Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

E devojke, hvala vam na savetima, bar sam se malo umirila. Odneo mm jutros rezultate kod nekog profesora sto radi u laboratoriji i nije sve tako crno. Kazu da je to sve normalno za taj period, beba je sve vitamine pokupila. Doktorka mi je dala da pijem ampule gvozdja(preporucuje se trudnicama i deci u razvoju) i to ce mi gvozdje podici vec za 10 dana do 40% i posle idem opet na analizu krvi, a sto se tice ostalog dosta zivog voca i povrca i to ce se regulisati, cvekla i konjsko meso( bljak, bljak...). A bakterije postoje, mada ovaj doktor ne moze da zna koje su vrste, ali sa 5l tecnosti dnevno i uvin cajeva, kaze da se mogu izbaciti ili bar smanjiti...Nista nije toliko strasno, jer je to normalno u trudnoci, ali me je doktorka juce tako upslasila i uspanicila da sam pomislila da je sve najgore i ko zna sta ce biti sa bebom...Sad mi ostaje da pijem sve ove vitamine i vise jedem do 15-og decembra, a onda opet laboratorija, urin...samo da sve bude u redu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja mislim da ne sme uvin caj, ja sam se bakterija resila sa cajem od persuna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja mislim da ne sme uvin caj, ja sam se bakterija resila sa cajem od persuna.

Pogledacu sta kazu doktori na netu. Mm je rekao doktor iz laboratorije za taj uvin caj, raspitacu se pre nego sto pocnem da pijem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja mislim da ne sme uvin caj, ja sam se bakterija resila sa cajem od persuna.

Jel to kupovni caj ili si sama pravila od persuna...nisam cula da postoji caj od persuna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milanka i ja mislim da uvin caj ne treba da pijes,a persun je dobar onaj iz baste obican ili suseni iz prodavnice,mada pazi da ga ne pijes puno jer snizava pritisak,meni je najbolja brusnica,skuvam je kao kompot i pijem u veeeeelikim kolicinama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel to kupovni caj ili si sama pravila od persuna...nisam cula da postoji caj od persuna.

u prodavnici zdrave hrane kupim suvi persun a moze i svez, jedna ne previse puna kasika na 2dl vode, ja sam pila dve solje dnevno. a sto kaze woman moze i brusnica, kazu da je dobra, nisam nikada stigla da je skuvam jer je pojedem :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E devojke, hvala vam na savetima, bar sam se malo umirila. Odneo mm jutros rezultate kod nekog profesora sto radi u laboratoriji i nije sve tako crno. Kazu da je to sve normalno za taj period, beba je sve vitamine pokupila. Doktorka mi je dala da pijem ampule gvozdja(preporucuje se trudnicama i deci u razvoju) i to ce mi gvozdje podici vec za 10 dana do 40% i posle idem opet na analizu krvi, a sto se tice ostalog dosta zivog voca i povrca i to ce se regulisati, cvekla i konjsko meso( bljak, bljak...). A bakterije postoje, mada ovaj doktor ne moze da zna koje su vrste, ali sa 5l tecnosti dnevno i uvin cajeva, kaze da se mogu izbaciti ili bar smanjiti...Nista nije toliko strasno, jer je to normalno u trudnoci, ali me je doktorka juce tako upslasila i uspanicila da sam pomislila da je sve najgore i ko zna sta ce biti sa bebom...Sad mi ostaje da pijem sve ove vitamine i vise jedem do 15-og decembra, a onda opet laboratorija, urin...samo da sve bude u redu :)

Ja i u prvoj i u drugoj trudnoci imam bakterije u mokraci,sto je sasvim normalno.Dr mi ne prepisuje nikakvu terapiju jer to nije toliko opasno da bi zahtevalo terapiju.

Pijem "caj za bakterije u mokraci kod trudnica i dece" Josif Pancic(to nije uvin caj,jer trudnice ne bi smele da ga piju) bas se tako zove caj.I caj od brusnice koji ne moze da ubije bakterije ali im ne dozvoljava da se lepe za zidove besike i zadrzavaju.Samim tim se ispiraju,izbacuju tako da ih nikada ne mozes imati mnogo.

