Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Dobro jutroooo....ja celu noc opet nisam spavala,tj.taman zaspim i pocnem da sanjam neke gluposti i probudim se....tri puta sam nocas sanjala jedan isti san i vise nisam smela da zaspim....katastrofa......negde sam procitala da trudnice cesto imaju kosmare ,ali ja se toliko uznemirim kao da ce to stvarno da se dogodi....katastrofa.....

Olja brzo ozdravi.....

Ja kad god imam kosmare, sanjam porodjaj. Toga sam se u pocetku najvise plasila, zato sam i sanjala. Ali sam prevazisla strah od porodjaja, sad kad to pomenem imam osecaj da cu ici negde gde ce mi biti lepo, ubedila sam sebe. Ne razmisljaj o ruznim stvarima, i proci ce kosmari :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutroooo....ja celu noc opet nisam spavala,tj.taman zaspim i pocnem da sanjam neke gluposti i probudim se....tri puta sam nocas sanjala jedan isti san i vise nisam smela da zaspim....katastrofa......negde sam procitala da trudnice cesto imaju kosmare ,ali ja se toliko uznemirim kao da ce to stvarno da se dogodi....katastrofa.....

Olja brzo ozdravi.....

I meni se to dešava. Imam strašne košmare, a najgore je to što kada se probudim dugo ne mogu da dođem sebi i uvek mislim da je to stvarno. Obično sanjam neke katastrofe koje se događaju mojim najbližima. Horor!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh,znaci nisam jedina.....i ja sanjam porodjaj i kako nista ne ide kako treba.....sva se najezim kad se setim.....a ovako preko dana uopste ne razmisljam o tome....kao da cu vecno biti trudna i uopste se neopterecujem sa tim,i ne dozvoljavam nikom da mi prica kako je njemu bilo na porodjaju jer svi dodju sa nekim pricama boze sacuvaj....moja komsinica cim je cula da sam trudna pocela da mi prica kako se ona poradjala na vakum 17 sati......bas me ohrabrila :angry: ,od tada sam prestala da ih slusam,kako mi bude bice.....ali zato kad legnem uzas.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svratih samo da vidim sta radite ovde :) Vidim dobro ste kao i bembrioni i to je bitno.

Meni juce bio prvi cas za trudnice,dosta korisnih informacija se sazna,i super malo za razonodu.Koliko hormona u jednoj prostoriji :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam , nadam se da hocu :)

Danas idem kod dr na redovnu kontrolu, mozda mi jos nesto kaze da uzmem, mada sam se ja sama lecila (nisam dzabe med. sestra ) :lol: :lol:

Sto se tice kosmara - i ja sam ih imala i to u jednom periodu bas mnogo, a sada imam nesanicu pa nemam ni priliku da sanjam :lol:

Sto se tice bubuljica u trudnoci - normalno je, hormoni cine svoje, znam da nerviraju ali proci ce...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh,znaci nisam jedina.....i ja sanjam porodjaj i kako nista ne ide kako treba.....sva se najezim kad se setim.....a ovako preko dana uopste ne razmisljam o tome....kao da cu vecno biti trudna i uopste se neopterecujem sa tim,i ne dozvoljavam nikom da mi prica kako je njemu bilo na porodjaju jer svi dodju sa nekim pricama boze sacuvaj....moja komsinica cim je cula da sam trudna pocela da mi prica kako se ona poradjala na vakum 17 sati......bas me ohrabrila :angry: ,od tada sam prestala da ih slusam,kako mi bude bice.....ali zato kad legnem uzas.....

Naravno da neslusas te grozne price o porodjajima, zasto bi samo sebe opterecivala! Sve smo mi svesne da porodjaj boli, mora da boli, svasta! Ne znam zasto neke zene imaju neopisivu potrebu da trudnicama pricaju takve stvari. Ja nisam osetila to posto sam se sa cerkom porodila na carski rez ali nikada nikome nisam dozvoljavala da mi prica o porodjajnim mukama, niti sam o takvim stvarima citala. Meni je najveca frka bila od klistira :lol: Sada trba da uzivamo u trudnoci, da smisljamo imena i kako cemo opremiti bebinu sobu. Nikakvom stresu tu nema mesta. Samo se opusti i cekaj svoju bebicu :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svratih samo da vidim sta radite ovde :) Vidim dobro ste kao i bembrioni i to je bitno.

