Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

E ja ulecem u II trimestar malo pre roka :D.

Danas na uz su mi se bas videle kontrakcije. Kaze da nastavim inekcije a kad odem u dz ova vice ne treba ti to ima efekta prva tri meseca...i tako..sta raditi. 

Inace danas sam radila Nifty i jedva cekam rezultat. 

pupsik voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenice dobro dosle,mozda i vi malo podignete temu,ovde nesto slabo pisu! Marg kako si prosla u Visegradskoj?Ja planiram u petak na kontrolu bas me zanima kakav mi je grlic,nadam se da je ovo lezanje dalo neki efekat !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U Višegradskoj mi je bilo burno, bila sam u sobi sa prekidima pa sam se baš potresla i rastužila pričama tih jakih i hrabrih žena. Kao da žena ima drugog izbora osim da bude hrabra kad je snađu takve stvari. 

Inače je sve ok, bebica je imala prošle nedelje 640 grama, sledeća kontrola posle mora, početkom jula. 

Još se navikavam na činjenicu da je seka. Imam uz u dz 13. juna, pa ću pitati još jednom da mi provere. 

Lena 77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Počela sam da otičem, gorušica me ubi, teška sam sama sebi i nenormalno gladna... Idem na more da se bućnem u slanu vodu i ne izlazim 10 dana, da uživam u bestežinskom stanju. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E super,znam da si pricala da osecas da je beba nisko.O gorusici necu da diskutujem,sta god da pojedem ubija me kiselina,spavam pod nekim uglom od 45°.Sto kazes Marz i teska sam i nesto sam bas troma,zamaram se.Treba da radim lab sledece nedelje.E da sta je sad ovo,od 24-28 nedelje je obavezan ogtt?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi sutra radimo OGTT, ovde je obavezan i ne bi trebalo da jedem slatko , skrob itd a posle 18h samo voda.

I sada citav dan ne mogu sladoled, cokoladu i ostalo (sto trenutno ne smem a inace i ne jedem) da izbacim iz glave. Mislim da prethodnih 6 meseci nisam bila gladna kao danas.

Sada samo ponavljam nisam gladna i nalivam se vodom.

I ja jedva cekam more, brojim sitno jos 18 dana :D

Oblacak i Lena 77 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Radila sam ja pre trudnoce ogtt sa insulinemijama,i sad mi se uooopste ne radi to ponovo.Kako cu da popijem tu glukozu kad me vec muci zeludac,bljak <_< P.S. zavidim vam na moru!Bicu srecna ako mi dozvole da malkice mogu da prosetam ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto vama obavezan a meni danas dr nije htela da da uput da radim, viče ne treba (a na terapiji sam i imam insulinsku rezistenciju). Baš sam besna. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja isto imam insulinsku,pila terapiju do 13-te nedelje,i posle prekinula.A u to vreme vec i poceo da mi bas pada secer.Stvarno mi se ne radi taj ogtt.Kod nas nije bilo obavezno do pre mesec-dva,e sad im stigao dopis da se  se i to uvodi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oblacak, cuvaj se ti sada, a na more ces sledeceg leta sa bebicama. :wub:

Kod mene je obrnuto, ja do sada nisam imala problem sa tim ali ovde OGTT svima rade iz predostroznosti. I uopste mi se ne pije glukoza i ne sedi kod doktora 3,4 sata...

Oblacak voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mardz ja ne mogu da verujem da ti nije dala...mada tako meni prepisu inekcije a moja nece da dam

Danas me bas nerviraju kontrakcije. Ne boli koliko smeta i nervira. Skvrci mi se materica kao loptica neka bas se uplasim. 

Oblacak voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao drugarice. Ja pravim  sarmu i pogacu,hajdete ko hoce.  ^_^

Oblacak solidaeisem se sa tobom. Ice godine nista. Sledece Boze zdravlja Sitonija u produzenom sastavu. 2016 smo bili na Lefkadi bilo nam je divno.:wub: Ostale koje idu uzivajte.

Marg super  za seku. Mi jos ne znamo pol.

