Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Mene ceka celo leto sa stomakom do zuba, oticanjem i znojenjem. :D

Lena 77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno se nadam porodjaju pocetkom juna :D jer mi je vec sad tesko i sve me zivo bolo ono kukovi, ledja, beban skakuce i udara pa kad namesti neku pozu stomak da pukne ili skace po besici :D mislim da nema nista gore od stomaka do zuba i vrucincine :wacko: ali izguracemo mi to. 

miliccam i MatroNadja volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan! Kako ste? Konačno sam uzela rezultat antitela, dobar je - neg.Mislim da ću još jednom da uradim u osmom mesecu i to je to za ovu trudnoću. I ja se pitam kako ću preživeti letnju trudnoću, pošto je termin u sred leta 22.7. i da vidimo kako je to sa letnjom bebom, pošto smo do sad bili u sred zime i proleća. :-) Crkao nam je bojler noćas, polava mi u kupatilu, čekamo majstora ceo dan, gomila sudova me čeka, zvarnuli smo ventil i posle treba srediti i očistiti to kupatilo. Još ako mora nov bojler, ako nije grejač, biće veselo, a verovatno mora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo dobro, danas igrala sa malcem fudbal u parku ovako trapava i debela, sta da vam pricam... Osecam neko pucketanje u stomaku, ali i dalje sam nesigurna - creva ili bebac. Uz cu zakazati tek sledece nedelje, naravno da se vec sad tripujem kako je i sta radi i da li je sve ok. 

Za vikend nismo ulazili u kucu bukvalno, malac odlicno podnosi nespavanje popodne pa nam dobro dodje, ali zato cim udjemo, popadamo svi od umora. Danas iskoristili lepo vreme, od sutra kisa pa smo do mraka ostali napolju. 

Osecam se odlicno, nikakvih tegoba trudnickih nemam. Stvarno je ovaj drugi trimestar milina.

shana i Lena 77 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Margaritta i ja da kucnem u drvo, s obzirom da je treća trudnoča i da imam 37, evo u maju 38 godina, za sad super podnosim, aktivna sam, sve stižem i postižem, samo neka potraje. Osećam se baš nekako lepo u ovoj trudnoći, nisam puno njanjava  :-)

Margaritta voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Idete li na more, trudnice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E zenske, ja sam drugu rodila u septembru tako da sam leto provela u visokoj trudnoci...prezivela sam tako sto sam visila na bazenu :) imali smo porodicnu sezonsku ulaznicu tako da smo svaki dan bili tamo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bogme ne bih smela na nase bazene trudna, neka hvala. I ne preporucuju lekari, a ni zdrav razum, nisu bas najcistija mesta, blago receno. Ne znam, Nadjo, kakvi su ti vasi italijanski, ali na nase nemoj ni ti. :lol:

shana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene, stigla sa bockanja. Pa danas po rezultate i kod dr.

Mi necemo na more. U devetom nikako ne bih putovala, a ni mesec dva posle porodjaja. Tako da ne. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni ja ne bih na bazen, zbog mogućih infekcija itd. Ali mi se na more baš ide. Mi ćemo verovatno u junu, tada cu biti u 7. mesecu a i dok još nije pretoplo. 

Margaritta voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

  • Mi nikako, termin u junu, jedino tamo polovinom septembra, a to mi je vec kasno, tako da, ove godine u avgustu neka banja.Muz hoce u Sokobanju zbog aqua parka da malecka moze da se kupa.Meni je svejedno, presedecu u hladu ionako:(

