Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Uuuu ala se vi kljukate vitaminima,a povrce ne jedete.

A mesne preradjevine imaju bakterije,a zumance i sir verovatno imaju aditive i emulgatore. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja jedem voce svakodnevno, povrce takodje ( sveze i kuvano ), pijem mleko jer inace obozavam hladno mlleko, meso manje vise jer mi se bas nesto ne jede ali se nateram uz mm kojem nije obrok ako nema mesa :) Musli, ovsene pahuljice uglavnom za dorucak i laneno seme.... a izmedju ostalog - cokoladu tamanim svakodnevno, to je za mamu, da luci serotonin i bude srecna :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meso se moze jesti,ali dobro dinstano ili peceno,nikako zivkasto...Najzdravija je Junetina,curetina,piletina najbolje u corbicama,sto vise voca i povrca,mleka i mlecnih proizvoda i naravno slazem se za mesne preradjevine npr. pasteta,kobasice,salame treba potpuno iskljuciti,voce i povrce dooooobro oprati.To su reci moje doktorke,i ja se toga pridrzavam,s tim sto uzimam i prenatal vitamine dodatno. :D Pozdrav drage trudnjace,uzivajte! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje :rolleyes:

Svi mi dobro znamo sta je zdravo a sta ne :rolleyes::)

Ali mislim da je najbitnije da ste srecne i nasmijane... jedite ono sto vam se jede ... i uzivate u svakom danu trudnoce ( pa cak i ako je ovako maglovit i tmuran :rolleyes::) )

Ja imam jednog sincica 5 god ( ziv, zdrav, nemiran ... :rolleyes: ) ... a koliko ne volim zdravu hranu o tome necu ni da vam pricam... tako da je ni u prvoj trudnoci nisam toliko jela, pila sam samo vitamine pregnavit.

Uzivate moje "debele " moje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje :rolleyes:

Svi mi dobro znamo sta je zdravo a sta ne :rolleyes::)

Ali mislim da je najbitnije da ste srecne i nasmijane... jedite ono sto vam se jede ... i uzivate u svakom danu trudnoce ( pa cak i ako je ovako maglovit i tmuran :rolleyes::) )

Ja imam jednog sincica 5 god ( ziv, zdrav, nemiran ... :rolleyes: ) ... a koliko ne volim zdravu hranu o tome necu ni da vam pricam... tako da je ni u prvoj trudnoci nisam toliko jela, pila sam samo vitamine pregnavit.

Uzivate moje "debele " moje ;)

Naravno slazemo se!!! :) Treba da se uziva sto vise,ja sam presrecna zbog moje bebice,ne postoji nista bitnije u zivotu od dece!A ovde u Italiji su mozda malo stroziji po pitanju ishrane,ja sam samo htela da podelim sa vama :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno slazemo se!!! :) Treba da se uziva sto vise,ja sam presrecna zbog moje bebice,ne postoji nista bitnije u zivotu od dece!A ovde u Italiji su mozda malo stroziji po pitanju ishrane,ja sam samo htela da podelim sa vama :wub:

Aaaaaaaaaaaaa Italija i hrana :o Bila sam pre mesec dana u Italiji, za 10 dana nista pametno nisam pojela...picu, spagete, makarone, nista ne volim, a tamo se samo to jede. U hotelu svakog dana dorucak isti, kroasani i mazalice, sunka i kackavalj( ne volim ih), za nas 4-oro doneli 3 parceta hleba :angry: nisam mogla da verujem da tako slabo jedu hleb, jela sam uglavnom u mc donaldsu, u restoranima samo pomfrit, slatkise i voce...joj teskih 10dana to bese za mene. E zato kad sam se vratila ja navalila na kupus, salate, nista lepse od nase kuhinje, a mm odmah na meso, ne znam ni sama kako je izdrzao toliko vremena bez mesa :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam do nedavno jela sve, nista mi nije smetalo, nisam imala problema sa kiselinom, ma bukvalno sve mi je prijalo. A sada sam smanjila unos svega i svačega, jednostavno imam manji apetit. Sada više jedem voće i jako puno šargarepe pojedem dnevno.

p.s. hvala vam drage moje to ste me umirile (opet) što se tiče moje brige zbog pokreta bebe. Neću više gnjaviti sa tom temom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam do nedavno jela sve, nista mi nije smetalo, nisam imala problema sa kiselinom, ma bukvalno sve mi je prijalo. A sada sam smanjila unos svega i svačega, jednostavno imam manji apetit. Sada više jedem voće i jako puno šargarepe pojedem dnevno.

