Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

I ja pila Glukofaz do puna tri mes. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro ženice! Kako ste? Kako bebice u tibicama? Danas na našoj opštini Karneval, pa se spremam da idem da gledam ćeru, nastupa sa svojim odeljenjem, a sin mi ima maskenbal u vrtiću. U sredu sam išla da uradim antitela i još nisam podigla rezultat, nikako da se organizujem za to. Juče je već bio gotov. Vidim pričate o glukozi i analizama, ja sledeće nedelje onu redovnu krvnu sliku da uradim da vidim gde sam i briseve, pa tek 12.4. kontrola.

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Shana, kod vas je danas bas veselo. :)

I ja imam kontrolu 12.04. tada bi trebalo da mi rade svasta. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miliccam baš veselo. Ne znaš na koju ćeš pre stranu, a da sve postigneš. I meni dr najavila pregled grlića ginekološki i do tad da uradim sve analize i briseve, plus uz, tako da kompletan pregled će biti. Što vi sve kažete, koliko jedva čekate, toliko i strepimo pred svaki pregled da li je sve ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, da li je neka od vas radila kvadripl a da su joj rezultati dabla bili ok? Zakazali mi kvadripl za 3 nedelje pa se brinem zasto, nisam nasla doktorku da je pitam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, da li je neka od vas radila kvadripl a da su joj rezultati dabla bili ok? Zakazali mi kvadripl za 3 nedelje pa se brinem zasto, nisam nasla doktorku da je pitam.

Taj sam ti slučaj i u prošloj i u ovoj trudnoći. Dobar dabl, ali kvadripl i 4d sam radila zbog godina da bi zaokružila priču i da proveri da li treba da me šalje dalje na amnio. Kvadripl sam privatno radila, a isti dan uradim kod doktorke ultrazvuk. Dobri su bili rezultati i kvadripl testa i 4d uz.

Margaritta voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni zakazali hospitalizaciju za tri nedelje i tada planiraju taj kvadripl. Nisam ga radila u prošloj trudnoći, a nemam nešto mnogo ni godina, pa sam se uplašila. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Margaritta, a kakav ti je dabl? Koje su vrednosti Mom?i ostale. Mozda je neki parametar visi ili nizi, pa zele da budu sigurni.Meni je dabl bio dobar, iako imam 37. godina, nisu me slali na dalje pretrage, osim 4D i EUZ u 23 nedelji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma dabl mi je odličan, 1:10000 i 1:100000 su verovatnoće. 

Bolje nego sa prvim detetom, pa sa njim nisam radila kvadripl. 

I dr kada je gledala dabl, rekla je da se sve super.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Margaritta, meni nije bas najjasnije kako su ti tek tako zakazali kvadripl?

Ja sam mislila da ti testovi nisu obavezni, mene je doktor pitao da li hocu da radim dabl, rez su bili dobri pa je rekao da nema potrebe za daljim testovima uzimajuci u obzir i godine ali ako ja zelim mogu. Tom logikom zar nije trebalo da ti objasne zbog cega oni smatraju da ti treba kvadripl pa ti/ vi da odlucite? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Margaritta pa onda te samo cimaju da za dodatni test bez potrebe, dodatni stres. Jel ti je uz bio ok na dabl testu, ono vidjena nosna kost, vratni nabor ok?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni ja bas ne razumem, meni je isti doktor radio UZ za dabl test, posle lab. rez je pogledao rezultate krvi i rekao da je ok, da nema potrebe dalje nista raditi, osim ukoliko ja ne insistiram, onda me salje u Genetsko savetovaliste.Takodje mi je rekao da su oni tamo kao u fazonu da rade i sto treba i sto nije potrebno i rekao da dodjem u 23. na euz i 4d.Dakle meni sve radi jedan lekar, ne razumem kako je doktorka tebi ekla da su rezultati ok, a  ko ti onda radi kvadri i UZ i ko ti je dao uput za hospitalizaciju?

Mislim u svakom slucaju nije lose uraditi ga, nije invanzivno, ali nije ni precizno, vise statisticki i okvirno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao zene! 

Ja dabl sad nisam ni radila. Moj dr smatra da je to glupost, cista statistika. Sa punih 13 nedelja radila ekspertni. Sve bilo ok. 

