Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno (Izmenjeno)

Juhu, ima li koga?

Ja sam jutros isla na kontrolu. Brzo sam zavrsila, za 15 min. KS mi je sad gora nego proslog meseca, pita me dr da li vi  uopste pijete lekove? Hgb mi je bio 95, a sada je 91 i sve ostalo smanjeno. A pila sam referum i c vitamin ujutru i uvece i u podne pregnacare. Sad mi je rekla da uzmem udarnu dozu totheme 2x2 ampule 10 dana pa da se vratim na referum posle toga i uzela sam vitamin c od 900. U urinu 5,6 Le i dosta Ca-oksalata. Prepisala mi Utrogestan 4 kutije, uzela briseve. Ja se stegla na pregledu, kaze sta vam je.. ma rekoh prosli put sam prokrvarila posle pregleda, pa me strah.. a ona kao ma kakvi sta vam je, pa vi i odnose smete da imate. Ma da, mislim se kako da ne. Isla sam onda da odnesem epruvete u higijenski, pa do jednog travara. Od njega uzimam seme koprive koje meljem pa u med, a sad sam uzela i caj za anemiju koji se pije uz to. Malo mi frka jer je mesavina i ne znam sta ima sve unutra, ali on kaze da smem da pijem, a da mogu i deci da dajem. Onda do apoteke po lekove.. pa do rode, htela sam da uzmem konjsko meso ali kaze mi zena da ga odavno vise ne dobijaju. Uzela sam samo junetinu, limun, cveklu..I mama mi je napravila pljeskavice koje sam zaledila pa cu sebi da ih przim za veceru. Za rucak jedemo svakako meso, ali izgleda mi to nije dovoljno. A resila sam da izbacim mlecne proizvode, dr se slaze, verujem da mi ometaju resorpciju. Nego sam ih pila, sve mislim treba mi kalcijum. UZ mi nije radila sada, rekla je da dodjem kada budem bila 20. nedelja bez zakazivanja, da ce me primiti. 13.03. imam posle redovnu kontrolu, i tek tada ce mi dati uput za ogtt. Po mojoj racunici necu ga raditi pre 25. ned. Pitala me je da li sam imala secer u prethodnim trudnocama i kada sam rekla da nisam, kaze onda cemo malo kasnije da radimo. 

Izmenjeno od strane k a m

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Proso ti je isto dobar za gvozdje i zitarice uopste. Rastan ako nadjes je super. I ja sam cula za konjsko meso da je dobro. 

macka maza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Kupila sam proso jos za onu prosenu vodu za izbacivanje peska, ali ga nisam spremala. Ne znam kad bih i uz sta.

Dobar je i kakao ali kad bih nasla negde organski. Pogledacu u dm-u.

Izmenjeno od strane k a m

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uh ti vojvodjanski nedeljni ruckovi, kad se samo setim... dobar deo detinjstva sam provela kod tetke u Sremu :)

ja ni ne znam koliko sam uzv imala, ali otprilike na svake dve nedelje.. bilo ih je bas dosta, i svaki put me isprepadaju sa necim novim, nakon cega na izvestaju  napisu obavezno cesce kontrolisanje. Doduse, i meni bude frka vec posle desetak dana, samo da mi je da odem na uzv da cujeem da je bebac dobro.. toliko dugo smo ga cekali da prosto ne moze covek da se opusti koliko god pokusavao... sad kada osecam pokrete vec jesam opustenija, ne frkisem za svako ziganje i probadanje sve dok osecam da se sutira

