Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

jao molim te pitaj je koja kremica..ja nisam ni znala da su tokom operacije to uradili..sasvim slicajno provalim. 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Добар дан даме! ми смо били на УЗ :) супер смо, за недељу већи :) 200 гр. Тати одмах показали све и пишу, и махали руком, а кад је дошао ред на маму почели смо се сакривати :) очито тата који сваки сан њим прича, је битнији од маме :) грлић и постељица супер. Ваљда могу сад мало да се опустим и уживам у трудноћи :) 

neca79, miliccam, Lena 77 i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dulivno pupsik!!!Ja staandardno od kreveta na krevet :D. Ja cekam mm-a da me veceras vozi do kozmeticarke na depilaciju,malo da se upristojim ;) A i majstror treba da dodje da se dogovorimo u vezi krecenja,mora da okrecimo do kraja juna,ko da sredjuje posle jula i avgusta po vrucini.

miliccam, Lena 77 i pupsik volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo Pupsik, sada uzivancija.

Meni povisen secer, pocetna vrednost 74 - rekli mi super, bice to dobro, ali posle

60min 186 - granicna vrednost 180 

120min 171 - granicna vrednost 153

Tako da sledece nedelje ponovo na testiranje.... grrrrr

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sada Sam Na poslu. Uzelela Sam se odela I sminke I cipela :) a I posla svog. Dogovorila Sam se Sa direktorom Da necu izlaziti iz bolovanja, Ali Da cu dolaziti Kad mi se cefne I raditi one poslove sto nisu hitni. Ionako mi nemogu naci zamenu Nikako. Niko nece moj stresan posao:) nisu ludi :). Bas mi prijaaaaa

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

lepo Pupsik kad mozes tako..ja sam se jedva odvojila od posla ali moj posao tj uslovi su nehumani za trudnocu...

kad prestaju mucnine...? i ak nemam mucnine imam gorusicu..sta li me tek ceka. pokusavam da predjem na hrono nacin ishrane da vidim hoce li mi smanjiti ove muke. ne mislim dijetu vec kombinovanje namirnica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bas pocela da se umaram na poslu, ali sutra dolazi zamena pa cu glumiti uciteljicu do jula a onda trudnicko. :D Ne mogu da docekam da im mahnem 

pupsik i Oblacak volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja juce i danas dohvatila da radim generalku, pentram se, skidam zavese, ribam prozore, pomeram namestaj... Kao da sam luda. Ali ne mogu vise stroku da trpim, bas smo zapustili stan, toliko sam kilava. I sad me pukla neka energija i dohvatih se toga, kao da nemam pametnija posla.  

Oblacak, svejedno i pupsik volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A inace sam nikakva domacica i savrseno se ne potresam oko toga kakva mi je kuca, stvarno imam bar 10 stvari koje su mi prece na redovnoj bazi. Zato ne znam sta me snaslo.

Oblacak voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A inace sam nikakva domacica i savrseno se ne potresam oko toga kakva mi je kuca, stvarno imam bar 10 stvari koje su mi prece na redovnoj bazi. Zato ne znam sta me snaslo.

Ajd se ti smiri. Ja sam tako u subotu, zato sad ne smem ni 100m da napravim, imam osecaj da ce mi stomak ispasti. Budala. Kao da mi je to sve trebalo. Jos posle, sva popaljena i puna energije isla u setnju. Pola grada obisli. Kad je uvece krenuo stomak da zeza, doslo mi samu sebe da puknem.

Oblacak voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cipelic ,ja se slazem s tobom,ja tako setala,sedi ,ustani,u kola,iz kola,izvuci iz masine,i sad lezi,zakucaj se za krevet-_- A iinace sam perfekcionista,sve mora da mi je pod konac,sad samo gledam kako drugi rade,i gutam knedle sto to ne smem ja ^_^

Lena 77 i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima imam jedno pitanje.

Pre 4 meseca izgubila sam bebu ..i sada ovaj mesec dobila sam mengu normalno kao i svakih drugih meseca bez Bola ili itd..7.5. Dobila sam mengu e sad 15.5.17.5.21.5.25.5.26.5.. imala sam nezasticen odnos a imam vec nedelju dana bol u grudima jako i ispod stomaka u ledjima nemam bas neke mucnine. Samo to e nisam sigurna sad dal je to trudnoca sta misli te .recite nesto ...ja nemam nikada bolne grudi.pred.mengu tako je bilobprosli put kad sam ostala trudna..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao @Saanciii108 , 

ovo pitanje je vise za temu Znaci trudnoce.

Na osnovu mog iskustva, jos uvek ti je rano za simptome, tek je proslo 10ak dana od ovulacije. Ali ti najbolje poznajes svoje telo tako da ti ne mogu nista reci.

Sacekaj jos malo, makar do dana kada bi trebalo da dobijes pa radi test.