Vec mi je preslo u naviku da popijem bar po jedan od tih cajeva dnevno i tako kontrolisem bakterije,bez terapije.I prolom voda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u prodavnici zdrave hrane kupim suvi persun a moze i svez, jedna ne previse puna kasika na 2dl vode, ja sam pila dve solje dnevno. a sto kaze woman moze i brusnica, kazu da je dobra, nisam nikada stigla da je skuvam jer je pojedem :lol:

Hvala devojke, probacu te cajeve, pa cemo videti sredinom decembra dal se sve to popravlja :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala devojke, probacu te cajeve, pa cemo videti sredinom decembra dal se sve to popravlja :unsure:

I ja pijem caj od persuna i pomaze mi bas dosta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada se vec govori o cajevaima, da li neko zna da li sme u trudnoci da se pije zeleni caj!? Ja ga obozavam i pila sam par puta a onda sam cula da ne sme, pa sam prestala...ne znam ni sama.. :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada se vec govori o cajevaima, da li neko zna da li sme u trudnoci da se pije zeleni caj!? Ja ga obozavam i pila sam par puta a onda sam cula da ne sme, pa sam prestala...ne znam ni sama.. :blink:

I ja ga volim,ali sam takodje cula da ne bi trebao zeleni i crni caj u trudnoci...da li zbog njihove jacine ili nesto drugo ne znam :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh moram da vam se pozalim...do danas sam mislila kako je sve u redu samnom i bebicom i odem kod moje doktorke po rezultate iz laboratorije i da joj odnesem da pogleda rezultate expertnog UZ. Prvo sto me u hodniku sacekalo je sto su mi izgubili karton, evidenciju o svim pregledima i nalaze koji su bili unutra i nikako se ne mogu naci. Zatim ona salterusa meni otvori novi karton, kao da stari nije ni postojao i daje mi da potpisem formular o izabranom lekaru kao prvi put da dolazim, a ja kod doktorke dolazim 6 meseci. Posle sat i po cekanja, iako sam imala zakazano u 2, u pola 4 su me prozvali ulazim kod doktorke i objasnjavam sta se desilo sa kartonom...ona jadnica ne zna ni kakve sam sve analize radila, dal je sve u redu ili nije, sve se to zagubilo. Rezultati expertnog su dobri, ali me cekaju rezultati iz laboratorije...secer, gvozdje, proteini...i sve sa onog spiska ispod donje granice, elektrociti i leukociti valjda smanjeni...pojma nemam sta mi je sve napricala izgubila sam se kad mi je sve ovo rekla...a da, dobila sam i mnooogo bakterija, tim recima je rekla, iako ih nisam imala pre par meseci...sve gore od goreg. Dala mi uput za urinokulturu i laboratoriju da to ponovo za dve nedelje odradim...bas se plasim bakterija. A za sve ovo, gvozdje, glukozu, proteine mi je dala ampule da pijem 2 puta dnevno, da nastavim sa folnom kiselinom, a pijem i mamavit...Jedva cekam sutra da mm ode na posao i ponese ove rezultate doktoru iz laboratorije da nam kaze sta je u stvari tu istina i da li ima tolike brige kao sto je ona meni rekla danas. MM radi u zdravstvu, pa ce mu kolege, nadamo se, ipak to najbolje reci i bez toliko panike...Sad mi ostaje samo da cekam sutra :unsure:

Cao Milanka ja dugo nisam bila na forumu, jer jos uvek radim i ne stizem od posla i obaveza da se dopisujem,ali sam sad videla tvoju poruku pa da te malo utesim. I ja sam imala i jos uvek imamam slican problem. Meni sve ok osim leukocita koji su povecani i lekar mi je cak davao i antibiotike jer kaze da moramo da ih spustimo na 10 a inace su 14 i nista mi nije pomoglo :( . Ubijam se od cajeva i cedjenih sokova i opet nista, da bi mi na kraju rekli da je to ok jer mi beba uzme sve vitamine i minerale pa mi i imunitet nekad oslabi i od sad vec "podivljalih " hormona,sve to zajedno poveca osetljivost organizma :rolleyes: . U prevodu trudna si pa je sve van kontrole. Nemoj mnogo da brines samo se opusti i uzimaj dovoljno vitamina i sve ce se srediti. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milanka ja sam uz antibiotike pila caj od brusnice(dve solje dnevno,jest skup majku mu)i caj Josif Pancic(za trudnice).Da li od antibiotika ili od cajeva-pomoglo je bar na neko vreme.

