Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Eleena, obavezno piši kako si prošla na 4d, mene to zanima, ja sledeće nedelje radim, Mi čekamo potvrdu za devojčicu, sad na sledećem uz, još uvek nismo sigurni, tj. doktorka nije sigurna. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

De ste zene, jel pada kod vas? Vreme je bas bljak. 

A meni moj dr rekao da tek od one tamo nedelje odem na ekspertni, pa do zadnje nedelje marta. Tu jedan dan u tom periodu. A i prvi ekspertni sam radila sa punih 13 nedelja. Usla u cetrnaestu. Valjda zavisi i od dr kad ko misli da je najbolje, a i zato je toliki vremenski raspon dat.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, kako ste? 

Ja danas neku vrtoglavicu, ne znam zasto. Jutros sam ustala rano da vadim krv i malo mi bilo lose posle toga. Dosla kuci, jela, zavrsila sta sam imala i mama i ja smo onda decu vodile do obliznjeg jezera. Tamo je duvao vetar, mozda mi je bilo i od toga. Dodjemo kuci, rucamo, mama ode a mi da spavamo i malo samo hooop glava se zanosi u jednu stranu. Pomislila sam, ustala sam u 6:30, nisam se naspavala. Pritom P uobicajen 105-60..bude meni i nizi, nije to., Legla spavala, onesvestila se, sve sam sanjala.. i popodne ponovo isto. Pojma nemam sta mi je. Malo mi je vrat ukocen, mozda od toga. Sad molim mm da me izmasira, a vidim on zaspao u dnevnoj. 

Kod nas bila tragedija, grdan narod nastrdao. U tehnicko remontnom zavodu Medna se desila eksplozija. Ceo grad je osetio iako je to dosta van grada. Meni se zatresao prozor u spavacoj dok smo spavali, probudio me. Prvo sam mislila da je zamljotres. 

kam, cula sam za to na vestima. Uzas.

a vrtoglavice su meni u prvoj trudnoci bile posle vadjenja krvi u sestom i sedmom mesecu, jer mi je u tom periodu opao hgb. Tebi moguce da je zbog ukocenog vrata, jer pijes tothemu, ne verujem da je hgb.

k a m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam jutros radila OGTT, doduse samo sa 50gr glukoze, uyasno je, vadila krv, dala urun, rezultati sutra.

EUZ, drugi, radi se najbolje od 21 do 24 nedelje.

Eleena isto i kom mene bata, a mala hoce seku, ali navici ce se brzo.Sad je dobila zadatak da smisli ime:D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Hello, ja ne znam sta da radim za taj ekspertni.. u dz odem da ga zakazem, nema termina u frontu, ok visegradska nema dostupan radpored termina tek od 1marta, dodji 3 marta pa cemo naci termin.

Pokazem joj izvestaj uz iz Misovica, redovno na mesec dana sto radim.. ona kao sve ok, tebi ni ne treba ekspertni. Ne moramo da radimo.Uopste mi nije jasno sto :( ja bas hocu, al bas ne bih da placam privatno. Ja sam shvatila da je ekspertni uz obavezan.. Dala sam novac na nifty plus, ostalo sam mislila sve drzavno, nije mi jasno sto po njoj meni ne treba ekspertni. Jel imala neka slicna iskustva?

 

Izmenjeno od strane nensy-nensy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam sta bih ti rekla, taj euz kao jeste obavezan meni bio, pored dabl testa, zbog godina,tripl nisam radila, dabl je bio dobar. E sad , kako je izgledao,pa kao i klasican uz, malo detaljniji, vremenski duzi, samo mi je pored toga merio protoke, vaginalnom sondom merio duzinu grlica  i na kraju pustio malo 4d i na kraju dao cd. Naravno on je meni to naplato kao obican uz, 3000 din i to je to. E sad posto si ti radila Nifty, ti bi trebalo da odradis uz, ali obican.

Kazu da se neke specificne  karakteristike za trizomije mogu videti samo do 23 nedelje, zato se tada i radi taj euz

nensy-nensy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

L opet ima temperaturu! Dodje mi da se derem! 

Taj euz u dvadeset i nekoj su sad uveli da nije obavezan, ako je sve do tad bilo uredno.

A moje raspolozenje je danas, kao Ninino juce. Sva sam sugava. Krivim vreme<_<.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A gde si MalaNina radila ekspertni? To nije ni skupo..

