Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Hristos Vaskrese drage zenice!!!Lepo provedite ove praznike,a sledece godine da proslavimo praznik sa nasim malim zamotuljcima!!!!

miliccam i Bubu 2 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srećan Uskrs trudničice! Da školski izguramo do kraja i još lakše porođaje, kad za to dođe vreme nam želim! Mazite tibe! Hristos vaskrse!

miliccam i Bubu 2 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde ste sve nestale? Dobar dan! Ja još par dana i odoh ja na treći trimestar, 22.4., ulazim zvanično u sedmi mesec! Meni leti vreme, proleće, već me hvata sad panika, ulenjila sam se, ništa još nisam pripremila za bebicu, a u prethodne dve u ovo vreme već uveliko se spremalo, razmeštalo i planiralo šta i kako. 

miliccam, Margaritta i Oblacak volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema nikog,svi pobegli :D Ja leskaarim po ceo dan,cekam poziv za ekspertni uz,trebalo bi sledeceg ponedeljka ili utorka da idemo.Moje bebice aktivne,pogotovu nocu.Imam kontrakcije,pa cekam da prodje taj ekpertni i mislim da cu onda malo da polezim u bolnici.

Kikiriki i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja samo zujim, pošto se dosta jelo za praznike mora se to potrošiti.  :) A čim se malo umirim, beba skakuće i lupka me. Jutros u 5 me 3 puta šutnula. Pre neki dan je čak i mm mogao da oseti. Za dve nedelje ulazim u 6. bas mi to brzo ide...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milicam ,ti i ja se razlikujemo za dva dana po nedeljama trudnoce?Vreme bas brzo prolazi,ovi moji lupaju,udaraju,ne zna se kad ko udara,i vrte se -_-Mene od ovih praznika i zeludac poceo da zeza,pa sad bas vodim racuna sta jedem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao i ja sam jela za praznike, sad na detoks. 

Nesto me bolucka stomak, kao menstrualni bolovi, meni deluje da su kontrakcije, ali stavljam utrogestan tri puta dnevno, smucio mi se. Sutra idem sa dam briseve, polako se spremam za bolnicu, za sedam dana idem. Ja slabo osecam bebija, cak se ubedjujem da mozda i nije to, mnogo je spusten, skroz je dole glavicom, pa ne znam ni kako bih osetila kad se ususkao skroz i ne mrda. 

Meni se mnogo spava.

Oblacak voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oblačak, ja danas ušla u 21. nedelju , ti ćeš za dva dana?  A zašto se ne upišete na spisak,  i ti i Margaritta? :)

I moja bebica je glavicom na dole, ali ja osećam nogicama kada udara na desnoj strani ili kada se okreće. 

Oblacak voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,ja u četvrtak ulazim u 21-vu nedelju.Nikako da se upisem,moracu Margarita i ja uzimam 3x dnevno,samo sto mene stomak ne boli,ali se povremeno stegne na par sekundi i popusti.Vise je nelagodan osećaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se ne upisujem jer me je jako nerviralo sto su neke clanice tu temu shvatile kao neko natecanje u tome koja ce pre da se porodi pa su skidale clanice sa spiska po svom nahodjenju, kako se nekoj priblizi termin, zene je skinu bez pitanja, jer "nije se javila, sigurno se porodila". Nekad je ekipa bila bas super i uzivala sam biti na caskanjima, pa i na tom spisku, ali sad mi nesto ne odgovara atmosfera koja vlada. 

Ovde volim da pisem i pratim temu o vto jer je zivahna a zene su divne, ostale teme bas i ne toliko.

Plusic i Bubu 2 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se ne upisujem jer me je jako nerviralo sto su neke clanice tu temu shvatile kao neko natecanje u tome koja ce pre da se porodi pa su skidale clanice sa spiska po svom nahodjenju, kako se nekoj priblizi termin, zene je skinu bez pitanja, jer "nije se javila, sigurno se porodila". Nekad je ekipa bila bas super i uzivala sam biti na caskanjima, pa i na tom spisku, ali sad mi nesto ne odgovara atmosfera koja vlada. 

Ovde volim da pisem i pratim temu o vto jer je zivahna a zene su divne, ostale teme bas i ne toliko.

Ja stvarnimoram da prokomentarusem tvoj deo posta o temi Spisak trudnica kao netacan...Nikada nijedna zena nije skinuta sa spiska pre nego sto joj je prosao termin,skidane su clanice koje nisu ni bile "prave" clanice foruma,nego dodju,upisu se i nikada se vise ne jave...Bzv su bile na spisku jer niti je neko cuo za njih niti je njih bilo briga da li su na tamo nekom spisku.Drugo,da li ti je stvarno spisak licio na takmicenje?Pa zar zaista neko pri zdravoj pameti moze da se takmici u tome?Pricam samo u svoje ime ali meni je tada ekipa bila super,imale smo svoje fore kao sto ih je imala i neka prethodna ekipa,druzenje smo nastavile i na bebecim temama i strasno mi je zao sto si to tako dozivela i sto je to razlog sto temu izbegavas...

miliccam, merima, pupsik i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne možeš da kažeš da je netačan, jer znam sigurno da je tačno to što sam napisala. Ne znam zašto si se ti osetila prozvanom. 

Reći ću samo još da daleko da je to samo moj utisak, još nekoliko članica je primetilo isto. Čak se dešavalo da žene dođu i jave se, i vide da su skinute sa spiska a nisu se porodile. 

