Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

I ja isto. Apsolutno sve trudnice koje poznajem (a poveci ih je br), sve do jedne su rodile decu ranije, barem mesec dana, posle uradjene aminocinteze (ukljucujuci i moju ssestru od tetke). Tako da se tu slazem sa Nan.:)

a ja prevacila 2 dana termin..nema to veze nikakve.

leni voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taso, to apsolutno nije tacno. Imam prijateljice koje su radile amnio i ni jedna nije rodila toliko ranije. Nemojte plasiti zenu. Drugo, jedino i samo amnio, kao i cupice su apsolutno pouzdane metode u slucaju kakav ima clanica sa CMV. Prenatalni ti da statisticke rezultate. Ja sam ga radila i samo za tri poremecaja je kao tacan, ostalo kao i kod dabla 1:nesto...

Margaritta, Tasa021 i leni volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ja sr vise bojim... To mi je nekako poslednja opcija... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taso, to apsolutno nije tacno. Imam prijateljice koje su radile amnio i ni jedna nije rodila toliko ranije. Nemojte plasiti zenu. Drugo, jedino i samo amnio, kao i cupice su apsolutno pouzdane metode u slucaju kakav ima clanica sa CMV. Prenatalni ti da statisticke rezultate. Ja sam ga radila i samo za tri poremecaja je kao tacan, ostalo kao i kod dabla 1:nesto...

Ne plasim je, samo govorim stanje oko mene. Pazite, meni je ovo prva trudnoca i sve da dabl nije valjao, ja bih radije dala pare da iz krvi radim analize, nego da me bodu. To je moj stav i misljenje, ne znaci da sam u pravu. Cudno mi zvuci da te lekar u 21/2 godini savetuje da ides na amino. Mislim, nekako (laicki) povezujem te analize sa br. godina majke. Npr.da je meni sa 31 posavetovao, hajd' ok, ali tako mladu prvorotku... Mozda lupam, nisam pametna

nanchika88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nan, i ostale mame Novosadjanke, gde mogu da kupim trudnicke farmerice, a da nisu besnosno skupe? U potrazi sam za istim :)

Bole cole voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ml

Nan, i ostale mame Novosadjanke, gde mogu da kupim trudnicke farmerice, a da nisu besnosno skupe? U potrazi sam za istim :)

probaj u C&A;)

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ajde ovako..mislila sam da vise necu tu temu nacinjati. ne znam koliko vas zna sta mi se desilo u julu. imala sam prekid trudnoce sa punih 19 nedelja..porodjaj je radjen. prvo dabl test sjajan...na svoju ruku radi mira u glavi uradim nifty..postoji rizik od trizomije 18...onda procedura ceka se 16ta nedelja da se radi amnio..agonija koja traje..onda jos 3 nedelje da stigne rez. on potvrdi.

dakle nista brze nisam prekinula trudnocu u odnosu na situaciju da recimo nisam radila nifry vec samo amnio. i veruj mi u tom momentu jedino sto sam zelela je da posle amnio dobijem spontani..a nisam. 

i trece..devojka koja je rodila bliznakinje sa daunom imala je oko 24 godine..ko bi posumnjao..znate za njih i na tv-u su bili.

 

pravila u godinama nema..statistika samo kaze o mogucnostima, a realnost je ono sto raste u nama. i ono sto nosimo u genima a da ne znamo..ili kao kod mene slucajnost koja nije nasledna eto desilo se..

 

moj stav je da ako dobar lekar pazljivo uradi amnio, a sada je to mnogima bas rutina, igle nisu debele..nema razloga da dodje do pobacaja..ja bih volela da sam imala pobacaj umesto sto sam prosla sta sam prosla. horor. sada cu raditi cupice jer ne zelim da cekam do amnio

Margaritta i Tasa021 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taso procitaj ponovo Makin post pa ti mozda bude jasno zasto amnio ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ajde ovako..mislila sam da vise necu tu temu nacinjati. ne znam koliko vas zna sta mi se desilo u julu. imala sam prekid trudnoce sa punih 19 nedelja..porodjaj je radjen. prvo dabl test sjajan...na svoju ruku radi mira u glavi uradim nifty..postoji rizik od trizomije 18...onda procedura ceka se 16ta nedelja da se radi amnio..agonija koja traje..onda jos 3 nedelje da stigne rez. on potvrdi.

dakle nista brze nisam prekinula trudnocu u odnosu na situaciju da recimo nisam radila nifry vec samo amnio. i veruj mi u tom momentu jedino sto sam zelela je da posle amnio dobijem spontani..a nisam. 

i trece..devojka koja je rodila bliznakinje sa daunom imala je oko 24 godine..ko bi posumnjao..znate za njih i na tv-u su bili.

 

pravila u godinama nema..statistika samo kaze o mogucnostima, a realnost je ono sto raste u nama. i ono sto nosimo u genima a da ne znamo..ili kao kod mene slucajnost koja nije nasledna eto desilo se..

 

moj stav je da ako dobar lekar pazljivo uradi amnio, a sada je to mnogima bas rutina, igle nisu debele..nema razloga da dodje do pobacaja..ja bih volela da sam imala pobacaj umesto sto sam prosla sta sam prosla. horor. sada cu raditi cupice jer ne zelim da cekam do amnio

Zao mi je, sto si morala da prodjes kroz sve to, mogu misliti kako je bilo tesko :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taso, nemam pojma. CA, HM . Waikiki mozda. Nisam jos isla u potragu;)

Ne sporim da je amnio najtacnija opcija i naravno da mi prenatalni pokaze da bih isla na amnio.

