Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Zene, drzite se i brzo ozdravite!

Mene glava rastura, deda nas je na kraju dovezao jer nisam bila sposobna da se vratim. Sutra cu na UZ srca kod moje interniste pa cu je bas pitati za ovaj hgb. Uzasno se osecam.

shana, VesnaBesna i učiteljica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Učiteljice, i ja jutros upržila šećer, nalila malo vode, pa dodala mleko, mi to zovemo šerbet. Limunadu sa medom, prskam propolis, sisam pantenol tablete i opet slabo šta pomaže. Sad ću da vidim kad budu rezultati, ako su le nešto povećani, znači da je od grla, pa ću opet šta ću antibiotik. Kam i ti se drži i piši sutra kako si prošla kod interniste.

 

Izmenjeno od strane shana
učiteljica i VesnaBesna volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Shana, ako imas sekreciju iz nosa nije dobro zapeceno mleko jer je povecava. Onda nalij vodom kao caj, mi to zovemo serbet. Ako je samo grlo onda moze karamel mleko. Za grlo jos ispiranje zalfijom. Cula sam da postoje i neke tablete za sisanje od belog sleza koje smeju trudnice, nisam probala.

 

Izmenjeno od strane k a m
shana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Shana, ako imas sekreciju iz nosa nije dobro zapeceno mleko jer je povecava. Onda nalij vodom kao caj, mi to zovemo serbet. Ako je samo grlo onda moze karamel mleko. Za grlo jos ispiranje zalfijom. Cula sam da postoje i neke tablete za sisanje od belog sleza koje smeju trudnice, nisam probala.

 

Kam, curka mi nos, nije strašno, ali više ovo grlo. Reče mi doktorka samo ove pantenol da sisam, e sad videćemo šta će mi i koliko pomoći :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo meni stigli rezultati krvne slike i urina, urinokultura  će biti u četvrtak, pa ću sačekati jer vidim dosta bakterija u urinu, garant neka urinarna i leukociti povećani na 11, a granica do 10. To je ili od grla leukociti ili od bakterija u urinu, dakle ne gine mi antibiotik, ali moram sačekati četvrtak da vidim šta će da izoluju. Neverovatno, a pijem redovno onaj čaj za trudnice za urinarne infekcije, jer prošli put u nalazu je bilo malo bakterija, pa rekoh ajde preventivno, a gle sad još više. Gvožđe se povećalo sa 11, na 15 za nekih mesec dana od kada sam Elevit uključila, dakle radi :-) Hemoglobin se drži na 122 i tako, manje više sve je u granicma i oko nema drsatičnih odstupanja za neku baš paniku. I da palačinke sa kremom nisu podigle šećer, glukoza mi je 3.8 :-) znači mogu još da krkam slatko :-) Šta li će sutra biti sa nalazom briseva, majko moja. Do sad je sve bilo kako treba.

učiteljica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

au sta je to, poceo novi talas gripa vec? :huh: mi se jos drzimo, videcemo dokle

Shana, ti si bese u Gradskom zavodu radila briseve? tamo su mi super,one tete su valjda ispraksane pa ni ne osetim kad mi uzme bris.... ja sam danas prvi put u N.F radila...em sto cu cekati rezultat do ponedeljka, em sto me ona sestrica prilicno namucila, kao naftu da trazi tamo dole :angry: e jedina je prednost sto nisam cekala ni minut danas

Shana, koliko cesto pijes taj caj uroloski? danas sam i ja kupila, jer imam malo bakterija... vidim da tamo pise tri puta dnevno, pridrzavas li se toga?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

au sta je to, poceo novi talas gripa vec? :huh: mi se jos drzimo, videcemo dokle

Shana, ti si bese u Gradskom zavodu radila briseve? tamo su mi super,one tete su valjda ispraksane pa ni ne osetim kad mi uzme bris.... ja sam danas prvi put u N.F radila...em sto cu cekati rezultat do ponedeljka, em sto me ona sestrica prilicno namucila, kao naftu da trazi tamo dole :angry: e jedina je prednost sto nisam cekala ni minut danas

Shana, koliko cesto pijes taj caj uroloski? danas sam i ja kupila, jer imam malo bakterija... vidim da tamo pise tri puta dnevno, pridrzavas li se toga?

