Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Prva rodjena u maju,  a sada termin u junu, tako da mislim da cu sada neki tanki bodic i helankice, nemam pojma ni sta bi trebalo , sve sam zaboravila, proslo 6 godina:D

macka maza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eej! Sta radite? Mi smo danas poceli sa krcenjem sobe. Opet smo dzak stvari izbacili :o. A zeznuto sto pod radimo, pa sve mora napolje. Ne znam gde cemo ormare staviti. Jedva cekam da zavrsimo. L su bila braca od tetke. Toliko im se obradovao...:wub:oni bili bolesni pa se nisu videli cele nedelje. Skakali, igrali se, L je bio kompletno mokar. Zaspao dok je vecerao. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cipelic, blago vama! Ja se nerviram sto mm odustade od krecenja za sad. Ali bar pametno koristi ove slobodne dane, zavrsava zaostale poslov. Ja cu zato danas da opletem po ciscenju.

Sinoc sam zamalo pala, napravila sam spagu. Dete prosilo vodu po kuhinjskim plocicama i ja se okliznem. Presekla sam se. Jos par dana u brizi jer mi se beba ne javlja, ali je sinoc kuckala, srce malo. Jos su mi slabi pokreti, gurkanje, meskoljenje..ostali mi kazu da ne brinem, kao mozda je samo mirna beba. Osecam je i dalje na istom mestu, levo od pupka i malo nize..pa se pitam sto se ne tumba i da li je moguce da su joj i dalje tu noge.

Danas cu malo ribati kucu, rucak imam..icicemo do pijace u nabavku i da provozamo decu ponovi negde. Sutra zadusnice, pa cemo na tri mesta, to je celo prepodne do rucka.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro :D

Nova sam na forumu a i prva trudnoća pa ako neko moze da mi kaze kada počinje drugo tromesečje? 

Pročitala sam da je to od 13-te nedelje, da li to znači 12n1dan ili 13n1dan?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Caos i od mene...

Hvala vam na odgovorima.I ja sam mislila neki bodic kratkih rukava i preko neku bluzicu..sa pantalonicama...naravno od tanjeg pamuka.

Milice od 13 nedelje ili pune 12.

 

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam svuda nailazila ja 13+1 da počinje drugi trim tj. To je od 14.ned ali nedelja gore dole manje više ;)

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hellooo! Jeste sve ovih dana u skitanju, nesto se slabo kucka..imam osecaj  da se kam i ja same dopisujemo :lol:.

Mi sad dosli iz setnje, prijalo je. Stigao nam i materijal za sobu. Sutra valjda pocinju da rade. :baby:

Miliccam dobrodosla! :baby:

 

učiteljica i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cipelic, i ja bas htedoh da kazem da nesto zene slabo svracaju. Ja sam preterala, treba me tuci. Jutros przila mekike, pa onda ribala tepih u spavacoj, pa ribala terasu i limove od svih prozora. Uzas koliko je smoga. Posle kolima do poste, pa do pijace u vecu nabavku, pa na kraju u park. Ali ogroman je, dok smo sve obisli, na kraju isli i do bazena, teniskih terena i stadiona. Glava me u jednom trenutku zabolela da sam htela da se srusim. Jedva stigoh kuci, zamalo da zaspim u autu. Doslo mi da placem kad je trebalo da se jos penjem na 4.sprat. Sad smo klopali i svi legli kao sardine. Raspadam se!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam se danas napesacila bas, pokupila dete iz vrtica, pa pravac u Mc Donalds, e onda sam se tamo najela kao prase, ne znam uopste sta mi je to trebalo, obzirom da obicno retko jedemo tamo,ali danas mi doslo, pa posle kod mame na mekike , ma strasno....ali bar sam pesacila sigurno jedno 5km.Sad tek stigoh kuci, a posla sam od kuce u podne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja danas vala odmarala vecinski :) 

