Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Sta ti mislisjel' decak ili devojcica? :rolleyes:

Mislimo da je devojčica. Mada zaista je svejedno. Ali stalno mi govore: to je curica 100% i tako to pa onda sam i ja poverovala u to. A sad kad odemo na sledeći uz pa nas iznenadi dečak :)

IvanaD, mislim da mi sada imamo puno pravo na to da ponekad budemo kenjkave i da zanovetamo malo i treba malo da iskoristimo situaciju ;) Pre neku noć mi se jeo voćni jogurt i mm je u 1 ujutru silazio do centra da mi kupi. Nije se bunio. Garant je u sebi pomislio: jaooo gde sad da idem po ovoj 'ladnoći, ali ipak je otišao :) A u početku dok sam održavala trudnoću svi su leteli oko mene samo da bi meni i bebici bilo dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislimo da je devojčica. Mada zaista je svejedno. Ali stalno mi govore: to je curica 100% i tako to pa onda sam i ja poverovala u to. A sad kad odemo na sledeći uz pa nas iznenadi dečak :)

IvanaD, mislim da mi sada imamo puno pravo na to da ponekad budemo kenjkave i da zanovetamo malo i treba malo da iskoristimo situaciju ;) Pre neku noć mi se jeo voćni jogurt i mm je u 1 ujutru silazio do centra da mi kupi. Nije se bunio. Garant je u sebi pomislio: jaooo gde sad da idem po ovoj 'ladnoći, ali ipak je otišao :) A u početku dok sam održavala trudnoću svi su leteli oko mene samo da bi meni i bebici bilo dobro.

Pa budite, ko vam brani...ja sam govorila u svoje ime.Ja nemam potrebu da zanovetam i izvoljevam.Cak se i moj muz cudi kako nisam razmazena trudnica i nemam prohteve.I nerviraju me oni koji u isti kos stavljaju zene koje imaju problema u trudnoci i one kojima nista ne fali, pa je moj komentar shvacen kao atak na one koje imaju tezu trudnocu...svasta!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

CICANA sta nije jasno? :rolleyes:

Draga IvanaD,trudnoca je individualno stanje svake zene.Neke zene se genetski tako gradjene i lakse se goje,neke ne,nekima prorade hormoni pa su kenjkave i razmazene,nekima bas suprotno.Neke nazalost imaju rizicnu trudnocu i moraju da leze i da cuvaju sebe i svoje maleno bice u sebi jer je to ipak bitnije od bilo cega,a neke su na srecu dobro,zdrave i aktivnije.Kao sto rekoh svaka zena je drugacija i drugacije podnosi trudnocu,i pre svega ima drugaciju trudnocu.Mogla si malo da preformulises ovo sto si napisala jer sam odmah pomislila kako je pojedinim clanicama sa foruma koje su teze ostale u drugom stanju i imaju rizicnu trudnocu koju moraju da odrzavaju i odmaraju,pa su samim tim i malo kenjkave ;)

Pa budite, ko vam brani...ja sam govorila u svoje ime.Ja nemam potrebu da zanovetam i izvoljevam.Cak se i moj muz cudi kako nisam razmazena trudnica i nemam prohteve.I nerviraju me oni koji u isti kos stavljaju zene koje imaju problema u trudnoci i one kojima nista ne fali, pa je moj komentar shvacen kao atak na one koje imaju tezu trudnocu...svasta!!!!!!!!

E pa dobro.Za sada je kod mene sve u redu,ali jako sam kenjkava i razmazena.Mm je par puta dosao sa posla da bi mi doneo pecivo ili ga u sred noci budim da mi donese casu vode i med,obuva mi carape i zakopcava cizme.I ja bas volim da budem razmazena,e sad dal sam razvaljena ili nisam tek cemo da vidimo ima vremena. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sada je meni jasno da na ovom forumu mozes da ostavis komentar samo ako imas isto misljenje kao i sve clanice ovog drugog trimestra ili ako si clan klana, jer ako si suprotnog stava, misljenja i to izneses, budes napadnut.Meni ne pada na pamet da iskoristavam svoje stanje da bi neko obigravao oko mene i ugadjao mi, meni se ugadja svakako, bila trudna ili ne, ali to ne iskoristavam.Ovde samo istomisljenici imaju mesta, a ja to nisam, zato zbogom...!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sada je meni jasno da na ovom forumu mozes da ostavis komentar samo ako imas isto misljenje kao i sve clanice ovog drugog trimestra ili ako si clan klana, jer ako si suprotnog stava, misljenja i to izneses, budes napadnut.Meni ne pada na pamet da iskoristavam svoje stanje da bi neko obigravao oko mene i ugadjao mi, meni se ugadja svakako, bila trudna ili ne, ali to ne iskoristavam.Ovde samo istomisljenici imaju mesta, a ja to nisam, zato zbogom...!