Vesna, tako je u Gradskom zavodu sam radila i što kažeš nisam ni osetila. Rezultati su mi sutra gotovi, dva dana se čeka, što je ok. Znaš kako, nisam se baš pridržavala, spremim za jednu šolju meru, i to mi je za jedan dan, verovatno mora mnogo više. Inače je grozan i gorak, ali šta ću moram. Jedino što ga pijem svaki dan po šolju, bez prestanka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uzmite odmenjsku ili prolom vodu i samo nju pijte. Taj caj je stvarno grozan, meni je pojacavao mucninu. Hvale brusnicu ali ja nisam primetila od nje nista posebno. Kuvala sam je ujutru kao caj, ako nista bar unesem tecnost. I one plodice pojedete. Nije mi jasno kako vam tako uzimaju briseve, to su laborantkinje, ne dr? Meni moja dr uzme briseve, zato me i pregleda spekulumom i onda mi da epruvete koje ja odnesem u higijenski zavod. Oni tamo uzimaju bris grla, nosa idl.cak i bris glansa ali vaginalne briseve ne. Moji rezultati stizu sutra posle 2 ali ne znam da li cu stici ili ce mi mm uzeti kad se vraca sa posla.

 

Inace, mi smo jos same. Muz zaglavio u kafani jer im je dosao gazda iz Nemacke. Jos morao da ga vozi da se sisa. Dodje ovde i ide da se sisa, samo da ustedi. Boze me sacuvaj.‌

VesnaBesna i shana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Shana, u trudnoci su leukociti vrlo cesto malo povecani, ne mora da znaci da je upala. Cesto bude i bakterija u urinu jer su mokracni putevi malo pritisnuti i blokirani, pa se ne ispiraju kako treba. Najbolje da uradis urinokulturu, ona je najbolji pokazatelj, ako kulture ne rastu, onda je to nesto trenutno.

Izbegavajte brusnicu i uvu u trudnoci, nisu preporucljivi. Bolje caj koji je namenjen bas trudnicama. Ja sam pila povremeno onaj Josif Pancic, nekad bude neka bakterijica vise, nekad manje, ali urinokultura uvek sterilna. Prolom vodu mozete, ali nikako iskljucivo nju. Ona se pije u odredjenim kolicinama, provetite koliko dnevno je preporuka.

VesnaBesna i shana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sutra radim briseve, krv i urin, i ko zna kakvi li ce rezultati biti, posebno urin, ocekujem svasta.

Sto se brisa tice, kod nas se radi tako sto babica u Dispanzeru uzima bris, pa t sami nosimo u Zavod. Ali ja to radim u priv.laboratoriji i mnogo mi je prijatnije

Ja pijem Prolom vodu , a taj Josif Pancic sam kupila jos pre mesec dana, jednom skuvala i ne ide, uzasan je , izaziva mi kiselinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni nije tako strasan taj caj svega sam se napila od cajeva pre pa je ovaj jos i lep :D 

Moja dr kad uzima bris ne koristi spekulum vec samo stapicem uzme ma nisam ni osetila. Isto nosimou privatni lab jer bolnica to vise ne radi. 

Moji nalazi urina, kks i ogtt su jos juce gotovi ali cu pokupiti tek u utorak kad odem na kontrolu. Valjda je sve ok. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace ja sam cula da brusnica sme u trudnoci. Prvi put cujem da ne sme. Za Uvin caj znam da nije preporucljiv. 

VesnaBesna voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To mi nikako nije jasno, kako bez spekuluma? Kako dodje do grlica? Moja jednim stapicem uzme bris cerviksa, drugim vagine i da mi da nosim. Bas mi je cudno da vam tako uzimaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene nesto odjednom zaboleo stomak. Izgleda nije trebalo da vadim decu iz kade, mozda od toga. Naradih se danas. Mm je malopre dosao. Sacekao ga usisivac i sudopera. Ranim ujutru na pregled...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, zeno uspori malo m1315.gif.

Sto se briseva tice kod nas rade samo one u devetom mesecu, tad brisevi i stolica, sve ide na mikrobiologiju. A u prvoj nisam videla ni te rezultate, porodila se pre nego sto su stigli. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isla sam na UZ srca, stanje nepromenjeno sa mojim zaliskom. Ali mi dr rece da odem obavezno do hematologa da ne bi upala u jos goru anemiju. Kaze kako trudnoca bude odmicala moze da bude sve gore. I pominjala da bi mi mozda dao da primam venski gvozdje jednom nedeljno. Isla sam onda da vidim kad bih mogla kod njega jer moj hematolog radi ponedeljkom, ali ovog ponedeljka ne radi, nego mi rekose da dodjem 13.02. 