Jel ima neka skoro kontrolu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje samo da vam mahnem, ne stižem ni da pišem, non stop neka akcija, čak se ni na telefon ne javljam, nemam vremena ni za razgovore :-) Ove nedelje nisam imala oko svojih pregleda obaveze, ali zato sledeće nedelje ima da se nagledam lekara samo tako, počev od ponedeljka nosim za urinokulturu, pa u utorak po doznake i recept i ako treba neki uput, pa u sredu mlađe dete kod logopeda, pa da zakažem konačno negde 4d.I onda treba iščekati 8.3.za UZ, a dan pre toga moramo u Tiršovu, kod urologa bati za kožicu na piši da vidimo šta će nam reći, nije mu prevučena. Tako da biće veselo dok sve to pozavršavamo. Kam, pa ti ženo ne staješ, ja nemam reči. Ne stajem ni ja, ali ipak po malo i odmorim, ako ništa bar se ujutru naspavam baš, baš do kasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje samo da vam mahnem, ne stižem ni da pišem, non stop neka akcija, čak se ni na telefon ne javljam, nemam vremena ni za razgovore :-) Ove nedelje nisam imala oko svojih pregleda obaveze, ali zato sledeće nedelje ima da se nagledam lekara samo tako, počev od ponedeljka nosim za urinokulturu, pa u utorak po doznake i recept i ako treba neki uput, pa u sredu mlađe dete kod logopeda, pa da zakažem konačno negde 4d.I onda treba iščekati 8.3.za UZ, a dan pre toga moramo u Tiršovu, kod urologa bati za kožicu na piši da vidimo šta će nam reći, nije mu prevučena. Tako da biće veselo dok sve to pozavršavamo. Kam, pa ti ženo ne staješ, ja nemam reči. Ne stajem ni ja, ali ipak po malo i odmorim, ako ništa bar se ujutru naspavam baš, baš do kasno.

Shana, mi treba isto kod logopeda,al to cu na sistematskom da vidim i da nam dr kaze sta da radimo za kozicu na pisi, isto ne moze da je prevuce, ni malo. A normalno piski, nema crvenila, mlaz normalan. Al kozica ni da mrdne,a pre je mogla. Ja u pon na vadjenje krvi i da urin odnesem pa posle podne kod dr da  vidi rezultate i da ga pitam kad na drugi euz. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo legla sam najzad. Moram da malo ukocim. Sutra idemo na tri groblja, ima da jurimo s kraja grada na kraj. U nedelju u man, pa u 14h kod zaove na rucak za detetov rodjendan. Jedva cekam da mm ode na posao u pon, da odmorim od ovog tempa.

Ja nemam kontrolu skorije, kad udjem u 20.ned imam UZ i briseve ponovo. Tada cu i krv i urin davati. A u pon cu otici da mi samo prepise utrogestan. I dojka me boli, i to cu joj reci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo legla sam najzad. Moram da malo ukocim. Sutra idemo na tri groblja, ima da jurimo s kraja grada na kraj. U nedelju u man, pa u 14h kod zaove na rucak za detetov rodjendan. Jedva cekam da mm ode na posao u pon, da odmorim od ovog tempa.

Ja nemam kontrolu skorije, kad udjem u 20.ned imam UZ i briseve ponovo. Tada cu i krv i urin davati. A u pon cu otici da mi samo prepise utrogestan. I dojka me boli, i to cu joj reci.

Izvini Kam mozda su vam takve navike ili obicaji, ali sta ces ti trudna, sa dvoje male dece na groblju? Mozes li svece zapaliti u lokalnoj crkvi a tm da obidje groblja? Kod nas trudnice i ne idu na groblja, niti na sahrane. To naravno ima svoje "nadnaravno" objasnjenje, ali mislim da ima veze zapravo sa tezinom emocija koje to mesto pokrece. Mislim da nije steta preskociti zadusnice u trudnoci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvini Kam mozda su vam takve navike ili obicaji, ali sta ces ti trudna, sa dvoje male dece na groblju? Mozes li svece zapaliti u lokalnoj crkvi a tm da obidje groblja? Kod nas trudnice i ne idu na groblja, niti na sahrane. To naravno ima svoje "nadnaravno" objasnjenje, ali mislim da ima veze zapravo sa tezinom emocija koje to mesto pokrece. Mislim da nije steta preskociti zadusnice u trudnoci...

E isto mislim. Da se trudnicama to ne savetuje, ne zbog nekih babskih prica, nego samo da se ne bi potresle. A i sad mi sva veca okupljanja izazivaju jezu zbog ponovne sezone virusa. 

Skontajte koje je doba, a ja budna. L ustao da piski i sav se ispovracao. Sunce milo, ne preskacemo nijedan sugavi virus. Ja sad ne mogu da spavam.

I kam zeno, stvarno pliz malo uspori. Slomi se bre ziva. Imas i terapiju i ti kao manijak sve gledas da uradis ekspresno i da nista nikom ne prepustis. Sad napises da moras malo da ukocis i u sledecoj recenici da ides s kraja grada na drugi kraj. Ako mozes bar taj deo preskoci, sto leni kaze nece ti niko zameriti, osim ako bi se ti osecala mnogo lose da ne odes, al razmisli pliz.

