalno tvrdi da je žensko jer mnogo se mlati i rukama i nogama po cijele dane. 

Danilo, Andrej, Nikša i Aleksej. (Muž se zove Nikonel:angel:).  A on bi Stefan, Đorđe, Filip. Pa se pobišmo.

A ime za djevojčicu se odmah složili. :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Papirice i izvlacenje. 

Mm je lud za cerkom i od poetka je rekao- to ce opet biti devojcica!

Potterboater i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moraću nema druge.

Ovaj moj je ubjeđen, iako smo sve za dječaka kupili on tvrdi suprotno. :angel:

Kaže on ima posebne veze sa njom.

nanchika88 i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene, rucali pa sad gledamo film...inace, dan stvoren za spavanje. Inace sam dobro, mislim standardno :). Ostatak "ekipe"?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo me ganjamo se moj sin i ja, držim ga da mi rebra ne slomi koliko se rita. :angel:

 

Jedem, ležim i molim vrijeme da požuri. Vii?

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gorusica,moja drugarica <_<

Lencarim ceo dan ,sutra cu cerku da poteram da sredimo kucu jer igracaka imamo svuda,haos!

Umorna sam od odmaranja, jedva cekam da dodjem sebi !

Kako ste?

Potterboater voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nanchika sad imaš pravo da se izvlačiš i odmaraš, nema sređivanja. Ja sam danas čitav san muku sa njom vodila, rigam gore od muža.

Htjela sam da vas pitam kako ste znale hoćete li moći dojiti? 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj mene drma temp..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco,svi zivi su bolesni ne daj se!!

Potter,citaj sada dok si trudna o dojenju. Mozes ovde na forunu teme vezane za dojenje. Svaka zena moze da doji. Informisanoat je jako bitna! Naravno,uvek ima komplikacija i treba ih prevazici i dojenje je onda nesto najdivnije! 

Ja sam dojila 22 meseca i drugo bih opet toliko.

Cerka je i dan danas vezana za siku,a velika je devojcica!

Dacha76, Potterboater i Ummu volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nanchika pročitala sam dosta toga, ali opet praksa je praksa. Valjda će mi malo i sestre pomoći u bolnici. U svakom slučaju nadam se da ću moći.:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nanchika sad imaš pravo da se izvlačiš i odmaraš, nema sređivanja. Ja sam danas čitav san muku sa njom vodila, rigam gore od muža.

Htjela sam da vas pitam kako ste znale hoćete li moći dojiti? 

 

Pisala sam vec, a i draga nasa @zeklica. Prelistaj poslednjih par strana na ovoj temi. Ukratko, svaka zena moze da doji. Nema tu sta da mislis. Ako zelis citaj o tehnici dojenja i koji su znaci da ne radite bas najbolje. Mada mislim I da bez citanja mozes da uspesno dojis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro drage moje buduće mame :).

Evo teme za razmenu mišljenja- da li je neka od vas razmišljala (ili možda sačuvala) matične ćelije iz pupčane vrpce? Ako da, gde/kako/kod koga (bilo kakve preporuke i iskustva s tim u vezi bi mi mnogo značili).

Mada, sve mislim da je to kod nas (u našim uslovima i u našoj bednoj državi) još uvek luksuz.

Šta vi, drage moje, mislite o tome? Nadam se da se osećate od jutros fantastično, kao i ja :)
 :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo sacuvali D mat.celije. u Seracellu. Za J nisam jer tada nisam bila informisana dovoljno. Mislim da cemo i ovaj put uzeti. To se sve dog sa svojom Dr, tj.onom koja ce te poradjati i sa njima (msm na onu firmu gde se odlucis da cuvas maticne celije)

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi nismo ostavljali O,ne planiram ni sada. Za nase uslove mi je luksuz. Znaci,samo finansijski momenat...

Sada ni ne znam kako se krecu cene ,znam za pre 6 god kako je bilo.

Taso,vi planirate?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.