Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Dakle po tome ispada da stvarno 26.02. ulazim u peti.

missN voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mada ja kod doktora uvek govorimo u nedeljama a ovako za komsiluk u mesecima :lol:

shana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MissN, tačno si me podsetila, tako je, što se meseci tiče. Kam, ti 26.2., a ja 22.2. u peti mesec. Nešto mi brže nego ranije proleće ova trudnoća.

missN voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E tiker ubacite u vas potpis. To vam je u podesavanjima naloga. Ja sad nisam ni ubacila,jer uglavnom pisem sa mob,a tu se ionako ne vidi. 

Uciteljice, divnoce za bebirona nemirnog :wub:e znam da si ti spominjala da i tebe nisko beba lupka, jel jos uvek tako? Mene i dalje, bas nisko. Malo iznad ruba gaca, da tako objasnim. :rolleyes:

E sad ne uvek dole. Lupka i sastrane i kod pupka i malo ispod pupka kako kad mu dodje. A nekad se ramase na sve strane. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro, dobar dan!

Nisam spavala od 4-7, onda sam konacno zaspala i jutros ne mogu da se probudim do 9:30. Deca se probudila i skacu po meni, a ja ne mogu da otvorim oci. 

Shana, samo 3 dana nakon terapije? Ja doduse lecim vaginalno eherihiju, ali sam cekala vise od 3 nedelje do kontrolnih briseva bas da ne bi bili lazno negativni rezultati. Sad mi je rekla da ponesem epruvete kad dodjem na UZ a to je u 20. nedelji, a meni se cini da mi je to rano. Jer imam jos 6 poliginaxa i jos 2 dana AB ,a onda one vaginalete za odrzavanje flore. Ja se bojiim da mi ne pokaze negativno, a da ne i dalje tu i onda je ne lecimo niti kontrolisemo vise..Ne znam koja je razlika kada se leci u urinu i u brisevima, meni izgleda ne pomaze nista tecnost, cajevi isl pa to ovog puta i ne koristim, samo AB i lokalno. Ne znam koji je najbolji nacin da je potamanim. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan od nas! 

Ja u banci, pa dok cekam da vam kucnem. Meni je u urinu pokazivalo malo bakterija i dr kaze to je uredan nalaz. A briseve sam vec spominjala, to se ne radi do devetog..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro, dobar dan!

Nisam spavala od 4-7, onda sam konacno zaspala i jutros ne mogu da se probudim do 9:30. Deca se probudila i skacu po meni, a ja ne mogu da otvorim oci. 

Shana, samo 3 dana nakon terapije? Ja doduse lecim vaginalno eherihiju, ali sam cekala vise od 3 nedelje do kontrolnih briseva bas da ne bi bili lazno negativni rezultati. Sad mi je rekla da ponesem epruvete kad dodjem na UZ a to je u 20. nedelji, a meni se cini da mi je to rano. Jer imam jos 6 poliginaxa i jos 2 dana AB ,a onda one vaginalete za odrzavanje flore. Ja se bojiim da mi ne pokaze negativno, a da ne i dalje tu i onda je ne lecimo niti kontrolisemo vise..Ne znam koja je razlika kada se leci u urinu i u brisevima, meni izgleda ne pomaze nista tecnost, cajevi isl pa to ovog puta i ne koristim, samo AB i lokalno. Ne znam koji je najbolji nacin da je potamanim. 

Kam jesi li koristila brusnicu, onaj recept sa persunom i sl? Mislim da ce ti najvise pomoci vag za vag floru. jer je to cesto rezultat nezasticenih seh odnosa i poremecaja vag flore zbog, jelte, nekih drugih izlucevina, da tako kazem :D 

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

  

 

Au Cipelic, pa ja prvi put cujem da se brisevi ne rade do 9. meseca, pa postoje neka opta pravila, kada se radi sta u trudnoci, doktori imaju tacno spisak sta u kojoj nedelji daju i to je obavezno, jedino ako ides privatno, mada mislim da je pametno da zbog sebe proveris, cisto da budes mirna.Ja sam 21 nedelja i do sada sam radila dva puta s tm sto ovaj drugi nalaz preuzimam kod doktora u 23. nedelji kada budem otisla, tako da jos ne znam kakvi su

VesnaBesna voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

  