OljaNs,ja ne znam za zeleni caj u trudnoci dal sme ili ne,najbolje je da pitas dokrora kad budes isla sl.put,mislim da je najbolje resenje :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao Milanka ja dugo nisam bila na forumu, jer jos uvek radim i ne stizem od posla i obaveza da se dopisujem,ali sam sad videla tvoju poruku pa da te malo utesim. I ja sam imala i jos uvek imamam slican problem. Meni sve ok osim leukocita koji su povecani i lekar mi je cak davao i antibiotike jer kaze da moramo da ih spustimo na 10 a inace su 14 i nista mi nije pomoglo :( . Ubijam se od cajeva i cedjenih sokova i opet nista, da bi mi na kraju rekli da je to ok jer mi beba uzme sve vitamine i minerale pa mi i imunitet nekad oslabi i od sad vec "podivljalih " hormona,sve to zajedno poveca osetljivost organizma :rolleyes: . U prevodu trudna si pa je sve van kontrole. Nemoj mnogo da brines samo se opusti i uzimaj dovoljno vitamina i sve ce se srediti. :wub:

Vec sam pocela da pijem ove ampule gvozdja ( bljak, pegla mi se od odvratnog ukusa), pijem 3 litra prolom vode, plus cajeve, limunadu i mleko, pa cemo videti sredinom decembra da li je sve to pomoglo. Hvala u svakom slucaju ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milanka ja sam uz antibiotike pila caj od brusnice(dve solje dnevno,jest skup majku mu)i caj Josif Pancic(za trudnice).Da li od antibiotika ili od cajeva-pomoglo je bar na neko vreme.

OljaNs,ja ne znam za zeleni caj u trudnoci dal sme ili ne,najbolje je da pitas dokrora kad budes isla sl.put,mislim da je najbolje resenje :rolleyes:

A zasto zeleni caj.Nije uopste preporucljiv u trudnoci,kao ni nogi drugi cajevi koji sadrze previse kofeina.Treba biti obazriv i piti iskljucivo one koje mogu da piju i deca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veceras sam primetila tri plave modre masnice na nogama,nekad sam imala probleme sa trombocitima sada su dobri...Ne znam treba li da se zabrinem i odem kod doktorke,to kraja decembra ne bi trebala da idem uopste.

Znate li nesto o modricama u trudnoci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veceras sam primetila tri plave modre masnice na nogama,nekad sam imala probleme sa trombocitima sada su dobri...Ne znam treba li da se zabrinem i odem kod doktorke,to kraja decembra ne bi trebala da idem uopste.

Znate li nesto o modricama u trudnoci?

Ja do sada nemam nikakvih promena na kozi, ne znam sta ti je to, ali verujem da nije nesto opasno ;)

Da se to meni desilo, verovatno bih malo sacekala, pa ako se ne povuce neko vreme onda bih se obratila lekaru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vec sam pocela da pijem ove ampule gvozdja ( bljak, pegla mi se od odvratnog ukusa), pijem 3 litra prolom vode, plus cajeve, limunadu i mleko, pa cemo videti sredinom decembra da li je sve to pomoglo. Hvala u svakom slucaju ;)

Ja sam u predhodnoj trudnoći pila ampule gvožđa(tothema) ali meni nisu pomogle, kasnije sam prešla na kapsule(heferol) pa ni to nije pomoglo. Ne zove se ovo za džabe drugo stanje. Pravilno se hrani, odmaraj što više i samo bez nervoze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je gvozdje na granici, pa mi je rekla da pijem Feroglobin i ok ga podnosim, e sad da li ima boljitka jos ne znam, tek pocetkom decembra idem da vadim krv pa cemo videti! Trudim se da mi i ishrana bude ok, valjda ce biti rezultata! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trudnice zasto se trujete lekovima gvozdja.Nikada to nisam uzimala niti daval;a detetu iako sam imala preporuke dr.Jednostavno kazem da ne zelim da se trujem.A sta bude kad prestanete sa lekovima,sve se vrati na isto.

Ne shvatam zasto tako lako prihvatate svaki recept.

Olja ako ti je gvozdje na granici pa to je super jer ti si ipak trudnica.

Ako bi danas pojela parce teletine,jednu cveklu,jedno jaje i casu kupinovog vina solju kakaoa ti bi unela potrebnu dozu gvozdja koju unosis lekovima+ ostale vitamine koje si unela ovom hranom.

Ja ne prihvatam tako lako otrove koje nam prepisuju,njihovo je da prepisu jer to im je posao,sigurno nece gubiti vreme pricajuci vam od ishrani.