Meni su posle dabl testa (koji je bio dobar u 36god) preporucili amnio i ekspertni. Amnio sam zaobisla, radila Nifty, sad me zeza za ovaj ekspertni. Ma ici cu ja u petak da mi zakaze ekspertni. Meni jeste sve do sada ok, hvala Bogu, niti mi je jasno zasto uzimam utrogestam 2x vaginalno.. meni tu nista nije jasno ;/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trebali bi oni taj uz da zakazu drzavno ali nema termina,eto u nasoj opstini ne rade a za Bg nece uput da mi daju,ali nije puno 3000 ali sve vidi,sa cerkom sam platila 6500 pre skoro 5 god

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U mom gradu on kosta 5000 dnara, ali mi moj doktor obzirom da kod njega idem i privatno i u drzavnoj, naplacuje kao obicni, sto je ok, To ustvari i jeste obican 2d, pa vam ukljuce 3d i pomalo 4d i eto, to je bre isti aparat, nego uzimaju pare. Iskreno 4d u 23 nedelji je smesan, ne vidite nista, sve su bebe slicne, 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro ili bolje reci dobar dan. 

Od jutros sam nervozna kao pas, ujedala bih. Zvala sam da pitam kada mi dr radi, jer petkom menja smene.. a tada mi je rekla da dodjem, kada budem 20. ned. I kaze sesra dr juce i danas ne radi jer je bolesna, a za sutra se ne zna. Ako se pojavi, pojavi.. pa vi zovite u 8 da vidite dal radi. A ja planirala da se nacrtam tamo u pola 8 da izbegnem guzvu, jos i mm hteo sa mnom, pa da stigne na posao. Da tek zovem u 8 pa dok ja dodjem da se napravi haos i cekam ceo dan. Da ne pricam da mi je rekla da ponesem epruvete za briseve i jedva sam cekala taj dan, ne mogu odavno da trpim vise ovo peckanje. I rekla da vanredno izvadim krv zbog loseg Hbg, pa sam u utorak isla da vadim. Kaze ona meni pa nista ako ne bude radila u petak, vi dodjite u ponedeljak, to je ionako dan za trudnice. A ja imam zakazanu redovnu kontrolu 13.03. a sad ispada da treba da idem i 6.03. Pa stvarno sam poludela. NMa kraju ova sestra sta da vam kazem vise, zena se razbolela, to su vanredne situacije.. ma i ja sam mozda preterala, sta da se radi ako je bolesna ali meni se sad sve remeti. Jos na sve strane neki problemi i stvarno se pitam ima li jhos nesto da me strefi. Nervozna sam uzasno i znam da ne bi trebalo jer skodim svojoj bebi, ali jednostavno nikako da se situacija stabilizuje i da se ja smirim. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

a vrtoglavice su meni u prvoj trudnoci bile posle vadjenja krvi u sestom i sedmom mesecu, jer mi je u tom periodu opao hgb. Tebi moguce da je zbog ukocenog vrata, jer pijes tothemu, ne verujem da je hgb.

Cipelic, ne verujem da mi je mnogo bolji hgb i pored ove totheme. A vrat mi jeste ukocen ali to vec hronicno. Sinoc sam nesto sila i bila savijena i bas me boleo. 

Na sve ovo vam nisam pisala da me u sub uvece zabolelo grlo, od nedelje kijavica.. i tako daninam da bi sinoc bila progrkavela i promukla uzasno. Pa sam se sinoc inhalirala pantenolom i fizioloskim, i jutros isto. 

