Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

I ja sam cula da od utrogestana rastu enzimi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smizlo dobro nam dosla :wub:

Vesna, nisam znala da si ti isla na vto. A sto se tice ulaska u 6.mes trudnoce ja se vodim nedeljama. Od 23.ned se ulazi u 6.mes sto znaci ja ulazim u ponedeljak a od 28.ned u 7.mes i tad ulazim u treci trim. 

Kod nas se brisevi rade tu oko 18.ned i pre ulaska u 9.mes. Ako treba cesce zbog nekih smetnji radi se ovako ne. A kks i urin u svakom trimestru po jedanput. 

Kam, ja sam imala problema sa toplotom u prvom trudnoci. Nisam se puno znojila ali mi stalno bilo vruce. A sad druga prica uopste namam te napade toplote ali nisam ni zimljiva. 

Smizla_NS voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, ipak je to velika doza hormona i jetra se muci da ih preradi. Mislim da je mnogo bolje koristiti vaginalno, a kazu i da je bolji efekat. Ja ni za zivu glavu ne smem da ga pijem, cak i sad kad koristim polyginax stavljam vaginalno samo u drugo vreme.

Vesna, ma i ja sam katastrofa po ceo dan. Jedva cekam da mi deca zaspe popodne i odmah i ja lezem. Ne izvodim ih danima napolje, nemam snage. Inace svasta sam radila nocu prostirala i palovala ves, pospremala, cak i ribala terasu i kuvala. Meni mozak radi sto na sat, cim se veatim iz toaleta pocnem da mislim o kojecemu i ne mogu da se uspavam po 3sata a neretko se desi i da vise ne zaspim. Jos me sad ovu napadi vrucine ometaju.

Sutra sam se dogovorila da idemo kod moje drugarice van grada da nam se deca malo igraju napolju, a mi da sedimo ceo dan. Mislila sam da odem busom, a vratim se taxijem. Kako cu sa njih dve sama izdrzati pojma nemam.

Ovde krv i urin na svakoj kontroli, nekad zakazu na mesec nekad malo redje. Brisevi u 12. I pred kraj ako je sve ok. Ako nije onda ovako svako malo kao meni. UZ ne svaki put nego kad dr kaze. U pocetku cesce, posle ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

samo da te pozdravim vto koleginice trudilice :baby:

sa serklazom nemam iskustva, javice se vrv neko ko je imao.... ali zato sa svim ostalim sto si navela, imam iskustva itekako/nazalost

sto se tice utrogestana, negde procitah da se u drugom tromesecju ne pije, jer opterecuje jetru, ali ti to proveri svakako... ja ga koristim vaginalno... 

najbolje posavetuj se sa doktorom oko toga, posalji nekoga da pita ako si ti na strogom mirovanju

VesnaBesna vidim da si napisala da si sa ostalim sto sam navela imala iskustava...  Muke nase,  al sve cemo izgurati...  Jesi ti imala kontrakcije,  ako si imala kad su ti se javile?  Koja si sad nedelja?  :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smizlo, ja sam imala serklaz u drugoj trudnoci ali nisam pila utrogestan. Zapravo, mojoj sestri je dr rekao da on nicemu ne sluzi, da je samo kao kap u moru hormona koje posteljica proizvodi... A kad me je dr u Svajcarskoj video da dolazim sa serklazom, rece da se to ovde ne praktikuje vec 30 godina...i navodno, ako te zaista serklaz drzi zatvorenu, kad se skine trebalo bi u roku od 48 h da se porodis...ja sam se porodila posle 2 nedelje. 

Ja se nesto prehladila i stalno mi se piski...sad poslednji put kad sam piskila ucinilo mi se kao da mi je mokraca onako rozikasta...kao da ima malo sukrvice...a danas bas treba ceo dan da budem na poslu, ne mogu kod dr-a :/ ako se nastavi i sutra, otici cu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moj dr je u fazonu ne moze par koncica da sprece pobacaj ako ce do njega doći. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan trudničice! Kako ste se raspisale, ne stižem da pohvatam sve. Mi smo imali goste od ponedeljka, sestra od tetke bila kod moje dečice na noćenju dva dana i nisam stizala ovde ni da privirim, a kamoli da pišem. Danas dan za predah konačno, Pustila ćeri muziku za opuštanje, a ona na osnovu toga zamišlja i crta crtež, uživamo. Sutra na komisiju u Vladetinu, pa u povratku po kvadripl. Svaki dan nešto ima, sve zapisujem da ne zaboravim, kad šta je na redu :-) Moje noći su isto pune nesanice, legnem oko ponoći, pa se oko 3-4h probudim, pa ne mogu da se uspavam do 5.30h, pa jedva nekako i onda odvalim naravno do 11h i tako svaki dan skoro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam prosle nedelje bila na Komisiji za bolovanje,prvi put, dali su mi na 3 meseca, tako da do 05.05.2017 ne moram da idem.