 

pa i kod mene se brisevi ne rade do kraja osmog.ja sam iz Arandjelovca.sve zavisi od grada do grada.negde se recimo ogtt test radi ranije, negde se ne radi uopste, kod nas od 28.do 30.nedelje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E devojke već dugo vas čitam, i pratim iz prikrajka, jer inače samo ležim, al nikako da se oglasim ^_^  Ja sam 18.nedelja blizanačke trudnoće iz postupka VTO... Od starta ima svega, krvarenja, kontrakcija, serklaž... ma sve živo, ali izguraćemo sve i dočekati naše bebice, za sada dečaka i devojčicu :babymommy:  Interesuje me da li je neka od vas radila serklaž, koristila sam pre serklaža utrogestan 2 oralno i 2 vaginalno, sad sam ga samo pila par dana, zbog čačkanja dole nisam htela da stavljam, a lekari mi ništa nisu spominjali... Da li je neka posle serklaža stavljala utrogestan vaginalno?  Hvala ;)

 

p.s. pisaću i na temu Blizanci, možda je tamo nekom poznatije... <_<

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

na datum poslednje mens. dodas sedam dana i to je dan kada ulazis u prvi mesec. Konkretno na mom primeru: poslednji put dobila 24.6. plus  sedam dana to je 01.07.2016.  i tad sam usla u prvi mesec. Znaci svakog prvog ulazim u naredni mesec

tjuuuu, onda ja u sesti tek 19.februara... oduvek mi je to racunanje meseci bilo konfuzno :)

kam zeno, svaka tebi cast kako izdrzavas sa tim nocnim budjenjima/ ili se vec pripremas na bebicu i nespavanje

ja sam nocas uzasno spavala, mm hrkao celu noc..inace ne hrce ali malo prehladio i onda sinoc nadoknadio sve noci nehrkanja... u sred noci setim se tebe, reko znam ja ko ne spava sad, nisam jedina.  :D:D

k a m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smizla ja sam imala serklaz u drugoj trudnoci i pila sam najvecu dozu tad nije bio utrogestan drugacije se zvao. Odmaraj nikako sedenje dugo samo da jedes nista po kuci poslove prepusti drugima. Ja nisam uopste mirovala ali jedna beba je bila jer je sin imao godinu ipo pa je bilo nemoguce odmarati i izgurala na kraju i prenela termin za 3 dana. Meni su na patologiji rekli da ne utrljavam kreme protiv strija jer ti kruzni pokreti izazivaju kontrakcije e sad misljenja su podeljena ovo vazi za bas rizicne trudnoce pa bolje se ne igrati takodje su mi rekli da ne prekrstam ruke na grudi tj preko stomaka jer se vrsi pritisak na grlic guranjem stomaka na dole i naravno odnosi ni slucajno. Cuvaj se bice to u redu 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

E devojke već dugo vas čitam, i pratim iz prikrajka, jer inače samo ležim, al nikako da se oglasim ^_^  Ja sam 18.nedelja blizanačke trudnoće iz postupka VTO... Od starta ima svega, krvarenja, kontrakcija, serklaž... ma sve živo, ali izguraćemo sve i dočekati naše bebice, za sada dečaka i devojčicu :babymommy:  Interesuje me da li je neka od vas radila serklaž, koristila sam pre serklaža utrogestan 2 oralno i 2 vaginalno, sad sam ga samo pila par dana, zbog čačkanja dole nisam htela da stavljam, a lekari mi ništa nisu spominjali... Da li je neka posle serklaža stavljala utrogestan vaginalno?  Hvala ;)

 

p.s. pisaću i na temu Blizanci, možda je tamo nekom poznatije... <_<

 

samo da te pozdravim vto koleginice trudilice :baby:

sa serklazom nemam iskustva, javice se vrv neko ko je imao.... ali zato sa svim ostalim sto si navela, imam iskustva itekako/nazalost

sto se tice utrogestana, negde procitah da se u drugom tromesecju ne pije, jer opterecuje jetru, ali ti to proveri svakako... ja ga koristim vaginalno... 

najbolje posavetuj se sa doktorom oko toga, posalji nekoga da pita ako si ti na strogom mirovanju

