Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Izgleda je nesto u vazduhu Cipelic. I moje dete danas povilenelo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa gde ste devojke trudničice! Ne stigoh ceo dan da pišem, iako sam se odavno vratila, pa rekoh sad da se javim. Dakle, sve je ok po uz, beba, moja devojčica (smo definitivno :-) lepo napreduje, popreko se okrenula kako njen bata što je u prethodnoj trudnoći uradio do samog porođaja maltene popreko okrenut. I ono najvažnije što hoću da vam kažem, NEMA miona, ne vidi ga uopšte, kaže da je to prošli put onda definitivno bila kontra, ali ona mora da evidentira za ne daj bože da se prati. Rekla mi da dođem 12.4. i tada će me pregledati ginekološki i da uradim briseve (to je drugi put). Nisam imala snage da idem na kontrolu antitela, pa ću to do kraja ove nedelje ili od ponedeljka. Kako ste mi vi, šta ima kod vas? Mazite tibice

merima i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Shana, super za curicu dragu!:baby:

L i ja sad dosli od mojih, pa on otisao dole kod babe, a ja malo da oduvam od setnje pa da napravim palacinke taji kad dodje sa posla. L ne obozava palacinke. Jedva ga nateram da pojede jednu. Danas odspavao i odmah drugo dete. Moze jedan dan da preskoci dremku, ali posle dva vec ujeda ^_^.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene bas nesto stegnule kontrakcije danas, poprilicno su i bolne a nisam nesto puno radila.Popila sam Mg i legla  bice valjda bolje.

Moja obozava palacinke, mogla bi svaki dan da ih jede.Nekad mi od vecere ostanu ujutru i ona ih i takve smaze. a sva je vazna jer sama pravi smesu:wub:Ja sam pravila za veceru integralne plocice, odlicno su ispale.... to i jogurt, to ce mi biti vecera, obzirom da sam za rucak i dorucak danas bas preterala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja opet preterujem sa jelom. Samo mislim sta cu pojesti. :rolleyes: mada setam svaki dan po malo. Za sad sam 5kg dodala. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Shana superiska za curicu i sto nema mioma divota :wub:

Joj bre Nina nije valjda da i tebe spopale kontrakcije. Uzas! Lezi odmaraj sta drugo mozes. Meni je ok tek poneka bude ali to je nista kako je bilo.

Ja sam se danas vala naspavala i pre podne jer sam Utrogestan popila posto sam morala nesto ustajati pa ne bih odlezala lepo i skroz me osamutio pa popodne opet sa sinkom jedno 3 sata. :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hello! Je l' mi treba da se selimo u 3. trim? :D mislim da smo se odlucili za ime Malena...sad jos samo da razglasimo :D 

 

Kako da akcentujem kao MalEna ili Malena?

 

haha i ja imam zensko ime, ne znam sta cu ako je musko, kad se bese to vidi, taj pol, mislim :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako da akcentujem kao MalEna ili Malena?

 

haha i ja imam zensko ime, ne znam sta cu ako je musko, kad se bese to vidi, taj pol, mislim :)

 

na e akcenat. Koje je vase zensko ime? Nekima pol vide vec u 12-13. nedelji, nekom do kraja ne vide...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni u 14. nedelji nisi videli, zavisi od polozaja bebe. 

Videcemo sta ce biti u 17. nedelji. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su u 17.nedelji  rekli da je devojcica, a na 4D u 23 da je decak.Tako da ,ja sam vam primer da je ipak bolje malo sacekati:PNe moze se sa sigurnoscu reci u 12-13. nedelji er se testisi kod decaka spustaju do 17 nedelje, tako da nije sigurno

Kontrakcije su me bogami budile i nocas, jutros je malo bolje, ne brinu one mene toliko, koliko me brine sto nemam nikakvu terapiju, pa nikako nisam mirna. U prosloj trudnoci sam pila ginipral, a sada doktor nije hteo nista da mi da, videcu u petak, da odem da ga nadjem pa da vidim sta kaze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama se oba puta u 14. video jasno pol, al dr nije hteo nigde da upisuje ni da garantuje, jer je bilo rano jos.

