Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno (Izmenjeno)

Oticicu do dr veceras,za svaki slucaj. Opet mu curi kada hodam ili stojim. Bas je brapn ni naznaka krvavp itd. Dr mi je rekao utrogestan 200 mg vaginalno ali ja sam insistirala da odem da vidi...

Je l mogu ja da kad dodjem kuci stavin utrogestan i legnem? Koliko moram da lezim posle?

Izmenjeno od strane nanchika88

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro i od mene (sad ustadoh :D). Nan, obavezno javi sta ti je dr rekao, mada mislim da nije nista. Nisam ni znala da se u trudnoci sme koristiti canesten (krema ili vaginalete? Sta si koristila?). Secam se na moru kad sam imala blagu urinarnu infekciju da je na uputstvu pisalo da canesten vaginalete nisu preporucljive za koriscenje u trudnoci. Vec smo sumnjali na istu. @Bole cole bas ti zavidim na tezini deteta, moj je decak u 25 nedelji upola laksi od tvog. Ugojila sam se "svega" 8kg :P. Verovatno nam tek sledi nagli rast.

Cula sam juce od moje manikirke da postoji dodatak za krevetic (kao klizna ploca), koji se ugradi na vrhu i sluzi za presvalacenje bebca. Da li neko ima iskustva sa tako necim? Zvuci mi kao najprakticnije resenje.

daaa upravo sledi. Ja sam za 2 meseca 11 kg se ugojila. Lepo kazu od sedmog je najgore. A i bebac sad krece ubrzano da napreduje. 15.novembra sam bila na prosli pregled zada je bila 990g i eto za 22 dana koliko ke porasla. Kazu da sad krecu ubrzano da napreduju :angel:

Venera i Tasa021 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oticicu do dr veceras,za svaki slucaj. Opet mu curi kada hodam ili stojim. Bas je brapn ni naznaka krvavp itd. Dr mi je rekao utrogestan 200 gr vaginalno ali ja sam insistirala da odem da vidi...

Bolje ipak da te pregleda, bices mirnija svakako..ja sam u prosloj dugo imala braonkasto krvarenje, inace je bilo sve u redu, dr. je mislio da usled rastezanja nekad pucaju manji  kapilari  pa zbog toga dolazi, sveza krv je vec znak za uzbunu..

nanchika88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

daaa upravo sledi. Ja sam za 2 meseca 11 kg se ugojila. Lepo kazu od sedmog je najgore. A i bebac sad krece ubrzano da napreduje. 15.novembra sam bila na prosli pregled zada je bila 990g i eto za 22 dana koliko ke porasla. Kazu da sad krecu ubrzano da napreduju :angel:

Za kilazu je stvarno individualno,imam solidnu kilazu 65kg na 168cm, prosli put sam pocela sa  3kg. manje, dobila nekih 11-13 kg, od toga u 8-om 4 kg a u 9-om nista, a ja sam bas bas jela , a sta sam sladoleda pojela u julu pred kraj..i ju ne smem ni pomisliti.. Na porodjaju otislo ravno 8kg, posle opet za vreme dojenja  dodala 2kg..i tako uvek borba sa kg.  :D

Nadam se da ce tako biti i sada, sa 2-3 manje vise kile..

Izmenjeno od strane Venera
Bole cole voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nan bar pola sata lezi. Ali najbolje uvece stavi kada znas da neki period neces ustati. Ja stavljam uvece jednu od 200mg. Samo molim Boga da grlic izdrzi.... videcu bas stanje na sledecoj kontroli oko 20.12.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stavila sam oko pola 1 i lezala do malo pre. Jedva cekam pregled da cujem sta je. 

Znaci i ti ga koristis i normalno funkcionises- posao itd?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stavila sam oko pola 1 i lezala do malo pre. Jedva cekam pregled da cujem sta je. 

Znaci i ti ga koristis i normalno funkcionises- posao itd?

da da, uvece stavim... i celu drugu trudnocu sam koristila. Ako je braonkasto nije nista strasno, zaostala krv ili ev.pukao neki kapilarcic od rastezanja... neka dr pogleda ali nemoj se nervirati. Pocetkom ove trudnoce sam i krvarila tri dana (mislila sam menstr), imala i to braonkasto, posle Utrogestana sve ok hvala Bogu 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oticicu do dr veceras,za svaki slucaj. Opet mu curi kada hodam ili stojim. Bas je brapn ni naznaka krvavp itd. Dr mi je rekao utrogestan 200 mg vaginalno ali ja sam insistirala da odem da vidi...

Je l mogu ja da kad dodjem kuci stavin utrogestan i legnem? Koliko moram da lezim posle?