Gde ovde stavljala slike t.stomaka. I kako  da ubacim avatar?:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko se vama vidi stomak tj video u 4 mesecu? Sutra ulazim u 18 nedelju i jos nosim farke...ujutru je mali pa mogu. Tek popodne i uvece kao malo iskoci. U sredu idem na kontrolu,bas me interesuje jel sve ok. Pre dva dana sam osetila neke leptirice u stomaku :)

Plusic, miliccam i Tijanaaa volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mardz, mozda te dr ne salje na test, jer si vec pod terapijom.

Malo virkam kod vas. :)

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaooo sarmaaaa...pogacaaa:wub:

Gladna sam godina a ubi gorusica 

neco i mene  ali sta  cu.

lena ja jos ulazim u sve all valjda je trecatrudnoca pa se vidi a ja se tripujem mali je,jedva cekam kontrolu. :wub:

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se do 20. nedelje nije video stomak, tada sam jos bila u minusu sa kilogramima (lepi dani :D).

Oko 22.,23. nedelje mi je stomak postao vidljiv, sada u skoro 27.nedelji ne mogu da ga sakrijem ali jos uvek ulazim u netrudnicku garderobu. 

Lena 77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mmm pogaca,hvala,ali gorusica ...<_< Neco ,ja sam 12 punih nedelja osecala te kontrakcije,niko mi nije verovao da ih osecam.I od tad nisu prestajale.Nekim danom vise ih ima,nekim manjem,bezbolne su,vise malo neprijatne.Ja necu da kazem kad poceo stomak stomak da se vidi posto su blizanci :D

neca79 i Lena 77 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se do 20. nedelje nije video stomak, tada sam jos bila u minusu sa kilogramima (lepi dani :D).

Oko 22.,23. nedelje mi je stomak postao vidljiv, sada u skoro 27.nedelji ne mogu da ga sakrijem ali jos uvek ulazim u netrudnicku garderobu. 

Pa i ja sam bila u minusu,onda verovatno zbog toga. Kao i kod tebe,i dalje nosim svu svoju garderobu...znaci da  ocekujem za 3-4 nedelje :)

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali endokrinološknja misli da moram uraditi test, da bi znala da li i kako i kad da mi ukida terapiju...

A ona radi privatno pa ne može da mi da uput za državno. A ne bih radila privatno ako ne moram, odrali su me prošli put. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Oblacak ja sam posl deset dana imala uzasan tempo. oba sina su mi operisana sa razmakom od sedam dana. jedan neplanski jedan zakazano odavno. luda kuca mi je jos i bas imam brz tempo. prestala sam da radim u proslu sredu a operacija u cetvrtak. tako da tek kad ih zalecim moci cu da odmorim stvarno. nervira me sto mi nisu bile ovakve, od juce je krenulo. imam ih oduvek. danas na uz dr nikako da pregleda jer taman krene da meri krene kontrakcija.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf,ne znam sta da ti kazem,znam da je potreban odmor.Neka ti se brzo oporave decica!Meni je ginekolog objasnio za te "normalne" kontrakcije.Kaze on,materica se siri isto kao kad naduvas balon.U pocetku je teze,i treba jako da duvas da bi balon do pola dosao,a od polovine se vec mnogo manje mucis.Iskreno,vec sam pocela manje da obracam paznju na njih,s obzirom koliko sam ih u pocetku imala i koliko su me plasile.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ја сам у 17 недељи а стомак ми огроман :(

Lena 77 i Oblacak volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene sa muskom decom..da li je neka imala problem sa prevlacenjem kozice na pisi a da je dr to prevukao? Zanima me kako se posle toga odrzava dok je jos sveze i da li moze da sraste opet? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco, mi nismo imali tih problema, ali Duletovom drugaru je baš pre dve nedelje dr morao da prevuče. 

Brzo je bio ok, u smislu da ga nije bolelo, mazali su neku kremicu ujutru i uveče. A da li ponovo može da sraste - ne verujem, ako se redovno održava, a valjda se zato i svlači, da bi moglo redovno da se pere. Duja sad sam ume da svuče kad peremo, pa je mnogo lakše. Ranije se drekenjao ko magarac, iako ga ništa nije bolelo. 

neca79 i Oblacak volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.