Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Kad si bila prosli put? Koliki je bio bata?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad si bila prosli put? Koliki je bio bata?

27.11.sam bila. Ne secam se tacno, oko 390 gr cini mi se

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kolko su ti imali J i D na rodjenju? 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav drage, eto i ja da se javim bila jutros na vadjenju krvi i ipak sam uradila i OGTT test sve komplet 6.500din ja se zaprepastila koliko je skupa ta analiza ali dobro resili smo i to, uskoro rezultati pa cemo videti :) to slatko sto sam popila mi nije smetalo, vise mi je smetalo da me bode 4 puta u roku od 2 sata, bezveze evo ruka me jos boli od toga. Uf da gorivo, nista mi ne pricajte, smor teski ali hajde kad moramo guzu voziti xD ljubac za sve.

Maja87 i Tasa021 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je i danas muka, i vec osecam pritisak na dole, jel to nije malo rano?

Slusala sam baladu Balasevica „Mati“ i naravno hormoni odmah proradili :) ali tako divni iskreni stihovi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E evo i mene. Bila na uz, crl 7,3mm i vidljiva srcana radnja. Kontrakcije non stop, sonda od uz je bila obojena roze kad je izvadila. Inekcije progesteron na 3 dana i utrogestan 3 puta po 200. Ja samo ne znam kako cu tako opijena da radim. Ona kaze odmah na bolovanje

Daca87, Tasa021, Cipelic i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco  onda na bolovanje I miruj..

Nan J je imala 3560 I 51, a D 3460 I 52

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se sa @MakiJana, Neco. Nemoj se saliti, odmah pisi trudnicko i uzivaj :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco nemoj da se igras, odmah na bolovanje i miruj. Uradi kako ti dr savetuje i sve ce biti super. Drzim palceve :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sutra na drugi expertni...

Koliko jedva cekam toliko me i strah,..

Stomak me ceo dan boli...,ludim vec

nanchika88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco obavezno odmaraj to ti je najprece sada. Ja sam tu devojke citam redovno :) i ucim svasta. Nemam ja toliko iskustva kao vi ipak :rolleyes:. Koliko znam ultrazvuk ne steti? Bila sam pre 7 dana privatno a sutra mi je zakazano drzavno pa bih da idem kad vec mogu ako nije stetno. Uglavnom sam i isla 2 puta mesecno iako kazu da je dovoljno jednom. Ja sam iala i privatno i drzavno i uvek mi zakazu za mesec dana a ne pricam njima da idem kod obe uporedo pa ne znam koliko mi je to pametno

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco obavezno odmaraj to ti je najprece sada. Ja sam tu devojke citam redovno :) i ucim svasta. Nemam ja toliko iskustva kao vi ipak :rolleyes:. Koliko znam ultrazvuk ne steti? Bila sam pre 7 dana privatno a sutra mi je zakazano drzavno pa bihda idem kad vec mogu ako nije stetno. Uglavnom sam i isla 2 puta mesecno iako kazu da je dovoljno jednom. Ja sam iala i privatno i drzavno i uvek mi zakazu za mesec dana a ne pricam njima da idem kod obe uporedo pa ne znam koliko mi je to pametno

hehehe ti si kao ja.. idem na 15 dana i pravim se blesava

Bole cole i Margaritta volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahaha pa ako kazem onda kazu nema potrebe sada onda da gledamo dovoljno jednom mesecno. A meni to nesto mnogo i onda idem i cutim  haha. Dobro ako je samo to, znaci vec sam pocela da je gnjavim kako cu tek kad dodje :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram i ja naci neku dr u DZ,zbog recepata,uputa i da se pravim luda i gledam bebu :lol:

Apotekarka mi rece da uzmem obavezno recept za utrogestan,sta da placam svake nedelje... Tako da moram naci dr u mestu pored ,kazu da su skroz ok!

