Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Drzimo fige da bude upravo tako kako je rekao tvoj lekar. Molim te javljaj nam se i dalje tu smo za sva druga pitanja ako budes imala...a i da prekratimo cakanjem ovih 9 meseci. ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gaskica, ne znam nista o tome, ali ti drzim fige da sve bude super :babymommy:

Opet ja sa pitanjima. Vidim Zone* kaze da ste tu za sva pitanja pa reko odmah da vas iskoristim hahaha :D

Bila sam danas u domu zdravlja na pregledu i rece mi da je grlic jako mali. Posle na uputu za testiranje na hiv i hepatitis nadjem dijagnoza: O20.0 Abortus imminens. Mal se nisam slogirala. Da li je to povezano sa tim grlicem ili je to neka dijagnoza koja se pise kako bi gradski zavod za javno zdravlje radio trudnicama te testove na teret drzave?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majo,ja to nista ne znam ni o cemu sto si pitala jer ja nisam radila pola toga u prosloj trufnoci... Verujem da je to samo sifra pod kojom te brze ptime o trosku drzave.

Zar hepatitis ne ide pred porodjaj?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majo :D tako je to ti je dijagnoza cisto pro forme pise se radi nekih (ne)standardnih testova kako bi bilo opravdano njihovo trazenje i u slucaju bolovanja bez obzira da li stvarno postoji opasnost od pobacaja. Da je dijagnoza zaista ta bila bi pre svega na strogom mirovanju a vrv i na lekovima. Da li znas koliki ti je grlic? Da li su ti rekli bas mali ili skracen? Da li je uloziv? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gaskica, ne znam nista o tome, ali ti drzim fige da sve bude super :babymommy:

Opet ja sa pitanjima. Vidim Zone* kaze da ste tu za sva pitanja pa reko odmah da vas iskoristim hahaha :D

Bila sam danas u domu zdravlja na pregledu i rece mi da je grlic jako mali. Posle na uputu za testiranje na hiv i hepatitis nadjem dijagnoza: O20.0 Abortus imminens. Mal se nisam slogirala. Da li je to povezano sa tim grlicem ili je to neka dijagnoza koja se pise kako bi gradski zavod za javno zdravlje radio trudnicama te testove na teret drzave?

ta sifra znaci preteci pobacaj. Preteci tretiraji zbog kraceg grlica i nista nemoj da te plasi. To znaci da ima indicije da se mozda uradi serklaz a mozda i nece ako na dalje ne bude vecih promena. Malo nas bolje gledaji sa tom sifrom nece da rizikuju. A taj test uradi on je nevezano za grlic.

Maja87 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel na ekspertnom pred dabl ukljucuju i 4d ? Kod dr Novakov cu...

nan na ovom drugom ekspertnom radi 4D a za prvi nisam sigurna. Generalno to je opcija na samom aparatu pa zavisi od nje same, mada je beba u tom periodu jos majusna pa ne znam koliko se vidi na 4D. Skroz sam zaboravila kako je meni u prosloj tr a sad nisam bila kod nje na eksp.u 12.nedelji...

nanchika88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nanchika, isao je pred sam porodjaj kada sam bila trudna 2013. Sada mi dr rece da su menjali i da traze te dve analize cak u prva tri meseca trudnoce.

Zone, rekla mi je ovako, citiram :D :" jao sto je grlic mali. Ustanice gotovi smo." Koliko sam je posle shvatila nije uloziv ali je mali. Sta god joj to znacilo. Nista mi nije savetovala sta treba a sta ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ta sifra znaci preteci pobacaj. Preteci tretiraji zbog kraceg grlica i nista nemoj da te plasi. To znaci da ima indicije da se mozda uradi serklaz a mozda i nece ako na dalje ne bude vecih promena. Malo nas bolje gledaji sa tom sifrom nece da rizikuju. A taj test uradi on je nevezano za grlic.

znam, radila sam ga u prosloj trudnoci. Hvala na objasnjenju, nije bi bas bilo svejedno kada sam procitala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas volim takve izjave. A ti si i juce bila kod dr ali nekog drugog? Ako jesi onda nemoj da brines (pogotovo ako imas u tog vise poverenja) da je zaista nesto sto je razlog za brigu i taj dr bi ti ukazao na to. A eto ni ova ti nista posebno ne rece. Ovako si ostala skroz u enigmi, mislim stvarno sta sad znaci to... U svakom slucaju ako imas prilike vise odmaraj i gledaj da se ne naprezes i dizes tesko, ne znam sta bih ti rekla drugo :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, isla sam privatno. Jos se dvoumim da li da vodim kod obe trudnocu ili da ostanem samo u domu zdravlja. Videcu. Juce mi nista nije rekla za grlic, mislim nije me pregledala. A da se odmaram i ne dizem tesko ce da ide malo teze, imam skocka od 18,5 kila i 4 godine koja se ne smiruje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stigli mi rez.iz laboratorije. Sve dobro ali mi je secer blaaago smanjen (3,9). I skontam da nisam slatko nista pojela par dana :mellow: 

Danas cu da navalkm bogami:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stigli mi rez.iz laboratorije. Sve dobro ali mi je secer blaaago smanjen (3,9). I skontam da nisam slatko nista pojela par dana :mellow: 

Danas cu da navalkm bogami:D

regulacija secera nema veze sa unosenjem slatkisa, a i to ti je ok vrednost, ne brini 