Izvinite sto mracim stalno, ja dodjem ovde vama da se iskukam. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro ženice! Cipelić, kako je L.? Kam, vidi kako je lepo vreme, devojke za ruku i u šetnju, da se oraspoložiš. Nema ništa od nerviranja i sekiracije. Baš mi je žao što te uz sve sad i ta prehlada potkačila. Eleena, nemoj da zaboraviš da nam pišeš kad završiš 4d. Nensy Nensy kako gde i kako za koga, meni je stavrno previše da odvojim 10 000 ( inače je od 7000 do 10000 din, u BG) za 4d ekspertski UZ, možda nekome nije, meni je to ogromna suma,  Ninice, neko zaista ide samo zbog tih sličica, meni je ciljano rečeno da ga uradim u 21nedelji, jer nisam radila amnio, radila dabl i kvadripl, koji su dobri i doktorka želi da potvrdimo sa svim merama i onome što pruža 4d ( a ne bih se složila, dosta zavisi koji aparat je u pitanju, to sam se lično raspitala kod osobe koja je u tom poslu da mi se objasni razlika između svih tih mašina, tj.aparata) i ključno je ko gleda tj.radi 4d, jer sam aparat ne vredi ništa, ukoliko neko  nije stručnjak da sagleda sve ono što taj aparat pruža kao mogućnost, a za to se prolaze ozbiljne i skupe edukacije i usavršavanja uglavnom u inostranstvu), retko ko verovatno i od naših ima te licence. Tako da moj 4d na koji idem nije iz luksuza i zabave, već da se zaokruži priča oko razvoja ploda i organa za ovaj bitan period trudnoće, s obzirom da je treća trudnoća i da u maju punim 38.god.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro ženice! Cipelić, kako je L.? Kam, vidi kako je lepo vreme, devojke za ruku i u šetnju, da se oraspoložiš. Nema ništa od nerviranja i sekiracije. Baš mi je žao što te uz sve sad i ta prehlada potkačila. Eleena, nemoj da zaboraviš da nam pišeš kad završiš 4d. Nensy Nensy kako gde i kako za koga, meni je stavrno previše da odvojim 10 000 ( inače je od 7000 do 10000 din, u BG) za 4d ekspertski UZ, možda nekome nije, meni je to ogromna suma,  Ninice, neko zaista ide samo zbog tih sličica, meni je ciljano rečeno da ga uradim u 21nedelji, jer nisam radila amnio, radila dabl i kvadripl, koji su dobri i doktorka želi da potvrdimo sa svim merama i onome što pruža 4d ( a ne bih se složila, dosta zavisi koji aparat je u pitanju, to sam se lično raspitala kod osobe koja je u tom poslu da mi se objasni razlika između svih tih mašina, tj.aparata) i ključno je ko gleda tj.radi 4d, jer sam aparat ne vredi ništa, ukoliko neko  nije stručnjak da sagleda sve ono što taj aparat pruža kao mogućnost, a za to se prolaze ozbiljne i skupe edukacije i usavršavanja uglavnom u inostranstvu), retko ko verovatno i od naših ima te licence. Tako da moj 4d na koji idem nije iz luksuza i zabave, već da se zaokruži priča oko razvoja ploda i organa za ovaj bitan period trudnoće, s obzirom da je treća trudnoća i da u maju punim 38.god.

Shana, meni je druga,a uskoro punim 37 godina, tako da tu smo negde. Milism da je tu najbitnije da se lepo vide organi, kosti, srcana radnja, protoci i to je to, a sad 4d meni i nije nesto bitan, radia sam ga evo vec 4 put, 3 puta u prvoj trudnoci i sada jednom i svaki put kod razlicitih. U prosloj samo u Bg u A...l.., poznatoj ordinaciji, pa je bilo isto kao i kod ovog mog doktora, a oni su kao bas strucni, posebno Dr. Zi....

E Kam i ja sam bas besna od jutros videvsi svoje rezutate krvi, Hemoglobin mi je sa 126 od proslog meseca pao na 113, a ostalo nista ne valja, limfociti niski, eritrociti pali, Kreatinin ispod donje granice, neutrofili povecani, ketoni u mokraci, srecom pa nema bakterija bar u urinu....ma uzas.

OGTT, je ujutru 4,9, a posle 60 minuta 7,8, to mi nikada nije bilo preko 7.

Nemam pojma,ali bas nisu dobri

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

L sad nema temperaturu, ali ima proliv. A nocas se u mlazu ispovracao u snu. I jos dusica dok sam ja skidala posteljinu pita me jel mu prihvatam izvinjenje zbog povracanja :(:wub:. Decak moj, kao da je on kriv sto je povratio. 

Euz gde ja radim je 5000. Dr je divan. Ali zaista, ja ne znam koliko sam ljudi dala njegov broj i koliko njih se odusevilo njime. Strucan i pristup pacijentu je divan. On je u Rumi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cipelic..jao srce moje, kako je on dobar.

MNina, nije to los hgb. Malo pojacaj ishranom ako nista ne pijes. Meni je sa 96 pao na 91, zato sad vanredno vadim krv.

