Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Kod nas se kupuje glukoza. Nije to puno, cini mi se stotinak din. Moja dr svima daje sa 100gr. A cujem da neke daju prvo sa 50, pa ako nije ok onda sa 100. Sa 100 se rade 4 vadjenja, a sa 50 samo 2. Ako posle 1h bude preko 9, rade sa 100.

Koja si nedelja sada?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako je kod vas u dz da li se kupuje glukoza za ogtt test ili imaju tamo? Nemam pojma kako je kod nas ali se opet nadam ako mora da se kupi da ima u svakoj apoteci. Radim ujutru :P

Kupuje se, 75 gr je oko 130 din.Obicno ima u apoteci koja je u sklopu dz. Nema u svim apotekama :)

MarijaMara voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Potražicu sad popodne bas u bolnickoj apoteci. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moguce da je novi pok. premijer ukinuo obzirom kakav stav ima veliki vodja o trudnicama i porodiljama haha, za trece dete sigurno ima jos uvek skoro je drugarica dobila resenje.

da, da za trece znam da ima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa 75 gr rade zene koje nisu trudne koliko znam. Radila sam i u trudnoci i van nje nazalost, pa znam. Pogledajte sta vam je dr napisala na uputu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam radila sa 75g. Sa mnom bile jos 2 trudnice, jedna radila sa 75, druga sa 100. Predlog dr na uputubje bio sa 75-100 g i ove u laboratoriji mi rekle da ako je inace secer normalan, da mi je dovoljno sa 75. Kupuje se uglavnom u drzavnim apotekama i nike skupa, 100-150 din, tako nesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila do dz laboratorije i kazu imaju glukozu da ne kupujem :) kod nas isto rade trudnice sa 75g mislim da to odrede zavisno od potrebe. Meni je ovako secer super . Stoji na uputu 75g.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u prvoj trudnoci radila sa 50gr, nista vise.Sada mi gin. nije ni dao da radim, videcemo za kasnije oko 22, 23 nedelje,mozda se i odluci da mi da da radim.Da li je neka od vas radila Torch? Meni gin nije ni pomenuo, kod nas se radi jedino ako trudnica zeli i to u priv.lab

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja u prvoj trudnoci nisam radila ogtt test jer gisa kaze koji ce ti to a ova doktorka kaze moram obavezno jer sa bila na terapiji Glukofazom zbog pcos. 

Torch nisam radila prvi put a necu ni sad. To ovde niko nit trazi nit salje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene beban danas toliko jako udario da sam skocila, prepala sam se jer bilo iznenada. Nisam znala da je tako ojacao :lol: 

Bubu 2 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uciteljice, jedva cekam da moj krene tako jako:wub: ja i dalje nekad nisam sigurna jel umisljam ili me udara. U momentu budem sigurna, a posle ne znam. Nekako najvise osetim dok jedem ili kad legnem na levi bok. A dosta nisko osetim

VesnaBesna voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E i ja nisko a tako sam i sa prvim detetom pa posle sve vise ili kad se beban okrene. Bas sam pitala dr dal suu noge dole i potvrdila je tako da me za sad samo sa njima siba :lol: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja jos nisam osetila bebu i bas sam pocela da se zabrinjavam. Cini mi se da sam cak i u prvoj trudnoci ranije osetila.

Ovde trudnice rade sa 50 ili 100 gr mada je sa 50 analiza nepotpuna. Moja dr daje odmah sa 100 i obavezno je, svi rade. Meni je sad bas frka od tog testa jer sam imala hiperinsulinemiju. Kad nisam bila trudna endokrinolog mi je davao sa 75gr.

Torch nisam radila ni u jednoj trudnoci. Ovde se ne radi, nisam cula da je neki dr trazio.