Meni juce bio prvi cas za trudnice,dosta korisnih informacija se sazna,i super malo za razonodu.Koliko hormona u jednoj prostoriji :lol:

Super Ivana,znaci krenula na vezbice :) I ja jedva cekam da dodje taj period :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci to je normalno, ja se bas bila zabrinula. Kad budem isla kod doktorke pitacu je. Dea probaj da kupis neko sredstvo za umivanje sa alojom, ja to koristim godinama i nikad bubuljicu nisam imala, aloja cisti kozu. Svekrva radi u onom oriflame pa kod nje kupujem taj gel za umivanje, meni je odlican, a verujem da ima u apoteci neko sredstvo sa alojom.

Olja, brzo nam ozdravi, jelkica ti je prelepa :wub:

Jela jela, i ti malo da odmoris i druzis se sa nama, stalno radis :)

Jao,jos malo pa gotovo,prestajem sa radom tacno za dve nedelje!Pa cemo se druziti :wub: Ove nedelje radicu popodne,pa ne moram da ustajem u 6h,i jos jedna prepodne :rolleyes: i dosta :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro svima :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro svima :wub:

Dobar dan :) Neko je morao da ustane u pola 7 :(

Jelo kako si danas, kako koristis slobodne dane :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro zene,kako ste jutros.....? :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro zene,kako ste jutros.....? :-*

Neispavano...ustala u pola 7 :angry:

Kako si ti buba marice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neispavano...ustala u pola 7 :angry:

Kako si ti buba marice?

Zasto tako rano?JA SAM SUPER,KONACNO SAM SE NASPAVALA NOCAS TEK SAM MALOPRE USTALA....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zasto tako rano?JA SAM SUPER,KONACNO SAM SE NASPAVALA NOCAS TEK SAM MALOPRE USTALA....

Imam majstore u kuci, rade skoro svakog vikenda, jos sutra i gotovo. E ti se konacno naspavala, ja spavam kao top od kad sam trudna, nekad i po 12 sati dnevno, a tek sto nista ne cujem, iz kreveta me mogu izneti da se ne probudim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam spavala do 11 ali ne mogu da kažem da sam se naspavala. Na koju god stranu da se okrenem utrne mi ta noga i imam utisak da me boli kost. Probala sam da spavam na leđima ali nema šansi da se tako uspavam, i visoko uzglavlje i jastuk između nogu... Užas. Da li je neka od vas imala taj problem.

Milankaa i ja sam u prvoj trudnoći imala problem sa flekama na koži. To je normalno. Srećom nisam ih imala po licu, nekim ženama se i do dešava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam spavala do 11 ali ne mogu da kažem da sam se naspavala. Na koju god stranu da se okrenem utrne mi ta noga i imam utisak da me boli kost. Probala sam da spavam na leđima ali nema šansi da se tako uspavam, i visoko uzglavlje i jastuk između nogu... Užas. Da li je neka od vas imala taj problem.

Milankaa i ja sam u prvoj trudnoći imala problem sa flekama na koži. To je normalno. Srećom nisam ih imala po licu, nekim ženama se i do dešava.

Sto se tice nesanice ja tu prednjacim....kako god da legnem nema pojma da zaspim.....ili me hvatju kosmari ili ne mogu da se namestim......isto nekad imam osecaj da me bole kosti.pogotovo nocu,pa pomislim da je nedostatak kalcijuma,pa pocnem da pijem mlekom koje inace ne podnosim i tako par dana pa batalim pa opet.....mene malo prodje kada podignem noge na mm :rolleyes: jadnicak,ili kad stavim neki veliki jastuk izmedju nogu ali sve je to kratkog veka.....i taman kad nekako jedva zaspim probudi me moj mali nemirko,i onda moram da trcim u wc....necu se ja izgleda naspavati dok se ne porodim,a tek tad..... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se tice nesanice ja tu prednjacim....kako god da legnem nema pojma da zaspim.....ili me hvatju kosmari ili ne mogu da se namestim......isto nekad imam osecaj da me bole kosti.pogotovo nocu,pa pomislim da je nedostatak kalcijuma,pa pocnem da pijem mlekom koje inace ne podnosim i tako par dana pa batalim pa opet.....mene malo prodje kada podignem noge na mm :rolleyes: jadnicak,ili kad stavim neki veliki jastuk izmedju nogu ali sve je to kratkog veka.....i taman kad nekako jedva zaspim probudi me moj mali nemirko,i onda moram da trcim u wc....necu se ja izgleda naspavati dok se ne porodim,a tek tad..... :(

