Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Jedem dosta voca, ali videcemo kako ce se sve odvijati kroz 3 nedelje. Inace ove ampule pijem preko slamcice da mi ne bi pocrneli zubi, i pijem u kombinaciji sa limunadom(u jednoj casi limunada, u drugoj rastvorena ampula) jer se tako najbolje zadrzava u organizmu.

Nema gvozdja samo u cvekli i teletini,to sam samo navela kao primer.Voce i nije bas neki izvor gvozdja.

Posle obroka punog gvozdja treba pojesti namirnicu sa dosta vitamina C,to moze biti pomorandza,crvena paprika i sl,ne mora biti limunada,jer se tako gvozdje najbolje vezuje za krv i apsorbuje.To nije potrebno i za vestacke lekove jer se oni i kako god apsorbuju u organizmu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Organizam mora da se navikne na novonastalu situaciju, ne kaže se bez razloga drugo stanje. Hormoni divljaju i sve se menja. Na kraju sve dođe na svoje :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Organizam mora da se navikne na novonastalu situaciju, ne kaže se bez razloga drugo stanje. Hormoni divljaju i sve se menja. Na kraju sve dođe na svoje :rolleyes:

Ma da, ja se u pocetku bas uplasila, tj.doktorka me uplasila, a sada sam ok i idemo dalje. Necu da se opterecujem time, bice sve u redu :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cure ja vas krajem nedelje napustam pa vas cekam u trecem trimestru...Doci cu da se ubacim koji put i vidim sta radite :wub:

Ja sam danas bila u sopingu za bebca,kupila tanje i deblje cebe,jedan kompletic,kadicu i neke sitnice...Bas mi je razvuklo osmeh na lice,sad opet blejim u to non stop.Sreca sto mi je krevetac trenutno dole u kuci inace bih se uvukla u njega da spavam koliko sam prsla :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veceras sam primetila tri plave modre masnice na nogama,nekad sam imala probleme sa trombocitima sada su dobri...Ne znam treba li da se zabrinem i odem kod doktorke,to kraja decembra ne bi trebala da idem uopste.

Znate li nesto o modricama u trudnoci?

A jel te bole te modrice??? Jesi se udarila a da se ne sećaš? Moja snajka je imala problema sa trombom koji joj se na sličan način ispoljavao i moj savet ti je da bolje proveriš sa lekarom nego da čekaš ( pod uslovom da se sigurno nisi udarila..)

Trudnice zasto se trujete lekovima gvozdja.Nikada to nisam uzimala niti daval;a detetu iako sam imala preporuke dr.Jednostavno kazem da ne zelim da se trujem.A sta bude kad prestanete sa lekovima,sve se vrati na isto.

Ne shvatam zasto tako lako prihvatate svaki recept.

Olja ako ti je gvozdje na granici pa to je super jer ti si ipak trudnica.

Ako bi danas pojela parce teletine,jednu cveklu,jedno jaje i casu kupinovog vina solju kakaoa ti bi unela potrebnu dozu gvozdja koju unosis lekovima+ ostale vitamine koje si unela ovom hranom.

Ja ne prihvatam tako lako otrove koje nam prepisuju,njihovo je da prepisu jer to im je posao,sigurno nece gubiti vreme pricajuci vam od ishrani.

Razmislite same nista time ne dobijate.

Ovo potpisujem od prve do zadnje reči..... Ja sam evo u 31 nedelji, ni jednu tabletu ( sem C vitamina) nisam uzela a krvna slika mi je odlična.... dr mi ne veruje kad joj kažem da isključivo hranom sve to postižem....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jel te bole te modrice??? Jesi se udarila a da se ne sećaš? Moja snajka je imala problema sa trombom koji joj se na sličan način ispoljavao i moj savet ti je da bolje proveriš sa lekarom nego da čekaš ( pod uslovom da se sigurno nisi udarila..)

Nisam se udarila,makar koliko ja znam,na tri su razlicita mesta..Bole na dodir.Tih dana sam bila bas aktivna,a mama mi ima vene na nogama i ja sam uvek imala osetljive...Sacekacu malo,izadje li jos jedna idem odmah,necu onda cekati kontrolu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam se udarila,makar koliko ja znam,na tri su razlicita mesta..Bole na dodir.Tih dana sam bila bas aktivna,a mama mi ima vene na nogama i ja sam uvek imala osetljive...Sacekacu malo,izadje li jos jedna idem odmah,necu onda cekati kontrolu ;)

Sačekaj još malo pa pravac kod dr... bolje da te pošalje kod vaskularnog nego da se zezaš...

Sad vidim da ti je baš usitnilo.... :wub: :wub: :wub: još malo pa gotovo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo potpisujem od prve do zadnje reči..... Ja sam evo u 31 nedelji, ni jednu tabletu ( sem C vitamina) nisam uzela a krvna slika mi je odlična.... dr mi ne veruje kad joj kažem da isključivo hranom sve to postižem....

