Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Ja sam radila u kozm.salonu neprijavljena 3 godine. Samo sto mi oltar pravili nisu od silnog obozavanja. Receno mi je da kazem ako zatrudnim da me odmah prijave da to sredimo a kad sam rekla da sam trudna prolazili pord mene ko pored turskog groblja i dali mi otkaz. Ne mogu im nista. Jedino sto sam mogla je da izvucem porodiljsko za nezaposlene porodilje i roditeljski nakon porodjaja. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam u prvoj trudnoci neprijavljena radila. Nije mi ponudjeno ni da me prijave da bih makar primala porodiljsko. Ma,uzas. 

Sad ne znam sta mi je ciniti. Videcu koja su mi prava pa odluciti sta cu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

I ja sam u prvoj trudnoci neprijavljena radila. Nije mi ponudjeno ni da me prijave da bih makar primala porodiljsko. Ma,uzas. 

Sad ne znam sta mi je ciniti. Videcu koja su mi prava pa odluciti sta cu...

ti si preduzetnica Nan? Pr? Provericu ali mislim da vi dobijate minimalac za porodiljsko. Kuma mi je advokat pa je tako bilo. 

jesi pausalac ili ne?

Izmenjeno od strane MakiJana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesam pr,al nisam pausalac.

Zdravooo zene! Mi se izlezavamo pa cemo da ubacimo u brzinu-sredjivanje kuce, kuvanje i opet sarmice. 

Kako ste? Sta radite?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Jesam pr,al nisam pausalac.

Zdravooo zene! Mi se izlezavamo pa cemo da ubacimo u brzinu-sredjivanje kuce, kuvanje i opet sarmice. 

Kako ste? Sta radite?

onda minimalac. A na trudnicko ako hoces moras privremeno obustaviti obavljanje delatnosti ili naci poslovodju. Ali ti ces raditi ne?

evo mi kuvamo, domaca supa, sos od visanja, meso... pecemo i bundevu za dezert. Malo su mi bolje mucnine pa imam i apetit.

Uzbudjena sam sto idem da radim posle dve godine :D

Izmenjeno od strane MakiJana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma radicu do kraja,a od septembra malo ja malo studentkinja. Mislim,meni se ne isplati da stopiram delatnost zbog minimalca,a doptinosi i porezi idu. Radila sam i kad je O imala 2,5 m jos pun fond u drzavnoj skoli mesec dana i uspeli smo,uspecu i sada, u svome.

Jaooo njam, i mi supu,sos,meso,pravi vojvodjanski rucak.

Verujem da ce ti jako prijati posao. Ja se bolje organizujem dok je skolska godina nego dok sam na raspustu. Prija da se doteras,izadjes iz kuce medju ljude;)

MakiJana i PoisonIvy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako mozes da radis i treba. I svaka ti cast ^_^ 

Da, ja volim vojvodjanski rucak, njami. Mada volim i one sarme sto si spominjala :D gde nam je ekipa? Svi uzivaju, nedelja, odmor

nanchika88 i Bole cole volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mi se najeli, pa cemo opet da zavijamo sarme, blizi se slava... 

Ne mogu da docekam srce da cujem...

Boleee divan stomacic :wub: Hocuuucuuu i jajaaajaaa!

Bole cole i MakiJana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam devojke :) . 26 nedelja, sada imam i stocic uvek gde god krenem :). E to mi je najlepse bilo kada smo culi srculence stvarno neopisiv osecaj, verujem da jedva cekas :)

.Naja., Tasa021 i MakiJana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro!:rolleyes:

Maki,pisaces kako je bilo na poslu(ako si danas krenula).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Krenula i bilo je super :lol: malo da se jos vratim u stos, sto oko posla, sto oko sedenja ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako je malisa prvi dan izdrzao bez mame?

Cekam giiiros veliki mm da donese:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super ^_^ mm je odlican sa decom. Puno vremena provode zajedno pa nije ni osetio. Malo me je istukao kada sam se vratila :lol: cisto da znam da nije lepo sto sam ga ostavila 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Haha,on to od ljubavi!

Ja sam pojela 2 velika girosa,znaci pucam... Zalila kolom i legla. Sutra me ceka posla brdo oko slave. .

Sta vi radite?

Bole cole voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobrodosli ! :D

Svakim danom nas je sve vise...

