Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Dan je stvoren za spavanje... Ja vec na poslu...

Da cujemo,ko kada ide na sledeci UZ? 

Cvrky danas u 9.30?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

... kad su tako mali , sve je to jos i slatko.. ali vise je ta briga za posle kad odraste, sta onda.. Ja od kako imam dete malo sam misljenje i promenila...

Amin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno da je briga tu, ogromna. Ja nisam za radjanje dece sa posebnim potrebama vec smatram da Ne treba gubiti vreme kada see Tako nesto Desi na trazenje krivca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je cimerka u porodilistu bila devojka (mlada) kojoj je prvo dete bilo sa Daunom. Radila je dabl i tripl, trudnocu joj je vodio sjajan strucnjak, sve je bilo ok, ali eto, promaklo im. Pritom je ovaj dr bas strucan za anomalije i opet nije video. Ovo mu je bio slucaj prvi u karijeri i to bas pred penziju, dakle i iskustvo i znanje i strucnost pa eto. 

Samo je amnio potpuno pouzdan nacin da budemo mirne.

leni i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo zene već duže vreme vas pratim, htela sam da pišem al uvek se nešto iskomplikuje...  :)
E sad da krenem od nekog početka... Ja sam presla iz grupe VTO eto Bog nam je podario da to odmah bude iz prvog puta...

U 12-toj nedelji odradimo dabl test. Rizik bio jako mali, ali bio je povećan NT i zbog toga doktor mi predlazem da radim neinvazini metod ili amniocintezu. Odlučujem se da radim neinvazivni metod,a da amniocinteza ne dolazi u obzir. Prvi put ne uspeva, nakon  dve nedelje od prvog vađenja radim opet i nista. Imala sam samo 3 dana da odlučim da li ću da radim amniocintezu ili ne... Ne mogu da vam opišem to opterećenje u glavi umesto da uživam u trudnoći danima nisam spavala... Na amniocintezu nisam želela, nisam ni znala čega se bojim. Da li se bojim da ću pobaciti, kakvi će biti rezulati, da li će biti odrađeno kako treba... Svašta mi se vrtelo po glavi... I tako muž i ja odlučimo da ipak to odradim i da uživamo u ostatku trudnoće, da li sam se bojala JAKO, ali preživela sam i pregurala sam. Malo je bolelo, ali sve je Bogu hvala prošlo kako treba. Mislila sam da je ta amniocinteza mnogo strašnije, ali verujte mi da je mnogo lakše sada da se diše, lakše se disalo i kada sam odradila to...

Pišem vam sve ovo sada kada sam dobila rezultate, pogotovo što je sa bebicom sve ok... I da imaćemo curicu. :D :)

P.S. Izvinjavam se na ovom malo dužem postu... :* 

Venera, .Naja., *Cvrky87* i 9 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo zene već duže vreme vas pratim, htela sam da pišem al uvek se nešto iskomplikuje...  :)
E sad da krenem od nekog početka... Ja sam presla iz grupe VTO eto Bog nam je podario da to odmah bude iz prvog puta...

U 12-toj nedelji odradimo dabl test. Rizik bio jako mali, ali bio je povećan NT i zbog toga doktor mi predlazem da radim neinvazini metod ili amniocintezu. Odlučujem se da radim neinvazivni metod,a da amniocinteza ne dolazi u obzir. Prvi put ne uspeva, nakon  dve nedelje od prvog vađenja radim opet i nista. Imala sam samo 3 dana da odlučim da li ću da radim amniocintezu ili ne... Ne mogu da vam opišem to opterećenje u glavi umesto da uživam u trudnoći danima nisam spavala... Na amniocintezu nisam želela, nisam ni znala čega se bojim. Da li se bojim da ću pobaciti, kakvi će biti rezulati, da li će biti odrađeno kako treba... Svašta mi se vrtelo po glavi... I tako muž i ja odlučimo da ipak to odradim i da uživamo u ostatku trudnoće, da li sam se bojala JAKO, ali preživela sam i pregurala sam. Malo je bolelo, ali sve je Bogu hvala prošlo kako treba. Mislila sam da je ta amniocinteza mnogo strašnije, ali verujte mi da je mnogo lakše sada da se diše, lakše se disalo i kada sam odradila to...

Pišem vam sve ovo sada kada sam dobila rezultate, pogotovo što je sa bebicom sve ok... I da imaćemo curicu. :D :)

P.S. Izvinjavam se na ovom malo dužem postu... :* 

dobro dosla..ja sam amnio radila u dve trudnoce i meni je to kao dobar dan  :D

Venera i Dragana88 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pored ovih doza utrogestana jedva izgurah na poslu do 11..koma sam..ne znam sa li da smanjim na svoju ruku..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pored ovih doza utrogestana jedva izgurah na poslu do 11..koma sam..ne znam sa li da smanjim na svoju ruku..

Neco a jel moras da radis? Zasto Ne otvoris bolovanje? Nikako Ne smanjuj na svoju ruku

Margaritta i Tasa021 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dragana sad samo uzivajte u iscekivanju bebane..

Neco a da ipak pitas dr. da smanjis? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dragana, supeeer! Sad se druzi malo sa nama ;)

Neco,ja bih ti postavila isto pitanje kao Maki. A vaginalno da stavljas?

Dragana88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa u principu posao mi je takav da ne mogu da odem odjednom preko noci...mogu na dva tri dana eventualno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaooo Cvrky,suuuper! Eto seki seka :wub:

Da te obojimo tamo na spisku!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaooo Cvrky,suuuper! Eto seki seka :wub:

Da te obojimo tamo na spisku!

Daaaa :)

nanchika88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sad ozbiljno...

Neco po onom sto si pisala tvoje stanje deluje dosta ozbiljno, glupo je sto ti ovo kazem ali razmisli o prioritetima... 

Dragana dobro nam dosla. Koja si nedelja? :)

Dragana88 i neca79 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gresila sam :D

Pomfrit cc 700g, pola litre koka kole i pola kinder cokolade od 100g. 

:D:lol:

Ma kakvi gresila , sve je to super.

Maki,Eucerin uljana kupka i nesto za mazanje 

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

resila sam da naredne dve nedelje necu uzimati bolovanje osim ako mi bude losije jer imam mogucnost da na posao dodjem kasnije i sa posla odem ranije. ne pritiskaju me za to tako da cu proceniti. ako budem ovako bice za preziveti. dve nedelje ce brzo proci a onda uzimam odmor pa bolovanje kad zavrsim sa cupicama. sutra idem po uput i do fronta da se raspitam o daljim koracima. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gresila sam :D

Pomfrit cc 700g, pola litre koka kole i pola kinder cokolade od 100g. 

zivote...gde ti je stalo 700gr pomfrita :o

ja kad pomislim i na gutljaj vode slosi mi se. nego razmisljam da mi nije mozda muka od utrogestana? mucnina me drzi 24h

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:D:lol:

Ma kakvi gresila , sve je to super.

Maki,Eucerin uljana kupka i nesto za mazanje 

Mackam stalno... Uzecu I uljanu kupku, hvala :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj ,Zone, kud spomenu pomfrit,ja ga sad moram jesti:D

Maki,sporo se trosi, meni jako prija. 

Neco,nas dve cekamo dve nedelje da prodju pa da odmaramo... Kad se rade cupice?

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cupice posle desete nedelje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.