Bole cole i PoisonIvy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da zamislite sto sam se bas sokirala danas...dok sam cekala vreme ponovnih vadjenja krvi za ogtt u laboratoriji dodje jedan mladi bracni par sa bebom starom 2 meseca da joj vade povecu kolicinu krvi zbog potrebe testa koji obavljaju. Rekose da ih je nas doktor poslao da urade analize jer sumnjaju da bebac ima Down sindrom. Oni jos kao vodili su trudnocu u Madjarskoj kao sve profi a gde se uopste ne praktikuju nikakvi testovi ni dabl test a kamoli bilo sta drugo. Ja sam se blago receno sokirala...znaci ljudi su trazili najbolju mogucu negu a na kraju ispada da je to sve bilo povrsno. Doktore tamo bas briga kako je i sta je izgleda...tako da nikako ne mislim da ijedna zena preteruje kada brine, to je normalno pa iako verujemo svojim doktorima. I treba da idete i kod privatnog i drzavnog ako ste u mogucnosti...sto da ne. Ljubim vas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da zamislite sto sam se bas sokirala danas...dok sam cekala vreme ponovnih vadjenja krvi za ogtt u laboratoriji dodje jedan mladi bracni par sa bebom starom 2 meseca da joj vade povecu kolicinu krvi zbog potrebe testa koji obavljaju. Rekose da ih je nas doktor poslao da urade analize jer sumnjaju da bebac ima Down sindrom. Oni jos kao vodili su trudnocu u Madjarskoj kao sve profi a gde se uopste ne praktikuju nikakvi testovi ni dabl test a kamoli bilo sta drugo. Ja sam se blago receno sokirala...znaci ljudi su trazili najbolju mogucu negu a na kraju ispada da je to sve bilo povrsno. Doktore tamo bas briga kako je i sta je izgleda...tako da nikako ne mislim da ijedna zena preteruje kada brine, to je normalno pa iako verujemo svojim doktorima. I treba da idete i kod privatnog i drzavnog ako ste u mogucnosti...sto da ne. Ljubim vas

Poison, u vecini evropskih zemalja Daunov sindrom se ne tretira kao bolest i ne predlaze se prekid trudnoce. Oni imaju sistem koji omogucava deci sa Daunom da budu deo zajednice i da budu socijalno ukljuceni. Verujem da ce pptvrditi zene koje zive u Svedskoj, Nemackoj, Mama Maza i ostale.

Venera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma razumem ja to i ne treba da budu izopstena iz zajednice pa boze moj svi smo mi ljudi, nego u danasnje vreme moderne medicine roditelji bi trebalo da znaju tj da dobiju potrebne informacije - na vreme, i da se odluce jer odluka je njihova. To je stvar izbora i to nije moje da govorim sta je ok a sta ne. Ja iskreno ne znam sta bih ucinila da se nadjem u takvoj situaciji. U svakom slucaju sva deca treba da budu voljena <3

Tasa021 i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A zar se daunov ne vidi odmah po rodjenju..?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A zar se daunov ne vidi odmah po rodjenju..?

Dobro jutro :), opet sam ustala nicim izazvana :lol:. Elem, da se nadovezem-trebalo bi da se po rodjenju vidi (opste karakteristike, karakteristicna facijalna ekspresija i tsl.). Ali,vece zaostajanje se razvija i uocava vremenom (suva teorija). Kao pedagog po struci, koja radi sa inkluzivnom decom (laksim slucajevima u okviru redovne OS), ne bih se smatrala dovoljno kompetetnom da podizem dete sa Daunovim sindromom. Krajnje iskreno :(

PoisonIvy i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taso, zaaasto ustajes u 8 kada ne radis:P

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Kada odlucimo da budemo roditelji svi zamisljamo idealno dete, bez problema... Medjitim treba biti spreman I na nepredvidjene situacije. To da li smo kompetentni za odgajanje deteta sa posebnim potrebama je irelevntno. Naravno da je nauka napredovala I imamo ogranicene mogucnosti da saznamo I reagujemo... Ali ako se I Desi da se rodi dete sa Daunom, bolje svoju energiju I vreme posvetiti Tom malom bicu nego trazenju ko je kriv. Niko nije kriv I nema tih para kojima se sve moze predvideti I izleciti

Izmenjeno od strane MakiJana
Margaritta, Zone* i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taso, zaaasto ustajes u 8 kada ne radis:P

 

Mora da je babas zato <_<:lol:. Mm mi je otisao oko pola sedam, od tad se prevrcem :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A zar se daunov ne vidi odmah po rodjenju..?

Neco negde se mozda i ne vidi odmah, zavisi od stupnja retardiranosti , cesto prolazim kraj jedne radionice gde su uglavnom sa Daunovim s., i verujte da ima dosta njih gde se vidi da imaju odgovarajucu negu, e sad to su te organizacije koje podrzavaju i gledaju da se ta deca ukljucuju u socijalne projekte, pa se  moze cesto videti da su negde na praksi..ali po bankama i slicnim mestima necete videti. 

U nas park cesto dolazi jedna devojcica, isto daunov s., kad su tako mali , sve je to jos i slatko.. ali vise je ta briga za posle kad odraste, sta onda.. Ja od kako imam dete malo sam misljenje i promenila..

leni voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.