Jao poludela sam, izgleda me opet neka gljivica napala. Kako dodje jesen,meni se javi sekret,belicasti, do zuckasti, svrab, ma da poludim. A u septembru sam stabljala ginofilus 14 dana:angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma radicu do kraja,a od septembra malo ja malo studentkinja. Mislim,meni se ne isplati da stopiram delatnost zbog minimalca,a doptinosi i porezi idu. Radila sam i kad je O imala 2,5 m jos pun fond u drzavnoj skoli mesec dana i uspeli smo,uspecu i sada, u svome.

Jaooo njam, i mi supu,sos,meso,pravi vojvodjanski rucak.

Verujem da ce ti jako prijati posao. Ja se bolje organizujem dok je skolska godina nego dok sam na raspustu. Prija da se doteras,izadjes iz kuce medju ljude;)

pozdrav drage,

pa trebalo bi da mozes da pauziras delatnost i da dobijas minimalac od drzave (meni nesto rekose da sve zavisi koliki su ti doprinosi da nije minimalac uvek u pitanju osim ako i sama ne uplacujes minimalac za doprinose) ? ili ne znam ni ja kako to jos ide inace sam i ja preduzetnik ali pausalac, moram se jos raspitati o tome. Dal si primorana da placas porez i doprinose ako si na porodiljskom pa jos primas od drzave neke parice...imaju oni svoje cake zaista. Ja ako budem mogla pokusacu nesto smuljati, da ne moram imenovati poslovodju itd jer na njega moram placati doprinose svakako, iako bi npr moj muz bio taj poslovodja i bio bi zaposlen iz radnog odnosa koji vec ima. A videcemo...imam ja vremena jos hehe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozdrav drage,

pa trebalo bi da mozes da pauziras delatnost i da dobijas minimalac od drzave (meni nesto rekose da sve zavisi koliki su ti doprinosi da nije minimalac uvek u pitanju osim ako i sama ne uplacujes minimalac za doprinose) ? ili ne znam ni ja kako to jos ide inace sam i ja preduzetnik ali pausalac, moram se jos raspitati o tome. Dal si primorana da placas porez i doprinose ako si na porodiljskom pa jos primas od drzave neke parice...imaju oni svoje cake zaista. Ja ako budem mogla pokusacu nesto smuljati, da ne moram imenovati poslovodju itd jer na njega moram placati doprinose svakako, iako bi npr moj muz bio taj poslovodja i bio bi zaposlen iz radnog odnosa koji vec ima. A videcemo...imam ja vremena jos hehe.

ako si pausalac , dobijas onaj iznos na koji ti se obracunava porez i doprinosi. Ako ne, ide minimalac.

poz Daco. Kako si? Jel sve ok kod vas? :babymommy:

Nanchi i ja sam imala gljivice u pocetku. Dala mi je samo Safforele kremu (ako se tako pise). Ali nisam ih imala mnogo i uglavnom su se nakotile zbog Utrogestana jer ga vaginalno stavljam i posle on curka ceo dan pa stvori idealnu sredinu za gljivice. A ti ako nastavis tako da jedes 100kg ces imati :lol: salim se, samo ti uzivaj. Ja toliko ne bih mogla da pojedem nikako ^_^

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Добро јутро екипо :lol:, ево ја од јутрос заглавила прехладу, грло ме убија, нос нон-стоп цури :(. Канда ћу од 01.12. бити принуђена да идем на трудничко боловање... Данас свакако не идем на посао, а за сутра ћу још видети како се будем осећала. Срећа у несрећи па немам температуру :), не знам којим методама бих је скидала! Кљукам се комбинацијом меда, ђумбира и белог лука. Шалим се са мојом јачом половином да миришем на здравље :D:P. Какво је стање код вас? Како дижете природно имунитет? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro!

Poison,smuljacemo valjda nesto do tada;)

Maki, nisi ti videla mene u prosloj trudnoci kako sam jela :rolleyes: Jedva cekam kod dr da mi da nesto ,samo da nema sekreta ovog...

Taso, odmori malo i samo tuci po belom luku:D

PoisonIvy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo u sustini ok...,javlja se povremeno "krvarenje" ali je zanemarljivo...

Jedino sto ne mogu da uradim briseve zbog toga i to me nervira...

Izgleda smo devojčica:angel:....

Ovako sve ok sem bolova u kicmi i nekog rastezanja u stomaku,tacnije kod jajnika...

Iskuka se ja sad za sve pare 

PoisonIvy, Vuciguraj i kaficica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Daco,kukaj ako ce ti biti lakse... I ja cu da kukam kad budem imala tibu i muke... Ovako mogu da kukam kako hocu tibu i hocu da znam pol:D

Promenih tiker,po UZ, lakse mi tako nego da brinem :D

Daca87 i PoisonIvy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.