DANAS SMO TACNO NA POLOVINIIII, PUNIH 20 NEDELJAAAAAA :wub::wub::wub::wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

k a m, sto se tice hemoglobina i uopste anemije, ja se kunem u sok od cvekle. Provereno nekoliko puta me spasao bolje od bilo kakvih lekova... Ne znam tacno mere ja to otprilike stavim, ali ima na internetu recept.. uglavnom samelje se jednaka kolicina cvekle, sargarepe i limuna ili pomorandze/ja stavim oboje, i nekad sameljem i jabuke cak... u to nalijes 1l vode, jedan limuntus i ostavis da prenoci... sutradan procedis, dodas secera ako hoces, po ukusu jos malo limuntusa i dobijes extra ukusan sok, sirup koji razblazujes sa vodom... ili mozes da ne stavljas secera uopste, vec onako da ga pijes, ali onda mora brzo da se potrosi jer ne moze dugo da stoji... 

jel koristis mozda donat mg vodu? meni se taj ca-oksalat pojavio kad sam pila tu vodu, a pila sam je zbog zatvora... ne mogu da tvrdim da je od nje, ali nikad pre njenog koriscenja nisam to imala, a ni posle cim sam prestala da je koristim nestalo je

k a m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Vesna, ja od cvekle pravim smuti deci pa i ja jedem ali nisam odavno. Ssd sam je kupila pa cu praviti. Ubacim u blender cveklu, jabuku, pomorandzu i sta god jos hocu od voca, dodam mali vode i posle malo meda i tako jedemo. Sokovnik nam je crkao mada kod njega dosta otpada, ovako se sve pojede. Ma meni je ta KS ceo zivot losa ali ne bas ovoliko. A i pesak inam odavno. Nisam pila donat. Sad pijem odmenjsku.

Izmenjeno od strane k a m

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E setih se danas pa bas kad mi je dr uzimala briseve joj kazem ja stavljam utrogestan, sinoc sam stavila a jutros nisam zbog pregleda..kaze ona nista to ne smeta. Ali vidim da je i jutros jos curkao onaj od sinoc. Eto, znaci ne smeta.

Ijao, jos mi rece ee ako sad budu sterillni brisevi taman da radimo papa. Mislim se zeno ti bas ne odustajes. Samo mi jos to sada fali.

VesnaBesna voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

e pa to ti je to onda, znas koliko je ukusno i lepo.. samo sto mora svaki put da se pravi sveze, a sok kad napravis moze da traje dosta, to za nas lenje koji volimo da imamo sve na gotovs, i samo da otvorimo frizider i sipnemo u casu :):):)

sad sam dobila neopisivu zelju za tim sokom, moracu da ga napravim imam sve sto mi je potrebno

nisam znala da se patis sa peskom odavno, to je onda nesto drugo... meni se tada prvi put pojavilo, i to bas dosta..i nestalo cim sam prestala da pijem D vodu.... mada je mnogo dobra za probavu i za gorusicu, i svasta nesto jos..ali eto meni nije odgovarala iz nekog  razloga

Izmenjeno od strane VesnaBesna
Bubu 2 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Caos cure....

Uhh Kam bas ti je mali hgb...Proso je dobar zaista...mozes da ga jedes npr.sa jabukom rendanom i medom.Ajde da na sledecem vadjenju krvi bude bolja ks.

Moj bebac se bas rita...nemirko.Ja u cetvrtak idem kod dr...rekla mi je da cu i ja raditi ks i trazicu joj i briseve.

 

 

učiteljica i VesnaBesna volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, odlicna je. Moj muz je pije ponekad.

A jeste lakse da imas spremljen sok ali ja kao ne bih limuntus ali mi od secera frka. Trebalo bi 4 kasicice ovog meda sa koprivom da jedem. A gde su slatkisi. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

vama koji  imate decu jeste tesko ostati imun na slatkise, kad uvek imate nesto slatko u kuci.... :)

kod mene je zabranjeno da se slatkisi unose u kucu, i dok mi nisu u vidnom polju uopste i ne pomislim na nesto slatko .... muz je dobio naredbu da kad mu se jede kupi i potamani do kuce.... kaze kako cu ispada kao da krijem od tebe, reko samo ti sakrij,meni donesi neku vocku i svi srecni i zadovoljni.... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene je jedino koka kola zabranjena:lol:ja sam se ovih dana opasno navukla na one japanske jabuke, svaki dan po dve i super mi za regulisanje stolice, protiv zatvora

