Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Vesna, pa kontrakcije mogu da izgledaju tako, da se stomak stegle kao tvrda lopta. Ali meni juce nista citav dan bilo, izlazila sam, setala i nista me nije bolelo. Legla sam sa decom i posle pola sata sam se probudila, stomak me zaboleo. Ostatak dana tako tvrd sve dok oko 3h nocas nisam zaglavila. To tako ne bi trebalo da izgleda ali meni je sve spalo jos od prvog porodjaja, creva, besika..i sve mi je mnogo nisko. Problem sa praznjenjem sam imala i dok nisam bila trudna.

VesnaBesna voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A inace ja sam danas u apoteci trazila neki vaginalni gel, za ublazavanjevtih tegoba tipa osetljiva koza i slicno....apotekarke su me bledo gledale, kazem ja brisevi su ok, meni treba nesto preventivno, da mi olaksa tezinu i pritisak:lol:mislim da je zena pomislila da nisam bas sasvim.Medjutim ja stvarno osecam pritisak i onako sve mi je naduveno i osetljivo.Nemam ja ni peckanje svrab, sekret nista, ali velika nuzda muka ziva

valjda je normalno da kako trudnoca odmice bude sve osetljivo i nateceno.. povecava se protok krvi, odozgo kako beba raste vrsi pritisak i zato se javlja bol.. tako mi nesto objasni doktorka u N.F. 

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma da bre,sve je to normalno,prokrvljenost je veca,sekret je jaci,moze se desiti i da osetite utrnulost vagine ili blago ziguckanje...sve je to ok

VesnaBesna voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moze sve biti prozeto venama koje mogu i biti uvecane i oticati. Sve je to normalno i nestaje nakon porodjaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni prosao ogtt vala smorih se tamo. Prvo izvadili krv pa kao videce dal da pijem glukozu i tako sam ko luda cekala sat vremena da se smiluju da daju. Glukozu sam popila lako nije nesto fuj :D pa mi vadili na 60,120 i 180 min i svaki put boli venu pa punu epruvetu a koji ce im toliko ne znam. I zedna i gladna tamo, smorih se i ledja otpala od sedenja :wacko: rezultati su u ponedeljak ali cu ja lepo 7.02.da prruzmem kad odem na kontrolu i uz. 

VesnaBesna i Bubu 2 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde ste stomacici?

Mi se razvlacimo, jos nismo ni doruckovali. Posle da nesto zbrckam za rucak i odosmo na sankanje. Ucinilo mi se da je beba mrdnula ali nisam sigurna, jos sve nezno.

Uciteljice, u kojoj nedelji si ga radila?

Cipelic i VesnaBesna volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, u 20.nedelji. 

Evo mi pravili neke coko keksice, dete mi bolesno pa nocas nije bilo ni spavanja. Pocelo i mene grlo da boli ali je propolis ublazio i sredice se to. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan i od mene! Danas sam sva usporena, pospana, ne mogu da se pokrenem. Sve me danas mrzi. Valjda ću se malo razmrdati. Treba da rskitimo konačno kuću, a vreme je i ručak da se sprema. Ja u ponedeljak idem briseve da radim, u utorak krvnu sliku i urin,pa u četvrtak uz. Ova nedelja svašta nešto.

VesnaBesna i učiteljica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao i od nas! Mi smo danas lutali malo, sad valja kucu srediti. Dve masine vesa su gotove, jos dve imam. Danas smo i vagu kupili, posto je L jednu vec sredio,a druga nam je otisla. Ugojila sam se samo 2kg do sad. A sad smo ruckali vruce cvarke t2808.gif a imam graska od juce. Al kako odoleti cvarcima i kiselom kupusu.

 

k a m i VesnaBesna volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Njam. Pa nikako odoleti. :D

Mi dosli sa sankanja, tek sad polegali. Morala sam jednom da se spustim, pa sta bude. :D

Shana, nama badnjak jos stoji, ogromna grana. Tek kasnje ce da ga mm iznese.

Ja danas brzinski rucak. Jutros ispohovala belo meso, i posle dodala samo supu iz kesice i pire iz kesice. Uz to sarena salata. Moja deca vole sve kiselo, pojele su pola tegle. Za sutra cu spagete. Vikendom uvek ekspresni ruckovi da bismo mogli da skitamo. Al se preko nedelje bakcem sa komplikovanijim jelima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A vidis ovde u Sremu nedeljom je obavezan svecan rucak i kolaci. Supa, sos, meso, pire ili pomfrit. I kolaci ili cak i torta. A sub moja svekrva ima pravilo da ne kuva. Ili jedu od petka, ako je ostao rucak ili jaja i nesto iz frizidera. Tako da meni odgovara u tom smislu kako je vaspitala sina :D

Bubu 2 i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cipelic,kod nas ovde u Banatu isto....banatski rucak(supa  sos krompir meso, plus pohovano i salata i obavezni kolaci,tako da sam ja danas imala rucak od juce dodala samo pilecu corbicu, gibanicu cu za veceru a sutra cu vanilice, to su mi najbrzi kolacici a moji ih svi vole:D

k a m i Bubu 2 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam za to, da mi je da probam jednom taj vojvodjanski rucak. Zvuci njam. i ovde u Sumadiji je tako, moja mama uvek vikendom kuva lepsi rucak, nego ja zabusavam. Grabim kad je mm kuci da skitamo. Ovako preko nedelje imam vise vremena pa kuvam sve redno.