Tasa021, Zone*, nanchika88 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Auuu Maki pravi si partibrejker :P Zena taman nasla savrsen izgovor da navali na slatkise:lol:

Nisam vam rekla sisala sam se juce i to oozbiljno sisala ili sto bi rekli-za sve pare :D Malo preko ramena mi sad kosa,a bila vise od polovine ledja :o A toliko imam gustu kosu da mi je sad laksa glava :D 

MakiJana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maki,sto mi rusis sneska:D 

Znaci dobro je to:lol:

MakiJana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drzimo fige da bude upravo tako kako je rekao tvoj lekar. Molim te javljaj nam se i dalje tu smo za sva druga pitanja ako budes imala...a i da prekratimo cakanjem ovih 9 meseci. ^_^

hvala draga i ja se nadam da ce biti sve ok .nego cudno mi da to nisam nasla ni na netu ni nigde moja dr.je malo vise oprezna pa mozda vise preuvelicava inace kod nje sam radila vto i nosim dva decaka i cini mi se da nije bas za vodjenje trudnoce ona je expert za sterilitet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Auuu Maki pravi si partibrejker :P Zena taman nasla savrsen izgovor da navali na slatkise:lol:

Nisam vam rekla sisala sam se juce i to oozbiljno sisala ili sto bi rekli-za sve pare :D Malo preko ramena mi sad kosa,a bila vise od polovine ledja :o A toliko imam gustu kosu da mi je sad laksa glava :D 

5-ца за храброст! Ја сам, по том питању, кукавица тешка :lol:

Zone* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nan duso pa trudna si :lol: bolji izgovor ti ne treba da jedes slatkise. Meni je na poslu puna fioka slatkisa i samo tamanim ^_^ cesto mi padne secer :lol: Zone porasce kosa. I ja svoju lako secem, brzo raste i onda mi ok :)

Zone* i Bole cole volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gaskica, ne znam nista o tome, ali ti drzim fige da sve bude super :babymommy:

Opet ja sa pitanjima. Vidim Zone* kaze da ste tu za sva pitanja pa reko odmah da vas iskoristim hahaha :D

Bila sam danas u domu zdravlja na pregledu i rece mi da je grlic jako mali. Posle na uputu za testiranje na hiv i hepatitis nadjem dijagnoza: O20.0 Abortus imminens. Mal se nisam slogirala. Da li je to povezano sa tim grlicem ili je to neka dijagnoza koja se pise kako bi gradski zavod za javno zdravlje radio trudnicama te testove na teret drzave?

meni 0.20 stoji kao sifra za komisiju zbog doznaka

Maja87 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam odlepila,isla danas po doznake kod druge dr posto je moj na godisnjem i danas cujem sestre kako jednoj trudnici govore da dr nece moci nikog primiti pre januara jer je prebukiran,ceo decembar zakazan i pritom kasnije me zovu iz firme,socijalno mi vratilo stare doznake jer sestra mog dr je napisala da sam na bolovanju a ne na odrzavanju trudnoce...tako da ujutru opet u dz da prepravim doznake i da vidim da li da na svoju ruku odem na expertni ili ce moci da odvoji malo vremena i za mene u decembru,jer ja bebu nisam videla od polovine oktobra

i besna sam danas ceo dan:angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gaskica, ne znam nista o tome, ali ti drzim fige da sve bude super :babymommy:

Opet ja sa pitanjima. Vidim Zone* kaze da ste tu za sva pitanja pa reko odmah da vas iskoristim hahaha :D

Bila sam danas u domu zdravlja na pregledu i rece mi da je grlic jako mali. Posle na uputu za testiranje na hiv i hepatitis nadjem dijagnoza: O20.0 Abortus imminens. Mal se nisam slogirala. Da li je to povezano sa tim grlicem ili je to neka dijagnoza koja se pise kako bi gradski zavod za javno zdravlje radio trudnicama te testove na teret drzave?

a cini mi se bar koliko se se secam kad je grlic mali da se polako sprema bebac za porodjaj,da je normalno,al necu puno da pametujem

moja jedna drugarica je pre trudnoce imala oeraciju grlica i bio joj je bas kratak,ali je normalno iznela celu trudnocu posle

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam odlepila,isla danas po doznake kod druge dr posto je moj na godisnjem i danas cujem sestre kako jednoj trudnici govore da dr nece moci nikog primiti pre januara jer je prebukiran,ceo decembar zakazan i pritom kasnije me zovu iz firme,socijalno mi vratilo stare doznake jer sestra mog dr je napisala da sam na bolovanju a ne na odrzavanju trudnoce...tako da ujutru opet u dz da prepravim doznake i da vidim da li da na svoju ruku odem na expertni ili ce moci da odvoji malo vremena i za mene u decembru,jer ja bebu nisam videla od polovine oktobra

i besna sam danas ceo dan:angry:

Razumem te, pokusaj da se ne nerviras. Sve ce se srediti. Pozitiva samo :)

nanchika88 i *Cvrky87* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni 0.20 stoji kao sifra za komisiju zbog doznaka

isto i meni. Mislim da nemas razloga za brigu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

isto i meni. Mislim da nemas razloga za brigu

ja ni nebrinem:D

Bole cole voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam jesam li ja luda ali svaki dan mene blago zaboli stomak..i krsta..tupo. sekret mi bude bleeeeeedo roze dakle toliko obojen da cisto moze da se kaze nije beo ima nijansu. Mozda je to ok sve ali mene tako nervira i traumira

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.