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni termin u septembru, idemo krajem juna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi ove god.preskacemo more isto ko Nini termin u junu. Videcemo mozda ista neka banja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan! Već sam pisala o tome koliko mi se ide na more i pitaću doktorku, ako da zeleno svetlo da idem početkom juna, idem u osmom mesecu, a mnogo pre devetog bih se vratila,ako ne da zeleno svetlo, za mene ništa ove godine od mora, jedino deca ako odu sa tatom i bakom.Termin mi je 22.7.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stigla od mog dr. Hgb mi je 117. Nije mi dao nista da pijem,  al sama cu da povecam borovnicu, cveklu, spanac. Rekao je da ce mi raditi uz sledeci put, jer kod njega ne radi,a u drugoj radi drugi dr pa nije mogao danas tu, nego kad ovaj ne bude radio. A dok sam cekala, u kartonu nadjem rezultate euz iz prve trudnoce i pise da je posteljica napred. Zato ja nisam toliko osecala L pokrete. A jos sam skoro komentarisala da ova beba udara jace od L. A ono do polozaja posteljice. Za bol u preponama mi je rekao da je od preterane setnje. Nije me bolelo neko vreme, sad opet zeza. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi moramo preskociti more. Termin mi je 1.07. Ni tamo ni ovamo. A ja sam sa mora i svi moji zive tamo. A mm voli more kao da je rodjen u njemu on se nekada kupa i u aprilu i maju ako je suncano. Sada ja kao kuliram i kao nije mi bitno sto ne idemo a mislim kada dodje jun  da cu da grizem :D. Planiram pre pododjeja da idemo na Palic, svi kazu da je tamo lepo, a sa bebom mozemo kraj septembra ili oktobar kod mojih pa mozda i uhvatimo malo kupanja ako budemo imali srece.

Bas bi volela da i kod nas ima bazen u kome bi mogla da se kupam. Od skoro zivim u BG i znam da reklamiraju plivanje za mame i bebe, ali ne znam gde.  Beogradjanke, da li postoji neki bazen bezbedan za trudnice? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene sa kontrole.E sad...Kod jedne bebe uocene dve cistice horioidnog pleksusa,u levoj hemisferi mozga.Dr mi je rekla da ne treba da se plasim,i da se te ciste povlace do kraja trudnoce.Nije mi bas svejedno,molim se i nadam se da se povuku same.Inace cu dobri ovako,fino napreduju,,aktivni bas.Do kraja nedelje jos mrv da dam,i bris i urinoklulturu da odradim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bubu, mi smo sina vodili na plivanje za bebe na starom Difu i u Dinamic klub, ne znam da li imaju termine samo za odrasle, ali racunam da je tu ok higijena, kad za bebe odrzavaju. 

Mada to je sve u zatvorenom, kad dodje leto, to i nije fora. 

Oblacak, nemoj da se brines, znam mnogo slucajeva da su se cistice povukle do kraja i bude sve ok. Mada mogu da zamislim kako ti je...

Bubu 2 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bubu, divno sto mozete kod nekog da odete,pa makar i u septembru:wub:

Oblacak, ciste se prate,posebno dimenzije i oblik  i uglavnom se polako smanjuju,  povlace do kraja, ne brini

Cipelic, meni je Hgb 113 i isto mi nista nije rekao osim vitamina i ishrane bogate gvozdjem, da pazim da onda ne unosim kalcijum, i obavezno vitamin C , 1 dnevno.I meni je posteljica u prvoj trudnoci bila na prednjem idu, a sada na zadnjem i nij ni cudo, ovu bebu bas osecam, bas jako udara.

Inace, i ja sam pogledala svoje nalaze i videla da mi se prosli put beba okrenula , odnosno prednjacila glavom jos od 23 nedelje, a sada evo ova u 28. nedelji, jos je bila karlicno:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nina meni je rekla dr da moze do 36.ned da se beba okrene ne brigaj imaju oni jos mesta. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citala sam danas dosta o tim cistama,i u 99% slucajeva,one se povuku i sve bude dobro.Nadam se da tako bude i kod mene.Ovo samo da ti ne prodje trudnoca bezbrizno.Uh,bas se glupo osecam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Cipelic,pisacu tamo ,mozda se neko i javi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.