Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Dobro jutro, zenice t1990.gif.

Kam, dr mi nije rekao nista za pojas,a na raznim cudima sam citala ovih dana da je pojas super,ali samo po savetu lekara. Pa se nesto bojim na svoju ruku.Pitacu ga na sl kontroli. Al tebi hvala c0134.gif.bar cu znati koji da uzmem.

E sad jos jedno pitanje za utrogestan. Jel se on vama skroz rastopi? Ja sam sinoc stavila jedan,al jutros mi ga je ispalo vise od pola... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema na cemu draga, ali ti ga pitaj na sledecej kontroli sta misli. Ipak je bolje za sve videti sa dr. Meni se rastopi, retko se desi da ispada u manjim komadicima. Uzmi malo ga pokvasi vodom pre nego ga stavis, kao vaginaletu sto bi pokvasila. 

Sutra nam dolaze kumovi iz drugog grada, pa sad moram sve po redu, kuca, ruckovi.. a nista spavala nisam nocas, ponovo sam probdela 2,3h. Sad mi mama dosla, a posle ce i sveki, vreme bljak pa ne mogu ni deca napolje.. Odoh da se bacim na posao. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u 5 ustajala u wc da idem, jedva posle zaspala. Daa, vaginalete se malo pokvase. Mentol, to sam i zaboravila, da se vadim da ih nisam koristila od porodjaja :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam nikad kvasila vaginalete, uvek se one malo same istope pri dodiru sa toplim okruzenjem u koje idu : D 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ženice, juhuu, evo i mene! Bila na komisiji i dr me pita da li mi je prva trudnoća, ja kažem treća, a ona ajde Vi lepo kući i otkuca mi da dođem tek tamo 10.5. sledeći put na komisiju :-) tako da sam super prošla i brzo završila, pre pauze. Posle pokupila rezultat kvadripl testa, sada ću da protumačim, pa da šaljem doktorki u Višegradsku, ali čini mi se da je sve to ok. Još oko 15.30h da odem za uput za urinokulturu da ponovim i konačno malo da predahnem. Cipelić i neka si na bolovanju, odmaraj ženo i uživaj sa L. Ja pojas nisam ni pitala doktorku sad za treću trudnoću, nosim ga jer  mi prija, velik mi je stomak i pošto non stop skitam i šetam, prija mi potpora. On ne  može da naškodi. Utrogestan su mi od starta uključili dok se još nisu ni pojavile kontracije, kao preventivno od pobačaja, treća trudnoća i šta znam. U prve dve nisam koristila Utrogestan. Poenta je što dublje da se gurne utrogestan, da se ne bi odmah rastopio spolja, ako je na samom ulazu, nego što dublje, da se bolje aplicira i apsorbuje :-) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Shana, super da si sve uspela da zavrsis! 

Ja sam se danas raspala, a jos posla imam veceras i sutra rano ujutru... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozdrav devojke, da se i ja prikljucim sa pitanjem, da li ste se osecale nekako cudno kad stavljate utrogestan? Ja koristim vec par dana arefam (isti je sastav) i cini mi se da mi se stomak nekako naduje svaki put kad stavim... Inace sam 20. nedelja, blizanci :) 

do sada nisam koristila vaginalete progesterona, pa ne znam da li tako treba. u trecem mesecu sam stavljala canesten zbog gljivica i cini mi se nisam se osecala tako nezgodno kao sad :huh:

Bubu 2 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozdrav devojke, da se i ja prikljucim sa pitanjem, da li ste se osecale nekako cudno kad stavljate utrogestan? Ja koristim vec par dana arefam (isti je sastav) i cini mi se da mi se stomak nekako naduje svaki put kad stavim... Inace sam 20. nedelja, blizanci :) 

do sada nisam koristila vaginalete progesterona, pa ne znam da li tako treba. u trecem mesecu sam stavljala canesten zbog gljivica i cini mi se nisam se osecala tako nezgodno kao sad :huh:

Zizi normalno je i da si naduvena, od njih može i da ti se spava. Pročitaj papir koji je u kutiji sa lekom tu ti pišu sve nus pojave.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Zenice, budjenje      t1901.gif ja jos u krevetu, ne da mi se jos ustajati, mm otisao na posao,a L se premestio kod mene i opet zaspao ^_^. Sad mi mama slala por da kad obave pijacu donesu nam dorucak. Tako da sam tu mirna. A izgubljena, ne znam koji je dan. Juce sve bila u tripu da je subota,jer nisam radila.:rolleyes: sad dok se naviknem na slobodna jutra. Ovako mi bilo i u prvoj trudnoci. Radila do otvaranja porodiljskog, al opet kad sam prestala da radim trebalo mi nedelju dana da se priviknem i sebi popunim dan. Inace izludjuje me kad neko kaze da se dosadjuje,al eto:rolleyes:.