Eh Maki kad bi ti znala koliko ja stvari ne volim da jedem, dobro je i sto nije gora krvna slika...ne jedem meso, sem piletine, cveklu, skoro nista od povrca(sem kupusa, krompira, krastavca i paradajza, samo u salati), kuvane stvari nikako i jos mnooogo toga...ali sta ces, ne mogu se promeniti, pa nesto poceti da volim u zadnjih par meseci i jedem silom :( Mada pored svega ovoga, meni je uvek bila extra krvna slika kao i na pocetku trudnoce, sve do sada ;) Bice bolje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cure ja vas krajem nedelje napustam pa vas cekam u trecem trimestru...Doci cu da se ubacim koji put i vidim sta radite :wub:

Ja sam danas bila u sopingu za bebca,kupila tanje i deblje cebe,jedan kompletic,kadicu i neke sitnice...Bas mi je razvuklo osmeh na lice,sad opet blejim u to non stop.Sreca sto mi je krevetac trenutno dole u kuci inace bih se uvukla u njega da spavam koliko sam prsla :lol:

Javi se ponekad, dok ti se ne pridruzim u trecem :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh Maki kad bi ti znala koliko ja stvari ne volim da jedem, dobro je i sto nije gora krvna slika...ne jedem meso, sem piletine, cveklu, skoro nista od povrca(sem kupusa, krompira, krastavca i paradajza, samo u salati), kuvane stvari nikako i jos mnooogo toga...ali sta ces, ne mogu se promeniti, pa nesto poceti da volim u zadnjih par meseci i jedem silom :( Mada pored svega ovoga, meni je uvek bila extra krvna slika kao i na pocetku trudnoce, sve do sada ;) Bice bolje...

Ni ja ne volim puno stvari da jedem ALI ZNAM DA MORAM i radi mene i radi bebe u stomaku, pa gutam i zamišljam da jedem ono što volim!!!!

A isto tako i radi Akija... jer kako će dete hteti da jede nešto ako mama viče fuj, bljak, ja to ne volim.... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A isto tako i radi Akija... jer kako će dete hteti da jede nešto ako mama viče fuj, bljak, ja to ne volim.... ;)

Necu pricati pred detetom kako to ne volim, ali ne mogu na silu da jedem sto ne volim, a znam da necu terati ni dete, jer ni mene moji nisu terali.

Jos ova 3 meseca da izdrzim, pa se vracam na staro ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cure ja vas krajem nedelje napustam pa vas cekam u trecem trimestru...Doci cu da se ubacim koji put i vidim sta radite :wub:

Ja sam danas bila u sopingu za bebca,kupila tanje i deblje cebe,jedan kompletic,kadicu i neke sitnice...Bas mi je razvuklo osmeh na lice,sad opet blejim u to non stop.Sreca sto mi je krevetac trenutno dole u kuci inace bih se uvukla u njega da spavam koliko sam prsla :lol:

:rolleyes: woow zar vec treci!!!! jel mogu i ja sa tobom?? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Necu pricati pred detetom kako to ne volim, ali ne mogu na silu da jedem sto ne volim, a znam da necu terati ni dete, jer ni mene moji nisu terali.

Jos ova 3 meseca da izdrzim, pa se vracam na staro ;)

Ne moraš ti pričati, ali će ono videti.... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne moraš ti pričati, ali će ono videti.... ;)

Onda ce da jede sa taticom, on voli sve, a i zna da sprema :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Здраво труднице,како сте? Јој гледам све сте овде већ 20 и нека недеља,кад ли ћу ја... ух, ја сам ушла у четрнаесту недељу,па не знам јел припадам овде у другом триместру или сам још у првом... ал нема везе и ако не припадам овде, ето само да вам се јавим и пожелим свако добро вама и бебцима ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobrodosla Kiki87,nista ne brini sad ces i ti dok trepnes biti preko 20 nedelja :):lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Здраво труднице,како сте? Јој гледам све сте овде већ 20 и нека недеља,кад ли ћу ја... ух, ја сам ушла у четрнаесту недељу,па не знам јел припадам овде у другом триместру или сам још у првом... ал нема везе и ако не припадам овде, ето само да вам се јавим и пожелим свако добро вама и бебцима ;)

Dobrodosla Kiki. Videces kako vreme leti, odjedamput samo vidis kako nedelje rastu, a dani do porodjaja smanjuju :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav trudnice, kako ste? :rolleyes: Jel ima neka od vas problem sa kiselinom?Ja poslednjih dana sta god da pojedem muci me kiselina...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav trudnice, kako ste? :rolleyes: Jel ima neka od vas problem sa kiselinom?Ja poslednjih dana sta god da pojedem muci me kiselina...

Ja sam imala i to resavala kiselom vodom. Kada krene kiselina, samo casa kisele vode i posle par minuta prestaje, meni je to mnogo pomoglo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala i to resavala kiselom vodom. Kada krene kiselina, samo casa kisele vode i posle par minuta prestaje, meni je to mnogo pomoglo.

Hvala, probacu :rolleyes: ...u zivotu nisam imala problema sa kiselinom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala, probacu :rolleyes: ...u zivotu nisam imala problema sa kiselinom.

Probaj pa javi jel ti pomoglo :) meni jeste

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

samo da se odjavim idem u treci trimestar.

Kako vreme leti.

Cekam vas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probaj pa javi jel ti pomoglo :) meni jeste

uh, meni zalogaj hleba pomogne u momentu! Probaj i to ako ne uspe sa kiselom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav trudnice, kako ste? :rolleyes: Jel ima neka od vas problem sa kiselinom?Ja poslednjih dana sta god da pojedem muci me kiselina...

Meni su pomagale kokice u predhodnoj trudnoci. U ovoj trudnoci nisam ni imala kiselinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo ljepotice :rolleyes:

Samo sam htjela da vas pozdravim i da vam kazem da sam cesto s vama ... citam vase postove, smijem se ... Brze mi prođe vrijeme na poslu ali pssssttt nemojte nikom reci da ne bi dobila otkaz :lol:

Mozda se sad malo vise i ja ukljucim u priču...

Veliki poljubac za vas i bebuske vase :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.