Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Mi smo danas isto bili malo vredni. Obrisala prasinu, mm usisao celu kucu, ja posle prebrisala. Posle mm napravio picu, ja munchmaalow, pa do mojih malo bili i sad muski za tv,a ja leskarim. L je izbacio dnevnu dremku i sad je do pola 9-9 vec u krevetu. Danas je nesto produzio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cipelić, sjajno, baš dans videh na fb i lajkovala! Duško je genjalac sa svojim aforizmima :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro! 

Ja se spremam za hospitalizaciju opet, vadila krv, nosila urin, sutra brisevi... Već sam se uigrala, ali me prilično smara cimanje svaki mesec, da bi me za 24 sata pustili. 

Ceo vikend nisam osećala bebu, baš sam se bila zabrinula. I sinoć sam pošteno izgnjavila stomak i dobih par blagih udaraca. 

Jedva čekam četvrtak i uz. 

Inače, meni je kafa strogo zabranjena u trudnoći, popila sam dve od kad sam trudna, srce je htelo da mi iskoči iz grudi i celu noć nisam spavala. Ima li još neko ovaj problem? Inače sam redovno pila kafu, obožavam je, ali od kad sam trudna... S prvom trudnoćom isto nisam pila, nekako mi bila bljak (i sad mi je turska bljak), a sada mi se taaaako pije, a tačno umirem posle. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro! Jedva gledam. L ustao u 7 i nesto. 

Margaritta, ja sam kafu u potpunosti izbacila prosle godine. A inace jako rano sam pocela da pijem tursku, od osnovne. Onda sam u srednjoj imala problema sa zelucem i izbacila je u potpunosti. I to kad mi se vise puta slosilo, jer sam je obozavala pa je se jedva odrekla. Onda pocela nes i ove muckalice. Od njih me nije boleo zeludac, al sam dobijala drhtavicu i tahikardiju. Pa presla na belu. Vise od pola solje mleka, malo kafe. I u tome sam uzivala. Mm se navukao, koji nikad nije pio kafu, a ja  prosle godine skroz prestala. I pre neki dan naspem malo u mleko i ceo dan kao luda. Uhvati me nervoza, slabost, lupanje srca. Sad sam zavrsila definitivno sa kafom. Ne prija i dovidjenja. 

Za pokrete, mislim da se to svima desilo u tom periodu. Ja sam jedan dan se prestravila. Do 1 ostala budna pokusavajuci da bebu nateram da se pokrene. Lezala na levom boku, tamanila cokoladu. Ma nista. I kad se okrenula na ledja, beba pocela da udara. Znam da je i Nadja pisala da se ona jedan dan bas uspanicila. A od 20.nedelje se  pocinju da prate pokreti do tad je vrlo moguce da je ceo dan ne osetis, jer su jos mali i ne udaraju jako.

Cekaj, a sto ides u bolnicu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cipelić, malo si me smirila. Mada znaš i sama, kad se istripuješ i uzvrtiš, ništa osim uz ne pomaže. 

A za kafu identičan osećaj, samo što ja inače dobro podnosim, u poslednje vreme sam izbegavala kasno popodne i uveče da pijem jer mi poremeti san, ali inače nisam osećala tegobe. Kupiću onu bez kofeina, baš mi se pije zbog ukusa, sanjam nes, ali kad mi ne prija, ne vredi. 

Mene na redovnoj bazi hospitalizuju na svake 4 nedelje na po par dana. U četvrtak idem po treći put, ne znam hoće li mi reći da nastavim da dolazim tako ili ne, jer je za sada sve ok. A hospitalizuju me jer me vode kao visokorizičnu, pa da me imaju na oku. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro zenice ! Ova promena sata bas utice,nemam osecaj kad lezem a ni kad ustajem.Moje bebe nesto mirnije isto ovih dana,ali trudim se da ne razmisljam negativno.Samo stomak raste kao kvasac!Nisam vise sigurna kad oni mrdaju,kad creva lude :D Inace uzela sam na svoju ruku onaj caj za trudnice Josif Pancic,i koooonacno malo olaksanje.Pocela i besika da me boli,i ponovo peckanje.Sad se konacno smirilo.