Zizi dobrodosla!c0139.gif ja sam utrogestan od prekjuce pocela stavljati, tako da nemam bas iskustva, jos uvek. Meni  za ova 2-3 dana nije bilo tog osecaja. Super za blizance! Jel prva trudnoca? Koliko ti imas godina i cime se bavis? 

 

Izmenjeno od strane Cipelic
Zizi_86 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moram da pitam da li je neka od vas primala inekcije depoprogesterona do polovine trudnoce, i kakve su promene primetile nakon prestanka terapije??? Mozda se pitanje ponavljalo ali ko bi iscitao ovoliko komentara :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas mrzim muza _-;#;#:-;]?@=]"-'?#}_@_#@&!!:{?#: :angry: zesce mi ide na zivac.

A vi kako te? :D

missN voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas mrzim muza _-;#;#:-;]?@=]"-'?#}_@_#@&!!:{?#: :angry: zesce mi ide na zivac.

A vi kako te? :D

ne govori tu ruznu rec t2685.gif i moja mama tatu sad nesto nije obozavala, iznervirao je dok su dolazili kod nas:D,al sad je proslo. Posle slaganja dve korpe vesa :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan i od nas! Dobro nam došla Zizi i čestitke za blizanačku trudnoću. Nadja što si ljuta na mužića :-) To je valjda normalno stanje u drugom stanju :-) Nama seka kod bake, kaže tek sutra želi da se vrati, baš pred školu, a bata i ja do 11.30h spavali i sad tek doručak završili, a vreme je za ručak. Baš smo se razmazili :-) Inače kavdripl je kaže doktorka odličan, tako da sad sledi 4d od 20 nedelje od tih značajnijih pregleda i analiza. 

Bubu 2, Zizi_86 i Cipelic volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma i slozila ves, i rasirila drugi i stavila jos jednu masinu...nista...jos uvek je gad. Odoh da prevodim nesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aahahaah sasava si Nadja :lol:

Super Shana za rezultate :wub:

shana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Danas mrzim muza _-;#;#:-;]?@=]"-'?#}_@_#@&!!:{?#: :angry: zesce mi ide na zivac.

A vi kako te? :D

jaooo kakva sam ja bila prema mom.... ni vilama nije mogao da mi pridje :lol:

https://youtu.be/kkTzot4t02I

 

Izmenjeno od strane missN

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenice, budjenje      t1901.gif ja jos u krevetu, ne da mi se jos ustajati, mm otisao na posao,a L se premestio kod mene i opet zaspao ^_^. Sad mi mama slala por da kad obave pijacu donesu nam dorucak. Tako da sam tu mirna. A izgubljena, ne znam koji je dan. Juce sve bila u tripu da je subota,jer nisam radila.:rolleyes: sad dok se naviknem na slobodna jutra. Ovako mi bilo i u prvoj trudnoci. Radila do otvaranja porodiljskog, al opet kad sam prestala da radim trebalo mi nedelju dana da se priviknem i sebi popunim dan. Inace izludjuje me kad neko kaze da se dosadjuje,al eto:rolleyes:.

Zizi dobrodosla!c0139.gif ja sam utrogestan od prekjuce pocela stavljati, tako da nemam bas iskustva, jos uvek. Meni  za ova 2-3 dana nije bilo tog osecaja. Super za blizance! Jel prva trudnoca? Koliko ti imas godina i cime se bavis? 

 

Hvala Cipelic! :babymommy:

meni je ujutru nekako tesko, tek na jednu tek na drugu stranu, ali kad se malo razmrdam malo je bolje :)

prva je trudnoca, imam 30 godina i radila sam kao asistent, ali su me jos u 11. nedelji oslobodili na komisiji zbog blizanacke trudnoce :D tako da sada uzivam i spremam se za bebice 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Hej hej! Ja se jos uvek durim ali ipak se igram sa zmuom i decom, igramo neku brzu verziju Monopola, sad pravimo pauzu jer smo se umorili od sedenja... Nocas su deca spavala sa mnom, nesto smo se mazuljkale i citale dok je onaj gledao tv i tako smo zaspale pa nas je ostavio tako i otisao u decju sobu da spava...a ja se budila bar 3-4 puta, jednom da idem u wc, jednom da ugasim svetlo, sto puta da sve ispokrivam...i jednom zato sto mi se stomak na jednom mestu stvrdnuo kao luuuud! Ja ne znam sta je beba tu izbacila, da l' guzu, da l' glavu ili sta, ali mi je sav stomak bio u toj tacki, kao da mi je grba iskocila :o Bas me je zuljala, i ladno me je probudila guranjem o.O A onaj nije ni bio pored mene da ga probudim i pokazem mu...ko mu kriv, sam je na gubitku.