Javi nam sta ti je dr rekao...

ja sam imala isto curkanje na pocetku...,ustanovili su na drugom uz da imam hematom...

u 12toj nedwlji je bilo bas mnogo i zavrsila sam u bolnici...,sve se dobro zavrsilo...,tada je hematom i otisao...,ostalo je jos te stare krvi i curkalo s vremena na vreme...

lezi sto vise,bez ikakvog rada itd...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a da probas da pijes.Meni se isto javilo braon prolse nedelje i odem u bolnicu da me pogleda i kaze ma nije nista strasno ali nemoj da stavljas vaginalno od toga je verovatno nego pij i uvece,inace sam ujutru pila a uvece stavljala vaginalno utrogestan.I tako i bi,poceh da pijem i odmah je stalo.Mada mi je za svaki slucaj dala i progesteron inekcije pa mozda je i to delovalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Utrogestan je bolje koristiti vaginalno,jer oralna primena moze da steti jetri i plodu.Vaginalno ima vise efekta i brze deluje,bar je meni moj ginekolog tako rekao.Takodje sam ga korostila u  14dana  skoro do pocetka 10e nedelje.Imala sam taj braon iscedak u 7nedelji.Dobila sam ga preventivno zbog predhodnog pobacaja.Pocetkom 11e nedelje sam takodje imala taj iscedak al samo kad se obrisem.Nazvala sam doktora,rekao mi je da uvece stavim opet jednu tabletu i ako i sutra bude da dodjem.Rekao mi je isto je i Maki Jana napisala,rasteze se materica pa je zbog toga ili je zaostala krv.

Nadam se da nije nista ozbiljno

Alex00 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne moze da skodi bebi Utrogestan. Ali ima drugacije dejstvo ako se pije i stavlja vaginalno. Kod nekih stvari je nebitno kako se uzima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Beba dobro,nema krvarenja unutra. Videla sam je, 41mm :wub:

Utrogestan 2*200mg kaze dr da malo iskuliram ovih dana i mirujem... 

Hvala,zene!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je uvece taaaaako muka..i ujutru je ali uvece je uzasno

Venera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj Neco uzas. Ovde u Cg ponude svakoj trudnici starijoj od 35 ali ne prihvati svaka :( 

ma bitno da ponude. A svaka od nas neka sama bira. Najgore je kad nemas izbor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Beba dobro,nema krvarenja unutra. Videla sam je, 41mm :wub:

Utrogestan 2*200mg kaze dr da malo iskuliram ovih dana i mirujem... 

Hvala,zene!

Sjajno Nan, vidis da se sve sredilo :wub:

nanchika88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Beba dobro,nema krvarenja unutra. Videla sam je, 41mm :wub:

Utrogestan 2*200mg kaze dr da malo iskuliram ovih dana i mirujem... 

Hvala,zene!

Nan bas mi je drago sto je sve u redu. Tako sam i mislila. Samo odmaraj sad, nista i nije prece od bebice :babymommy:

nanchika88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj,laknulo mi je. Moram malo da usporim ali ne znam odakle da krenem. 

Kako ste vi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na primer od bolovanja :P. Nisam strucnjak, ali smatram da ti treba odmora. Extra sam, kao i obicno. Imam svo vreme ovog sveta i trudim se da ga maximalno iskoristim :D. Zao mi je sto danas ne odosmo do Akse. Mm je dosao umoran sa posla, nisam htela da ga cimam, ima dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bih ja kad bi imao ko da me menja. Al ajd da izguram jos ovo malo pa raspust.

Ne znam kako cu ujutru da stavim Utrogestan ,moram ranije ustati da je stavim<_<

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni me curi kad stavim ujutru..bas lepo dublje postavi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro drage moje. Probudih se nicim izazvana :D. Nan sve ok?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nan super da je sve ok :wub: stavi kada pravis pauzu, odmaras, pola sata je dosta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super sve,nema od juce nista... Pa kontala sam (posto sam proslu stavila oko 1 sinoc) da stavim ovu oko 2 kad dodjem sa posla i legnem...

Tasooo,spavaaaj  :P

Venera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi ustali a jos ni svanulo nije, ko zna hoce li uopste danas. Sumorno je, kisa nece stati 3 dana. A menu se spavaaaa. Da li je moguce da je od utrogestana vec 2 dana mi se bas spava i boli me glava?

Nan i ja nemam pojma kad da stavim taj drugi utro, nemam ni tih pola sata mira od deteta. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cu kad dodjem sa posla,ne znam... I ti po Utrogestanu tuces...

Mislim da su to nuspojave,da sam citala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.