Razmislite same nista time ne dobijate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trudnice zasto se trujete lekovima gvozdja.Nikada to nisam uzimala niti daval;a detetu iako sam imala preporuke dr.Jednostavno kazem da ne zelim da se trujem.A sta bude kad prestanete sa lekovima,sve se vrati na isto.

Ne shvatam zasto tako lako prihvatate svaki recept.

Olja ako ti je gvozdje na granici pa to je super jer ti si ipak trudnica.

Ako bi danas pojela parce teletine,jednu cveklu,jedno jaje i casu kupinovog vina solju kakaoa ti bi unela potrebnu dozu gvozdja koju unosis lekovima+ ostale vitamine koje si unela ovom hranom.

Ja ne prihvatam tako lako otrove koje nam prepisuju,njihovo je da prepisu jer to im je posao,sigurno nece gubiti vreme pricajuci vam od ishrani.

Razmislite same nista time ne dobijate.

Meni je pre dva meseca gvozdje bilo 12, a sada je 5, zato moram da popijem ovu kutiju tot hema pa cemo videti sredinom decembra sta smo uradili, tada trebam opet da radim laboratoriju. Kad pogledam rezultate, sve je u manjku, a gvozdje najvise. Ne jedem meso, cveklu... zato nemam odakle gvozdje da crpim. Za sada se pridrzavam doktorkinih saveta, pa cemo uskoro videti da li je pomoglo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je pre dva meseca gvozdje bilo 12, a sada je 5, zato moram da popijem ovu kutiju tot hema pa cemo videti sredinom decembra sta smo uradili, tada trebam opet da radim laboratoriju. Kad pogledam rezultate, sve je u manjku, a gvozdje najvise. Ne jedem meso, cveklu... zato nemam odakle gvozdje da crpim. Za sada se pridrzavam doktorkinih saveta, pa cemo uskoro videti da li je pomoglo.

Iskreno, ne znam koliko ce ti lekovi pomoci, beba crpi gvozdje iz tvog organizma i to je tesko nadoknaditi. Najbolje je srediti ishranom. Gvozdja ima i u spanacu, vocu, brokoliju... U svakom slucaju ako pijes tothemu onda peri zube posle svake ampule jer ce ti u suprotnom uskoro poplaveti. :blink:

ou7vsbk19vcrenth.png

as1cJTt0g410020MjA2MTU4YnwwMDAwNDVkYnxDZ

as1csCO0g410000MzAwMjU4bHwwNDUxMDM0bHxWb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trudnice zasto se trujete lekovima gvozdja.Nikada to nisam uzimala niti daval;a detetu iako sam imala preporuke dr.Jednostavno kazem da ne zelim da se trujem.A sta bude kad prestanete sa lekovima,sve se vrati na isto.

Ne shvatam zasto tako lako prihvatate svaki recept.

Olja ako ti je gvozdje na granici pa to je super jer ti si ipak trudnica.

Ako bi danas pojela parce teletine,jednu cveklu,jedno jaje i casu kupinovog vina solju kakaoa ti bi unela potrebnu dozu gvozdja koju unosis lekovima+ ostale vitamine koje si unela ovom hranom.

Ja ne prihvatam tako lako otrove koje nam prepisuju,njihovo je da prepisu jer to im je posao,sigurno nece gubiti vreme pricajuci vam od ishrani.

Razmislite same nista time ne dobijate.

u pravu si, nikada nisam uzimala lekove za gvozdje..... samo meso, voce, povrce,jaja ne jedem jer sam alergicna i naravno kupinovo vino

moram da vas napisem sta mi se desilo u prosloj trudnoci.... za docek nove godine sam popila skoro tri case kupinovog vina i posle tri dana vadila krv, gvozdje mi je bilo 23!!!!! dr je tvrdio da nisu dobro odradili analizu ;) naravno nisam mu rekla sta sam pila!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno, ne znam koliko ce ti lekovi pomoci, beba crpi gvozdje iz tvog organizma i to je tesko nadoknaditi. Najbolje je srediti ishranom. Gvozdja ima i u spanacu, vocu, brokoliju... U svakom slucaju ako pijes tothemu onda peri zube posle svake ampule jer ce ti u suprotnom uskoro poplaveti. :blink:

Jedem dosta voca, ali videcemo kako ce se sve odvijati kroz 3 nedelje. Inace ove ampule pijem preko slamcice da mi ne bi pocrneli zubi, i pijem u kombinaciji sa limunadom(u jednoj casi limunada, u drugoj rastvorena ampula) jer se tako najbolje zadrzava u organizmu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.