VesnaBesna voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, koliko ti reče da ti je sad gvoždje? Ja sutra na uz, pa kvadripl i crp. Čekam rezultate briseva sveki da mi javi. Grlo i dalje boli, moraću da uključim antibiotik, ne znam kako ću izdržati do sutra dok mi ne bude urinokultura da ne uzmem pre toga nešto, a li moraću da se strpim, sutra svakako idem kod doktorke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam danas odradila krv i urin, rezultati sutra, a za briseve su mi rekli da dodjem pre sedam , jer ponedeljkom, utorkom i cetvrtkom primaju deset trudnica, petkom 40.Ja rekoh, sta, to je to...10 za ceo dan, ceo grad?Dakle ujutru u 7h da se guram sa trudnicama, stvarno strasno. Onda sam otisla po doznake, tu su mi rekli da ostavim sve papire i dodjem opet u 18h, a u RFZO su mi rekli da moj zahtev za refundaciju, za Dabl test koji je podnet pre 1,5 mesec jos nisu uzeli u razmatranje:angry:

Sve  u svemu, nista pametno ne uradih....samo sam se iznervirala

shana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nina, jao ala si te nasetali... Sto ne odes u petak za briseve? Stvarno strasno da rade samo 10 dnevno.

Shana,, nisam radila gvodje samo obicnu KS. Hgb mi je bio 96, a sad je 91. Meni se inace desava da pila ne pila meni bude isto. Poraste mu serumsko fe a hgb ostane isti. Kao da ne moze da se veze. Isla sam ove godine kod hematologa bas da bih dobila odgovor na to pitanje i nista nisam saznala. Radila feritin, tibc, uibc..meni je to sve bio dobro. To pre trudnoce, sad ne znam. Ali mi je frka i od tog gvodja, kazu da moze da bude toksicno. Kad sam joj rekla da mi je promenila da umesto referuma koristim tothemu, rekla mi je isto je to sve, slicna kolicina fe, samo kom se sta vise svidja da pije. Tipuje da mi da da primam venski, sto ja bas i ne bih.

A zasto ti radis kvadripl? Za AB bolje sacekaj rezultate briseve. Dace Bog da su sterilni pa onda mozes koji god za grlo. Meni ce mm podici rezultate kasnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene jos losih vesti. Necu vise da mracim ovde. :( Ponovo imam Eserihiju u brisevima. 100% bris vagine (toliko je i pre bilo), 60% bris cerviksa (bilo 10%). Sad mi ne ginu inekcije ponovo. Sve su mi gori rezultati, bas sam potonula. Jos mama sutra ide na koronarografiju. Samo da prezivimo jos to. I sad dok je u bolnici nema ko ni da mi cuva decu da bih se vodala po lekarima. Ma samo da mi ona bude dobro, briga me za sve ovo ostalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stigli rezultati briseva, sve ok sterilni su, tako da preživeh taj rezultat, sutra rezultat urinokulture :-( Joj Kam, ne mračiš nas, baš se namuči ti oko svega sa tim rezultatima, a daješ sve od sebe da popraviš rezultate i kroz ishranu i vitamine, ali kad neće, onda neće. Biće to sve ok, jedno po jedno ćeš da rešavaš, samo polako, tako je to u trudnoći, drugo stanje, sve može i ništa ne mora da bude. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni poslednji nalaz urina nije dobar dosta peska,trebam da ponovim za dve nedelje pa cemo videti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eleena, ja se baš pitam gde si ti? E svaka od nas nešto ima da nije dobro u nalazu, ali sredićemo mi to sve :-) Jesi li zakazala negde 4d ekspertski?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam imala interneta pa nisam ni ulazila,meni su prosli nalazi bili ok,nisam jos rano je.

shana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Elena, izguglaj za prosenu vodu. Citala sam da je dobro za izbacivanje peska.

Meni je na svakom nalazu puno peska, a danas sam se tek setila da mi je letos hematolog rekao da moze da anemija bude i od toga, ako bubrezi ne rade kako treba.

Shana, hvala ti sto me tesis, srce si. Sutra idem rano kod moje dr, moram da se nacrtam tako u 7:30, da bih stigla kuci da muz ne kasni na posao. Pretpostavljam da cu ponovo dobiti inekcije. Mnogo se sekiram za mamu, samo da dobro prodje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.