Joj ako je tako ja sam onda 100 puta trebala biti proterana. :lol:

Opet ces se ti nama vratiti. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

IvanaD, malo si prenaglila, 'di ćeš? Kao što CICANA kaže, da je ovde mesto samo istomišljenicima ona bi odavno bila proterana :lol: Aj' smiri se i nema potrebe da napuštaš forum zbog gluposti ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad vidim kako se prepirete oko gluposti, ne mogu da verujem. Uvek kad naletim na ovakvu temu, iskljucim i krenem dalje da trazim. Nikada ne komentarisem, ali sad moram. Pa zenske forum se zove bebac.com i to treba da upamtite, ovde je rec o bebama, trudnicama, zena sa decom, a nema mesta svadjiama jer od toga nema niko koristi, a samo unosi dodatnu nervozu. Umesto da razmenite misljenja, posavetujete jedna drugu, vi zadnjih dana od par tema napraviste haos...Hvala Bogu pa kad tako nesto primetim, vise i ne idem na tu temu. Dosla sam ovde da naucim nesto o bebcima i trudnoci, da malo ubijem vreme i zabavim se, ako imam neko misljenje to podelim sa ostalima i da cujem njihovo, ako imam problem da savetima pomognete da ga resimo, a ne da tracarim, svadjam se, prepirem sa ostalim forumasicama. Svako ima pravo da iznese svoje misljenje, zato smo i ovde, zato pssstttt......Toliko ima svega i svacega ovde na forumu korisno, pametno, zanimljivo, a vi se prepirete oko gluposti.

Iako nisam zelela da komentarisem, morala sam ovo napisati jer sam zadnjih dana naletala u teme gde bas "ne cvetaju ruze", skoro ista prepirka kao ovde...

Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cu da zanemarim sta se pisalo...

Mnogo sam srecna sto sam usla u drugo tromesecje! :)) Ovo mi je druga trudnoca a prvu sam nazalost izgubila.... Sada mi se trudnoca smatra kao rizicna i moram maximalno da se cuvam, da minimalizujem kretanje i sto vise da odmaram a pritom moram da radim. Amerika je malo surova po tom pitanju. Da bi imala osiguranje i da bi mi pokrilo sve troskove, do samoga kraja ima da se radi. Tesko je ali nije i neizvodljivo! Imam i volju i zelju i sve! Sve za moje maleno-samo da mi se lepo razvija i da se upoznamo tamo negde kroz 6 meseci :)))

Cudna je stvar, uopste nisam imala neke mucnine... samo sam jednom povratila ali to kad me je glava bolela i nisam mogla da jedem nista a pojedem neki sir i ajd zdravo... i posle toga nista! Samo eto , hrana je malo problem! Meni se jede domaca hrana a kad dodjem kuci suvise sam umorna da bih kuvala a suprug isto radi a nas dvoje smo sami... njegovi zive dalje od nas a moji u Srbiji... Tako da drage moje trudnice, uzivajte i sa svojim mamama i svekrvama i nek Vam sto vise spremaju i kuvaju jer neki nemaju to zadovoljstvo.

Imam jedno pitanje. slabo volim da jedem povrce... ne znam kako da zamenim nekako te vitamine, jel postoji neki nacin? sa vocem nemam problema a meso jedem samo ako je pljeskavica, raznjic, neka domaca kobasica i tako... a hleb sto jedem, uh! :) Bojim se da cu imati ko zna koliko kg .. Al sta mu ja mogu-covek mora nekako da se hrani :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cu da zanemarim sta se pisalo...

Imam jedno pitanje. slabo volim da jedem povrce... ne znam kako da zamenim nekako te vitamine, jel postoji neki nacin? sa vocem nemam problema a meso jedem samo ako je pljeskavica, raznjic, neka domaca kobasica i tako... a hleb sto jedem, uh! :) Bojim se da cu imati ko zna koliko kg .. Al sta mu ja mogu-covek mora nekako da se hrani :)

Ova tvoja prica me podsetila na mene...