Uzas, bas uporedjujem ovu trudnocu sa proslom, u svemu se razlikuju. Doduse u prosloj sam imala grceve i gorusicu, sada to nemam ali zato imam sve ostalo! :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja trudnocu nisam osetila, mucnine bile mozda nedelju dana i glavobolje, i to je to. Povracala sam samo jednom, i to zbog ampule gvozdja. Ovako, hvala Bogu, nemam nikakvih problema, spavam nikad bolje, jedem normalno, setam, jedino kad dugo setam imam bolove ispod stomaka, cak se nisam puno ni ugojila, ulazim u svu dosadasnju garderobu, samo mi je stomacic veci. Setim se da sam trudna kad vidim stomak ili bebica sutne :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja trudnocu nisam osetila, mucnine bile mozda nedelju dana i glavobolje, i to je to. Povracala sam samo jednom, i to zbog ampule gvozdja. Ovako, hvala Bogu, nemam nikakvih problema, spavam nikad bolje, jedem normalno, setam, jedino kad dugo setam imam bolove ispod stomaka, cak se nisam puno ni ugojila, ulazim u svu dosadasnju garderobu, samo mi je stomacic veci. Setim se da sam trudna kad vidim stomak ili bebica sutne :rolleyes:

Ti kao da hoces da te zamrzim :lol: Nisam ni ja povracala mada sam imala mucnine ali mi je recimo pritisak jako nizak pa sam se jednom zbog toga i onesvestila. Ugojila sam se 10kg ali se to mnogo ne primecuje posto sam bila jako mrsava, tako da meni i odgovara da dobijem koju kilu :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ti kao da hoces da te zamrzim :lol: Nisam ni ja povracala mada sam imala mucnine ali mi je recimo pritisak jako nizak pa sam se jednom zbog toga i onesvestila. Ugojila sam se 10kg ali se to mnogo ne primecuje posto sam bila jako mrsava, tako da meni i odgovara da dobijem koju kilu :rolleyes:

Meni se bas cesto desava da se onesvestim zbog niskog pritiska, ja imam nasledno nizak pritisak i nikad ne prelazi 100/60, to je najveci izmeren :lol: A onesvestim se kad vadim krv i po 3 puta, skoro je bilo prvo u busu jer sam razmisljala kako ce mi vaditi krv i bilo me je strah pa sam zato pala ui nesvest, pa u red dok sam cekala, i na kraju kad sam izasla iz bolnice :blink:

A onesvestim se svaki put, kada je zagusljiva prostorija, kad nema vazduha da se dise samo se srusim.

Sad cemo da ruckamo, a kasnije skidamo kilograme kad se bebci rode :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan trudnice...ima li koja da razmenimo neku...Sta se radi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav...

Ja sutra ulazim u 18 nedelju...prva m je trudnoca,pa nisam sigurna sa i sam osetila pomeranje bebca...osetila sam kao neko lokotanje ustomak s vremena na vreme :))) imam cestu stolicu tako da se nisam puno ugojila,oko 2 kg...ali kazu ima vremena ugojices se :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se bas cesto desava da se onesvestim zbog niskog pritiska, ja imam nasledno nizak pritisak i nikad ne prelazi 100/60, to je najveci izmeren :lol: A onesvestim se kad vadim krv i po 3 puta, skoro je bilo prvo u busu jer sam razmisljala kako ce mi vaditi krv i bilo me je strah pa sam zato pala ui nesvest, pa u red dok sam cekala, i na kraju kad sam izasla iz bolnice :blink:

A onesvestim se svaki put, kada je zagusljiva prostorija, kad nema vazduha da se dise samo se srusim.

Sad cemo da ruckamo, a kasnije skidamo kilograme kad se bebci rode :P

I meni je isti toliki pritisak. Uglavnom 55/90 Takodje, nasledno. Srecom, nisam padala u nesvest u skorije vreme :D U 1. trudnoci sam se ugojila 23-25kg i tad mi je bio jedini put 120/80 idealan za neke :D -ali ne i za mene. Mnogo mi je smetalo. Lekar koji mi je vodio trudnocu mi je rekao da obavezno kad odem na porodjaj naglasim koliki mi je normalan, a koliki sad pritisak. Secam se da sam na operacionom stolu, pred carski, pricala o tome :) Sad mi smesno, ali moguce je da je bilo znacajno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima vremena, meni je stomak poceo da raste od 21-ve nedelje, tada bebica pocinje najvise da raste i dobija na tezini, do tada niko nije znao da sam trudna, sem kad kazem nekom, a sada je ogroman, a i bebica bi trebala da ima oko kilogram.

Meni je doktroka rekla da je bolje kada je nizi pritisak, nego visok, bar u starosti necemo patiti od visokog :P E dobra si Ana, setila se na porodjajnom stolu za pritisak :) Ja se tada mogu samo onesvestiti ako se uspanicim i vristati od bolova kolika sam kukavica :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

gde ste zene ......ja jutros nikako da nadjem vremena da vidim sta radite.....kako ste danas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.