Uostalom, nije ni važno, rekla sam već šta sam imala, tvoj utisak je možda drugačiji.

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa pratila sam bas pomno spisak mesecima :) Zaista nisu brisane pre termina koji je bio upisan,a to sto su se neke poradjale kasnije,visa sila...Nisam se osetila prozvanom,da je neko drugi napisao post ne bih ni reagovala,napisah u poslednjoj recenici sta me je podstaklo da se javim...

merima, Kikiriki i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni je žao ako si se osetila prozvanom, nije mi bila namera. 

Prosto, neka atmosfera mi više odgovara, neka manje, šta je tu je. 

Ništa to nije lično. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Desavalo se da je nekome termin tek za npr. dve nedelje, a nije se javljala neko vreme pre toga i onda neko dodje i - gde je "nn", ne javlja se dugo, da je brisemo?

Ko je tu zaduzen da odredjuje na koliko neko treba da se javi... ako mi je volja upisacu se na pocetku trudnoce i javiti se kad se porodim. Mozda nije obrisana clanica pre isteka termina, ali je bilo i takvih predloga, a svi dobro znamo da se termin moze premasiti ohoho i cemu brisanje i neka zurba... To nije bilo ok. Slazem se sa Mardz u potpunosti. Ne bih se nadmetala sad u tome kako je bilo, svako ima svoj utisak i po njemu postupa. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dosla sam sa svojim trudnickim mozgom, da ispravim sta sam napisala. :D

Pisale smo o imenima pre neki dan i napisala sam da moje mama i rodjena tetka imaju sestre od tetaka koje se zovu kao one. Posle razmisljam, ma koje li su to... i skontam da nemaju sestre od tetaka, vec im se rodjene tetke zovu kao one. Hahaha, trudnicki mozak.

Dakle, Mardz, posto tvoji momci nemaju rodjene striceve i ujake, tim pre mozete bebi dati ime koje vec nosi neki stric/ujak u familiji. Znam da se podrazumeva, niko nema monopol nad imenima hihi, pisem, cisto da te ohrabrim ako ti se neko ime bas jako svidja, da od njega ne odustanes. 

broccoli i Margaritta volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se tema spisak trudnica baš dopada i ne doživljavam je kao neko takmičenje već više kao mesto da se podeli iščekivanje i neizvesnost sa osobama u sličnoj situaciji a na kraju podeli radost. Ali svako ima pravo na mišljenje i izbor.

Ja nisam dugo na forumu ali eto u poslednjih par meseci niko nije obrisan pre termina. 

 

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma poenta je da je gomila clanica otisla sa foruma i da je meni licno zao kada teme umiru i zamiru,a pogotovo tako divne...Svejedno,ti si dozivotni clan,ne brigaj :D

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Margaritta, jeste izabrali ime? Mogu da ti ustupim nase :D posto kod nas tesko da ce biti muskica...nas bi bio Oliver :wub: nema na cemu, i drugi put :D

mama maza, broccoli i Margaritta volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nismo, ponovili smo postupak kao za Duleta - dva spiska, precrtavali "ne, nikako" i ono što je ostalo smo ukrstili. Preklopili smo se sa 6 imena, pa je ostalo da među njima odaberemo, mada i dalje primamo predloge. 

Oliver je divno, palo mi je već napamet, mada mi ne ide uz Dušan, treba nam neko "srpskije". 

Kažem ja da svakom nađem neku manu, nikad se neću odlučiti, očajna sam. 

MatroNadja i shana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Margaritta, evo što kaže Nađa, ustupam ti naše :-) nama da je sad bio dečak, zvao bi se Pavle :-) Meni je inače žao što ni u prethodnoj, a ni u ovoj trudnoći ne može da se vrati onaj osećaj na forumu kao u prvoj trudnoći. Valjda je stvar ekipe ženica i ko ima više vremena , šta znam šta je ili do samog foruma. Ali svakako nas vezuju divne teme i to je dovoljno da nam bude lepo kad pišemo i ćaskamo zajedno.

Margaritta voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nismo, ponovili smo postupak kao za Duleta - dva spiska, precrtavali "ne, nikako" i ono što je ostalo smo ukrstili. Preklopili smo se sa 6 imena, pa je ostalo da među njima odaberemo, mada i dalje primamo predloge. 

Oliver je divno, palo mi je već napamet, mada mi ne ide uz Dušan, treba nam neko "srpskije". 

Kažem ja da svakom nađem neku manu, nikad se neću odlučiti, očajna sam. 

moj brat, istoricar, kaze da se ime Oliver koristilo jos na dvoru Nemanjica, de ces srpskije od toga :D a sto se tice komplikacija oko imena, mislim da po tome nema gorih od nas...

merima i majat volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moj brat, istoricar, kaze da se ime Oliver koristilo jos na dvoru Nemanjica, de ces srpskije od toga :D a sto se tice komplikacija oko imena, mislim da po tome nema gorih od nas...

potvrdjuje kao prof.istorije- despot Olive na dvoru cara Dusana- taman da ti se slaze :-))

shana i MatroNadja volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan svima!Meni nocas nesto nije bilo bas dobro,neki grcevi u stomaku me budili,pa od njih imala kontrakcije a od jutroj diareja,i onda se stomak smirio.Sad samo supicu jedem,i kasnije malo krompir pire.Cula sam da je neki virus u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.