P.s. u koji manastir idete? Jel to uvek isti koji spominjes ili u neki drugi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E zene, hvala sto brinete ali zaista nema potrebe. Da se osecam lose naravno da ne bih isla. I niko ne bi zamerao jer niko i ne ocekuje da idem, ja jednostavno zelim. Nema potresanja, jer dragih mrtvih se secamo svakoga dana a ne samo na groblju. Bilo je i onih koji su se cudili zasto decu vodimo. Smrt nije zarazna bolest. Ne znam zasto se ljudi toliko plase i sablaznjavaju groblja.

Cipelic, idemo u dva..jedan nam je na 10-15min a drugi oko 40.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja volim da idem na groblje i decu sam vodila, i njima je to dozivljaj :D Obozavala sam da idem sa mojima svake godine kad se pravi parastos za sve pokojnike iz porodice pa se svi okupimo, jedemo, palimo svece, mi deca se igramo i tako...mozda deluje morbidno, ali meni groblje nekako uliva osecaj sigurnosti i postojanosti...Sa decom i inace dosta pricamo o pokojnicima i secamo ih se, pa nam je to uvod i za druge price, o smrti, o veri, o zivotu uopste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas lepo, Nadja. Slazem se da decu treba uciti i o smrti koliko i o zivotu. Secam se kad mi je umrla baka, pa svekrva i zaova odmah pocele ko ce da cuva decu za vreme sahrane, kao podrazumevajuci da necemo da ih vodimo. Ja to nisam dozvolila, to je njima bila prabaka, koja ih je volela, radovala im se ..Lepo smo im objasnili gde je ona sada i deca onda sve normalno i prirodno prihvataju.

MatroNadja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam sujeverna i ne volim te babske price valja se, ne valja se..

Ovde je vreme ocajno danas. Prvo je padao sneg, a sad udarila kisa. I hladnooo..a juce je bilo prelepo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam odrasla preko puta groblja, tako da taj strah kod mene ne postoji. Vecito pola rodbine nam svracalo kad idu sa groblja, mada se i toga znam ljudi groze. Nemam taj stav da dete ne sme se voditi, nego sad jednostavno, ako ti mozes izbeci. I iskreno zbog virusa i cmakanja sa familijom..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos nema nikoga...

Kod L je definitivno virus, povratio je 8 puta danas! Nadam se da se sad smirilo. Uspeo je da zadrzi tanjir supe i jeo je malo plazme i pola kifle. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj ti virusi na sve strane. Kod nas su aktuelne slinice i kasalj. :wacko: 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To bas i nisu bapske price vec rezultat iskustva, ali i u tome kao i u ostalom-svaka porodica ima svoj nacin zivljenja. 

Kad odes na saucesce, kod nas npr., pruzis ruku svim clanovima sire porodice koji stoje u redu(a bude ih i 20), a pre tebe je tu ruku dotaklo stotina ljudi, raznih higijenskih navika. Jedva cekas da izadjes i operes ruke(sto se racuna kao bapska prica). Kad je u pitanju razgovor o smrti, oni koji su iskljucivi vernici imaju najlaksi posao :D Svako ko je imalo skeptik, ili ateista, bas ce da se oznoji da objasni da tu leze tela koja trunu. Kad si vernik onda to nije tesko-tu su tela, tamo su duse, Bog ih cuva, mi ih cuvamo u secanju. Oh koliko to pitanja otvara, kad krenu u skolu opet ce da krenu da cackaju po raju, teoriji evolucije, smrti i trajanju zivota.

Ja sa ne plasim groblja ali necu decu voditi do 12-13 godina, niti bih isla trudna.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leni, stvar licnog opredeljenja. Ono sto je za druge tabu za nas su normalne teme u tako i decu vaspitavamo. Ni sa kim se nisam na groblju danas ljubila jer su bili moji i muzevljevi roditelji i nase tetke, a sa njima nema potrebe da se ljubim jer ih stalno vidjam. Ali zato npr sutra idem kod zaove na detetov rodjendan, bice vise ljudi nego sto je danas sa kojima cu se ljubiti, pa eto opet idem. Kada bih samo o bacilima razmisljala ne bih ni izlazila iz kuce. A pored male dece viruse da izbegnem ne mogu i da hocu.

Dolazile su nam komsije, deca se nisu dugo videla pa su se bas izigrali. Mene leva slabina i kuk zezaju..moja boljka stara. Kisa pada i dalje..u pon kod dr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.