p.s. hvala vam drage moje to ste me umirile (opet) što se tiče moje brige zbog pokreta bebe. Neću više gnjaviti sa tom temom :)

Ma polako osetices to, kad ne bude imala puno mesta za pokrete, e onda ce te stalno sutirati. Moram da vam ispricam ovo, otisla ja juce kod drugarice, ona ima bebana 5 meseci, i dva sata koliko sam bila kod nje moja bebica se nije smirila, samo je udarala, izgleda da se obradovala drugaru :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aaaaaaaaaaaaa Italija i hrana :o Bila sam pre mesec dana u Italiji, za 10 dana nista pametno nisam pojela...picu, spagete, makarone, nista ne volim, a tamo se samo to jede. U hotelu svakog dana dorucak isti, kroasani i mazalice, sunka i kackavalj( ne volim ih), za nas 4-oro doneli 3 parceta hleba :angry: nisam mogla da verujem da tako slabo jedu hleb, jela sam uglavnom u mc donaldsu, u restoranima samo pomfrit, slatkise i voce...joj teskih 10dana to bese za mene. E zato kad sam se vratila ja navalila na kupus, salate, nista lepse od nase kuhinje, a mm odmah na meso, ne znam ni sama kako je izdrzao toliko vremena bez mesa :unsure:

Jao,pa jeste stvarno tako :D Oni su svi tvigi,nego sreca je sto imamo ovde jednu nasu prodavnicu BALKAN MARKET :rolleyes: Pa kad se uzelim skoknemo na burek,kupus...a nekad su i pecenje spremali,sada vise ne :( Milanka,kako si ti,kako podnosis trudnocu?Pozdrav za tebe i tvoju bebicu,od mene i moje bebice :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma polako osetices to, kad ne bude imala puno mesta za pokrete, e onda ce te stalno sutirati. Moram da vam ispricam ovo, otisla ja juce kod drugarice, ona ima bebana 5 meseci, i dva sata koliko sam bila kod nje moja bebica se nije smirila, samo je udarala, izgleda da se obradovala drugaru :rolleyes:

Juce sam videla sincica na UZ :) Kaze lekar da je napredniji malo, ali da je sve u granicama normalnog. Za sad je sve u najboljem redu. Meni je receno da vise odmaram jer sam se pozalila na bol i pritisak koji ponekad osetim. Rekao je da se sve tolerise dok ne boli jako i cesto.

Od vitamina mi je rekao da sama izaberem jer su svi oni isti-ali bi trebalo neki da se unosi. Odlucila sam se za Mamavit-jer sam ga vec pila u prvoj trudnoci i lepo podnela.

Samo nek je zdravlja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:wub:

Juce sam videla sincica na UZ :) Kaze lekar da je napredniji malo, ali da je sve u granicama normalnog. Za sad je sve u najboljem redu. Meni je receno da vise odmaram jer sam se pozalila na bol i pritisak koji ponekad osetim. Rekao je da se sve tolerise dok ne boli jako i cesto.

Od vitamina mi je rekao da sama izaberem jer su svi oni isti-ali bi trebalo neki da se unosi. Odlucila sam se za Mamavit-jer sam ga vec pila u prvoj trudnoci i lepo podnela.

Samo nek je zdravlja :)

:wub: Bas lepo Ana :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma polako osetices to, kad ne bude imala puno mesta za pokrete, e onda ce te stalno sutirati. Moram da vam ispricam ovo, otisla ja juce kod drugarice, ona ima bebana 5 meseci, i dva sata koliko sam bila kod nje moja bebica se nije smirila, samo je udarala, izgleda da se obradovala drugaru :rolleyes:

:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao,pa jeste stvarno tako :D Oni su svi tvigi,nego sreca je sto imamo ovde jednu nasu prodavnicu BALKAN MARKET :rolleyes: Pa kad se uzelim skoknemo na burek,kupus...a nekad su i pecenje spremali,sada vise ne :( Milanka,kako si ti,kako podnosis trudnocu?Pozdrav za tebe i tvoju bebicu,od mene i moje bebice :wub:

Ja se hvala Bogu, odlicno osecam, funkcionisem kao i ranije. Nisam imala ni mucnine, tj.jako malo, nisam povracala nijednom, nemam bolove,tako da osecam kao da nisam trudna...jedino me stomacic podseti na to ili beba kad udara :rolleyes: Malo mi je losija krvna slika, ali to se da popraviti. Kako si ti, kako ti podnosis?