Izmenjeno od strane MatroNadja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao zenice drage!

Bili su nam kumovi od jutros do malopre, rucali, ispijali kafe, konacno se ispricali..posle ja i kuma do grada u soping. Malo je reci da sam crkla! Sad konacno lezim i planiram veceras u 9 u krevet.

Zizi, dobrodosla! Meni je ovo treca trudnoca u kojoj koristim utrogestan i nisam primetila to naduvanje.

Cipelic, uzivaj sada u trudnoci i svom detetu. Koliko ti ima L? Ja sam toliko kilava prvih meseci trudnoce da uopste ne znam ni kako bih isla na posao da sam zaposlena. Sad vec polako izlazim iz te faze, i mucnine su mi skoro prosle i povracanje.

Nadja, i ja ponekad pobesnim na mog. Sve u rok sluzbe! Ovako je dobar stvarno i nije zivac za razliku od mene, dobrica je, pomaze mi koliko god moze..al nekad me izludi za neku glupost da bih ga zadavila

 

MatroNadja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadja, i ja ponekad pobesnim na mog. Sve u rok sluzbe! Ovako je dobar stvarno i nije zivac za razliku od mene, dobrica je, pomaze mi koliko god moze..al nekad me izludi za neku glupost da bih ga zadavila

 

E ovako i kod nas...samo nekad ima fore kao da je u pms-u, kao npr. juce. Eno ga sad slaze pitu sa decom :D Ja se zapravo durim zato sto ocekujem mnogo mazenja sad u trudnoci, a on je na to tvrd...i onda kad pretera u nemazenju, meni zivac proigra. Je l' se svadjate pred decom? Mi redovno, ali se zato pred njima i mirimo... Nema lazi, nema prevare kod nas :D

k a m , missN i Ragdoll85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Mi uvek kazemo da se mi ne svadjamo nego samo glasno pricamo:D. Isto, pred L kazem sve sto mi je na dusi mm. Tako sam i ja odgojena. Mislim da kad sam zivela sa mojima da neko prodje pored kuce mislio bi ovi ce se poklati,a mi tipa raspravljamo sta je gramaticki ispravno :lol:.  Glasni ljudi. Al inace uvek je svako iznosio svoje misljenje i nema tu tolerancije :lol:nego ubedjujemo se medjusobno ko je u pravu. Tako i sad sa mm. I nema tajni. Sve da se zna. I ja sam velika mazulja i to mi je dusevna hrana i isto dignem nos kad i pomislim da mi se to uskracuje. Mislim sta reci, zena za pozeleti :lol:

P.s. Kam 4,5.

Izmenjeno od strane Cipelic
MatroNadja i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E show ste :lol: ja nesto nisam za mazenje u ovoj trudnoci jako sam dosadna :D 

k a m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hehe tesko nama zenama ugoditi. I ja se nadurim nekad kad dodjem da se mazim, a on radi i vidim da nema vremena i da hoce da me otkaci. Al dzabe mi da se durim jer ovaj moj to i ne primeti.. a i ako primeti posle sto godina onda se grdno cudi, kao sta, kad, kako.. nema pojma o cemu pricam. 

Mi se retko svadjamo nesto bas mnogo, a ovo sitno sto se raspravljamo bude pred decom, al to nije strasno, mislim da one i ne skontaju. Svekrovi roditelji se nikada nisu svadjali pred decom, nego posalju decu napolje da se igraju kad hoce da se svadjaju. I onda je svekar bio u soku kad se ozenio pa poceo da se sa zenom svadja, jer je on mislio da se njegovi roditelji nikada nisu svadjali i da to tako ne treba da bude u braku. Brzo je shvatio da to nije bas tako. Tako da nisam za neke ekstreme pred decom, ali ipak moraju da znaju istinu, i da ne gledaju zivot kroz ruzicaste naocari. 

MatroNadja i Cipelic volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedva udjoh na forum. Sta radite? Mi rucali. Babe pravile supu i sarmu, ja dodala samo pire. A mm nasao neki recept na yt za pogacice sa cvarcima pa se sad zeza sa tim. Al kad hoce, otkud bih mu branila :D. A mama je pravila pitu sa visnjama pa cemo posle do njih. Ja uglavnom lezim i nabijam sebi dioptiriju,  jer stalno nesto guglam na tel. 

E sad pitanje, kad se proverava grlic i kako? Jer meni je vaginalni pregled uradjen samo na prvom pregledu i posle nije. mada negde se spominje da se grlic gleda uz pregledom. Ja nemam kontrakcije ni bolove, hvala Bogu,al opet zbog ovog bebinog polozaja nisam bas kul. 

MatroNadja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.