Bubu 2 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan ženice! Sunce sija, ali hladnjikavo.Ispratila momke na sajam automobila, juče nisu išli zbog gužve. L. se raduje, sav srećan. Bili i na kontroli kod dr, kaže da je prošla upala uha, a nije uspela novi termin za urologa da mi nađe ni na Institutu ni u Tiršovoj, sad moramo da jurimo neku vezu, pa da mi piše uput. Margaritta, važno je da sve ide svoji tokom i neka oni tebe prate, jeste tebi malo cimanje, ali bar si sigurna da je sve pod kontrolom. Ja tursku obožavam i ne smeta mi ni sad niti u prethodnim trudnoćama, tako da popijem jednu do dve dnevno. Oblaćak, ne  bi trebao da škodi taj čaj, on i jeste za nas trudnice i decu. Ja sam ga se napila, da mi se smučio.

Oblacak voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan zene. Ja bez kafe nikako, svako jutro prvo donat voda, pa turska kafa, pa tek onda mogu normalno u wc. To mi je ritual jos od 15-16 nedelje, kada su mi creva poludela od hormona.Tako da  eto pijem tu jednu kafu, a u prosloj trudnoci nisam miris mogla da joj osetim,a sad mi bas prija kafa.

Moja beba nije mirna nikako, svaki dan udara bas posteno, ali to je i zbog toga sto je posteljica na zadnjem zidu, beba skroz napred, a ja nesto bas i nisam imala salce na stomaku, tako da se bas oseti.

Ja danas  popodne na redovan mesecni pregled, merenje, pritisak i ostalo.Uf, to bas ne volim

Oblacak voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel samo ja jos kuburim sa povracanjem ujutru il sta? xD Generalno muka mi je kad se vozim kolima pa i na najmanje lokacije, ali nekako izdrzavam. Ajde, da ne lazem, preskocim dan, pa zaredjem 15.. i tako... :lol: 

Enivej, da mahem, dosla da vidim sta radite, kako ste, kako se drzite :) 

Neko pomenu ciscenje kuce, sto je vise i cesce cistim, vise se i brze prlja xD prosta deoba. Jos uvek nemamo ime za decaka, jos uvek se cheprka po internetu, ima na spisku oko 5 imena i ne znamo koje od njih, ali jedno je sigurno, ako ne odlucimo do porodjaja, znamo koje ide :D (prvo sa spiska) Amniocinteza za nekih 15 dana, posto drugi put idem (isla i sa Danijem) sad mi je tolika frka da nekad prosto briznem u plakanje. Ako neko ne zna sto idem, idemo na na AC zato sto je sve ostalo stastistika, a statistika zna da laze. 

Pitali smo Danija kako da se zove bata (strasno je razocaran sto nije seka, verovatno sam to vec rekla, ali zaboravna sam xD ) rekao je sargarepa. 

Na predlog da se zove Vuk (nije na spisku imena) zacudjeno je odgovorio: "Pa Miro, on nije zivotinja" :lol::lol: (da, zove nas imenima, retko mama i tata)

Vuciguraj, Bubu 2 i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anonymus svaka cast kad si se odlucila za amnio. Ja sam trebalo da je radim zbog godina- 37, ali rezultat dabl je bio 1:7500, i onda sam u poslednjem trenutku odustala.Sto se povracanja tice, mene je to proslo oko 17-18.nedlje, sada bas pazim da se ne najedem previse i ne povracam,ali me zato kiselina ubija, pa mi je rutacid svakodnevna grickalica:(