Juce sam videla sincica na UZ :) Kaze lekar da je napredniji malo, ali da je sve u granicama normalnog. Za sad je sve u najboljem redu. Meni je receno da vise odmaram jer sam se pozalila na bol i pritisak koji ponekad osetim. Rekao je da se sve tolerise dok ne boli jako i cesto.

Od vitamina mi je rekao da sama izaberem jer su svi oni isti-ali bi trebalo neki da se unosi. Odlucila sam se za Mamavit-jer sam ga vec pila u prvoj trudnoci i lepo podnela.

Samo nek je zdravlja :)

Ja pijem mamavit-dobre su, svi ih preporucuju, dobro ih podnosim. Rekla sam ti da za te bolove da je to normalno, samo manje savijanja i da ne dizes nista tesko i sve ce biti u redu. Joooj videla si bebicu...hocu i jaaa moju da vidim :lol: ...uhh gde je 16-ti :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja pijem mamavit-dobre su, svi ih preporucuju, dobro ih podnosim. Rekla sam ti da za te bolove da je to normalno, samo manje savijanja i da ne dizes nista tesko i sve ce biti u redu. Joooj videla si bebicu...hocu i jaaa moju da vidim :lol: ...uhh gde je 16-ti :unsure:

Rekla si mi i utesila me. Svakako sam spomenula i lekaru te mi je i on potvrdio. Sto se mamavita tice, znam da izaziva zatvor i da ga zbog toga mnoge izbegavaju, ali meni nije pravio smetnje u prvoj trudnoci pa se nadam da nece ni sad da mi smeta.

Verujem da ne mozess da docekas 16. -i ja sam juce otisla -a trebalo je tek za 6-7 dana :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Caooooooo trudnice moje!!!!

Evp i ja se pridruzujem druzini mamavita,pijem ga uvece pre spavanja jer sam cula da ujutru moze izazvati mucnine,odlicno ga podnosim sem sto sam 2-3 puta htela da se zadavim njime :unsure:

Sutra idem na UZ m0111.gif jedva cekam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evp i ja se pridruzujem druzini mamavita,pijem ga uvece pre spavanja jer sam cula da ujutru moze izazvati mucnine,

Meni su rekli sat vremena posle vecere

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa Milanka super :) I ja takodje lepo podnosim trudnocu,imala sam mucnine,ali jos na pocetku,mozda mesec dana,a povratila 1-2 puta,ne secam se.Evo ja jos uvek radim,cuvam jednog decaka kao bebisiter,pa 24-og bataljujem,iskreno nije da ne mogu vise,ali sve mi pada teze ujutru u 6 da ustajem,tako da necem vise,a i brate hladnooooo je i ovde! :unsure: Imala sam neku bezazlenu infekciju i juce dobila antibiotik,s tim sto mi je dr rekla da ne moram to ni da pijem,jer nije nista strasno,kaze ne moze da naskodi a to mi je bitno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aaaaaaaaaaaaa Italija i hrana :o Bila sam pre mesec dana u Italiji, za 10 dana nista pametno nisam pojela...picu, spagete, makarone, nista ne volim, a tamo se samo to jede. U hotelu svakog dana dorucak isti, kroasani i mazalice, sunka i kackavalj( ne volim ih), za nas 4-oro doneli 3 parceta hleba :angry: nisam mogla da verujem da tako slabo jedu hleb, jela sam uglavnom u mc donaldsu, u restoranima samo pomfrit, slatkise i voce...joj teskih 10dana to bese za mene. E zato kad sam se vratila ja navalila na kupus, salate, nista lepse od nase kuhinje, a mm odmah na meso, ne znam ni sama kako je izdrzao toliko vremena bez mesa :unsure:

JAoooooo Jela Jela i Milanka ...ma da me hoce malo pustiti u Italiju pa ne moram ni jesti deset dana :lol:

Ali cinjenica da bez nase kuhinje nema nista bolje :rolleyes:

Uh odmah sam gladna :lol:

:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rekla si mi i utesila me. Svakako sam spomenula i lekaru te mi je i on potvrdio. Sto se mamavita tice, znam da izaziva zatvor i da ga zbog toga mnoge izbegavaju, ali meni nije pravio smetnje u prvoj trudnoci pa se nadam da nece ni sad da mi smeta.