Mm i ja se spremili za sutra da idemo kod dr. Nadam se da radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Radila sam 4D sve je ok,a za kliniku i dr sve pohvale,jako su ljubazni svi a povoljni,jedino mi je dr video kontrakcije na prednjem zidu a nisam imala bolove,medjutim sinoc i nocas me je ubijao stomak to me plasi,rekao je da moram vise da odmaram jer je beba skroz nisko.

shana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro ženice! Kako ste danas? Eleena, super za uz. Tako su i meni više puta videli kontarakcije, na kraju nisu sigurni da li je miom ili kontre. Da znaš da ću baš sad da ih pozovem da zakažem, ako si ti zadovoljna, što bih više od toga plaćala. Cipelić, kako nam je L.? Nina, jeste kako odmiče trudnoća, tako nama krvna slika sve gora, beba crpi sve što joj treba, a mi se borimo da nadoknadimo vitaminima. Mi juče odmah nakom škole i vrtića u skitnju, bili napolju do 16h od 12.30h i baš su se lepo izigrali,a  i meni prijao šumski svež vazduh. Evo i sad se kao nešto sunce muči hoće li ili ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vise sam s njima zadovoljna nego sa cerkom kad sam radila a platila duplo skuplje u drugoj klinici

shana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eleena, sad sam zvala i zakazala za sredu. Jedva čekam :-) U ponedeljak plata, u utorak vodimo L.u Tiršovu kod urologa, tako da čekam sredu da vidmo kako beka napreduje i da li je sve ok. Nisam bila na uz od 2.2.

eleena voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dan zenice :):)  svasta ste ispisale za ova dva tri dana...ja se prehladila nos me zeza a i malo grlo uzela danas gomile voca da se nakljukam.ja ovih dana jedan roditeljski drui roditeljski juce odnela doznake pa tamo amo bas se zamorila...vidim pisete  o 4d jel on sad obavezan ili ne  ja bih ga svakako uradila prvo treca trudnoca a i imam 32 godine pa ono cisto da vidim da li je sve ok.radila dabl on je odlican.da li da cekam da idem kod moje 22 marta na uz pa da je pitam za misljenje ili na svoju ruku?da li to ima porodilistima?kako se zakazuje?ili cu morati privatno..idem da guglam recepte da nesto smuckam sutra slatko slano da proslavimo starenje :) 

 

shana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Elena, meni je bebica malo nize i isto dr rekao da moram vise da odmaram. Nema savijanja ni cucanja. Ja ni kadu vise ne perem, nego mama mi dodje i ocisti. Opet videcemo sad na euz stanje grlica i da li ima kontrakcija.

Shana, i ja sam zakazala za sredu ekspertni :baby:koliko se radujem toliko i frka. Meni pomisao na doktore odmah stvori nervozu. 

L, nema vise temp i mislim da mu se stomak sredio. 

Ja nemam bakterije. Sad mislim da mi onaj osecaj peckanja i iritiranosti nije od utrogestana...<_<

shana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Blesava, postoje određeni pregledi, to već znaš i sama nakon dve trudnoće, koji se praktikuju i preporučuju, ali niko te neće naterati niti usloviti bilo kojim. Taj 4d nije obavezan, osim ako iz nekog razloga ti lekar preporuči ili ukoliko sama poželiš da ga uradiš. Ja sam i u prethodne dve u drugom trimestru između 21 i 24 uradila ovaj ekspertski, jer ga smatram jednim od važnijih pregleda u ovom periodu trudnoće. Ne treba preterivati, ali ne treba ni zanemariti nešto što je moglo biti ispravljeno na vreme ukoliko ne daj bože nije u redu. Cipelić, superiška, obe ćemo imati izveštaj u sredu, sjajno i bravo za momka što ide na bolje.

Cipelic i blesava volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam imala kontrakcije u prethodnim trudnocama,jesam sina jako nisko nosila ali nisam imala bolove,tako da me ovo sada brine,jos uvek me bolucka stomak,kad budem dr nosila rezultate trazicu da mi pregleda grlic to me sada plasi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eleena, ni ja nisam imala ni u prvoj ni u drugoj, ali sad u trećoj, baš osetim kad napravim neki nagli pokret, a mene stisne stomak, pomisliš beba lupila, ali nije, tačno neprijatno skoro pa da zaboli, prava kontrakcija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.