I ja ne jedem povrce, pogotovu kuvano :( Doktorka je savetovala sto vise mlecnih proizvoda (bar casa mleka dnevno), jogurt, jaja, sir, to sadrzi dosta kalcijuma i proteina. Ne jedem meso, sem piletine, ali zato riba bar dva puta nedeljno, sto je jako zdravo i vazno za razvitak bebinih kosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bili i mi na uz....devojcicaaaaaaaaa sam....jupiiiiiiiii....stvarno sam pukla....sa bebcom je sve u redu a i samnom tako da sad mogu da uzivam....sledeci pregled mi je tek polovinom januara a ja bi je gledala non stop :wub::D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bili i mi na uz....devojcicaaaaaaaaa sam....jupiiiiiiiii....stvarno sam pukla....sa bebcom je sve u redu a i samnom tako da sad mogu da uzivam....sledeci pregled mi je tek polovinom januara a ja bi je gledala non stop :wub::D :D

Super da je sve u redu, a saznala si i pol :)

I ja bih mogla dane da provodim na UZ da vidim sta to beba radi :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hallo mame,da se prestavim .Ja sam mama jednog 5 godisnjaka i trenutno sam u 21+3 sedmici trudna.Ovaj forum mi se bas dopada .....post-53482-1322689036_thumb.jpg

Nadam se da ce mo se lijepo druziti......poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hallo mame,da se prestavim .Ja sam mama jednog 5 godisnjaka i trenutno sam u 21+3 sedmici trudna.Ovaj forum mi se bas dopada .....post-53482-1322689036_thumb.jpg

Nadam se da ce mo se lijepo druziti......poz

Nelli dobrodosla :)

Druzicemo se, druziti :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super da je sve u redu, a saznala si i pol :)

I ja bih mogla dane da provodim na UZ da vidim sta to beba radi :rolleyes:

da,i pre su mi rekli da je devojcica ali morala sam opet da pitam da budem potpuno sigurna,i cim sam izasla sa pregleda kupila sam joj neki roze bodic sa medvedicima..... :rolleyes::lol: Brzo ce i 16 pa ces i ti da gledas svog andjelcica.....ja sam dobila i cd i sad je vec krenuo da obilazi bake i deke,oni su gori od mene po 5 puta gledaju jedan isti snimak....dobro i ja sam pogledala 7-8 puta..... :rolleyes: jedva cekam kraj marta pa da se konacno grlimo,i mazimo i stipkamo.... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad vidim kako se prepirete oko gluposti, ne mogu da verujem. Uvek kad naletim na ovakvu temu, iskljucim i krenem dalje da trazim. Nikada ne komentarisem, ali sad moram. Pa zenske forum se zove bebac.com i to treba da upamtite, ovde je rec o bebama, trudnicama, zena sa decom, a nema mesta svadjiama jer od toga nema niko koristi, a samo unosi dodatnu nervozu. Umesto da razmenite misljenja, posavetujete jedna drugu, vi zadnjih dana od par tema napraviste haos...Hvala Bogu pa kad tako nesto primetim, vise i ne idem na tu temu. Dosla sam ovde da naucim nesto o bebcima i trudnoci, da malo ubijem vreme i zabavim se, ako imam neko misljenje to podelim sa ostalima i da cujem njihovo, ako imam problem da savetima pomognete da ga resimo, a ne da tracarim, svadjam se, prepirem sa ostalim forumasicama. Svako ima pravo da iznese svoje misljenje, zato smo i ovde, zato pssstttt......Toliko ima svega i svacega ovde na forumu korisno, pametno, zanimljivo, a vi se prepirete oko gluposti.

Iako nisam zelela da komentarisem, morala sam ovo napisati jer sam zadnjih dana naletala u teme gde bas "ne cvetaju ruze", skoro ista prepirka kao ovde...

Pozz

I neka si im napisala. Poludese hormoni...

Da li neko moze da mi objasni razlog zbog koga ne smemo da podizemo teske stvari u trudnoci. Ja cesto podizem cerku i ponekad uvece osetim tezinu stomaka-poput pritiska na dole. Istog trenutka se bacam u krevet i to ubrzo prodje. Znam da je zbog opterecenja i podizanja moje curice-ali ne znam da li postoji jos neki opasniji razlog.

U prvoj trudnoci sam isto osecala takav pritisak ali u kasnijim mesecima, kad je stomak bio ogroman-a sad sam jos uvek sitna. :rolleyes:

Danas idem lekaru. Ali se plasim da ako spomenem ovo-da ce mi predostroznosti radi prepisati lekove (cak i ako nije neophodno). A ja bas ne bih pila lekove ako nije neophodno.

