Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Dobro jutro zene. Evo mene tu sam i ja pratim vas ^_^. Juce sam jurcala nesto od ujutru. Kupovali za praznike pa kuci dok spremila rucak, odmah gosti zatim i srala nisam. E kad sam legla obda je bebac poceo da skace. Toliko se okretao da me i zabrinulo bukvalno nije stao. Pomislis majka mu bila ceo dan aktivna sad malo i ono mora:babycrib:

 

Maki, sad smo svi ovde se lepo uklopili nema da bezis u treci. I ja sam uveliko vec ali ovde sam se odomacila :rolleyes:. Tu sa nam i drugari iz prvog i super da uce od pocetka taman :baby:

A sto se tice muskih imena nekako vise smo izabrali zenska. Meni su muska jedino lepa za sad Todor i Teodor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro iz kreveta sa mucninom..juce i prekjuce na poslu apokalipsam..pogotovo juce. Radila od 9 do 7. Posl radni dan u godini..premorila sam se i prokrvarila braon po podne. Ali...bila sam pozitivna jer od danas sam na odmoru pa na bolovanje posle. Kakav osecaj! 

E sad cu moci da pisem cesce posto uglavnom citam. Primetila sam da u ovoj trudnoci ne trcim na uz kao pre. Cak ni ne mislim na to. Nadam se da je to dobar znak. Sad mi je samo da uzivam.

Pitanje za vas koje ste uzimale farmerke trudnicke u hm ili ca. Koliko dugo mozete da ih nosite, tj jel se.gojite u butinama i kukovima ili ste srecom mrsavice. Ja se ugojim prosecno ali cini mi se sve ode u dupe kukove i butkice

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro!

Neco,ja se gojim samo u stomaku. Tj.tako je makar bilo u prosloj t,te sam iste farke nosila do kraja,tj.do leta. A ti sada malo odmaraj.

Maki,bezis mi za 3 m,ti si zatrudnela kad smo poceli da radimo na bebi.

Uzela sam Eucerin Atopi, donji deo ledja me uzasno svrbi i imam male sitne tackice. 

Potterboater voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco ja uzmem vel koju inace nosim. I nosam ih do kraja trudnoce. Drago mi je da odmaras sada, cuvaj se i pazi svoju bebicu :wub:

Necu da bezim u treci, i meni je ovde super..Nan mi smo na bebi radili od kada je D imao cetiri meseca ali znala sam da od toga nema nista, jer nisam imala ciklus, dojila Sam. I onda kada sam osetila ovulaciju muz bio na sl.putu pa nista od akcije. I tako ja dobijem na moru, cim je proslo poceli sa radovima :) i sva sreca odmah sam zatrudnela

nanchika88 i Dragana88 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro i od mene :D. @neca79, imam dvoje farki (jedne hm a jedne ca) i u oboje mogu da stanem. Samo što druge (skorije kupljene) imaju veću gumu tj.deo koji je predviđen za stomak, pa su mi samim tim udobnije.

Evo, ja sam u 29nedelji, na +13kg sam trenutno (and growing :lol::babymommy:). Kiseline od jutros nema (preskočila sam jutrošnje uzimanje sode bikarbone). Odlučila sam da poslušam vaše savete i da je uzimam samo po potrebi :D.

Nan, jesi li prelistala prvu knjigu? Ako jesi, da li ti se i koliko sviđa? Trenutno sam stigla do dela o dojenju i o CV (s tim u vezi pročitala sam SVE o dojenju na ovom sajtu) i dalje me drži ono početno oduševljenje B).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene sta vi to jedete kada se tako gojite? Ja sam 27.ned na plus 6 sam (mislila sam na plus 7, ali merila se na mojoj vagi, digitalnoj, imam 63.9 kg, pocela sa 58) :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I sama sam se "držala" na +6 do pre neku nedelju :lol:, a onda  buuuuuuum. Inače, jedem sve, ali ne u značajno većim količinama + vrlo sam aktivna. Ne znam ni sama kad sam toliko "nabila" :huh:

Potterboater voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma dobro, ja sam u prvoj tr nabila 22kg. I sve skinula.. a sada mi se cini da bas puno jedem... Mada puno sam i aktivna, ovaj mali nema mira.. kuku meni kada bebac stigne.. bicu kost i koza 

Potterboater voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad sam sela. Kao svadbu da spremam a ne veceru za nas petoro! Od jutros na nogama,evo bride...

Ja sam se u prvoj trudnoci ugojila 13kg,nadam se da cu i sada toliko. Posle porodjaja,pa par meseci,kost i koza,ali uzasno sak m izgledala...

Sta vi radite?