 

Bubu 2 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao i od nas! Mi smo danas lutali malo, sad valja kucu srediti. Dve masine vesa su gotove, jos dve imam. Danas smo i vagu kupili, posto je L jednu vec sredio,a druga nam je otisla. Ugojila sam se samo 2kg do sad. A sad smo ruckali vruce cvarke t2808.gif a imam graska od juce. Al kako odoleti cvarcima i kiselom kupusu.

 

Jao ne spominji najbolja kombinuja mmmm :D

Opa ima ovde dosta Vojvodjanki :D i ja volim taj nedeljni rucak ali ne pravimo pod obavezno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro veče ;-) Ne pamtim kada sam se ovoliko smrzla. Vodili decu na kliskanje, sankanje i klizanje na kraju. Prste na rukama i nogama ne osećam. Baš je hladno. Kad pomislim sutra ujutru moram za briseve, već me muka hvata kako ću po ovoj zimoći. Kako ste vi, uživate li?

VesnaBesna voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja ujutru idem kod dr na kontrolu i za briseve. Ziva nisam kakva ce mi biti KS sada. Nocas me je probudila vrtoglavica i nisam dva sata zaspala. Sve mi se okretalo, kao da sam pijana, jedva sam se odvukla do  wc-a. U sredu idem na uz srca, a mama u cetvrtak koronaroglafiju. Ova nedelja nam je bas bljak. Ulazim u 16. nedelju, ko bi rekao, bas mi brzo prolazi vreme. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja ujutru idem kod dr na kontrolu i za briseve. Ziva nisam kakva ce mi biti KS sada. Nocas me je probudila vrtoglavica i nisam dva sata zaspala. Sve mi se okretalo, kao da sam pijana, jedva sam se odvukla do  wc-a. U sredu idem na uz srca, a mama u cetvrtak koronaroglafiju. Ova nedelja nam je bas bljak. Ulazim u 16. nedelju, ko bi rekao, bas mi brzo prolazi vreme. 

Kam, ti i ja ovu nedelju skoro sve isto. Ja sutra briseve, u utorak krvnu sliku i urin, a u četvrtak uz kod doktorke i ulazim u 16 nedelju od sutra :-) Inače, noćima ne spavam, oko 1.30 se probudim i onda ne mogu do ujutru 5-6h nikako da se uspavam. Onda preko dana glavobolja, evo i sad iako popijem i kafu i izlazim na svež vazduh, nemam pojma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja vala spavam ko klada samo kad mi dete to dozvoli :lol: u prvoj trudnoci me mucila stalno nesanica a sad jok spavam ko jagnje :D

shana i VesnaBesna volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Shana, taman da mogu da uporedjujem simptome za odredjeni period jer sam i zaboravila kad sta da ocekujem. Ja ovih dana hvala Bogu nemam glavobolju ali sam sva nesto smorena. Ali cim sam se pohvalila bolece me ponovo sto posto. :D Meni sad samo frka da mi nije ta KS katastrofalna i u glavi mi ostanak u bolnici. Jos se za mamu brinem, da i to prezivimo. Ne znam sta mi je ali mi se uopste ne ide na ovu kontrolu. Toliko da se samo lenjim danas, cak me mrzi da idem u kupatilo da se sredjujem..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja evo vec sad ne mogu da gledam,al do pola 8 je plafon sto mogu da spavam. I kad radim i kad je vikend nema sanse duze.

E ko je koja nedelja i koliko uz ste radile do sad i u kojoj nedelji? Ja sam  sad 18.i gde god da citam pise da se u ovoj ned radi uz. Ja sam u petak bila kod dr i nije mi radio. A sad imam zakazano za 20.februar kad budem nosila rezultate kks i urina. Do sad sam radila jedan u sedmoj, jedan u devetoj i euz u cetrnaestoj. Kad ste vi radile?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja isto idem 20.02, tada cu biti 23 nedelja i trebalo bi da radim euz.Do sada  samo 2 UZ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvu uz u 7.nedelji tad potvrdjena trudnoce, pa 10. I onda opet u 13.kad sam radila dabl test. Prosli put sam radila uz kad sam bila 18.nedelja i sad kad odem 7.02. bicu 22 . Nedelja. Moja dr radi uz svake 4 nedelje odnosno jednom mesecno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam radila tri puta, ali od toga dva puta vanredno. Prvi put u 6.nedelji kada je ustanovljena trudnoca, pa sam je zamolila da kratko pogleda u 10,jer sam tada prokrvarila i na kraju u 11.ponovo zbog onog napada bubrega, u klinickom. Ja se sa tim ne opterecujem i moja dr ne gleda precesto. Sutra idem na kontrolu i ne verujem da ce da me gleda ultrazvukom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih mogla ujutru do 10 da spavam da se ja pitam. I plus popodne obavezno sat, ako ne i dva. Potrpam decu pa i ja legnem. Ali mi se desava da nocu ustanem da piskim i posle ne mogu 2,3,4 sata da zaspim. I razmisljam o glupostima nocu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.