Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno (Izmenjeno)

Isprepada mn dr danas...

Expertski kad uradim odmah kod nje sa rezultatima...

Misli da cu morati serklaz da uradim :o

Grlic mi je 2cm,jel to skraceno?

Mrzim sto ništa ne kontam,a ona malo prica...

Koliko znam, serklaz je povezivanje grlica materice. Moja ga je mama radila sa najmladjom mi sestrom, jer ju je poprilicno nosila nisko. Koja si ti nedelja/mesec? Majci je to radjeno, ako se ne varam, pred kraj 7meseca. Nakon toga je morala na strogo mirovanje. Porodila se 8 mesecu. To je bilo '95. Mada sam sigurna da tvoja situacija nije toliko ozbiljna! U krajnjem slucaju, trazi drugo misljenje!

Izmenjeno od strane Tasa021
Dodatak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nanchi idem u sl.sredu, tad cu biti u 17oj pa se nadam da ce se vidjeti :wub:

 

A meni nista niko nije spominjao za tsj dr.eksper.  zasto se on radi, 

nanchika88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nanchi idem u sl.sredu, tad cu biti u 17oj pa se nadam da ce se vidjeti :wub:

 

A meni nista niko nije spominjao za tsj dr.eksper.  zasto se on radi, 

na njemu se kao malo detaljnije gledaju bebini organi, da li se dobro razvijaju i to... mada meni npr.dr uvek to gleda. Ali kao ajd odem na taj eksp.kod drugog dr, onda sam mirna ako oboje kazu sve ok :D

mala007 i Tasa021 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Daco serklaz rade ako je grlic skroz skracen i uloziv, tj omeksao i u fazi otvaranja. Meni su u drugoj trudnoci radili iz razloga sto je grlic bio skracen, mekan i uloziv za ceo prst plus sam se u prvoj trudnoci porodila sa 36+1, svakako doktor daje uput sa misljenjem i u porodilistu te ispregledaju i odlucuju da li je za zahvat ili ne tako da se opusti. Ni sam zahvat nije strasan pod opstom anestezijom rade i skidaju ga sa 36 nedelja to ne boli nista malo neprijatno, ja sam se na kraju porodila sa 40+3.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda bi bilo dobro da ides kod gin koji radi u Kbc-u. Kod Raicevica, Halitija...kad vec ides privatno. Obojica rade u klinici u kojoj radi i Boljevic, ne znam ko ti je izabrani gin. Zapravo, ovo su info za tebe ako zivis u Podgorici :) 

U Bijelom Polju sam kod Ivana Boskovica.PG i nije bas blizu,inace sam cula za  Halitija ja da je jako dobar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

U Bijelom Polju sam kod Ivana Boskovica.PG i nije bas blizu,inace sam cula za  Halitija ja da je jako dobar.

Onda nista :) Mislila sam da zivis u Pg. Bp je malo mesto, ne bi trebalo da cekas dugo na dabl.

Izmenjeno od strane leni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj ovo vreme je ubica. Samo je da se spava... 

Kupila mi mama  Striet,a meni pomoci nema jer imam sunce oko pupka iz prve t.:angry: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne ceka se dugo,samo sto se rezultati salju u PG.(Kako mi je dr opste prakse rekla i koliko ke to tacno ne znam jer do sada mi je davala netacne informacije sto se tice tih testova)

Zene,sta bih mogla da pijem od cajeva imam malo bakterija u mokraci?Sutra radim mikrobiologiju da vidi koja je bakterija.Dr opste prakse mi je rekla da mogu da pijem caj od brusnice i uve.E sad,ona je tek dosla sa spijalizacije i do sada mi je vec 2 puta dala pogresne informacije,jednom za aPTT test i drugi put mi je  rekla da dodjem po uput za dabl test a gin mi je rekao da to treba tek u 12 nedelji a ja sam tad bila 8ned.Mozda je to slucajno i nije dovoljno obavestena ali...znam da se uva pije protiv infekcije,ali sme li u trudnoci da se pije ili ipak da sacekam nalaze pa da dobijem terapiju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima caj za trudnice bas za te uroloske probleme, Josif Pancic. E sad, nemam pojma je l ga ima kod tebe. Grickaj brusnice...

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok potrazicu.Hvala 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

UUva nikako u trudnoci, samo brusnica caj, brusnica za grickanje, kako god samo brusnica i to ja sam u prvoj tr.najcesce onako grickala i njih prelivala vrelom vodpm i takav caj pila, jer ovi u filteru imaju u proseku do 10%brusnice.