Ni mi jos nismo smislili ime, do pre par nedelja je bila seka, a onda bata, tako da za batu jedino ime oko kojeg se i malo slazemo je Andrej, iako su baka i deka i baka rekli da je ime uzasno.Naravno, ne slusam ih uopste, samo sam im rekla, vi ste priliku za davanje imena svojoj deci imali, sad za moje bolje cutite:P

Anonymous voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene su prvi put poslali sa 24 na Amnio zbog loseg dabl testa 1:256, i sve je bilo super, Sad ga nisam ni radila, sa 29 godina biram sama, tacnije u dogovoru sa muzem. :)

Imam i ja problem sa kiselinom, meni su dali Rupurut, grickam po potrebi, ali ukoliko pazim sta jedem, onda nemam problema, ukoliko ne, onda sam u stanju da pogrickam tablu istog. 

Imam i oscilacije u aptetitu, nekad ne mogu danima da jedem nista, a onda dodje dan kad sam u fazonu dajte mi svega, da Bog da mi preselo. Takodje ne smem slano (imala pritisak u predhodnoj trudnoci, sad je dobar). 

Btw. Andrej je bas lepo ime :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene muci stomak samo kad sam gladna :D Mada se napadi gladi smirili u poslednjih par dana..Popijem samo jutarnju kafu,preko dana ne,ne prija mi.Mm je pre pocetka vto rekao da misli da ce transfer biti za nasu slavu sv.Nikolu.I tako,nakon aspiracije,kaze nama dr transfer u ponedeljak,ja pocnem da se smejem,i kazem da slavimo slavu.Ona kaze pa dobro,bice neki Nikola!Posto su dve bebe,i jedna je najverovatnije decak,a u porodici imamo Nikolu,nas decak ce biti Nikolaj!Naravno cekamo da se lepo potvrdi,i da kazu pol druge bebe.Ime za decaka nije problem,ali za devojcicu...Grr,nista mi se ne svidja!

Bubu 2, Anonymous i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su muška imena sva haos, ništa mi se ne sviđa. Imam samo jedno, no tata se dvoumi. 

Inače, kad pitaju mog sina da li želi batu ili seku,on kaže da želi bebu. :wub: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas ima prica u porodici, stara vise od 30 godina. Kad je ujna bila trudna sa blizancima, da napomenem da nije znala da su blizanci i kad je saznala porodila se posle ned dana od stresa, starijeg brata pitali sta ce mu mama roditi, on je uvek odgovarao Bobana i Jelenu. (Deca iz komsiluka). Moja baba ludela "koji ce ti Boban, nek ti rodi Jelenu". I ujna stvarno rodi decaka i devojcicu :). E kad je moja mama bila trudna posle sa mnom, svi ga gnjavili sta ce ti tetka roditi, u fazonu on se pokazao kao zamena za uz. Svaki put je odgovarao "pa dete, sta bi drugo".:D A mami svi govorili da sam decak.

shana, Anonymous i Margaritta volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Margaritta, to je tako slatko od sina, on želi bebu, duša mila. Mi smo skoro pa 90% odlučili između Una i Iskra da će ipak biti Iskra, ide nekako i uz prezime, a Una pošto ima to divno značenje jedinstvena, jedina, ipak ne bih zbog mog prvenčeta i naše princeze Jane, mada se uz njeno ime slaže. Cipelić, baš me nasmeja i skroz su simpatične te priče rodbinske, komšijske i bapske :-) Oblačak, lepo ime Nikolaj. Anonymous, nemoj da se ljutiš molim te, ali ja se svaki put nešto štrecnem kada vidim ovu tvoju profilnu sliku, nešto mi strašna :-) Ustvari mističan ti nickname i slika :-) Kada je planirana amnio? Ja sam po godinama za amnio, ali rezultati dabl i kvadripla i 4d dobri, pa doktorka rekla da ne treba da idem na amnio. 