VesnaBesna voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uciteljice, jedva cekam da moj krene tako jako:wub: ja i dalje nekad nisam sigurna jel umisljam ili me udara. U momentu budem sigurna, a posle ne znam. Nekako najvise osetim dok jedem ili kad legnem na levi bok. A dosta nisko osetim

E i ja nisko a tako sam i sa prvim detetom pa posle sve vise ili kad se beban okrene. Bas sam pitala dr dal suu noge dole i potvrdila je tako da me za sad samo sa njima siba :lol: 

Ja sam par dana nisko osecala lupkanje, i to cini mi se uvek na istom mestu. pa pomislih mozda i nije bebac kad stalno na isto mesto bije.. sinoc je bio malo jaci udarac i to u visini pupka, tako da pretpostavljam da je do sada udarao/la samo rukicama, a sad krenuo/la i nogama, jer je na dole okrenut/a 

ne znam da li da pisem u muskom ili zenskom rodu, jer nece jos uvek da nam se pokaze stidljivko :wub:

Ja jos nisam osetila bebu i bas sam pocela da se zabrinjavam. Cini mi se da sam cak i u prvoj trudnoci ranije osetila.

Ovde trudnice rade sa 50 ili 100 gr mada je sa 50 analiza nepotpuna. Moja dr daje odmah sa 100 i obavezno je, svi rade. Meni je sad bas frka od tog testa jer sam imala hiperinsulinemiju. Kad nisam bila trudna endokrinolog mi je davao sa 75gr.

Torch nisam radila ni u jednoj trudnoci. Ovde se ne radi, nisam cula da je neki dr trazio.

k a m nemas razloga da se zabrinjavas. svaka beba se individualno razvija i raste, moguce da je malo mirnija beba.. a verovatno i lupka, ali si ti stalno u pokretu pa i ne obratis paznju 

kod nas u domu zdravlja niko i ne pominje TORCH i OGGT, mislim da i ne salju trudnice na to

učiteljica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja u utorak idem da radim briseve, pa me kopka nesto... pretpostavljam da dan dva pre biseva ne bi trebalo koristiti utrogestan.... onda cu da ih pijem, ali ne znam koliko dana treba da se to dole lepo iscisti od prog.... znate li nesto o tome

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vesna, meni du rekli da se ne prekida terapija ni kad se rade pregledi, daje urin isl. Oni su na to navikli kao sto im je normalno da pregledaju zene dok krvare. Ja sad kad sam davala urin nisam stavila utrogestan uvece, nego tek ujutru nakon sto sam uzela uzorak. I uvek naglasim laborantkinji, ona kaze ne smeta to rezultatu. Moze da pokaze neke masnoce ali ne moze da utice na rezultat urina. Ja u ponedeljak dajem briseve i videcu mozda cu uvece da stavim, a ujutru necu pre pregleda. Ja da ga pijem ne smem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni ni bilo lakse da mogu da nekako izbegnem ogtt jer mi je bas frka. Znam da idem linijom manjeg otpora i da je bolje da znam ako ima necega..ali bas mi se ne radi!

A nocas sam imala epizodu..boleo me stomak skroz nisko i tvrd kao kamen. Pa ne mogu da se namestim, pa kad odem da piskim rasturaju me one kosti na kojima se sedi, odozdo..a ustala iz kreveta, lezala. Dok na kraju u pola noci nisam ukapirala da me stomak muci..to je bilo dva dana sarme, pa uvece vruce lepinje sa kajmakom..pojma nemam koliko sam pojela. E neces vise vala rekla sam sebi, prase jedno!

Jutros smo baba i deda i ja vodili decu u Crkvu na Svetog Savu. Recitovale su pesmicu i dobile paketice, dusice moje. Danas smo ceo dan kod njih, nista ne radim.