Verujem da ne mozess da docekas 16. -i ja sam juce otisla -a trebalo je tek za 6-7 dana :D

Ja bih jos danas otisla, ali su mi zakazali 16-og ujutru. Moram da se strpim :(

E pa Milanka super :) I ja takodje lepo podnosim trudnocu,imala sam mucnine,ali jos na pocetku,mozda mesec dana,a povratila 1-2 puta,ne secam se.Evo ja jos uvek radim,cuvam jednog decaka kao bebisiter,pa 24-og bataljujem,iskreno nije da ne mogu vise,ali sve mi pada teze ujutru u 6 da ustajem,tako da necem vise,a i brate hladnooooo je i ovde! :unsure: Imala sam neku bezazlenu infekciju i juce dobila antibiotik,s tim sto mi je dr rekla da ne moram to ni da pijem,jer nije nista strasno,kaze ne moze da naskodi a to mi je bitno :)

Jelo Jelo sada kad prestanes da radis vise ces se druziti ovde sa nama :rolleyes: A i spavaces vise, ja ne ustajem pre 10-11, da iskoristim spavanje pre nego sto bebac izadje, posle spavanja nema. Samo se ti pazi i uzivaj u trudnoci, neka te dragi razmazi i ugadja ti, sad je jedinstvena prilika za to :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, jel se radujete praznicima?

Ja sam kao malo dete, sa mojom devojčicom sam počela svako veče pred spavanje da slušam dečije novogodišnje pesmice. I Jana peva na sav glas što jače može, kako bi je njena seka čula u stomaku :wub: :wub: :wub:

Baš se radujem kićenju jelke i spremanju paketića. Juuuupppiiiiii.

Da, obozavam praznike i svu tu novogodisnju euforiju...sve je tako sareno, sija, svi su srecni, nista lepse :) Vec dve nedelje sigurno planiram da okitim jelku i jedva se suzdrzavam jos koji dan...ali sam zato juce napravila novogodisnju ciniju od granja za bombone :rolleyes: E vidim da si iz Sd-a, tamo je extra kad okite trg, sjaja na sve strane, jelki i sijalica bas volim tu atmosferu tamo, ja sam iz Sd, ali zadnjih godina malo zalutala u BG :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uuuu ala se vi kljukate vitaminima,a povrce ne jedete.

A mesne preradjevine imaju bakterije,a zumance i sir verovatno imaju aditive i emulgatore. :lol:

Svako ima odredjene mucnice i averzije prema hrani. Neko ne voli meso , neko voce a neko, eto, povrce.

A sto se tice mesa, samo cisto meso i dobro skuvano ili ispeceno a sir napravljen od pasterizovanog mleka jer ako nije tako to su glavni prenosioci listerije i salmonele koji mogu da uticu na trudnocu.

Btw, naravno-sve se te bakterije ubijaju na visokoj temperaturi. Tako da je Ok sunkica i ostalo ako se dobro isprzi ili ugreje u mikrotalasnoj ili kako vec volite da jedete.

To je porucio moj doktor specijalista i isto to mozete da nadjete bilo gde na internetu :)

Pozdrav od mene :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li sam dobro uradila ali sam zakacila sliku moje jelkice :) Nisam mogla da izdrzim da je ne ukrasim :)

Eto malo da ulepsam ove lepe praznike ^_^

post-13577-1322843901_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milankaa, pošto si iz SD onda obavezno moraš da dođeš i vidiš trg i glavne ulice za praznike, makar zbog nostalgije.

Nekoliko poslednjih godina se naš grad baš lepo ukrašava i izgleda čarobno. Posebno kad sneg zabeli, onda se tek oseti to novogodišnje raspoloženje i euforija.

Svake godine brdo para potrošim za nove ukrase za jelku i uvek bih kupovala još, još . Sad mi je ćerkica već velika i imam najdivniju pomoć na svetu za ukrašavanje.

Za par dana slavimo joj 4. rođendan, pa zato kod nas slavlje kreće od početka decembra i potraje do Srpske Nove.

Kod mene slavlje pocinje sredinom decembra i traje do Srpske Nove godine...Doci cu sve to da vidim, uvek sam tu oko nove godine, idem kod mojih...trg je predivan, ceo centar mi je lep. Ja obozavam ukrase, ranije sam kuci imala jelku i to se ukrasa skupljalo jos od mog rodjenja, a prosle god mm i ja poceli da zivimo zajedno i kupili novu jelku, nemamo nesto previse ukrasa, ali cemo dokupiti i ove godine...Mislim da skrecemo sa teme drugog trimestra pa ajmo u caskanje trudnica, tamo mozemo o bilo cemu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.