Sve najbolje 

 

Margaritta i svejedno volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za 7 dana trebam dobiti , pa cemo videti .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bas pocela da se umaram na poslu, ali sutra dolazi zamena pa cu glumiti uciteljicu do jula a onda trudnicko. :D Ne mogu da docekam da im mahnem 

I ja isto :D Vec stigla devojka, poducavam je...samo sto cu ja u julu na godisnji (jer imam pravo da ga iskoristim) a od avgusta na bolovanje. Smisljam sta cu za more...da ili ne? Kad i gde?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isto u julu prvo 3 nedelje godisnji,pa onda 6 nedelja trudnicko (ovde samo toliko dobijes ako si dobro).

A na more idemo za 2 nedelje i bicemo nedelju dana. Mi se odlucili za IT, mozemo kolima (nesto me je strah da letim u ovom periodu) i nije daleko. 

Jun mi je delovao idealno zbog temperature, ali videcemo mozda nas iznenade tropske vrucine.

Ja sam definitivno za more, ako nije rizicna trudnoca.

Mi smo prosle nedelje bili na jezeru i bas mi je prijala setnjica ujutru i uvece i izlezavanje na plazi u medjuvremenu. Kao nova sam se vratila. Zato mi se sada i ne radi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isto u julu prvo 3 nedelje godisnji,pa onda 6 nedelja trudnicko (ovde samo toliko dobijes ako si dobro).

A na more idemo za 2 nedelje i bicemo nedelju dana. Mi se odlucili za IT, mozemo kolima (nesto me je strah da letim u ovom periodu) i nije daleko. 

Jun mi je delovao idealno zbog temperature, ali videcemo mozda nas iznenade tropske vrucine.

Ja sam definitivno za more, ako nije rizicna trudnoca.

Mi smo prosle nedelje bili na jezeru i bas mi je prijala setnjica ujutru i uvece i izlezavanje na plazi u medjuvremenu. Kao nova sam se vratila. Zato mi se sada i ne radi :D

I ja cu 3 nedelje u julu na godisnji i od avgusta na bolovanje...do oktobra, u oktobru otvaram trudnicno. Mislila sam da avgust i septembar budem na odrzavanju...zbog vrucine.

Kad je tebi termin? Cini mi se da smo blizu negde?

I ja bih na more ali ne mogu pre kraja avgusta,tad cu biti 7 mesec. Uredna je trudnoca i ide mi se na Krit jer smo se prosle godine dvoumili izmedju Krita i Samosa :D Videcu sta cu i gde smisliti....

Jel ima neko nizak hemoglobin? Nije mi nikad bio nizak. Juce sam vadila krv i to mi pokazuje, sutra idem na kontrolu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To si me pomesala sa nekim , gledam spisak i nama je dva meseca razlika ;)

Ja za koji dan ulazim u 7. 

Meni je doktor samo rekao da trazim hlad, inace je sve ok. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To si me pomesala sa nekim , gledam spisak i nama je dva meseca razlika ;)

Ja za koji dan ulazim u 7. 

Meni je doktor samo rekao da trazim hlad, inace je sve ok. 

Pobrkala sam :D Pa da, ja sledece nedelje ulazim u 5

Nema veze, bitna je tema a to je more. Samo se drzi hlada,po savetu dr :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dobro jutro! Ah ovo blazeno idealno stanje drugog trimestra :) sve potamam :) I na prvi trimester nemam sta Da se zalim, al sad jje super. NAs mali je u 18 nedelji 200 gr. I 20 cm...bas bas velik. Svuda pise Da Treba da bude oko 15 cm i 150 gr. Ima li Jos neka mamica sto nosi Ili je nosila veliku bebicu? 

Lena 77 i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je vecini bebica malo veca od tih mera. A i to se menja od uz-a do uz-a. Meni je bebi u tom periodu zurio preko 7 dana, pa su me naplasili, vec sledeci put je bilo sve ok. Sad je naprednija po par dana u proseku.

pupsik voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je vecini bebica malo veca od tih mera. A i to se menja od uz-a do uz-a. Meni je bebi u tom periodu zurio preko 7 dana, pa su me naplasili, vec sledeci put je bilo sve ok. Sad je naprednija po par dana u proseku.

a cime Te plasili? Teskim porodjajem zbog velicine bebe Ili Jos nesto? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne, nego imam insulinsku rezistenciju. Krupna beba je cesto (mada ne nuzno) simptom nekog poremecaja kod mame u metabolizmu secera, trudnickom dijabetesu. I posto je kod mene ranije ustanovljen taj problem, oni svako odstupanjre od prosecnih mera tumace kao - treba vise paziti, beba je sigurno zbog toga krupna.

pupsik voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne, nego imam insulinsku rezistenciju. Krupna beba je cesto (mada ne nuzno) simptom nekog poremecaja kod mame u metabolizmu secera, trudnickom dijabetesu. I posto je kod mene ranije ustanovljen taj problem, oni svako odstupanjre od prosecnih mera tumace kao - treba vise paziti, beba je sigurno zbog toga krupna.

isti slucaj :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.