VesnaBesna voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam inace stroga sto se slatkisa tice i ne dajem deci da preteruju. Dam im ja, deca su, ali nesto minimalno..tek da se zaslade. Ali za Bozic su dobijale od svih paketice, imali smo tri velika dzaka, ne moze da se udje u spajz od njih. Taman se to malo pojelo, malo razdelili, sad za Sv.Savu dobise ponovo velike pakete. Ja se za sebe ne bih nikada setila da kupim ali ovako kad su u kuci vuce me. Ja jedino volim domace kolace ali to vise sto volim da ih spremam..mada i to razdelimo kad napravim, posaljem mojima i muzevljevima i gotovo. E sad vise i ne mesim, da ih ne bih ja jela. Juce spremali palacinke sa eurokremom, posle sto godina.

VesnaBesna voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao!

Kod nas slatkise tamanimo mm i ja, a L sto bas voli jesu kiki bombone. A bas i nije neki sladokusac. Jednom je pojeo cokoladu od 100 g odjednom, kod babe, dok je gledao neki crtani. Mi u soku bili. I to je to.  Nije da ih ne jede i ne voli, vec bar retko i slabo da uzme po zalogaj. Evo za skoro 5 god ja ne znam da li je pojeo jedno parce torte i to onako ukupno dal se dodje do jednog parceta. A jaa...obozavam slatko! Cokolade...njami. 

Tu kombinaciju cvekle, jabuke i sargarepe, limuna i meda, nam pravi mm baba. L i ja obozavamo. 

Ja sam pila tothema ampule u prvoj trudnoci, na slamcicu da zubi ne pocrne i posle toga iscedim malo limuna u dva tri gutljaja vode i to odmah popijem. Meni je lepo sredilo hgb.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro veče i od mene :-) Juhu, kad pišete tako o hrani, uvek mi se nešto slatko jede, a posebno danas sam sve nešto usput jela. Ujutru išla da mi uzmu briseve, a tamo gužva neviđena. Srećom, pa trudnice odmah prozivaju. Čim sam se vratila,deci još juče obećala da ću ih voditi u Epik u Zemun parku. Ljudi moji, taj put autobusom, kao u drugu državu bre da smo išli, brže bih vozom stigla da sam krenula sigurno. Otišli smo oko 13.30h, a vratili se u 19.30h, dakle crkla sam. I sad kad sam došla, bacih se na podvarak i meso i nakon toga slatke palačinke, ma nek ide život, a sutra što treba krv da dam i urin to će biti zanimljivo kad skoči šećer sutra :-) Ali će valjda i hemoglobin da skoči od ovolike šetnje i švrćkanja ovih dana :-) Kam, ne sekiraj se, sve se too da regulisati i normalno je u trudnoći da nam sve polako opada, samo držati pod kontrolom, a sama kažeš da ti inače loša k slika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahaha dobra fora :D Moram i ja tako.

Ja sam tothemu pokusavala vise puta, meni to nije nesto pomagalo. Ali moja dr danas kao auuu onda moramo da predjemo na tothemu. Kao to je jace. Probacu i sve ovo prirodno pa cemo da vidimo.