Anonymous voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Amnio mi je tamo polovinom aprila, znaci 17 nedelja. Doktorka rekla da je sve ok, ali mi dok ne dobijemo na papiru nista. :D 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anony... bolje uzmi  Rutacid, Rupurut je bas grozan, a meni je Rutacid jaci, ukusniji i bolji.

Shana i meni je isto bitno da mi se nekako ime slaze uz prezime, mislim toliko je lepih imena ali uz moje dugo prezime pola njih ne bi islo

Ja sam bila na pregledu, za Hemoglobin mi nista nije rekao kao sve ok, samo vitamine,ali zato za secer uzas. Moram sad da se bockam 6 puta dnevno da pratim 3 dana,  jer mi je secer sa 50gr glukoze bio 7.8. Uzas. Pitala sam ga i za grlic, nazalost sad je uloziv, a prosli put je bio ok, cvrst sve ok. Izgleda kako ide trudnoca, sve je teze.

Anonymous voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro zene! Budna sam od pre 6. L se nocas budio tri puta. Dva da piski i treci pred zoru da mi  isprica sta je sanjao. Pa onda taj treci put morala leci pored njega dok ne zaspi i razbio mi se san. Mm mi umirao od smeha u smislu, al te hoce. On cele prosle ned ne znam da li je ustajao 3 puta, mali spavao kao top. 

Ja sledece ned idem da vadim krv i po uput za komisiju. Ja se tako plasim kakav mi je grlic, jer dr nikad nije gledao, a opet ne bih da pitam da cacka da ne izazove nesto. A prepone me ubise...kao upala misica.

Anonymous voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cekam briseve, ovde samo moja baba nije dosla da ceka bris, i to sigurno jer se uspavala a i 100 km je daleko. Doci cu na red prekosutra.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anony... bolje uzmi  Rutacid, Rupurut je bas grozan, a meni je Rutacid jaci, ukusniji i bolji.

 

E meni apotekarka nije htela da da ni jedan drugi sem Rupuruta, pitala ja da mi da nesto drugo, bolje i jace, medjutim kaze da je on jedini ok za trudinice. Jbmli ga, kapiram da je mozda i pogresila, a posto nemam problem sa ukusom rupuruta onda krckam njega ko bombonice nekad hahahaha. Pise tamo ogranicenje, ali ko shisha ograniccenje xD 

Ps. Vidim da kuburis sa secerom, meni secer na donjoj granici... 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro drustvance! Mi i danas poranili. Bili kod zubara. Zubar kad se nije izvrnuo kad mu je video sestice:lol:. Gore izasle, a dole samo sto nisu probile. A smorila sam se, nece nam zubar vise raditi:(a divan je. I on i zubotehnicar sto radi sa njim su bas divni. Nadaju se da ce neko doci inace ne znam kad cemo na red opet. 

Sta nam vi radite? Margaritta, kakvo je stanje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cipelic, vec sestice? Kako to? 

Kod mene stanje uzurbano, spremam se za sutra za Visegradsku. Juce davala briseve, danas idem po rezultate, ali cisto sumnjam da ce mi biti gotovi za dan, zeznula sam se, ali sta da radim sad. Mozda sutra mm da pokupi pa da mi donese. 

Ono kad sam vam pisala da bebu ne osecam, od tad je stanje takvo. Osetim nekekvo lupkanje ponekad, ali sad vise nisam sigurna da li su creva ili ne, dok ne odem na uz, ne mogu da se smirim. 

Inace sam ovako super, imam energije, vratio mi se apetit (ovo bas i nije moralo), nista me ne boli, jedino sto sam se raskokala pa se gegam i brekcem kad hodam, ali dobro je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cipelic, moje dete sinoc kaze boli ga zub i pokazuje tamo gde su sestice... i ja se jos zacudih malo, al kao valjda je normalno, nisu izasle, ali malo otekle, mozda se samo pripremaju pa lazna uzbuna :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cipelic, koliko ti ima sincic i kad su vam izasli prvi zubici? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.