Da li se i vama ovo desava?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da,i pre su mi rekli da je devojcica ali morala sam opet da pitam da budem potpuno sigurna,i cim sam izasla sa pregleda kupila sam joj neki roze bodic sa medvedicima..... :rolleyes::lol: Brzo ce i 16 pa ces i ti da gledas svog andjelcica.....ja sam dobila i cd i sad je vec krenuo da obilazi bake i deke,oni su gori od mene po 5 puta gledaju jedan isti snimak....dobro i ja sam pogledala 7-8 puta..... :rolleyes: jedva cekam kraj marta pa da se konacno grlimo,i mazimo i stipkamo.... :rolleyes:

Joj divno, ja sam dva puta dobila po 4 slicice i to od moje doktorke, inace ovi iz Gradske gde sam radila Expertni UZ i dabl test ne daju slicice niti snimak. Nove slicice stizu 16og decembra :rolleyes: Kako si ti, kako podnisis trudnocu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I neka si im napisala. Poludese hormoni...

Da li neko moze da mi objasni razlog zbog koga ne smemo da podizemo teske stvari u trudnoci. Ja cesto podizem cerku i ponekad uvece osetim tezinu stomaka-poput pritiska na dole. Istog trenutka se bacam u krevet i to ubrzo prodje. Znam da je zbog opterecenja i podizanja moje curice-ali ne znam da li postoji jos neki opasniji razlog.

U prvoj trudnoci sam isto osecala takav pritisak ali u kasnijim mesecima, kad je stomak bio ogroman-a sad sam jos uvek sitna. :rolleyes:

Danas idem lekaru. Ali se plasim da ako spomenem ovo-da ce mi predostroznosti radi prepisati lekove (cak i ako nije neophodno). A ja bas ne bih pila lekove ako nije neophodno.

Da li se i vama ovo desava?

Ja ne dizem nista tesko, ali imam te bolove, skroz nisko ispod stomaka, nekad ne mogu da se ispravim kako boli. Ranije sam ih dobijala kad se savijem, npr.da izvadim ves iz masine, da napertlam patike, kad udjem ili izadjem iz auta, a sad gledam da se ne savijam, jer mi je svaki put to problem, samo me presece u stomaku i neki nezgodan bol. Kada podizemo nesto tesko, naprezemo stomacne misice, pa oni uglavnom bole. Sad se obuvam sedeci, polako sve radim i bas vodim racuna da se ne savijam, za sve sto bi morala to radi mm. Cak sedeci obuvam i carape, jer ne mogu da se savijem, nekad me bas boli :( Mada mislim da je to normalno za trudnocu, sto se savijanja tice, a i nosenja teskog, ne moze nas stomak bas sve da izdrzi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj divno, ja sam dva puta dobila po 4 slicice i to od moje doktorke, inace ovi iz Gradske gde sam radila Expertni UZ i dabl test ne daju slicice niti snimak. Nove slicice stizu 16og decembra :rolleyes: Kako si ti, kako podnisis trudnocu?

[/quote

Ja imam dve slicice jos sa samog pocetka kada je bila toliko majusna da je izgledala kao maleni kruzic,a sada imam dva snimka,ovaj drugi je zanimljiviji,bolje se vidi a i bebac je veci pa se jasno vidi kako sisa prst....odusevljena sam....Ja sam super od kad sam presla 18 nedelju,do tada sam imala nepodnosljive mucnine vise puta na dan i to svaki dan,nije moglo da me ne zakaci....a sad uzivam,jedem kao provaljena :rolleyes: da nadoknadim ono sto sam izgubila :blink::lol: nikako da stanem u sred noci ustajem da jedem eurocrem i to sa uzivanjem.....ih sto sam se raspisala....Kako je tebi u ovom najlepsem periodu kako ga svi zovu? :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam dve slicice jos sa samog pocetka kada je bila toliko majusna da je izgledala kao maleni kruzic,a sada imam dva snimka,ovaj drugi je zanimljiviji,bolje se vidi a i bebac je veci pa se jasno vidi kako sisa prst....odusevljena sam....Ja sam super od kad sam presla 18 nedelju,do tada sam imala nepodnosljive mucnine vise puta na dan i to svaki dan,nije moglo da me ne zakaci....a sad uzivam,jedem kao provaljena :rolleyes: da nadoknadim ono sto sam izgubila :blink::lol: nikako da stanem u sred noci ustajem da jedem eurocrem i to sa uzivanjem.....ih sto sam se raspisala....Kako je tebi u ovom najlepsem periodu kako ga svi zovu? :P