Nina, bolje ti otidji i reci za kontrakcije i da te boli i kad mirujes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se Nina bolje idi do dr ipak te zezaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oblacak dobro nam dosla a mogla si i pre od 13+1 je drugi trim ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala uciteljice!Nisam bila sigurna kada treba da predjem,tek sam pre par dana saznala kad :D

učiteljica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oblačak dobro nam došla u drugi trimestar na druženje :-) Kako ste danas, ima li kontrakcijai bolnih leđa? Ja i dalje osetim bar jednom dnevno kontrakciju i to obično kad ja napravim neki nagli pokret. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oblacak, dobrodosla!:baby:

Ja pojma nemam jel to kontrakcija ili beba samo tako potrefi da me udari. Al nekad me zaboli kad se okrece dole nisko. Jel to ono kad kazu da udari u besiku pa zaboli? Al samo tad kad se drmusa. Koliko je juce i prekjuce bila mirna, danas pravi zurku u stomaku. Osetim u isto vreme udarac iznad pupka i dole sa desne strane. Cirkus moj mali :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se sad vratih iz poste, morala sam da podignem neki novac, a to mora licno uz l.k, pa sam onako kilava spakovala stomak u pojas i dete i krenule smo.Do poste mi inace treba 5-10 min. Unutra guzva do izlaza, pre mene u reu za trudnice i roditelje se decom zena sa detetom koja pokusava da pridje salteru ali je niko ne pusta. Nekako dodje ona na red, mi smo sledece naravno i ja krenem ka salteru,kad cela ona kolona reda pocne u glas, kakva sramota kako idem preko reda, ja lepo objasnim da nije zbog deteta od 5 godina, koje reano moze da stoji i ceka, nego da sam trudnica u skoro sedmom mesecu , ne smem da stojim.Posle pomislim sto se i pravdam.Kad babac neki iz reda kaze:Pa mogla sam i ja tako da pokupim neko dete na ulici i da lazem da sam trudna, pa da idem preko reda.Meni vec lagano krecu suze i moja pametna devojcica, na sve to se okrene i kaze babcu u redu:Ne mozes ti da budes trudna , ti si baka.:PLjubi je majka. I nije mi krivo zbog ljudi, vec zbog ovih trudnickih hormona, zbog kojih sam pustila suzu pred svima,od muke.

Eto, bas se iznervirah, toliko da sam danas zaboravila i na kontrakcije.Onda je malecka zvala tatu da kaze da je mama tuzna pa da nas voi na sejk u Mek.

Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cipelic kontrakcije se bas osete, nije to kao premestanje bebe po stomaku, drmusanje, sutiranje,nego se stomak skroz stvrdne, bas postane cvrst i stegnut, moze u jednom delu, moze ceo i to traje i naravno bol, tako da ne brini, ovo lagano je uglavnom beba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao bre Nina ne znam dal da odlepim zbog tih babetina ili da se slatko smejem na izjavu tvoje cerke. Inace sam alergicna na te babe i dede kad krenu tako ma sve bih im po spisku. :D 

E da tako je meni sto se kontrakcija tice krene od sastrane i onda mi se ceo stomak pretvori u kamen i sav je napet pa tako drzi jedno 15 sec uzasno neprijatno. A hoce to i beban nekad da udari jace pa ne znas sta te snaslo. Jao pa tek ce da tuku sad kad nabace masu :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni krenule kontrakcije od pre desetak dana,nisu bolne ali onako cudan osecaj,i traju par sekundi.Rekli su da je to normalno s obzirom da su dve bebe.Uglavnom pokrivena terapijom,lezanje,mirovanje i lagana setnja.MalaNina ,skoro mi se desila slicna situacija.Takodje bila u posti,i onako zadihana,uletim unutra,a neki deda hteo da udje na vrata ispred mene,i poceo da vice :Kakva je to kultura?Zasto on nije prvi usao u postu???Taaaako sam bila drska,i bezobrazna,rekla sa sam trudna,on spusti glavu,i izasao napolje,a mene njih deset pustilo preko reda :D

učiteljica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nina , cerka ti je carica ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E Nina, od takvih situacija je i meni muka, a redovno mi se dešava takvo ponižavanje i šta da očekujemo od ove bolesne države, kad je društvo bolesno i kada su se izgubile prave vrednosti i kultura. Ja uđem u poštu i ne smem ni da pitam preko reda da priđem, nego ako primete i sami puste iskoristim inače da se nerviram zbog poremećenih umova, ne pada mi na pamet. U prodavnici me do sada niko nije pustio preko reda. 

učiteljica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.