 

Potterboater voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja razmisljam sta da spremam sutra..ne bih nesto previse. Za sada oblande plazma, belu salatu i kiflice. Dajte neki predlog jos

Potterboater voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam čitavih 10, a i to mi puno, sad čekam da vidim kako ce se skinuti-_-

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam za sada na +2 15ned i 5dana.Sve je u zadnjici i grudima a poceo je i stomak da se primecuje :wub: Mozda se meni cini ali  osecam kao leptirice i vazduh da prolazi kroz stomak i koliko sam citala to se baba pomera:wub: 

Ja ne trpim bas usku odecu pa sam pre 10dana uzela 2 para trudnickih farmerica u Waikikiu.Inace nosim 34/36 ipak sam uzela 38 jer me moje malo stezu u nogama ili mi se cini jer kao sto rekoh ne trpim bas usku odecu.Ove su mi malo komotnije i bas udobne.Bile su na snizenju jedne 1500 a druge 1700 i jedva nadjoh br za sebe.

I ja danas pomagala mami oko pospremanja kuce i rucka,malo spavala i sad ustala.Sta cu citavu noc da radim ne znam jer ovo je prvi put za 16ned da sam prepodne  legla da spavam

 

Potterboater voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam čitavih 10, a i to mi puno, sad čekam da vidim kako ce se skinuti-_-

I ja sam se 10kg bila ugojila, brzo se to skine ne brini. Posle par nedelja sam imala početnu kilazu. 

Potterboater voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam se 10kg bila ugojila, brzo se to skine ne brini. Posle par nedelja sam imala početnu kilazu. 

Nadam se vjeruj, nekako sam sama sebi smješna ovako nezgrapna. :angel:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bukvalno imam traume od jela pogotovo kad prodje 17h..sve zbog gorusice. Ubija me nocu. A i soda mi se smucila. Mozda i ne sme da se pije toliko. Jeste ona medicinska ali nisam pametna..

Potterboater voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bukvalno imam traume od jela pogotovo kad prodje 17h..sve zbog gorusice. Ubija me nocu. A i soda mi se smucila. Mozda i ne sme da se pije toliko. Jeste ona medicinska ali nisam pametna..

Jel bez aluminijuma? Koliko je piješ puta dnevno i koliko dugo već?

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bukvalno imam traume od jela pogotovo kad prodje 17h..sve zbog gorusice. Ubija me nocu. A i soda mi se smucila. Mozda i ne sme da se pije toliko. Jeste ona medicinska ali nisam pametna..

Ja se za 12 dana trebam poroditi, tako da i ne jedem od muke i brige haha. A o žgaravici da ne pričam, živjela soda i ko je izmisli, dušu mi je spasila.

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidim moja omiljena tema - gorusica! Nema pravila kad ce da me muci. Evo je danas naravno celo popodne!

Neco,ja sam pravila slane stapice, belu corbu,rusku,mimozu,rolat od mesa,bice pecenje i torta Markiza.

Mi idemo na deciji rodj sutrq,moram kosu oprati i ove divne mirise iz kuhinje

Potterboater, neca79 i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh bre Nan al si vredna. Kako pravia mimozu? Ako od toga sto si pravila imas nesto bez jaja daj recepat bar u inbox..

Mi cemo biti sami..mm, mladji sin i ja..mm jede kao pile a meni se sve gadi tako da ne preterujem sa pravljenjem. Ali imacemo goste ovih dana pa mi ideje trebaju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel bez aluminijuma? Koliko je piješ puta dnevno i koliko dugo već?

jeste bez u apoteci sam kupila. Pijem samo uvece a danju trpim. Sad kad ne radim probacu sta mogu da jedem a da mi nr smeta.

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco,pa u principu sve ima jaja :lol: 

Mimoza standard jaja sir krompir pavlaka majonez. Mi nemamo gostiju ali volim da napravim pa da ne moram da kuvam par dana oko praznika :lol: 

Htela sam ja joa sto sta ali je mm rekao da sam odlepila...

Jos nisam "lecila" gorusicu ali imam Rupurut kao polslednju opciju. 

Potter,kako ces se poradjati-epidural sa bez?

neca79 i Potterboater volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nanchika, tu gdje se ja porađam nemamo epidural u ponudi. :angel:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nanchika, tu gdje se ja porađam nemamo epidural u ponudi. :angel:

:huh::(:angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taso, izvono,nisam ti odg za knjigu. Nisam citala deo posle porodjaja,samo sam razvoj po mesecima u stomaku,stoi se dopada. Detaljno je,ima dosta dobrih saveta o ishrani npr.

Dojenje nisam jos  to sam sazvakala vala :lol:

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.