A kad se cupice rade,neco, kakva je procedura?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ali i to je bolje nego da se beba bolesna rodila a da do porodjaja ni ne znam da nesto nije ok. i na dan prekida u 19 nedelji sve je bilo savrseno na uz. o postupku instilacije necu pisati. traumaticno je. nema straha, nema crnih misli. svaka ima izbor da li ce nesto raditi ili nece. 

Margaritta i Tasa021 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neca je u pravu. I opet ponavljam, prenatalni i amnio nisu ni blizu u pouzdanosti. Prenatalni imaju super reklamu i to je sve. Posle amnio se da terapija, tipa utrogestan i jos nesto. Znaci prenatalni kaze postoji rizik a amnio kaze beba nije zdrava ili jeste. A zena je zakacila virus koji ugrozava plod. Ne mora da bude tako ali i moze. Nije taj dr njoj to tako rekao idi na amnio. Imas farke u hm-u, meni su sjajne. 

Tasa021, neca79 i Margaritta volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taso, nemam pojma. CA, HM . Waikiki mozda. Nisam jos isla u potragu;)

Ne sporim da je amnio najtacnija opcija i naravno da mi prenatalni pokaze da bih isla na amnio.

A kad se cupice rade,neco, kakva je procedura?

pa najranije je 10 nedelja trudnoce. mnogo mi je nesto da cekam do 16 nedelje tada najranije moze amnio. cupice se izvode kao i amnio. rez za dva dana bude gotov. 

ne znam imam osecaj da je sve ok sada, ali uradicu radi mirne savesti. sa amnio je manji rizik jer se radi kasnije, ali svejedno mu dodje ako je sudjeno i nesto nije ok onda nije i tu ne mozemo promeniti. 

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam dobila da radim amino i nisam,na osnovu sto je moja jedna sestra imala dete kod kojeg se nisu razvile ruke i noge i u 6tom mesecu se morao izazivati porodjaj,dokazalo se da nije genetski i sa drugim detetom nije htela na amino i evo mali laza ima 2 godine i nista mu nefali,a i nebrinem puno jer moja una je zdrava,samo kuburi sa alergija od malena(pokupila od oca)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, sad i sto sam mislila da znam- ne znam! :huh:

Hvala na savetima za farke, pogledacu. Upravo sam izasla iz h&m-a, nema ih vise (i ja imam jedne kupljene kod njih, sjajne su)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, sad i sto sam mislila da znam- ne znam! :huh:

Hvala na savetima za farke, pogledacu. Upravo sam izasla iz h&m-a, nema ih vise (i ja imam jedne kupljene kod njih, sjajne su)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taso,sto manje,znas i mislis,bolje.

Joj,trudnicka garderoba, ja cu za par meseci:wub: 

Mada bih mogla i oko NG da odem, kojom brzinom dobijam stomak, trebace mi uskoro...

 

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nan, i ostale mame Novosadjanke, gde mogu da kupim trudnicke farmerice, a da nisu besnosno skupe? U potrazi sam za istim :)

e i ja sam bila u potrazi ali nikako nesto sto mi odgovara da nadjem. Pa sam po preporuci koleginice porucila helanke punije su malo i bas udobne. Svima bih preporucila. Sada imam 3 para i samo to nosim :D. Na facebook-u profil H&h haljine i helanke. Cena je 800 din. Imaju i od 700 ali su pamucne i tanje. Pogledaj mozda ti odgovara

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao,bole cole, ima da kopam tamo sada da vidim sta ima B) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ej cure, nadjoh u c&a u Mercatoru farke trudnicke boli glava :), a cena vise nego pristojna, tako da sam prezadovoljna :D. Trebaju mi bas farke zbog posla (jos ovih par dana), mada sam na Facebook-u videla te trenerice. @Bole cole, ti ih imas? I zadovoljna si? Koja je procedura? Mislim za narucivanje? By the way, da podelim jednu fantasticnu vest sa svim buducim mama iz NS-a. Naime, frizerski salon u Cika Stevinoj na Detelinari svaki utorak od 09-13h ima akciju besplatnog feniranja za trudnice i mame bebica do godinu dana. Zakazala sam sad za utorak, ako Vas zanima, javljam utiske. Sve u svemu, pohvalno da neko misli i na nas :):wub:

Izmenjeno od strane Tasa021
nanchika88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ju, kod nas hm pun trudnickih farki :) bas ima veliki izbor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odakle si ti @MakiJana, ono bese?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ej cure, nadjoh u c&a u Mercatoru farke trudnicke boli glava :), a cena vise nego pristojna, tako da sam prezadovoljna :D. Trebaju mi bas farke zbog posla (jos ovih par dana), mada sam na Facebook-u videla te trenerice. @Bole cole, ti ih imas? I zadovoljna si? Koja je procedura? Mislim za narucivanje? By the way, da podelim jednu fantasticnu vest sa svim buducim mama iz NS-a. Naime, frizerski salon u Cika Stevinoj na Detelinari svaki utorak od 09-13h ima akciju besplatnog feniranja za trudnice i mame bebica do godinu dana. Zakazala sam sad za utorak, ako Vas zanima, javljam utiske. Sve u svemu, pohvalno da neko misli i na nas :):wub:

aha narucila sam i super su stvarno. Samo bolje vroj vece nego sto nosite ovako. Neka vrsta likre materijal i nije providan. Nista pustis im poruku samo sta zelis koju boju i broj i ostavis podatke. Stizu za dan, placanje pouzecem

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne mogu da nadjem tu stranicu na fb. Jel moze link ako nije problem?

Bole cole voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja i u prvoj i evo sad samo helanke,imam ogroman stomak,a 5ti mesec,do porodjaja cu biti ko lopta za pilates :)

Bole cole voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.