Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

samo da se odjavim idem u treci trimestar.

Kako vreme leti.

Cekam vas.

Srecno i nemoj nas zaboraviti :)

Uskoro i ja stizem u treci :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cure, da li pijete vino??? Mojoj sestri je patronozna rekla da moze (i da je dobro) da popije casu dnevno crnog vina. I sad se spremam u diskont po kupinovo-ono je valjda jos bolje :D Njami!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozdrav trudnice.....evo i ja vam se pridruzujem....ja sam 22 nedelja trudnoce,ne znam kako je vama al meni vreme uzasno sporo prolazi.Imam jedno pitanje ,kada ste prvi put videli da vam se beba pomera?Ja je osecam vec od 18 nedelje ali nikako da je uhvatim kako mrda,ili je mozda jos rano? :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cure, da li pijete vino??? Mojoj sestri je patronozna rekla da moze (i da je dobro) da popije casu dnevno crnog vina. I sad se spremam u diskont po kupinovo-ono je valjda jos bolje :D Njami!!!

Jao ja obozavam kupinovo vino :lol: ... bas mi se pilo pre neki dan, a nisam znala da li smem :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozdrav trudnice.....evo i ja vam se pridruzujem....ja sam 22 nedelja trudnoce,ne znam kako je vama al meni vreme uzasno sporo prolazi.Imam jedno pitanje ,kada ste prvi put videli da vam se beba pomera?Ja je osecam vec od 18 nedelje ali nikako da je uhvatim kako mrda,ili je mozda jos rano? :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao ja obozavam kupinovo vino :lol: ... bas mi se pilo pre neki dan, a nisam znala da li smem :blink:

I meni se u pocetku trudnoce trazilo crno vino,pa sam pila mozda jednu casu na svaka 2-3 dana,ali sam negde procitala da je za bebu stetna i tako mala kolicina pa sam ipak odustala.Ne znam bas koliko je to tacno al mi je ovako lakse bar me ne grize savest da bi joj mogla naskoditi :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozdrav trudnice.....evo i ja vam se pridruzujem....ja sam 22 nedelja trudnoce,ne znam kako je vama al meni vreme uzasno sporo prolazi.Imam jedno pitanje ,kada ste prvi put videli da vam se beba pomera?Ja je osecam vec od 18 nedelje ali nikako da je uhvatim kako mrda,ili je mozda jos rano? :huh:

Obozavam kupinovo :D ...ali nisam ga ni takla do sada.Imam neku averziju sto se tice alkohola u trudnoci i to je to,mada kazu da je dobro.

Sto se tice alkohola okusila sam ga jedino u jelu kad sam pravila umak u koji ide vino za neko jelo :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa valjda ne bi patronozna sestra rekla nesto sto bi stetilo bebi. Mojoj sestri je patronozna rekla da je korisno da pije crno vino, neravno ne vise od case dnevno. Ali ne znam za kupinovo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zdravo trudnice,ja sam još u prvom trimestru ali je tamo utihnulo poslednjih dana nakon svega što se desilo lenočki i maši,pa ja eto čitam vaše postove da se pripremim na sve što me čeka.

vidim da se mučite sa anemijom,isto. doduše, i ja kao i milanka ne unosim gvožđa dovoljno preko hrane jer ne volim mnoge namirnice tako da sam se sa anemijom borila još i u srednjoj školi. pila sam tablete,ampule,primala injekcije,svašta nešto,ali čini mi se da mi najviše pomogao sledeći sok:

samelje se,ili izrenda, 1 cvekla (srednja), 1 limun, 1 jabuka i 1,2 šargarepe.sravi se da odstoji preko noći pa se na gazu iscedi.dobije se nešto manje od 2deci. ta sekoličina podeli na 3 dela i pije se pre svakog obroka. sada kada postoje blenderi može i u blender stim što se doda malo vode,onako od prilike,da bi se laše samlelo zbog cvekle i šargarepe.sladite po želji,ali ko ne voli ukus cvekle, može bar malo da ga ublaži vanilin ššećerom.

isto tako,pomaže i prirodan med sa mlevenim koprivinim semenom i listom koprive.ima ga u prodavnicama i na tezgama gde se prodaje med.ja obično pijem neki voćni čaj,kašika meda i vitamin c ili napravim limunadu pa zasladim medom.

baš se raspisah,ali nadam se da će savet pomoći.

pozdrav još jednom! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima nova sam ovde ,super je forum pa sam htela i da se ukljucim u cavrljanje a ne samo da citam sto se vi dopisujete :) Ja sam u 15 nedelji i imam jake mucnine,vec 3 meseca povracam svaki dan,smrsala sam 3 kg i 300 grbas je gadno posebno onaj grozni ukus ustima,ponekad se uplasim danece nikad proci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obozavam kupinovo :D ...ali nisam ga ni takla do sada.Imam neku averziju sto se tice alkohola u trudnoci i to je to,mada kazu da je dobro.