Izmenjeno od strane VesnaBesna
Smizla_NS voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam devojke puno :)  Jedna dr mi je rekla da je posle 12.nedelje bolje vaginalno, jer se tada već zadržava i u jetri beba, pa da bi se što više izbegao štetni uticaj bolje vaginalno... a u Betaniji naravno niko ništa da kaže... Uzimam i ja maksimalnu dozu 4x200mg i pola bensedina ujutru i uveče zbog kontrakcija i magnezijum direkt i još ove vitamine...  Kad su mi se javile kontrakcije u 16.nedelji bile su baš intenzivne, sad je bolje, ali ih i dalje ima i tada su mi strogo zabranili da mazim stomak, kažu to ih još pojačava... Dr misli da su kontrakcije usled baš naglog širenja materice, jer su dve bebe, a ja sam prilično mršava i stomak mi je pre trudnoće bio skroz ravan, imala sam "pločice" B)

Bubu 2 i missN volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cipelic, i ja se cudim kako vam nr rade briseve pre devetog? Pa opasno je ako ima baktrerija kao kod mene i to mora da se leci. Meni je dr rekla za ovu moju eserihiju da moze da dovede do pucanja plodovih ovojaka (zna li iko sta to konkretno znaci?). A nisam nista osecala, ne bih ni znala da je imam. I lecim je evo i vraca se, ovo su drugi brisevi od pocetka da je tu, sada u jos vecem broju.

Inace, moja dr ih radi prvi put oko 12.ned kada daje onaj komplet svih zivih uputa (hepatitisi,hiv, krvna grupa...) ali meni je sad radila ranije, negde u 9.i bolje. Kako je cudno da se stvari toliko razlikuju, cak i u istom gradu. A pred ulazak u deveti mesec se ponovo rade cak iako su bili sterilni da ako ima icega moze do porodjaja da se izleci. I koprokultura se tada radi.

Leni, ma znam ja da mi je to puz preneo kada smo pravili bebu. Inace imamo zasticene odnose. A on kuburio pre sa tim bakterijama i neki pametni urolog mu rekao da ima mali br i da se to ne leci ako mu ne smeta. Ono sa persunom sam spremala ali mi se pokvarilo i bacila sam. Nisam bas redovno jela. Jer 4x na da jedem med sa koprivom zbog hgb pa mi je frka da jos secer ne naguram. Pila sam sad 2 kutije palitrexa, 12 polyginaxa i te neke vag za floru. Ali kad mi nije longacef resio eserihiju tesko ce i ovo. Samo dzabe trujem bebu.

Vesna, bas me nasmeja. Ne znam ni sama kako izdrzavam ali ja tako ludujem u svim trudnicama. U drugoj sam ustalala tako noci i onda poslujem po kuci u 3,4sata. Poredjam lutkice mojoj devojcici, sve ih obucem i ocesljam isl..Sve to nocu! A sad imam neke brige i neke bzvz misli pa ne ustajem nego razmisljam nocu.

Nemam iskustvo sa serklazom ali moz da se desi da cu imati. Imam rascep grlica od drugog porodjaja i dr je rekla da cemo u petom mesecu videti treba li. Mislim da uyrogestan ne smeta, svakako bolje deluje kada se stavlja vag nego kada se pije. Smizla, dobrodosla! Blizanci, divno!

Smizla_NS voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da vas pitam, znojite li se u trudnoci? Ja poslednjih 2,3dana uzasno ali samo dok spavam, i nocu i popodne. Moram da se presvlavim, budem mokra. I bude mi looose od vrucine, kao pred onesvescivanje. Moji mi kazu da je to jer se vreme promenilo i sad je toplo. Sve brinem da mi nesto ne fali. A i ne oblacim se i ne pokrivam kao pre. Ono kad su bili minusi spavala sam u vunenim carapama i pokrivena debelim cebetom i jorganom. To sve u stanu sa CG. Inace mi nihe vruce ovako preko dana, samo kad spavam. Kao valunzi u klimaksu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nad se brisevi rade na pocetku, pa oko 27-28 nedelje i na kraju pred porodjaj. Ako nisi sigurna i sumnjas da imas nesto, bolje uradi negde provatno. Samo vodi racuna da bude klinika i da briseve uzima doktor, nikako tehnicari i laboratorijama.