Ja se super osecam, nemam nikakvih problema sto se trudnoce tice, samo bih trebala sto vise da jedem, Ali pijem neke ampule sa 4dl vode i litar caja dnevno za izbacivanje bakterija i plus vode, pa kad popijem 3l tecnosti bas mi i nije do jela. Ali dobro, popravice se to uskoro. Zato jedva cekam UZ da vidim da li je beba dovoljno napredovala. Moja bebica na Slicicama sa zadnjeg UZ izgleda kao kada deca crtaju cica glisu. Okrugla glava i ruke, elipsasto telo, bas je medena...sad cu da stavim slicice u temi slike sa Uz pa ces videti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa drage,gde ste,kako ste mi?Miiiiiiiiiiii smo dobro,hvala Bogu!Danas sam bila kod doktorke da odnesem rezultate od brisa,jer imam neku malu infekciju,nista strasno :rolleyes: Pa je ona usput htela i da oslusne srce bebino :wub: Jedva je uspela da ga cuje,jer je beba,kako doktorka stavi aparat bezala svo vreme,na kraju se jedva malo umirila da bi doktorka lepo cula :D Rekla mi je da mi je beba hiperaktivna i da je to dobro kad je takva...Ma neka mi je ziva i zdrava,a ultrazvuk tek u januaru,a pol cemo nadaam se tada da vidimo!Ja jos od polovine 14 nedelje osecam bebine pokrete,i doktorka kaze da imam veliku srecu,jer je to dosta rano,ali po mom opisu sta osecam,rekla je da jesu :wub: Sada su vrlo malo pojacani,i cesce ih osecam nocu :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja jos od polovine 14 nedelje osecam bebine pokrete,i doktorka kaze da imam veliku srecu,jer je to dosta rano,ali po mom opisu sta osecam,rekla je da jesu :wub: Sada su vrlo malo pojacani,i cesce ih osecam nocu :wub: :wub: :wub:

Blago tebi. Ja sam moju bebu tek pre 2 dana osetila, a od onda nista.Cak ni ono treperenje ne osetim.Brinem se, a kome god od mojih prijatelja ili rodbine kazem oni mi govore da je jos rano,da ne brinem.Ali nije rano, 19.sam nedelja....I kako da ne brinem, jace je od mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Blago tebi. Ja sam moju bebu tek pre 2 dana osetila, a od onda nista.Cak ni ono treperenje ne osetim.Brinem se, a kome god od mojih prijatelja ili rodbine kazem oni mi govore da je jos rano,da ne brinem.Ali nije rano, 19.sam nedelja....I kako da ne brinem, jace je od mene.

Dea, nema potrebe za brigom. To da li osetimo pre ili kasnije pokrete bebe zavisi koliko ima prostora u stomaku da se krece, ja moju uglavnom osetim svakog dana, ali ranije je nije bilo po par dana pa sam se tako tripovala kao i ti, ali sve je u redu. Bez brige ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Blago tebi. Ja sam moju bebu tek pre 2 dana osetila, a od onda nista.Cak ni ono treperenje ne osetim.Brinem se, a kome god od mojih prijatelja ili rodbine kazem oni mi govore da je jos rano,da ne brinem.Ali nije rano, 19.sam nedelja....I kako da ne brinem, jace je od mene.

Ma ne sekiraj se,ni kod mene nije bas svakog dana :) A svaka trudnoca je sama po sebi individualna,ja u prosloj nisam tako rano osetila...I meni je doktorka rekla d ne mora svaki dan,tako da ne brini Dea :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ova tvoja prica me podsetila na mene...

I ja ne jedem povrce, pogotovu kuvano :( Doktorka je savetovala sto vise mlecnih proizvoda (bar casa mleka dnevno), jogurt, jaja, sir, to sadrzi dosta kalcijuma i proteina. Ne jedem meso, sem piletine, ali zato riba bar dva puta nedeljno, sto je jako zdravo i vazno za razvitak bebinih kosti.

Ja uzimam mleko ali reduced fat, tj. smanjena masnoca i ima vise vitamina ali mogu da ga unosim samo sa plazmom a samo mleko da pijem ne mogu :/ Sir i jaja jedem, samo treba biti pazljiv , pogotovo kod jaja i prziti ih do kraja , ne sme da ostane tecnog zumanceta i takodje ne treba jesti sunkice , pastetice i tako te preradjevine, mogu da imaju bakterije.

Ja eto slabo i ribu jedem.. Ali zato pijem redovno folnu kiselinu sa dodatnim vitaminima i isto DHA tj. omega 3 i jos neke vitamine za razvijanje bebinih modanih celija.

sta bih sada dala da imam neku basticu pa da imam domace povrce, onda bi ga mozda i jela :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.