 

MakiJana i meni dr uvek gleda sve, ali hajde videcu sl.sedmice sta kaze pa mozda odem jos negde, iako to tako upoređivanje me u prsoloj tr.moglo skupo kostati....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto,mala? Sta je bilo?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u 7 om mesecu odem bzvz kod jednog pvt cisto da mm vidi bebu, jbt kad covek rece eto nije kod bebe glava ok, kao komore od mozga nisu odvojene, lici muu na vodenu glavicu, sunce ti poljibim kud neradni dan kud kod nas nema4d celu noc smo preplakali, drugi dan u BL na uz tamo sve ok i to pvt isla, ne da djavo mira odem i u drzavnu bolnicu tamo me ispregledalo 10kojekakvih specijalista, hvala Bogu sve ok, vrhunac gluposti kad mw ovaj dr sto mu ocigledno nije valjao aparat nazvao i pitao sta ima i kad aam rekla sve ok on kaze nemoguće, od prvog do zadnjet kolena sam mu spomenula

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joooj,trauma. :mellow:

Slusaj izabranog i to je to. Meni su u porodilistu tako rekli da je O 4500,4200 ,da imam secer jer je krupna ,visak pl vode.

Na kraju ona 3750.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ovaj pvt sto mi zivot htio zagorcat  mi je rekao da cu se jedino na cr noci poroditi jer je beba krupna i ima veliku glavu, moja Iv mrva bila od 2570 i 48cm, nisam pukla a kamo li sta drugo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mora da je hteo neke pare,neku vezu,nesto da se da. 

Mene su napali i pitali jesam uredno vodila trudn. Kad sam rekla kod koga sam,odmah druga prica.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nemam pojma koji mu je vrag bio, ugl sam u njega izgubila poverenje, mada je jedini ginekolog kod nas pvt i svi ga hvale, idem u dr grad i cao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nnego drage moje radite li kakve vezbe, ja sam bas bez kondicije, omisljam se za neke kucne vezbe za trudnice ali i to se trebam konsultovati sa dr

 

 da ja se mazem losionom na bazi argana i kafe, u prvoj sam samo saljicev melem i nisam dobila strije da li je do njega ili do genetike ne znam. sta vi mazete :-D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo bas moj slucaj. Moj izabrani lekar detaljna zena voli sve da proveri asto mi je i bolje ali evo juce npr oscimala me bzvz. Kaze manjak plodove vode i krupnija beba. I da mi uput odmah za bolni u kao bolje jos neko da proveri. I ja naravno odmah pomislim ko zna sta jos ali nece da kaze. I jutros kod doktora kaze normalna kolicina plodove vode sve odlicno da bolje ne moze da bude. Bebac bas odgovara nedelji u kojoj sam itd. I eto bzvz sam se isprepadala. Devojcica jeee i nama se ispunila zeljica :)

mala007, Tasa021, .Naja. i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pogledaj po netu jogu za trudnice. Ja sam radila u prvoj trudnoci malo posle nisam stizala... Ma ja cekam da izadjem iz faze spavanja pa da se,aktiviram u svemu...

Ma meni ni zlatna krema ne bi pomogla,al eto Striet kao mazem . Da me ne grize savest posle... 

 

Bole, curicaaaa:wub:

Bole cole voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pogledaj po netu jogu za trudnice. Ja sam radila u prvoj trudnoci malo posle nisam stizala... Ma ja cekam da izadjem iz faze spavanja pa da se,aktiviram u svemu...

Ma meni ni zlatna krema ne bi pomogla,al eto Striet kao mazem . Da me ne grize savest posle... 

 

Bole, curicaaaa:wub:

 

Daaa :). I ja mazem Striet i bas pre bar dana mi se pojavile ljubicaste blede strije skroz na dnu stomaka :( 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za njih ima pomoci ja mislim, al za moje sunce jok :D

Imate li ime za devojcicu?

Nema nam Maki da pise kako je na poslu!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za njih ima pomoci ja mislim, al za moje sunce jok :D

Imate li ime za devojcicu?

Nema nam Maki da pise kako je na poslu!

 

ja bas nemam nigde po telu ovako i nesto sam se nadala da ce da me zaobidju a ono jos od sedmog sta cu do devetog tek :). Nisam nesto razmisljala puno. Muz je izrazio zelju ako je devojcica da bude Tea pa eto mozda bude tako. Meni se svidja Irina recimo ali razmislicemo jos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tea je moderno. Imam ja devojcicu u skoli Teu ,zovu je Teica al ajd to nego dodaju TeJica:lol:

Irinu zovu Nina . 

Ne mozes pobeci od nadimaka:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.