Sto se tice alkohola okusila sam ga jedino u jelu kad sam pravila umak u koji ide vino za neko jelo :lol:

Kupinovo vino je mnogo blaze od crnog obicnog vina.Crno vino ima 11%,a kupinovo 4% alkohola.S obzirom da je crno vino dozvoljeno po pola case dnevno,slobodno mozete piti jednu dobru casu kupinovog vina koje je jako ,jako zdravo za krvnu sliku.Ja ga uzimam svakodnevno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima nova sam ovde ,super je forum pa sam htela i da se ukljucim u cavrljanje a ne samo da citam sto se vi dopisujete :) Ja sam u 15 nedelji i imam jake mucnine,vec 3 meseca povracam svaki dan,smrsala sam 3 kg i 300 grbas je gadno posebno onaj grozni ukus ustima,ponekad se uplasim danece nikad proci...

Pozdrav.....potpuno te razumem,i mene su mucnine ubijale i to dugo....i nisam pronasla nista cime bi mogla da ih ublazim,lali na svu srecu negde posle 18 nedelje su mi prestale i sad je super....do tada sam smrsala 4 kg a sada sam seza samo par sedmica ugojila 5.5 kg grrrrrr :o:wacko::unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozdrav trudnice.....evo i ja vam se pridruzujem....ja sam 22 nedelja trudnoce,ne znam kako je vama al meni vreme uzasno sporo prolazi.Imam jedno pitanje ,kada ste prvi put videli da vam se beba pomera?Ja je osecam vec od 18 nedelje ali nikako da je uhvatim kako mrda,ili je mozda jos rano? :huh:

Meni vreme leti, ne mogu da verujem da sam 26 nedelja, kao da je pre neki dan bilo kad sam saznala da sam trudna. Ja sam moju bebicu osetila u 19-oj nedelji ali to nisu bili jaki pokreti, ali zato u zadnjih par nedelja sve jace udara, cak vidim da mi se koza na stomaku pomera kada udari. Nemoj da se plasis, osetices i ti udarce, mozda beba ima malo vise mesta jos uvek da se pomera pa zato ne osecas...uskoro se spremi za "zurku iz stomaka" :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kupinovo vino dozvoljeno :lol: Rekla mi doktorica da smem, samo u normalnim kolicinama, jedna casa, da se beba ne bi napila :P...sto se tice trudnoce, meni bas brzo ide, evo vec 24. nedelja, kao da sam juce saznala da sam trudna, i jako sam zadovoljna sto nisam od onih koje imaju problema u trudnoci i sto nisam razmazena i kenjkava.Do sada sam se ugojila 3 kile, tako da je moguce ne razvaliti se u trudnoci i biti aktivan, sto vise setnje, cak i sada kada je hladno, bar pola sata svaki dan. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni vreme leti, ne mogu da verujem da sam 26 nedelja, kao da je pre neki dan bilo kad sam saznala da sam trudna. Ja sam moju bebicu osetila u 19-oj nedelji ali to nisu bili jaki pokreti, ali zato u zadnjih par nedelja sve jace udara, cak vidim da mi se koza na stomaku pomera kada udari. Nemoj da se plasis, osetices i ti udarce, mozda beba ima malo vise mesta jos uvek da se pomera pa zato ne osecas...uskoro se spremi za "zurku iz stomaka" :D

Blago tebi meni nikako da prodje al dobro......nadam se da ce uskoro poceti vise da se pomera....sada je osetim onako pamalo kao neki leptiric.danas idem na kontrolu pa ce mo videti sta radi mali mravic :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kupinovo vino dozvoljeno :lol: Rekla mi doktorica da smem, samo u normalnim kolicinama, jedna casa, da se beba ne bi napila :P...sto se tice trudnoce, meni bas brzo ide, evo vec 24. nedelja, kao da sam juce saznala da sam trudna, i jako sam zadovoljna sto nisam od onih koje imaju problema u trudnoci i sto nisam razmazena i kenjkava.Do sada sam se ugojila 3 kile, tako da je moguce ne razvaliti se u trudnoci i biti aktivan, sto vise setnje, cak i sada kada je hladno, bar pola sata svaki dan. :rolleyes:

To za setnju si u pravu,do sada sam svaki dan setala bar po sat vremena ali ovih par dana od kad je bas mnogo hladno nikako da se pokrenem....uh kad pomislim da je napolju -5 ne izlazi mi se :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Blago tebi meni nikako da prodje al dobro......nadam se da ce uskoro poceti vise da se pomera....sada je osetim onako pamalo kao neki leptiric.danas idem na kontrolu pa ce mo videti sta radi mali mravic :rolleyes:

E divno, videces sve na UZ. Ja obozavam da gledam bebca tamo, ali sam svega 3 puta bila do sada, sledeci put idem 16og decembra. Jedva cekam :rolleyes: A i sad cu cesce na UZ, do sada nije bilo potrebe. Uzivaj danas dok gledas bebca :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam danas bila na EUZ, radila mi je Novakovka! Devojcica :D

Bebica ima 840gr, slatkica mamina :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam danas bila na EUZ, radila mi je Novakovka! Devojcica :D

Bebica ima 840gr, slatkica mamina :wub:

