Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Nan sme kosmodisk u trudnoci?

:huh:?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maki,pa juce sam guglala malo pa nisam nista nasla negativno... Sad si me pokolebala? Sto mislis da ne sme?

Rizikujem da lupim, na kom principu deluje kosmodisk? Znam da se ne preporucje nista sa magnetima, npr onaj magnetni pojas za ledja.... Najbolje da pitas direktno proizvodjaca, oni sigurno znaju. 

nanchika88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa pise na sajtu da ne deluje po principu magneta  vec po svom obliku. Ne koristi nikakve magnete i baterije....

broccoli voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je kosmodisk ok, to je prakticno samo blaga masaza prsljenova i misica, tako to ja dozivljavam...

nanchika88 i Tasa021 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Tasa021 hvala. Prva trudnoca extra, nikakvih tegoba, nista. Prvi trimestar nisam ni znala da sam trudna. Tek tamo prema kraju su pocele da me bole prepone, tacnije leva i donja leva polovina stomaka, jedva sam hodala. I one lazne kontrakcije u 9. Ali inace sve ostalo je bilo fenomenalno. Trudnoca za pozeleti. Nadam se da ce i ova biti takva. 

A porodjaj, sa epiduralom i indukcijom jer sam se sporo otvarala. Jedini problem je sto mi se tokom porodjaja slomila trtica i uzasno me je bolela 6 meseci posle. nisam mogla da sedim. kazu da je to nekad indikacija za carski, jer navodno ako pri jednom porodjaju slomis trticu verovatnoca da se to ponovi je velika. 

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebce,je l bi isla na carski?

Da ti bude i ova trudnoca lagana i dobrodosla u klub. Svaka cast na maloj razlici medju decom-_-

Tasa021 i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nanchika,s obzirom da ti je termin 1 jula na dan mog prvog porodjaja,bice devojcica. 

I ja prizeljkujem jos jednu devojcicu,bas ne mogu da se zamislim sa decakom al Boze moj,kako bude.

Venera i nanchika88 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isto tako i ja razmisljam, Brundo!;)

Danas sam bas sama sebi lagana, ve me manje boli, cak mi ni sedenje na poslu nije tako veliki problem. Pri kraju am sa polugodisnjim izvestajima, raspust se blizi... Nesto mi sve lepo :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Navika je cudo, bas se juce sreli sa prijateljima koji imaju devojcicu par meseci starija od mog sina, dok smo mi neke autice pregledali ona je stalno nosala njene lutke..bas sam posle bila u razmisljanju hocu ja to znati ako bude ovaj put devojcica, mislim to je samo jedan deo razlike ali opet..pitam se, inace i ti prijatelji ce opet imati bebu pa smo se svi zajedno radovali:)

Izmenjeno od strane Venera

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene ja sam samo pitala da li sme kosmodisk, nisam napisala da ne sme :lol: zanimalo me je ako me ledja zabole. 

Venera naviknes. Tako sam ja drugi put kada sam bila trudna i saznala da nosim decaka razmisljala hocu li znati jer sam pet godina samo devojcicu imala ^_^ a sada sam u oba filma i divno je. Opet ce biti bata a videcemo za cetvrto :lol:

Tasa021, nanchika88 i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opaaa Maki, popravi nam natalitet . Dok je imala jedno ,imala, a sada na cetvrto puca:D Salim se, Maki, svaka cast! Ja sam bila od onih sto kazu da ce imati jedno,a sad razmisljam o troje.:D

Venera, jeste navika, definitivno. Verujem da je ista ljubav, isto sve ali eto taj deo autici i lutke je drugaciji. 

Venera i MakiJana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma neka nas je sto vise samo.Jutros sam imala zakazano savetovaliste u Imd i posto treba da se ceka dva sata na razgovor od dve recenice  sa geneticarem jja odustanem i kazem da necu jer ne planiram amniocent. s obzirom da nemam jos 35 god,imam 34,a poslao me moj ginekolog koji je za sve pomalo panican pa misli da ako imam 34 to je isto sto i 35.Muz me izgrdio i rekao da ne znam sta hocu i da ga samo  mucim da dolazimo a onda necu. Zakazala sam double za januar pa cemo videti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja cu prvo dabl,pa ako ne bude dobar prenatalni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

prenatalni mi je skup a opet ako nesto ne valja moraju da rade amniocentezu i posle prenatalnog.Ma sve je to statistika.Bitno je da se ne brinemo i ne razmisljamo mnogo o tome, ali ja eto nisam takva pa za sve ispanicim,bice izgleda i za dabl kad budem radila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja odoh sutra da vadim krv pa da vidim kako stojim, drzite mi fige da su mi krv i urin ok! :)

Najverovatnije u cetvrtak onda kod doce, videcu kad moze da me zakaze, jedva cekam :wub: :babycrib:

polako eto 29ta nedelja je tu, uffffff

MakiJana i Brunda volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poison,sreecnooo! Jos koliko sam ja trudna imas do kraja! :lol:

Je l ako prenatalni nije dobar,mora da se placa amnio ili je o njijovom trosku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebce,je l bi isla na carski?

Da ti bude i ova trudnoca lagana i dobrodosla u klub. Svaka cast na maloj razlici medju decom-_-

Hvala nan, sto se tice male razlike, verovatno nisam svesna u sta se upustam....hahahaha. Odradim sve odjednom i cao djaci. Nisam ni ja vise u cvetu mladosti!:D

Ne znam da li bih na carski, ostao mi je porodjaj u lepom secanju, volela bih i drugi put isto tako. Ali ta trtica me je stvarno unistavala. Videcemo jos do tada. 

A ja ne zakazah pregled danas. Trebala sam zvati do 11 a bila mi jetrva na kafi . Nisam htela pred njom jer necemo jos da iko zna. A u stanu gde god se zatvirim sve se cuje. Sad moram cekati cetvrtak! :angry:

Venera i nanchika88 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bepce da te utesim :D ima ru nas jos da malom razlikom izmedju dece... Mislim da ce kod Maki biti 21 mesec a kod mene 22, ako bude sve ok.  Pa eto drustva u caskalistima da kukamo redom kroz sve sto nam sledi :)

MakiJana, bepce i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 Da da ,Taso,dobijam procenat :P 

Ja se divim vama sa malom razlikom. Meni do pre 6m nije na pamet padalo. Cerka je bila horor kao beba pa sam opustenija sad za ovo bebce jer gore od nje ne moze :D

Venera i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

И, ја генерално нисам присталица малих разлика међу децом. Две године ми је неки оптимум, али већ ћемо видети :baby:. Нећу да говорим ништа унапред :)

Venera i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ja sam zelela bolje receno zamisljala razliku od godinu dana najvise dve, ali sam takvog vragolana dobila da ce eto biti tri godine razlike..:D Videcemo kako cemo sve uklopiti:baby:

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam zbog karijere napravila razliku :lol: a sada mi se svidja da imam bebu :wub:

bepce i Tasa021 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam zbog posla i zbog ove male. A i dok mi koleginica zavrsi fax i taman se sada poklopilo sve... 

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.