Mene sad poceo stomak i ledja da boluckaju, bila na dvoristu pa sedela malo i tacno mi smeta. Jos dok ves rasirila odmah zeza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da u sustini uz je najvazniji a ono iz krvi statistika koja cesto moze da pogresi i bezveze traumira trudnicu. 

Cipelicka, lagano nemoj da se forsiras toliko. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja nisam radila dabl,sa  punih d

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zeza te mob.Sa punih dvanaest,dr me je gledao na 4d,prisutne nosne kosti,vratni nabori 1,1 i 1,2.Nisam ni bila za dabl jer je to statistika.A receno mi je da se automatski dobijaju losije vrednosti jer je trudnoca iz vto,i jos blizanacka.S tim da me ceka ekspertni uz krajem aprila.Verujem da vam je frka oko svakog testa, jer mene hvata trema jos od sad za ekspetni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel vi imate uz na svakoj kontroli? Sad gledam da pored dva ekspertna treba i jos jedan izmedju 30. i 32. nedelje. Ni toga se ne secam od prve trudnoce. Mada u prvoj mi je dr skoro svaki put radio uz, sad samo jednom kad me je poslao na bolovanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

UZ  se kod mene radi 12, pa 23, pa 31, pa onda valjda u 9 mesecu, to su 4  UZ kada je sve u redu, toliko je predvidjeno po pravilima Svetske zdravstvene org.

E sad u prvoj trudnoci kod mene ovako, 10, 12,16,23,31,33,35,37,39, ovo pred kraj je bilo zbog toga sto je beba kasnila i zbog sumnje na zastoj u rastu ploda, pa smo pratili cesce

A u ovoj sam imala 4 uz do sada, i svi osim jednog su bili radjeni privatno

Cipelic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uvek su samo 3 tokom trudnoće, to pokriva država. Ako ima problema rade se dodatni. Plus uz dabl test. 

Ja sam isto imala 4 do sada , u 4. , 7. , 10. i 14. nedelji. Sada u 17. smo preskočili pa ćemo u 20. nedelji. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala 4, sva 4 privatno i taj jedan na 3 min kad mi je otvoreno bolovanje u dz. Sad u utorak treba da idem da nosim rezultate kks i urina i da mi da uput za komisiju pa cu pokusati da zakazem taj uz sto ide u 30. nedelji. Valjda ce hteti. A meni vec muka. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas rade svaku kontrolu uz. Znaci na svake 4 ned. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja uz radim na dve nedelje. 

Redovne kontrole su na 4 nedelje, ali ja između idem privatno, jer je sada situacija malo specifična. 

Inače sam u svim trudnoćama išla na 4 nedelje, prvi put čujem u Srbiji da postoji ukupan maksimalni broj ultrazvučnih pregleda. 

Znam da se u nekim zemljama taj broj ograničava na 3, zbog navodnog lošeg uticaja ultrazvuka na bebu, ali nisam znala da je i kod nas to slučaj. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas isto ide na uz jednom mesecno.Mada i ja vodim trudnoću privatno,pa u drzavno odem za doznake,upute,i odradim uz.Jedno pitanje,ja sam danas 17+2,osetila sam pokrete jos pre par nedelja.Eh sad ono sto me muci...Pre par dana bebe su bile bas aktivne,a zadnjih paa jedno tri dana jako slabo !Bas mi je neka frka,i uplasila sam se.U utorak idem kod drzavnog dr na uz,ali treba izdrzati do tad!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa hoce oni to tako na periode. Meni nekad beban danima aktivan haos a onda par dana samo migolji i gurka kako kad. Bitno da nije ono bas da ih ne osetis uopste. I meni kontrola u utorak jedva cekam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav. Prativm vas redovno ali nesto nisam inspirisana da kuckam. :D

Mislim da sam za 3 trimestar, ali mi se jos ostje ovde. Danas sam 27+0.  Juce sam bila na kontroli imamo 1.110kg, napredujemo 2 dana u odnosu na ciklus. Sve ostalo je u redu. Rekao mi je da se malo pazim jer je grlic malo meksi ali nista strasno nisam jos za mirovanje. :P

Ne znam vi ali se ja i osecam kao da sam u trecim trimestru. Teze se krecem, nemam vazduha, nemam snage... A navikla sam da sve mogu pa samu sebe nerviram :P jer se osecam kao ona razmazena trudnica koja se prenemaze. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.