Divno Olja, velika bebica. I meni su na expertnom rekli devojcica :) samo sto je moja doktorka unela sumnju kad je rekla decak :(

Ostaje da cekam jos dve nedelje pa da opet pitam :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kupinovo vino dozvoljeno :lol: Rekla mi doktorica da smem, samo u normalnim kolicinama, jedna casa, da se beba ne bi napila :P...sto se tice trudnoce, meni bas brzo ide, evo vec 24. nedelja, kao da sam juce saznala da sam trudna, i jako sam zadovoljna sto nisam od onih koje imaju problema u trudnoci i sto nisam razmazena i kenjkava.Do sada sam se ugojila 3 kile, tako da je moguce ne razvaliti se u trudnoci i biti aktivan, sto vise setnje, cak i sada kada je hladno, bar pola sata svaki dan. :rolleyes:

:blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:blink:

CICANA sta nije jasno? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kupinovo vino dozvoljeno :lol: Rekla mi doktorica da smem, samo u normalnim kolicinama, jedna casa, da se beba ne bi napila :P...sto se tice trudnoce, meni bas brzo ide, evo vec 24. nedelja, kao da sam juce saznala da sam trudna, i jako sam zadovoljna sto nisam od onih koje imaju problema u trudnoci i sto nisam razmazena i kenjkava.Do sada sam se ugojila 3 kile, tako da je moguce ne razvaliti se u trudnoci i biti aktivan, sto vise setnje, cak i sada kada je hladno, bar pola sata svaki dan. :rolleyes:

Draga IvanaD,trudnoca je individualno stanje svake zene.Neke zene se genetski tako gradjene i lakse se goje,neke ne,nekima prorade hormoni pa su kenjkave i razmazene,nekima bas suprotno.Neke nazalost imaju rizicnu trudnocu i moraju da leze i da cuvaju sebe i svoje maleno bice u sebi jer je to ipak bitnije od bilo cega,a neke su na srecu dobro,zdrave i aktivnije.Kao sto rekoh svaka zena je drugacija i drugacije podnosi trudnocu,i pre svega ima drugaciju trudnocu.Mogla si malo da preformulises ovo sto si napisala jer sam odmah pomislila kako je pojedinim clanicama sa foruma koje su teze ostale u drugom stanju i imaju rizicnu trudnocu koju moraju da odrzavaju i odmaraju,pa su samim tim i malo kenjkave ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam juče prvi put osetila bebu, do sada sam ponekad samo osetila po koji "leptirić", ali juče je moja sestra pomazila stomak i beba je "udarila". Nisam mogla da verujem. Jutros sam je opet malo osetila, a sada miruje.

Kupinovo vino se sme piti, ja pijem 1dl dnevno. Doktor mi je preporučio. Inače dobar je sok od kuvane cvekle, par jabuka i šargarepe. A onaj sok od kuvane cvekle se isto može iskoristiti. Kada se sok ohladi doda se šećer po volji i malo esencije od maline. Odličan je!

16.dec idemo opet na uz...možda saznamo jel curica ili dečak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam juče prvi put osetila bebu, do sada sam ponekad samo osetila po koji "leptirić", ali juče je moja sestra pomazila stomak i beba je "udarila". Nisam mogla da verujem. Jutros sam je opet malo osetila, a sada miruje.

Kupinovo vino se sme piti, ja pijem 1dl dnevno. Doktor mi je preporučio. Inače dobar je sok od kuvane cvekle, par jabuka i šargarepe. A onaj sok od kuvane cvekle se isto može iskoristiti. Kada se sok ohladi doda se šećer po volji i malo esencije od maline. Odličan je!

16.dec idemo opet na uz...možda saznamo jel curica ili dečak.

Divno Dea*,ovaj moj se bas zainati kad neko stavi ruku na stomak,meni tumbara kao blesav,ali cim mm stavi ruku on zanemi <_< Do sada je uspeo jedva par puta nesto da oseti :lol:

Sta ti mislisjel' decak ili devojcica? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga IvanaD,trudnoca je individualno stanje svake zene.Neke zene se genetski tako gradjene i lakse se goje,neke ne,nekima prorade hormoni pa su kenjkave i razmazene,nekima bas suprotno.Neke nazalost imaju rizicnu trudnocu i moraju da leze i da cuvaju sebe i svoje maleno bice u sebi jer je to ipak bitnije od bilo cega,a neke su na srecu dobro,zdrave i aktivnije.Kao sto rekoh svaka zena je drugacija i drugacije podnosi trudnocu,i pre svega ima drugaciju trudnocu.Mogla si malo da preformulises ovo sto si napisala jer sam odmah pomislila kako je pojedinim clanicama sa foruma koje su teze ostale u drugom stanju i imaju rizicnu trudnocu koju moraju da odrzavaju i odmaraju,pa su samim tim i malo kenjkave ;)

Jao pa nisam ja htela da uvredim one koje imaju problematicnu trudnocu!A i vidim neke se tu iscudjavaju na ovaj moj komentar.To kenjkavo se odnosilo na one zene koje imaju normalnu trudnocu, a zakeraju na sve i svasta i sve im smeta, a takvih je mnogo...!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.