missN voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni u trudnicama uvek bude nesto hladno non stop dok se ne porodim. E onda pocinje znojenje i skidanje, idem polugola po kuci i tudiram se sto puta dnevno. Tad znam da je to hormonski. Al sad se pitam sta je ovo.

missN voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, ja sam tamo sredinom trudnoce imala problem sa vrucinom i znojenjem nocu. I mogla sam u toku noci popoti po 2l vode. Proslo me, ali i dalje nemam potrebu da se nesto specijalno pokrivam i utopljavam. Najnovije sto sam primetila na sebi, sada krajem trudnoce, je da su mi usne napucene kao da sam stavljala implante. Skroz su keksi :P

missN, Bubu 2, k a m i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hehe super :D

Ma ja mozda samo ne mogu da se aklimatizujem sada jer je 10 stepeni a bilo je minus 10. I fali mi vazduh u ovom stanu. Juce mi je ceo dan bio otvoren lufter u spavacoj i nocas mi je bas bilo fino, prohladno. A danas me opet spopala vrucina, od muke sam se i probudila, prosto mi nije bilo dobro, kao da cu da se onesvestim. Odmah sam sela i pocela da se skidam. Za 5min sam bila ok. Pfff frka mi da mi ne pozli a sama sa decom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovde se brisevi rade svaki mesec...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovde se brisevi rade svaki mesec...

sto je dobro.ali eto, neki doktori su zada ne vole puno da brckaju tamo dole..sto ljudi, sto cudi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas se ne rade brisevi sve do ulaska u 9-ti,jedino ako nesto nije ok,i dr ne pregleda rucno do ulaska u 9-ti,dok sa sinom kada sam bila trudna svake dve nedelje pregled rucni i uz bilo mi dosadilo da stalno cackaju,ali je bilo obavezno,ali drugi dr je bio u pitanju,ok je da pregleda u slucaju bolova i sl ali stalno to je bas preterano.

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

 

Vesna, bas me nasmeja. Ne znam ni sama kako izdrzavam ali ja tako ludujem u svim trudnicama. U drugoj sam ustalala tako noci i onda poslujem po kuci u 3,4sata. Poredjam lutkice mojoj devojcici, sve ih obucem i ocesljam isl..Sve to nocu! A sad imam neke brige i neke bzvz misli pa ne ustajem nego razmisljam nocu.

auh covece,i kako funkcionises nakon takve noci? ja danas kao slina, ceo dan se razvlacim, cak nisam otisla ni po rez briseva u Front, prespavala celo prepodne

Hvala vam devojke puno :)  Jedna dr mi je rekla da je posle 12.nedelje bolje vaginalno, jer se tada već zadržava i u jetri beba, pa da bi se što više izbegao štetni uticaj bolje vaginalno... a u Betaniji naravno niko ništa da kaže... Uzimam i ja maksimalnu dozu 4x200mg i pola bensedina ujutru i uveče zbog kontrakcija i magnezijum direkt i još ove vitamine...  Kad su mi se javile kontrakcije u 16.nedelji bile su baš intenzivne, sad je bolje, ali ih i dalje ima i tada su mi strogo zabranili da mazim stomak, kažu to ih još pojačava... Dr misli da su kontrakcije usled baš naglog širenja materice, jer su dve bebe, a ja sam prilično mršava i stomak mi je pre trudnoće bio skroz ravan, imala sam "pločice" B)

da, to za zadrzavanje u jetri beba sam takodje cula.... proverila sam danas sa svojom drugaricom, koja je imala serklaz, i blizanacku trudnocu, i post IVF... ona je utrogestan pila sve vreme.... ali imala je problem sa povisenim enzimima jetre cak su je nesto ranije porodili/nikojoj nije rekao da su joj zbog utrogstana toliko poviseni, i mozda i nije ali zbog takvih stvari potpisujem da je najbolje sa doktorom se posavetovati.... doktori ko doktori, slabo sta od njih mozes saznati ako nisi dosadan i naporan i nametljiv. mene vise nista nije blam/to sam bar naucila tokom ovih godina dok smo se lecili od steriliteta , smaram ih sve dok mi ne objasne sve....ako me jedan otkaci ja jurim drugog treceg desetog. 

 

Izmenjeno od strane VesnaBesna
Ragdoll85 i Smizla_NS volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovde jednom mesecno laboratorija, brisevi, urin, pregled i uz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.