Sto se spavanja tice, ja super spavam , ali  tesko zaspim, pocela je ponovo da me muci kiselina, ne znam vise ni sta da veceram, ako veceram muci me kiselina, ako ne veceram, onda jos gore, opet kiselina jer zeludac radi na prazno

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

VesnaBesna vidim da si napisala da si sa ostalim sto sam navela imala iskustava...  Muke nase,  al sve cemo izgurati...  Jesi ti imala kontrakcije,  ako si imala kad su ti se javile?  Koja si sad nedelja?  :-*

imala sam jake bolove uz kontrakcije, negde od sedamnaeste nedelje... srecom, grlic nije poceo da se skracuje... meni takodje prepisali bensedin, ali izbegavam da ga pijem, bas kad osetim da krecu bolovi onda popijem.... ovo naravno nije preporuka, ja imam uzasne fobije od tih lekova pa sam u dogovoru sa doktorom resila  tako

sada su se bolovi bas proredili, kontrakcije gotovo da i nemam, mozda osetim svaki peti/sesti dan po jednu dve ali kazu mi da to nije strasno

Smizla_NS voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ej zene!

Smizlo, dobrodosla!:baby::baby:

Mene su danas ledja bas bolela. A juce sam pola dana guglala kad se beba oseti nisko. A kod dr imam zakazano 20. Ne mogu da cekam do tad. Da znam da li je stvarno nisko,ako jeste onda mi nije bas pametno da radim, sedim pred racunarom 6,5 sati ili je to tako okrenuta pa me udara nogicama.  Idem sad da molim da me prime.

Smizla_NS voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao..mi smo konacno dosle kuvi. Otisle smo busem do moje drugarice jos jutros i do rucka bile, posle smo se vratile taksijem. Deci je prijalo, izigrale se po dvoristu da njihovom decom i psom, vozile bicikle, ljuljale se na ljuljasci...milina je stvarno ko ima dvoriste. Zao mi nekad moje dece sto su zatvorena u stanu stalno. Mene sad malo boli stomak i ledja. Rucale smo i legle, bicu valjda ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imala sam jake bolove uz kontrakcije, negde od sedamnaeste nedelje... srecom, grlic nije poceo da se skracuje... meni takodje prepisali bensedin, ali izbegavam da ga pijem, bas kad osetim da krecu bolovi onda popijem.... ovo naravno nije preporuka, ja imam uzasne fobije od tih lekova pa sam u dogovoru sa doktorom resila  tako

sada su se bolovi bas proredili, kontrakcije gotovo da i nemam, mozda osetim svaki peti/sesti dan po jednu dve ali kazu mi da to nije strasno

Hvala ti puno na odgovoru... A jesu ti prestale same od sebe? Meni su počele pre dve nedelje, krajem 16., i dva-tri dana ih stalno osećam, onda i popijem bensedin, pa onda dva dana bude bolje, u smislu da ih bude 5-6 za ceo dan i to samo kad ležim na ledjima... Inače baš, baš stalno ležim, pa mi nije jasno dokle planiraju ovako :angry:

 

Smizlo, ja sam imala serklaz u drugoj trudnoci ali nisam pila utrogestan. Zapravo, mojoj sestri je dr rekao da on nicemu ne sluzi, da je samo kao kap u moru hormona koje posteljica proizvodi... A kad me je dr u Svajcarskoj video da dolazim sa serklazom, rece da se to ovde ne praktikuje vec 30 godina...i navodno, ako te zaista serklaz drzi zatvorenu, kad se skine trebalo bi u roku od 48 h da se porodis...ja sam se porodila posle 2 nedelje. 

 

I moj dr je u fazonu ne moze par koncica da sprece pobacaj ako ce do njega doći. 

Pa nemam pojma, moj dr je bio u fazonu bolje da stavimo serklaž, grlić je inače bio 30mm pre stavljanja,  a iz razloga što su dve bebe, pa će to kasnije baš biti opterećenje i težina na grlić, pa da ne rizikujemo da dodje do otvaranja i prevremenog porodjaja... Sto lekara, sto mišljenja... Drugarica je ušla u osmi mesec i sad su joj uveli utrogestan jer je grlić počeo da se skraćuje, pa da zaustave skraćivanje...po meni je i logično da tad treba da počne da se skraćuje...