VesnaBesna, Cipelic i Bubu 2 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja u utorak idem da radim briseve, pa me kopka nesto... pretpostavljam da dan dva pre biseva ne bi trebalo koristiti utrogestan.... onda cu da ih pijem, ali ne znam koliko dana treba da se to dole lepo iscisti od prog.... znate li nesto o tome

nema veze slobodno nastavi da koristis bez obzira na briseve. Ja stavim kad se vratim jer se uvek desi da mi vaginaleta ispadne i onda moram da ponovim dozu. I cula sam da je bolje stavljati nego piti

VesnaBesna voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

ok to za urin, ni ja ne prekidam kad radim taj nalaz..ali tu su ipak dva kanala 

mada mi nekako  ima logike i da ne smeta prilikom uzimanja cervikalnih briseva, jer u brisevima traze bakterije i gljivice, a utrogestan je hormon. ne znam majku  mu

malopre zvala savetovaliste za trudnice da ih pitam/ jer cu kod njih raditi, kazu one sestrice to morate videti sa svojim doktorom mi ne dajemo takve informacije...sta god im to znacilo. vrv ne znaju :)

Izmenjeno od strane VesnaBesna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A nocas sam imala epizodu..boleo me stomak skroz nisko i tvrd kao kamen. Pa ne mogu da se namestim, pa kad odem da piskim rasturaju me one kosti na kojima se sedi, odozdo..a ustala iz kreveta, lezala. Dok na kraju u pola noci nisam ukapirala da me stomak muci..to je bilo dva dana sarme, pa uvece vruce lepinje sa kajmakom..pojma nemam koliko sam pojela. E neces vise vala rekla sam sebi, prase jedno!

aj mi pokazi tog ko bi odoleo lepinjama sa kajmakom :D

znaci desava se da se donji stomak zgrci i stvrdne kad malo probava zakaze? nesam to znala, ja bih se istripovala ko zna sta je al na creva nikad ne bih pomislila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako ides rano ujutru onda nemoj uvece da stavis, nego popij ako smes. I nemoj ujutru pre pregleda nego kad se vratis kuci. A ako ides kasnije onda uvece stavi, a ujutru popij ili sacekaj pa stavi kad stignes kuci. Ja bih tako. Ne znaci nista par sati ako pomeris. Ja sam pre neko vece izgleda zaboravila da ga stavim. U toku noci sam posumnjala ali nisam bila sigurna..ali ujutru ukapiram da stvarno nisam stavila. Ja koristim veliku dozu 3x200 pa se tesim da nije strasno ako preskocim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uh ja sam pila 3x200, stvarno je bilo smaranje, ukinula mi pre nedelju dana, hvala Bogu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mene je pre dve noci boleo stomak nisko, ispod pupka i tu je i bebce, to je bilo dok sam letala na ledjima, promenila sam polozaj i proslo je, odmah na levu bok.

A inace ja sam danas u apoteci trazila neki vaginalni gel, za ublazavanjevtih tegoba tipa osetljiva koza i slicno....apotekarke su me bledo gledale, kazem ja brisevi su ok, meni treba nesto preventivno, da mi olaksa tezinu i pritisak:lol:mislim da je zena pomislila da nisam bas sasvim.Medjutim ja stvarno osecam pritisak i onako sve mi je naduveno i osetljivo.Nemam ja ni peckanje svrab, sekret nista, ali velika nuzda muka ziva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali sam kupila kremicu na bazi pantenola, aloa vere i kantariona:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako ides rano ujutru onda nemoj uvece da stavis, nego popij ako smes. I nemoj ujutru pre pregleda nego kad se vratis kuci. A ako ides kasnije onda uvece stavi, a ujutru popij ili sacekaj pa stavi kad stignes kuci. Ja bih tako. Ne znaci nista par sati ako pomeris. Ja sam pre neko vece izgleda zaboravila da ga stavim. U toku noci sam posumnjala ali nisam bila sigurna..ali ujutru ukapiram da stvarno nisam stavila. Ja koristim veliku dozu 3x200 pa se tesim da nije strasno ako preskocim.

tako cu i da uradim

ja sada koristim 2x200 i plus progesteron depo svaki treci dan. utr me i ne smara toliko, koliko stalno setkanje do doma zdravlja na bocu :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.