Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Neco, mene je rasturao stomak u tvojoj nedelji. Znaci,dobijam svaki cas. Medjutim,proslo je i to. Sekret je curio iz mene ,tj.sad isto ali sumnjam na kandidu te cu da trazim od dr nesto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jesi imala roze od krvi ili beli? Inace mene ovo sto bolucka nije kao kad dobijem blaze je dosta pa me to smiruje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Beli je bio,providni,voden. Nisam ja nikad imala rozi sekret. 

Samo se opusti,odmaraj i iscekuj UZ!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a cini mi se bar koliko se se secam kad je grlic mali da se polako sprema bebac za porodjaj,da je normalno,al necu puno da pametujem

moja jedna drugarica je pre trudnoce imala oeraciju grlica i bio joj je bas kratak,ali je normalno iznela celu trudnocu posle

Ju gde se vec sada sprema? Pokusacu vise da mirujem i da sto manje dizem tesko, pa valjda ce biti sve ok ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram opet sa mojim grlicem. I proslu trudn.i sada grlic skracen 1-1,5 cm, razmekasan, ali zatvoren. Meni je grlic stradao prilikom prvog porodjaja, i sada je takav kakav je. Koristim utrogestan uvece, bas zbog grlica. Ali ostalo sve normalno radim, posao, klinci, po kuci...

Neco i ja sam imala taj rozi sekret i odmah isla kod dr, od tada i koristim utrogestan. Tajj blagi bol je normalan, mozda da odes do dr da pogleda na uz da nemas hematom.

Sifra 020 se svima pise u trudnoci bilo za komisiju bilo za neke upute koji nisu specificni

Maja87 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram opet sa mojim grlicem. I proslu trudn.i sada grlic skracen 1-1,5 cm, razmekasan, ali zatvoren. Meni je grlic stradao prilikom prvog porodjaja, i sada je takav kakav je. Koristim utrogestan uvece, bas zbog grlica. Ali ostalo sve normalno radim, posao, klinci, po kuci...

Neco i ja sam imala taj rozi sekret i odmah isla kod dr, od tada i koristim utrogestan. Tajj blagi bol je normalan, mozda da odes do dr da pogleda na uz da nemas hematom.

Sifra 020 se svima pise u trudnoci bilo za komisiju bilo za neke upute koji nisu specificni

moj grlic je na prvom porodjaju pykao i nisu ga usili i sada isto imam problem. Saznala sam to tek posle 15g kad sam sa drugim bila trudna.

uz tek za 10 dana a rekla mi je da stavljam utrogestan. Sreca imam zalihe. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako nekom treba Utrogestan imam dve kutije, nove, rok do 2019.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad vidim da je u Srbiji postao narodni obicaj da se grlici ne usivaju. Moj se raspao, ginekolog se na prvom pregledu cudu cudio sto su ga tako ostavili. 

Neco, nisam bas strucna, ali taj rozikasti sekret ne bi bilo lose da proveris sto pre. Jesi se konsultovala sa doktorom? Sigurno nije nista strasno, ali bolje da si sigurna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve trudnice ovde kojima je ovo drugo,trece su imale prirodne porodjaje?

Tasa021 i Maja87 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro! Ja cu sutra na UZB) 

 

Експертни? Јављај како је прошао :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne,ne ,redovno ,nosim rezultate. I taman da virnemo.

Ekspertni 26.12.tek!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja u ponedeljak ulazim u 12nedelju.Treba da zakazem uz i da radim duble test.

Neco,ne znam koja si nedelja nisam pratila pokusala sam da pronadjem ali ocigledno mi je promaklo.Ja sam imala taj iscedak rozikasti,vodenjkast...Tada sam bila u 7nedelji i kada sam otisla na prvi uz pomenula sam to doktoru.Dao mi je utrogestan preventivno jer sam imala u maju spontani.A za tajj iscedak je rekao da je to tada normalno jer se materica siri ali preventivno da vaginalno stavljam utrogestan od 200mg 14dana.U 10 nedelji sam imala pojacan sekret bele boje,a kada bi lezala na ledjima sto mi desavalo u toku noci sekret bi postojao rozikast.Imala sam i taj osecaj boli kao pred dobijanje pa sam gledala da sto vise odmaram.I tako za 2 dana ulazim u 12nedelju,i blago meni vec sam se ugojila 2kg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj grlic je siven ali opet nije kao nov :lol: prirodno sam rodila oba puta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rodila prirodno, siven grlic ali ko ga nadje jednako kao dobitak na lotou. Posledica porodjaja naravno...prosto nije se vratio u prirodan polozaj. 

Neco ne bih da te plasim ali mozda bolje da odes do dr ako to traje vise dana, prosto da ti budes mirna a ne 10 dana da budes u grcu i neznanju sta se desava...

KruelaDeviL i Bole cole volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco slazem se i ja da odes kod dr. Posebno ako koristis utrogestan a to ne staje. Meni je odmah stalo od utrogestana

Bole cole voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa praticu jos par dana ali ako i odem nece nista videti na uz. Bas cu sad da zovem ovu privatno. To je bukvaln9 kao kap krvi u belo vodenom sekretu i uglavnom po podne kad dugo sedim na poslu. Sada sam peta nedelja. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa praticu jos par dana ali ako i odem nece nista videti na uz. Bas cu sad da zovem ovu privatno. To je bukvaln9 kao kap krvi u belo vodenom sekretu i uglavnom po podne kad dugo sedim na poslu. Sada sam peta nedelja. 

a mozda da je zoves da ti poveca dozu utrogestana. Msm najverovatnije nije nista strasno. To se cesto desava u pocetku trudnoce. Od tri trudnoce, u dve sam imala to rozikasto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prirodan porodjaj, grlic usivan. Sada u drugoj trudnoci, na pregledu u 16.nedelji dr se cudila kako izgleda i zvala pola ordinacije da vidi. Kaze izgleda kao da uopste nisam radjala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam u svakoj pa me to drzi da ne panicim...samo mi smeta psihicki 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedina sam sa CR ovde izgleda-_-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gaskica, ne znam nista o tome, ali ti drzim fige da sve bude super :babymommy:

Opet ja sa pitanjima. Vidim Zone* kaze da ste tu za sva pitanja pa reko odmah da vas iskoristim hahaha :D

Bila sam danas u domu zdravlja na pregledu i rece mi da je grlic jako mali. Posle na uputu za testiranje na hiv i hepatitis nadjem dijagnoza: O20.0 Abortus imminens. Mal se nisam slogirala. Da li je to povezano sa tim grlicem ili je to neka dijagnoza koja se pise kako bi gradski zavod za javno zdravlje radio trudnicama te testove na teret drzave?

hej, i meni to stoji ;) ali bez brige ;) ti je rizik u trudnoci i da oni svoja ledja ograde, ako nedaj Boze nesto krene po zlu! To je neko moje misljenje. Ja ulazim uskoro u 8mesec, svi nalazi su super ali eto mora da pise to! ;) samo bez nervoze ;)

Maja87 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedina sam sa CR ovde izgleda-_-

I drugo ces roditi na carski?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Definitivno hocu. Ne mogu sad da isprobavam,ovde znam sta me ceka;)

Meni su karlicne mere bile problem a O mi procenjivali kao krupnu... 

Je l neko planira epidural ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja epidural obavezno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.