 

učiteljica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila kod dr. Dobila utrogestan 2x1 i onda,ako sve bude ok 1x1, pa prestajem. Nema sedenja. Beba mi je bas dole, glavica je dole. I cula sam srculence :wub:. I magnezijum da uzimam, u mamavit ladno nema magnezijuma :huh:. E sad utrogestan mi je rekao da mogu vaginalno,a mogu i da pijem. Jel bolje vaginalno? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Utrogestan je bolje koristiti vaginalno, bolje deluje na grlic, a manje je stetan za organizam. Ja sam ga pila jer mi je vaginalno, posle nekog vremena, poceo praviti iritaciju. Nisam mogla da hodam, sve me svrbelo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila kod dr. Dobila utrogestan 2x1 i onda,ako sve bude ok 1x1, pa prestajem. Nema sedenja. Beba mi je bas dole, glavica je dole. I cula sam srculence :wub:. I magnezijum da uzimam, u mamavit ladno nema magnezijuma :huh:. E sad utrogestan mi je rekao da mogu vaginalno,a mogu i da pijem. Jel bolje vaginalno? 

i meni su rekli da je bolji efekat vaginalno... a i zbog tranaminaza koje su mi rasle

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila kod dr. Dobila utrogestan 2x1 i onda,ako sve bude ok 1x1, pa prestajem. Nema sedenja. Beba mi je bas dole, glavica je dole. I cula sam srculence :wub:. I magnezijum da uzimam, u mamavit ladno nema magnezijuma :huh:. E sad utrogestan mi je rekao da mogu vaginalno,a mogu i da pijem. Jel bolje vaginalno? 

Cipelić i ja ga uzimam vaginalno ujutru i uveče. ja ne verujem da opet kreće kijavica i nos da mi curi. Ovo je treći put od kada sam u drugom stanju, dakle da ne veruješ, poludeću više.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cipelic, znaci ides na bolovanje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Shana, slinavost i kijavica mogu da budu uzrokovane upravo trudnocom...kao i zacepljen nos...

shana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

...

 

Izmenjeno od strane k a m

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Cipelic, a jel ti radis do sad? Jel zato dr rekla da nema sedenja? A mozda ti taj bol prodje kad beba promeni polozaj. Uzmi pojas za trudnice. Ja imam onaj sa dva kaisa, lepi se cickom, super je. Nisam ga u ovoj trudnoci jos nosila.

Mi u Plazi, kupovali smo poklone jer sledece nedelje imamo dva rodjendana i jedne babine. Sad smo decu ubacili u igraonicu, mm se unutra bakce sa njima, a ja u kaficu pijem caj ko gospodja zena. :D

Izmenjeno od strane k a m
MatroNadja i Bubu 2 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, radila do danas. Htela i sutra da odem na posao nesto jos da odradim,al sefica htela da me udavi. Zabranila mi posao i guglanje:). Tako da sam na bolovanju. Jel ima neka fora sa stavljanjem, nesto sto treba da znam,a ne pise nigde? 

Shana,jel ti zbog kontrakcija utrogestan? Jel se oseti promena kad se pocne koristiti?  A zacepljen nos je koliko znam poprilicno cesta pojava u trudnoci. Rodjaka jedna, sad sedmi mesec, celu trudnocu joj nos zapusen.

A jel bebe koje su nisko hoce vremenom da se podignu malo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila kod dr. Dobila utrogestan 2x1 i onda,ako sve bude ok 1x1, pa prestajem. Nema sedenja. Beba mi je bas dole, glavica je dole. I cula sam srculence :wub:. I magnezijum da uzimam, u mamavit ladno nema magnezijuma :huh:. E sad utrogestan mi je rekao da mogu vaginalno,a mogu i da pijem. Jel bolje vaginalno? 

Pa to i ja bas gledala da nema Mg u Mamavitu :o kazu da je bolje vaginalno ali ja sam u prvoj trudnoci samo pila. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cipelic, pojas moze da pomogne da se beba podigne. I dobrododje, pruza potporu, meni je odgovaralo da ga nosim ako duze hodam. Mozda beba samo treba da promeni polozaj pa ce ti taj neprijatan osecaj proci. I ja stavljam utrogestan skoro od pocetka 3x200, vaginalno. U sve tri trudnoce ga koristim, zbog krvarenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U prvoj trudnoci sam nosila jako nisko, grlic meren 30mm, doktor rekao samo mirovanje,mirovanje , da ne stojim dugo i da nosim pojas, kupila sam taj Farlinov, i radila sam do 7 meseca.

Sada sam zvanicno prestala da radim pre par dana, znaci jos nisam usla u 6, definitivno mi je smetalo da dugo sedim, da se setam gore dole, da ustajem rano.....i da, opet nosim jako nisko, i doktor smatra da je to ok, da prosto tako nosim i da se nece podici, takva mi je materica. Pojasom mozes samo olaksati setnju, ali neces podici bebce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.