Shana, svska cast za tempo. Ja sam danas smorena. Kako sam jutros dosla kuci vise nisam izlazila. Za secer ne brini, do vadjenja ce proci dovoljno vremena. Mi ne vadimo svaki put sve to, samo obicnu KS i urin. Prvi put je bilo to plus secer, crp i fibrinogen..a inace samo ovo. Na mesec i po otprilike imam kontrole jos uvek, a kasnije cesce. U martu jos ogtt.

shana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad se setih onog "Rekla sam muzu da mi ostavi oreo keks tamo gde ga ne mogu dohvatiti. Stavio ga je na pod" :lol:

E Cipelić, slatko me nasmeja :-) Kam, to me tešiš za šećer, videćemo šta kažu rezultati. Urin će naravno biti zamućen od utrogestana. Tothema će sigurno pomoći, meni je nakon oba porođaja bila uključena kao redovna terapija jer je gvože baš opalo i samo to je i pomoglo. Ovo prirodno je super, zdravo, kada bi se stalno tako hranili i u dovoljnim količinama, ali u ovakvim situacijama ne možeš se samo na prirodno osloniti, moraš uključiti još nešto, tipa baš totheme. Ja sam tothemu jedino mogla da pijem u kombinaciji sa nekim sokom tipa borovnica ili sumsko voće ili tako nešto inače bih povratila od nje koliko mi je grozna,ali pomaže. Meni reče doktroka Elevit jer ima veliki procenat gvožđa u tragovima, kao nijedan drugi i stavrno mm i ja gledali, pa ne verujemo koliko je to,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Savet za totemu-cedjeni sok od narandze i totema, i obavezno na slamcicu. Vit C ce pomoci da se veze i jednim udarcem povelika muva :)

Cipelic, k a m i VesnaBesna volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad se setih onog "Rekla sam muzu da mi ostavi oreo keks tamo gde ga ne mogu dohvatiti. Stavio ga je na pod" :lol:

Genijalno :lol: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam je danas pila sa sumesim vitaminom C. Njega rastvorim u casi vode, a tothemu sipam u malu soljicu sa malo vode. I onda prvo izrucim nju pa C vit. Ali mi je muuuuuka uzas, zamalo nisam povratila. Sad spremam prosenu vodu za sutra, a posle cu proso skuvati. I krecem od sutra i sa ovim cajem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E setih se danas pa bas kad mi je dr uzimala briseve joj kazem ja stavljam utrogestan, sinoc sam stavila a jutros nisam zbog pregleda..kaze ona nista to ne smeta. Ali vidim da je i jutros jos curkao onaj od sinoc. Eto, znaci ne smeta.

Ijao, jos mi rece ee ako sad budu sterillni brisevi taman da radimo papa. Mislim se zeno ti bas ne odustajes. Samo mi jos to sada fali.

hvala za info :babymommy:

obavih i ja jutros cb i vb.. ovo nam je nedelja za briseve definitivno... uh ima li ista neprijatnije od toga, jos kad pocnu da vicu opusti se :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro!

Obavila sve jutarnje rituale pa da izadjemo. Idemo do jedne prijateljice na kafu pa cemo do mojih..

Lepo provedite dan!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan i od nas :-) I ja nastavljam od jutros sa daljim analizama, isla da uradim krvnu sliku, urin i urinokulturu. Otišla do prodavnice, moji još spavali i kad sam se vratila nastavila da spavam, pa odvalili do 11h :-) Grlo me opet boli, a skoro sam zbog istog pila sinacilin. E stvarno više sa bolestima, virusima, gripoznim stanjima i ostalo...uh više neka prođe 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan i od nas :-) I ja nastavljam od jutros sa daljim analizama, isla da uradim krvnu sliku, urin i urinokulturu. Otišla do prodavnice, moji još spavali i kad sam se vratila nastavila da spavam, pa odvalili do 11h :-) Grlo me opet boli, a skoro sam zbog istog pila sinacilin. E stvarno više sa bolestima, virusima, gripoznim stanjima i ostalo...uh više neka prođe 

Slazem se i moje dete pokupilo virus pa sad i ja od njega. Slinci i kasalj grrrr. Krkamo vitamina, propolos, med, polen ma sve sto stignem. Danas sam kuvala serbet tj uprzila secer pa nalila vode i dodala mleveni djumbir i cimet i kad se prohladilo jedan limun. Mnogo je ukusno i ne moze da skodi. 

shana i Bubu 2 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.